Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

kuba2
9. lis 2008

Macouši super 🙂
Ywushko a kam chodíš do CAR? Já bych chtěla jít taky na pokus co nejdříve. Zítra mi končí šestinedělí po ZT, ale MS pořád nepřišla. Takže já to vidím na další pokus v lednu a když to nevyjde tak hned v únoru....já chodím na nativy a ty se můžou každý měsíc, ale pokud jsi byla na normálním IVF-tak by jsi měla mít 3 měsíce pauzu.

ywushka
9. lis 2008

Na obilny trh!!!No chtela bych to opakovat co nejdriv!Nekdo to opakuje hned po za mesic,tak uvidime,zitra se dozvime vic!!!Ja jsem z toho cela takova spatna cely vikend (vim to od patku),takze me to tak nejak lezi v hlave!Jeste k tomu jsem zdravotni sestra na docela vytizenem oddeleni a jsem na neschopence ani nemam chut se vracet zpet do prace!!!Ale co se da delat!!!:(

zulik
9. lis 2008

Ahoj holky! Ywushka, vítej v klubu. Zeptej se, jestli ti budou tento neplatný pokus počítat, když nedošlo k transferu.Některé zdravorní pojišťovny takovýto pokus nepočítají a jede se zase na 1.IVF. Je to jakoby pokusný.
Vím, že to nepočítala OZP.Někdy se to stává, já to tak taky měla, z 9 vajíček z krátkého protokolu se jich oplodnilo samo 5 a ty se postupně přestaly vyvíjet,takže pokus byl anulován.Na opakovaném 1.IVF jsem měla dlouhý protokol a pak už bylo i do mrazáčku.

ywushka
9. lis 2008

Jo to uz mi nekdo rikal,zitra se na to vsechno zeptam!!!Tak uvidime!!!Chtela bych pakovat cyklus treba hned koncem prosince zacatkem ledna,to by tak nejak alespon vychazelo,proste co nejdriv to pujde!!!U nas se opdlodnily obe dve vajicka,jedno se zastavilo ve ctvrtek a druhe v patek!!!Jsem zvedava jak to bude ted!!!

kuba2
9. lis 2008

Yvushko uvidíš co ti řeknou-nebo se zkus domluvit na nativu ten se může hned a myslím že ho na obilňáku dělají. Neboj to bude dobré, my tady víme jak ti je -máme za sebou už více neúspěšných pokusů. A mi když se to povedlo-tak v 11.tt konec-z toho se už úplně nevzpamatuji nikdy ☹ -pořád počítám jak daleko už jsem mohla být. A do práce zpět se mi vůbec nechtělo.

zulik
9. lis 2008

Kubo, je fakt, že to už je horší, když už víš, že jsi těhu a pak tohle.Já měla první těhu rizkové od 6.měsíce,byla jsem v nemocnici a takový mladý doktůrek mi při příjmu řekl jen tak,jakoby se nechumelilo:"takže Vám hrozí potrat." a to už byl 26 týden. Ywushko, obávám se, že opravdu budeš muset počkat 3 měsíce, aby se tělo srovnalo po těch dávkách hormonů a pak můžeš zkusit dál.Neboj, ono to vyjde! My tady všechny věříme 😉

macous
9. lis 2008

Ahoj holky, zdravím všechny při neděli a přeji hezký večer 🙂
Kubi - tak držím palec, aby ti ta mrcha přišla už co nejdříve a mohlo se zase začít něco dít 🙂
Ywushka - sepiš si to doma všechno na papírek - ty otázky na doktory a vůbec se nestyď se tam s tím vytasit, protože já to vím podle sebe, jsem toho vždycky polovinu zapoměla a pak jsem si doma nadávala, že jsem trdlo, určitě ti na každý pár řeknou nějaké řešení 😵

kapr
10. lis 2008

Tak zdravím Yw 😀 neboj. Zvládneš to. Jak správně holky říkají, všechny to tady známe, jak to bolí. Ale tady bohužel vše zahojí časík. 🙂 jen tak, využij toho času a nech si pro jistotu udělat genetiku a imunologii. Třeba se něco dozvíš a odhalíte příčinu. 😀 pa
Macous, stále držím palečky.
Jinak jsem se holky dozvěděla, že celkové imuno dělají jen v Podolí, takže nás to asi bude čekat znova. To je hrůza. člověk aby se pořád za něčím honil......

ywushka
10. lis 2008

Ahojky,tak jsme se konecne dnes dozvedeli vic,ja mam nejake "bujne" vajecniky,ktere sice vytvori moc folikulku,ale je v nich minimum vajicek,proto jsem ted dostala na mesic antikoncepci,tim se to ma vsechno upravit!Menzes uz mam,tak ted mame za 10 dnu kontrolu UZV na obilnaku a potom nasledne ev.pokud vajecniky budou v pohode,tak zacneme dalsi IVF cyklus,ale pokud ne,dostanu ptom antikoncepci na dalsi mesic a zacali by jsme stimulovt nekdy v prosinci!
Vyuctovali nam to vse na 9200Kc!Takze asi tak k dnesku!Neschopenka me porad trva az do odvolani!Jdeme taky na genetiku za 14 dnu!!!

macous
10. lis 2008

Ahoj holky,
Kapr - díky moc 😵 😵
Ywushko - Víš co si říkám, peníze budou a když bude mimi, tak na co jiného je investovat, taky už jsme pár kaček zaplatili, ani to nepočítám - nemá to cenu 😅 Vaječníky ti spraví a budou nakonec i mrazáčci, neboj neboj, dočkáš se - držím palce na tu genetiku 😉

kuba2
10. lis 2008

Macouši tak co ? Už jsi byla na krvi? 🙂
Kapr celkové imuno jako v Podolí dělají i v Brně a Plzni. Já chodím do Brna.

ywushka
11. lis 2008

macous:Ja vim,ze na penizkach nezalezi,o ty mi vubec nejde....me jde o mimi,ja jsem to napsala jen tak,ze kolik nas to ted stalo!Ale jsem teda zvedava na ten druhy pokus,snad nam to vyjde!!!!

kapr
11. lis 2008

Ahojky holky 😉
Kubí, já vím, ale já jsem z Prahy. Akorád jsem nevěděla, že když tě pošlou z Caru, tak tě nepošlou rovnou na to rozšířené imuno, ale na základní. ☹ Byla jsem z toho hodně zklamaná. Jinak jsem včera volala na výsledky genetiky a jsme OK. Akorát u mě se potvrdila trombofilní mutace. 😒 Ale to jsme vzhledem k mé anamnéze očekávali. No takže teď počkat na imuno, zažádat o rozšířenější testy, uzavřít androloga a začít chodit na hematologii. ☹ 1.12. jsem objednána do Caru a změnila jsem lékaře 🙂 tak snad na mě nebudou moc naštvaní 😝
Macous pořád držím 😵 😵
yw. To je super, že jdeš na genetiku. To jdeš ještě v šestinedělí?

ywushka
11. lis 2008

Ja nemam sestinedelku!!!U me se IVF nepovedlo tak,ze bylo bez transferu,takze dalsi IVF zacneme podstupovat uz ted-teda brzy!!Genetiku mame za 14 dnu

paraple98
11. lis 2008

Ahojte holčiny 😉

Macouš, tak jak?? 😕 😉

Jinak mám dotaz, jsem 11 DC po neúspěšném cyklu IVF a včera jsem byla na UTZ, vše je prý ok, sliznice 5,folíci malí a přesto jsem začla špinit a dnes teda špiním dost hodně, skoro jako by měla přijít mrcha. Nestalo se vám to někomu?? 😉

kuba2
11. lis 2008

Ahojky všichni,Kapr asi jsi se spletla šestinedělí mám já-teda včera už mi skončilo. 🙂 Já už mám genetiku dělanou v lednu. Já jsem teď po ZT byla jen na hematologii a imunu. Dnes mi přišli výsledky z imuna -rozšířeného a vše je ok. hematologie je taky ok-tak fakt nevím kde je problém.
Paraple tak se špiněním ti asi neporadím, ale můžou to být ještě doznívající hormonální změny po IVF.
Macouši tak co????

paraple98
12. lis 2008

Kubi - díky. No večer jsem i trochu krvácela, momemtálně zase špiním....možná to bude z toho, že jsem brala utroš 26 dní po OPU než se potvrdilo, že se nezadařilo , pak jsem ještě 4 dny čekala než mrcha dojde, tak možná se tělo nemůže srovnat s tak dlouhou luteánní fází.
Jinak jsem se chtěla zeptat, koukám, že jsi taky z Ovy, kam chodíš do CARu?

kapr
12. lis 2008

Tak se vám holky omlouvám, jestli jsem to nějak popletla 😢 To jsem nechtěla.

jeany
12. lis 2008

Ahojte holky, já možná půjdu na 2.IVF v lednu. První pokus nám nevyšel. Vy tady někdo píšete, že to není o penězích. Jo, ale než to člověk našetří. My splácíme půjčky na bydlení a docela dost. Máme se co otáčet. A pokud nám nevyjde 2.pokus kde na to vezmu? Budu zase šetřit a místo rodinné dovolené, na které jsme ještě nebyli, dáváme to do kliniky. Mám ještě jedno dítě a dcera by se na dovču moc těšila. Ona o tom neví, nic jí neříkám, kam dádám peníze. Ono je to bohužel i o těch penězích.

paraple98
12. lis 2008

Jeany - o penězích je to určitě, bohužel...obzvláště když některá centra jen dyndají a neudělají pro tebe dost, resp. jen tolik, aby byla velká pravděpodobnost, že tam budeš muset aspoň ještě jednou a že tě ještě zkásnou...my taky horko těžko šetříme, ty platy na ostravsku jsou malé a ceny furt rostou. Na dovče jsme už nebyli ani nepamatuju a na sebe jsem si už taky dlouho nic nekoupila 😒 No hlavně aby ty "oběti" k něčemu byly a konečně se nám všem zadařilo 😉

pilnice13
12. lis 2008

Ahoj všichni,mohu se zeptat jak vám bylo při stimulaci,jestli vám bylo nějak špatně???Já stimuluji Menopurem a třetí den Orgalutranem a nějak to nepocituji,tak jestli se tam nějaké ty vajucha tvoří,děkuji za odpovědi!!!

kapr
12. lis 2008

Ahoj Pilnice,
já cítím bolest před každou ovulací, takže i při stimulaci jsem to cítila. Ale největší bolesti jsem měla až tři dny před odběrem. To jsem nemohla ani sedět, jen jsem polehávala.
Takže na začátku taky nic

pilnice13
12. lis 2008

Ahoj kapříku,jo tak uvidíme!Já brala i Clomhexal a mě nic nebylo,ikdyž výsledek dobrý, a kamarádka ho taky brala a ta nemohla vydržet!tak sem asi nějaká odolnější,nebo to ještě přijde!!!

jeany
12. lis 2008

Ahojte, mě bylo při stimulaci hodně špatně. Ze začátku to šlo, ale pak jsem měla pořád nafouklé břicho a cítila jsem se dost špatně. Před odběrem to bylo úplně nejhorší, to už jsem myslela, že prasknu. A to přemýšlím jestli půjdu na 2 pokus na IVF. Po těch zkušenostech ještě nevím. Sice je to už měsíc za mnou, ale nevím, zda do toho jít znovu. TT jem si dělala 13.září a nevyšlo to, byl negativní.

pilnice13
12. lis 2008

jeany,je pravda že sem taky byla jako balon první dny,ale jak sem začala dopichovat k Menopuru ten Orgalutran tak se to nějak uklidnilo!

macous
12. lis 2008

Čekatelky na srdíčko:

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 folíků,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, OPU 24/10, 13 folíků, 5 embrijek, ET 28/10 - 2 morulky (+3zmrzlinky,1nic moc), 11.11. HCG 504

Ostatní snažilky

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

*Zulik - 1.dítě, nyní snažení od 7/2005, 1/06 laparoskopie-v pořádku, 1.IVF 5/07 18 vajíček, nakonec 1xIVF a
2 x KET neúspěšný. Další pokus 11-12/08, dle výsledků hormonál. profilu...

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10. - 1.11. dorazila MS , co bude dál netuším.......

macous
12. lis 2008

Ahoj holky,
moc děkuji, že jste na mě mysleli 🙂 .
Tak snad se to pohne k dobrému konci, včera jsem byla na krvi a HCG 504, takže konečně jsem se dočkala, teď budu čekat na srdíčko a pak na konec prvního trimestru, doufám, že všechno bude v pořádku 😵 .
Holky snad jsem to tu smůlu tady prolomila a brzy vás čekám v tabulce ve stejné skupině 😵 😵
a vítám nové tváře 😉
Paraplí a ty bereš Estrimax nebo Estroferm? Já znám holku a ta po něm přesně v téhle fázi špinila a pak i krvácela....

paraple98
12. lis 2008

Macous - super hodnota,jen tak dál...hlavně se teď opatruj 😉 Jinak neberu teď nic, já brala jen utroš do KO a po vysazení jsem za 4 dny dostala mrchu. Možná je to tím, že jsem ho po OPU opravdu brala celých dlouhých 25 dní po 2-2-2, takže jsem přeprogesterovaná 😉

Jinak můžu se taky dopast do tabulky??

kuba2
12. lis 2008

Ahojky Holky. Paraple určitě se do postupky dopiš. Já jsem přímo z OV a dříve jsem chodila do Gyncentra a teď chodím do Reprofitu. A ty?
MACOUŠI SKVĚLÉ 😉 Držím moc palce a hlavně přeji pevné nervy.neboť teprve teď ty nervy příjdou-alespoň u mě to tak bylo.
Holky jak píšete o těch penězích, tak proto já chodím už pouze na nativy nebo nativy s min. stimulací a to stojí kolem 10tis. -což se dá. Normální IVF by mě stálo už asi 50tis.

vika34
12. lis 2008

macous gratulujem,dúfam že aj my ostatné sa čoskoro zaradíme do tehulkovania 😀