Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
6. led 2009

Ty jsi ale šikula!

Holky já měla zítra učit Kj a teď mi holčina psala, že nemůže - nemocná, tak v pondělí.........sakra, počítala jsem s tím a už se těšila, takhle jsem totiž líná vypadnout z bytu......ale večer mám Aj, tak stejně budu muset.

Co ta Peťule, ozvala se? Ještě jsem nekoukala jinam.........tohle už je nefér napínání..... 😒

Mony, jak se máš ty? A co ty Miky????

asmeena
6. led 2009

Peťa nás nechává stále čekat, už mě to teda nebaví, asi se za ní osobně rozjedu do Opavy. Už jsem jí slíbila, že dostane na pradel 😠

hnedoocka23
6. led 2009

ahoj test negativní výsledek jsem se dověděla ve 13,40h chtěla jsem ihmed napsat,ale nešlo se mi připojit,protože prý něco opravovali na stánkách koníku..tak se omlouvám..Jinač mi to zvedla nějaká Dostálová a řekla:tak bohužel paní .... výsledek z krve negativní!

zuzka11
6. led 2009

A já doufala...ale četla jsem si tvojí předpověď od kartářky, takže budoucnost je víc než světlá!!!!!

Asmee zítra na tebe budu myslet a na Monču taky, pak dejte holky vědět!!!

monajs
7. led 2009

Peti,to je škoda,je mi to líto. ☹

Zuzi a co ti mám dát vědět?jsem nějak mimo mísu 😒

zuzka11
7. led 2009

Dobré ránko!

Já si to asi nějak spletla Moni, já myslela, že dneska máš taky volat do CAR........

Asmee už tam asi je......

Holky, teď jsem četla na seznamu, jak jsou v Německu chřipky, tak teda nevím kde 😕 A na vás se to prý chystá asi do 14ti dnů......

kapr
7. led 2009

Tak holky zase 7 tt a konec ☹ naštěstí jsem ale tentokrát nemusela na kyretáž☹

zuzka11
7. led 2009

Kapr, to je mi strašně líto!!! ☹ Začalas špinit, co se stalo? jsi dohodnutá s CARem na hemato a genet.vyšetřeních.......?

DOPRDELE!!!!!!!! 😠

monajs
7. led 2009

Kapr,to je mi moc moc líto. 😢 ☹ Fakt,přesně vím,co asi prožíváš.Já to tak měla 2x v 7 tt a teď se mi to zase přestalo vyvíjet hned na začátku. ☹
Doprdele!!!
Copak to nemůže vyjít. 😠
Copak se stalo? Jestli se ti teď chce teda o tom mluvit

kapr
7. led 2009

Jojo, začala jsem špinit a pak slabě krvácet. ☹ No naštěstí to není zas až takové psycho, protože jak to bylo přirozeně, tak to byla taková rychlovka. Zjistila jsem to před Vánoci a teď už ke KO, tak aspoň že tak. genetiku i imuno už máme. Nevím, co mi na to řeknou v Caru, ale vzhledem k tomu, že jsme měli problém se spermiem tak je to asi pokrok. Uvažujeme že zkusíme zase IUI.

miky123
7. led 2009

čaute,
včera sem to tady a vámi nstihla,manža večer zjistil ,(lepe řečeno sousedka zjistila 😀 )a volala na manžu že mi nesvíti přední světlo,takže ho pujde vyměni,po hodině se divám z okna a manža furt kecal ze sousedkou 😎 .Pak zjistil že už by bylo třeba jít měnit,rozmontoval,a zjistil že do toho otvoru nevleze jeho ruka,tak sem musela asistovat po zasunutí žarovky zase nešel zacvaknout přední kryt,vymontoval nějakou gumku pak ji tam na konec zapoměl dátještě k tomu mrzlo .Manža zmrzly auto nepojizdne,světla (ož obě 😀 ) visely z kapoty ven,konečný verdikt jed do práce na motorce 😝 😠
Po příslibu dobré večeře auto nakonec poskládáno do hromady 😉 ,příště si místo auta zakoupím rogalo ,tam se toho tolik nemá co zkazit 😎 😉

miky123
7. led 2009

zuzi:sem se chtěla zepat,a když si byla na 1ivf kolik si měla vajuch(ty si včera psala,že ta pauza musi byt proto aby se pak zase urodilo dost vajuch)a kolik u druhé ivf.
já sem u teto co byla měla 3O,ale měli sme PGD. tak mi už nic nezbylo na kryo.
takže mě by zajímalo jestli byl poznat rozdil v počtu ks.mezi 1-2ivf,jestli třeba u té první nebylo více?

zuzka11
7. led 2009

Miky, je jedno kolik máš vajuch, důležité je jak tělo reaguje na hormony a ta pauza smysl má...taky vím, že když chodíš často, tak je větší riziko rakoviny prsu a vaječníku.....při 1.IVF jsme moc netrefili stimulku, měla jsem cca 12 vajuch, taky nezbylo na kryo, ale oplodnění bylo přirozeně a při 2. to byl Gonal a ten mi sedl víc, vajuch sice 10, ale prvotřídní kvality a na mrazáku jeden, ale asi 7 denní........

vaše story s autem je super 😀 my když se stěhiovali tak takových story bylo spousta, manža není kutil, takže každé přidělání světla byl porod 😉

miky123
7. led 2009

tak sem se dívala na stranky mrazíren Nowaco on-line.Abych vas zasvětila ,manža chce abych koupila nějake pečivo které je možno samo doma dopect.Už sme měli kaiserku cerální ,ta je výborná (v obchodě sou u nás pečivo same gumáky 😝 )No ale v tom skladu i jinde mají nejmenší množství jen 90KS 😝 ,takže nevím jak manžu teda přesvědčím ,

asmeena
7. led 2009

Ahoj holky, hlásím příchod od lékaře. Viděla jsem se s ním poprvé a působil moc příjemně. Domluvili jsme se, že pokud budou zítra výsledky HCG negativní (musí se to potvrdit 100%), tak začnu brát clostilbegyt a příští týden jdu na IUI. Taky říkal, že už máme skoro všechna vyšetření, že už snad zbývá jen laparoskopie, tak na té jsem předběžně domluvena tak na březen.

zuzka11
7. led 2009

Tak to je super, Asmee! A nalil ti optimismus do žil? měl nějaký nápad proč se nedaří????

Miky a kam byste je dali? U nás v PLUSU mají výborné rohlíky na dopeční, taky je moc dáda kupuju do zásoby, ale vždycky tak jeden dva pytlíky - po 4 kusech 🙂 a teď co máme Golema asi ani to ne......

Holky, blbý dotaz 😕 když jíte čerstvě upečený chleba - ne úplně horký, ale třeba večer upečete, ráno jíte, taky jste potom tak nafouklé a pr...e?Já si dala teď zíkaz a budu ho jíst kousek tak 1x za dva dny, protože se cítím hrozně........

asmeena
7. led 2009

Zuzi u nás doma bylo vždycky téma prd...í tabu. Ale můj manžel žádná křeč, ten o tom vede rozsáhle diskuze nejlépe v hospodě u piva. Takže jsem si už tak na to zvykla, že mi to nepřijde divné a než si vyvalit bok, tak si raději ulevit. Teď jsem se dívala na nějaký dokument a tam říkali, že v Číně se v restauracích normálně nahlas říhá i prdí a když se ptali jestli se tam víc větrá, tak říkali, že ta jídla jsou tak kořeněná, že smrad přebijou. No to byl dokument vyloženě pro mého muže, protože ten to hned začal ještě víc praktikovat, ale já ho hned zarazila, že já kořeněná jídla zas tolik nedělám. 😀

Miky i v obchodě se prý dají koupit to nedopečené pečivo v menším množství. A nepřijde to moc draho?

Optimismus mám pořád, neřekl mi proč se nedaří, protože můj případ nezná, že bych k němu musela chodit pravidelně, tak jsem mu řekla, že to by neměl být problém.

zuzka11
7. led 2009

U nás to téma není tabu, děláme si z toho srandu, ale když je to v takové míře jako teď tak to vadí mě, protože jsem jak balon a nemám ze sebe dobrý pocit.....máš to taky po chlebu, nebo mám hledat příčinu jinde???

Asmee kde jsi potkala svého muže? jestli je to tajemství, tak nepiš, jenom že ona je to vždycky taková náhoda, že se člověk musí smát 🙂 A bylo ti od začátku jasné, že to je ON?

A ty Miky a Mončo??? 😉

asmeena
7. led 2009

zuzi já jsem se jednou v hodině informatiky strašně nudila a protože jsem seděla v poslední lavici (všechno už jsem totiž uměla co se probíralo), tak jsem pořád brouzdala na netu. A zašla jsem i na seznamku (v tu dobu jsem chodila s o dost starším chlapem a moc mi ten vztah nevyhovoval, tak jsem se chtěla nějak odpoutat), no a můj muž tam měl takový praštěný inzerát. Už si teda přesně nepamatuju jak to tam bylo napsané, ale nějak takto: "Taky po tom toužíš, nebaví tě to dělat sama.....tak pojď na toho nanuka se mnou".
Odpověděla jsem mu, že nanuka bych si dala, ale že můžu jen přes týden, že na víkend jezdím k rodičům do Jeseníku. Tak jsme se sešli za týden (mezitím měl na ten inzerát 9 schůzek). Měli jsme se sejít v neděli, když jsem se vrácela na koleje, ale ještě předtím mi v pátek i sobotu večer telefonoval 3 hodiny v kuse (měl super tarif za 10Kč na hodinu, ale můj taťka to nemohl pochopit, protože to stejně musí být dražší).
Čekal mě pak v neděli na vlakáči, říkal že bude mít zelenou bundu a že má zelené oči, ale bunda byla taková posraná khaki a oči má taky také.
No byla to sranda. Po třech dnech chození jsem se k němu nastěhovala a bydlím tady do teď.
Nebavilo nás totiž chodit odpoledne k němu (jeden konec Ostravy) a pak zpět v noci na kolej (úplně druhý konec Ostravy) - cestování pokud mě šel doprovodit mu trvalo tak 3 hodiny.

asmeena
7. led 2009

Tý jo, zuzi to jsem napsala úplný román.

asmeena
7. led 2009

A co ty a tvůj muž?

zuzka11
7. led 2009

Teda , tak to je romantika 😀 A jste pěkní rychlíci, po 3 dnech🙂))Ale když má člověk prostě jasno..... 😉 Bylas nervózní na tom vlakáči??? Líbil se ti hned, nebo ses spíš zamilovala do jeho osobnosti???

My jsme to měli tak, že jsme se zanli - každé léto jsme jezdili jako vedoucí s dětma na tábor, pařili jsme spolu, ale nijak víc se nebavili, oba jsme věděli, že ten druhý někoho má....a pak jedno léto, kdy jsme oba shodou okolností jeli "naposledy" jsme se dali dohromady - teda nevinne, vinně to začalo až po příjezdu a taky jsme se hned sestěhovali, P. pracoval, já byla ještě v posledním ročníku na VŠ a vůbec bychom se nevídali....po dvou letech jsme se v zali a milujeme se pořád 😀

Jinak já v tom předchozím vztahu - mimochodem 4 letý taky věděla, že to není ono, ale je těžké se s tím člověkem rozejít, když to jenom neí úplně to ono, je to fajn, ale prostě něco tomu chybí.......a tak jsme to cítili oba a jste strašně rádi, že nám osud dopřál potkat se.

Taky román, co? 😉

monajs
7. led 2009

Ahojky,
teda Asmee,to je ale fakt moc hezký jsk jste se seznámili 😀

A k tomu prd....U nás doma je to už normální.Taky si nechci nechat vyvalit bok,ale to co někdy předvádí manža,to je i na mě moc.To není jako normální prd...,prd..., on dělá prrrrrrrrrdprdprdprrrrrd a potom má ještě někdy takovou jako dohru.Já se nakonec musím smát,to je mjako by vyprdíval nějakou písničku 😉

No my se seznámili na pivovarských slavnostech.Stála jsem ve frontě a znala kámoše co byli sním.Tak jsem s nima chvilku poseděla a on mě pozval,že mám dojít za nima na disko.Tak jsem tam kolem 2 hod v noci dorazila.Kecali jsme,pak jsme si dali pusu na seznámení a pak ještě jednu,protože ta první mi moc chutnala a pak pili a tancovali do 7 do rána.Potom mě pozval k němu domů na snídani a že mi ukáže hada. 😉 No a jak zmínil,že má doma krajtu,tak byla okamžitě ruka v rukávu.Hrozně jsem totiž chtěla chovat hady doma,ale nikdy to neprošlo. No a při té příležitosti jsem svého budoucího manžu takříkajíc přef...Nepotrpěla jsem si sice na takové věci na prvním rande,ale nějak to samo 🙂 No a už jsem se ho nepustila a po 5 letech jsem ho donutila,aby si mě vzal 😀 A co chtěl,to má 😉 😉

To je ale román,jsem zvědavá na další..

zuzka11
7. led 2009

Jasně, holky, přidejte se!

Kubo, Miky........jsme zvědavé 😉

My to ohlásíme předem - podle velikosti je to buď sojka nebo sojčička 😀

asmeena
7. led 2009

Holky, tak to je super. Takže nevinní vedoucí. Jojo, to ten můj starej chlap byl taky z tábora. Ale rozdíl 20 let byl moc.
Jo a můj manžel mě tak pozval už druhý den k sobě a hned mi ukazoval svých 13 sklípkanů, ti pak šli postupně pryč a místo toho jsme měli spoustu chameleonů. A to jsou krásná zvířata. měli jsme všechny možné druhy.

Moňas, takže pusa zachutnala, tak to je dobré, u toho jsem se docela posmála. 😀

asmeena
7. led 2009

monajs tak to by si ten můj rozumněl s tvým manželem. Můj ještě umí dobře říhat, občas z toho vznikne i slovo. 😀

monajs
7. led 2009

to jo oni jsou v tomhle ti chlapi fakt přeborníci.A když se na něj podívám,jako co to zase bylo,tak hodí výraz,jako že on nechtěl,to samo...
Ti chamíci jsou fakt úžasní.Jednoho jsem měla doma-jemenského,ale brzo umřel.
Loni jsme ho koupili synovci k vánocům.Krásně roste a papá

asmeena
7. led 2009

jo jemeňáci jsou nejlepší na chov i pro začátečníky, taky jsme s nimi začínali a pak to přešlo na všechny možné druhy a různé páření a inkubace a piplání vajíček a taky jsme měli nějaké co rodili přímo živé chamíčky, že se nelíhli z vajíček. No je to šílená věda. Manžel s tím už přestal, protože to bylo hodně náročné na čas. ☹

monajs
7. led 2009

Teda,to jste se vyřádili 🙂
My máme teda pořád tu krajtu-mimochodem,hned první den mě kousla potvora,ale můj u toho nebyl a já to tajila,obvázanou ruku kapesníkem v kapse.Krvácelo to jako prase 🙂
A před loni jsem od manži dostala korálovku-měřila asi 15 cm-teď má tak 30-40 apořád hrozně rychle roste.Sežere 2 holátka naráz.No nenažranec

asmeena
7. led 2009

jo brácha měl taky nějakou zmiji a protože v Jeseníku byl nedostatek holátek, tak když byla v obchodě, tak jich nakoupili víc, zakroutili krkem a dali na mražák. Mně jich bylo vždycky tak líto. ☹