Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
21. lis 2009

Cauki holky!

As - nemela jsem cas psat, ale ve ct jsem na tebe myslela, jak to dopadlo? 😕

kathy - super, ze se nekdy ukazes!!!! Jak je?

U nas se to podelalo, se spanim, ach jo....uz usinal sam v postylce, cca kolem pul9 a ted jsme si z prodl.vikendu privezli nachlazeni, Adam ryma, kasel, Petas to same, ja se drzim, ale trochu citim krk...takze A,usina az kolem pul 12 v noci a ja hned po nem, jsem KO 😝

Agat - drzim palce na uspesne IUI!

Jasmine - nevzdat, maximalne si dat chvili pauzu!!!! Uvidis, ze to vyjde.......

kathyna
21. lis 2009

Ahoj Zuzko 😉
Všem mým kamarádkám, co mají děti, prý vždycky nachlazení nabourá režim 😒 Ale určitě se to zase srovná, až vám všem třem bude líp 😉

kathyna
21. lis 2009

A co Adámek? Už žvatlá a pase koně? 😵

Já se mám fajn. Začínám se těšit na Vánoce, mm ráda, když je všechno hezky nazdobeno a tak. Akorát jsem ve skluzu s dárky, zatím mám vyřízený akorát rodiče a neteř 😕

kathyna
21. lis 2009

Agi, já akorát vím, že u nás v Pronatalu je nativ levnější - nepotřebuješ ty drahé léky. Ale co se týká úspěšnosti, to nevím.

paraple98
21. lis 2009

Ahojte kočky, tak jsem zas tady, nechtěla jsem vám tu vnášet chmury...takto vypadá, že ani další IVF se nepovedlo, od 10 den po ET jsem měla slabounkkou čárku, ta se v podstatě drží do dnes, i když už trochu slábne, takže to mimísi nejspíš nakonec vzdali 😖 V pondělí je ofiko krev, tak písnu....

agatice
21. lis 2009

ahoj holky 🙂 🙂

Kathy- já se taky těším moc na vánoce. Když si vzpomenu ,že vloni jsem vlastně byla od června až do letošního ledna doma, tak to byla pěkná pakárna. Už mi z toho začínalo pěkně hrabat.Jak jsem nechodíla do práce tak jsem měla vše připravené, naklizené, upečené a prostě jedna velká pohoda.
Teď sice chodím do práce a bude to zase pěkný frmol ,ale tadši tohle než být doma zavřená a čekat a čekat. A navíc jsem byla na nákupech, jen tak se mrknout s tím ,že nic ještě nebudu kupovat. A znáte to, když člověk potřebuje něco koupit tak zrovna nemá štěstí a ,když jde na čumandu tak se mu třeba poštěstí. A já už mám hodně dárků letos nakoupených a i zabalených. 🙂 🙂

paraple- když tam čárka je , tak je pořád šance. Mocinky držím palečky ať to klapne. 🙂 🙂 Koliákátý to máš IVF??

paraple98
21. lis 2009

Agat - no ale čárka místo aby sílila slábne 😖 😠 Je to teprv druhý pokus 😉

Jinak já jsem netový člověk, takže dárky převážně kupuji v e-shopech....nerada běhám po obchodech, obzvláště když začínají předvánoční davy 😉

zuzka11
22. lis 2009

Paraple - vim, ze je to blba otakza - ale mas stejny test? Jinak i testy stejne rady musou byt kazdy jiny......drzim palce!

Holky - jake objednavate darky letos? ja mam uplne vybrakovano:((((mamka si urcite rekne o nejakou kosmetiku, to strach nemam, tchyne by chtela taky LOccitane a asi nejakou knizku - zaujal me Nouzovy vychod....ale co pro manzela, tchana, tatku - to teda fakt nevim a to nemluvim o babickach a dedeccich.....nemate radu?

Agat - jak to chapu, to dlouhe "nicnedelani" fakt leze na mozek....a cekani......clovek tak moc hcce byt doma, kdyz nemuze, ale kdyz pak je, tak je to krize🙂)))

Kathy - jak jsi na tom ty? Co se chysta?

As - holka, co ta tvoje zmrzlinka, ozvi se!

asmeena
22. lis 2009

Takže KET ve čtvrtek proběhl, naše blostocystička se krásně rozmrazila a když mi ji zaváděli, tak už se drala ven z obalu, tak jen doufám, že se jí u mě bude moc a moc 9 měsíců líbit 😀 😵 .
Jinak se moc omlouvám, teď na koníka moc nechodím, a dočítání nezvládám.
Přeji pěkný zbytek víkendu.

Zuzi: ať jste co nejdřív fit a znovu najedete na ten správný režim. 😉

zuzka11
22. lis 2009

Tak to mam As moc radost!!!! Obcas prid a dej nam vedet, ja na svetlusku moc myslim!!! jste holky bojovnice 😉

jasmina309
22. lis 2009

Ahojte
Tak vás jdu jen pozdravit a dočíst!
Myslím na vás a držím palce těm co to potřebují!

jInak já nějak nemám o čem psát... Jo jo, na vánoce se těším i tak. Dárky kupuju už ted i s dcerou a pak je schovám. Hlavně oblečení. Chce nový křesílko k pc, tak to zkusím v Ikei a vyberu něco od Swarovskiho- naušničky a řetízek, nebo tak něco. To dcera žere. Je jí 15.Jo A dostane ještě přilbu na motorku 🙂))
Muž si vybral vrtačku, tak už dostane jen něco...
Všem přeju pěkný příští týden-je to poslední listopadový, pak už máme prosinec 🙂 🙂 🙂 🙂

monajs
23. lis 2009

Ahoj holky,
omlouvám se za delší odmlku.Tak konečně jsem přestala s antikoncepcí a hned dostala MS.A konečně se jdeme zase ukázat do Repromedy na UTZ.Snad mi ta potvora sliznice poroste a budeme se moct snažit od dalšího cyklu.Sice jako samoplátci,ale snad to teď konečně prolomíme 😀

Ass moc na tebe myslím holka zlatá.MMiky moc moc gratuluju.Holky a vím ostatním taky držím samozřejmě pěstičky,to je jasný 😀

agatice
23. lis 2009

ahoj holky

Asmi- tak moc držím pěstičky, když to je taková krásná bublinka, tak to by bylo ,aby to nebylo. 😵 😵

agatice
23. lis 2009

Jinak já miluju nakupování v Ikee 😅 😅 😅 ,ale s dárkama už to tak nepřeháníme. Samo kdybych měla dítko tak to je něco jinýho.
Ale takhle bych měla kupovat dárky asi pro 10 lidí a to není prostě únosný. Předělali jsme dům a člověk si radši pořídí do bytu než vyhazovat za dárky.Kupujeme maličkosti ,jen rodičům více dárků nebo dražší. Vánoce mám moc ráda. Vždycky si pustím koledy ,zapálím svíčky, tyčinky a relaxuju. 😅 😅

Zuzko- já právě každý měsíc až do ledna chodila na transfery a věřila, že se to prostě musí povést. 😔 😔

paraple98
23. lis 2009

Ahoj holky, tak hlásím že bohužel nic 😒 Krev negativní ☹ Ale to bylo jasný, když se čárka ztratila 😖 Jinak máme 4 sněhuláky ve stádiu počínající blastocysty, tak po vánocích jdem na ket...sice mu moc nevěřím, ale dáme zmrzlíkům šanci 😀

lauritka
23. lis 2009

paraplicku 😢

lauritka
23. lis 2009

KETy byvaju tiez uspesne 😉

miky123
23. lis 2009

Ahoj,

Tak jsem na vas přišla kouknout,musím chodit do prace 😝 ještě mi muj Dr.doporučil že mam pro jistotu do 12tt brat utroš,a učení s Davčou ===sem KO 😝
A ještě mi někdy byva tak nějak nevolno ,a chutě ,děs.Mam recept na celoroční kvašaky,tak sem prvni vypila ten nalev 😔 a zajedla tvarohovym šatečkem 😎 😀

Očky je mi lito,je to nespravedlive.

Dneska jsme si byli zaplatit v čez areně OV vstupenky na Bořka stavitele,jdeme v sobotu ve 14hod s dětma,ty se už těší a ja už se děsím jak to tam přežiju,ještě nikdo nic nevi.

paraple98
24. lis 2009

Lauri- no doufejme 😉 🙂 Už bereš Femi kapky, nebojsi se rozhodla nakonec pro Femigard?

Miky - tak se drž a opatruj se 😉 A jinak teda mooc zajímavé chutě 😀

paraple98
25. lis 2009

Halooooo holky, kde jste?? Posouvám ze 4. strany 😉

asmeena
25. lis 2009

Ahoj holky zdravím z práce.
parap: to je škoda, že to nevyšlo, ale i se zmrzlinkama je pořád naděje. Já taky teď po KETu doufám, že už to vyjde, i když je to jen zmrzlinka.

paraple98
25. lis 2009

Asmi - no mně doktor tvrdil, že oni mají u zmrzlinek podobný úspěch jako u čerstvých embroušků 😉 A taky říkal, že to tělo není tak moc zatíženo homonama a tudíž ta šance bývá u někoho i větší, protože primární úkol u KETu je připravit "půdu", kdežto u IVF je to získat co nejvíc oocytů, čímž se tělo neúměrně zatíží a něktěré se s tím prý špatně vyrovnává a místo aby se chystalo na mimísa, tak bojuje s hormonálním průvanem 😀
A ty máš nějaké "hormony" od počátku cyklu, nebo nebudeš mít nic?

asmeena
25. lis 2009

parap: já jsem hned od prvního dne cyklu začala brát estrimax a před samotným KET jsem začala ještě brát utrogestan.

paraple98
25. lis 2009

Asmi - a jak se cítíš? Dobrý? Budeš testit nebo si počkáš na krev? Moc na tebe mysim a držím vše co mám 🙂

asmeena
25. lis 2009

no trošku mě bolí prsa, ale nevím jestli to bolí stejně jako normálně než mám dostat MS a testit chci asi v pondělí, ale ofic termín mám až ve čtvrtek. To půjdu určitě na krev.

paraple98
25. lis 2009

No moc ti držím palce, ať tam jsou // a ať tam zůstanou dlooouho 😉 Jinak já mám pořád z těch fotek pocit, že jsem tě už někde viděla, možná ve Ferťasu, nechodila jsi tam loni říjen/listopad?

paraple98
26. lis 2009

Posouvam ze 4. strany, kde jste kdoooooooooooo 😉

asmeena
27. lis 2009

parap: chodila jsem loni na podzim do Fertimedu, podstupovala jsem tam své 2.IVF, ale po nezdarech ve Fertimedu jsem utekla do Reprofitu a jsem tam moc spokojená. 😉

paraple98
27. lis 2009

Asmi - takto jsme se tam vazne mohly potkat, ja jsem tam podstupovala sve 1. IVF a pak hned pred vanocema utekla do FN, kde jsem taktez zatim spokojena a jsem rozhodnuta u nich podstoupit KET i 3. pokus 😉
Jsem strasne zvedava na tvuj testik, moc moc drzim palce a jine nez // neberu 😉

asmeena
27. lis 2009

parap: a proč si odešla?