Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
17. čer 2009

Ivus gratulace ke kontrole" Ono to utece uvidis"! A ted uz se skoro muzes prestat bat.......Prece jen do toho 10tt je nejvetsi riziko.......

ywushka
17. čer 2009

no uvidime....ja se neprestanu uz bat o sve dite asi do konce zivota!! Ale co nadelame!! snazim se myslet pozitivne!!!🙂 v noci mi prijede manzel a zitra jedeme i s babickou dopoledne az do vecera na vylet (za mamkou na tu chatu),ale spis jen tak na prochajdu a na nejakou mnamku do restaurace🙂!!! a ty jsi byla na screeningu ve 12tt???

zuzka11
17. čer 2009

Ivus tady se dela jen UZ...a pokud nesedi NT vzdalenost, meri se UZ u krcku miminka, rozhrani je do 3,0, ve Francii tusim do 3,5 tak se dela z krve....my meli tusim 1,4 takze dr.rikala a merila to na dvou kontrolach, ze OK...takze u nas byl screening jen UZ........

hnedoocka23
17. čer 2009

holky,tak nakonec jsem na opekajdu nejela,jsem unavená jak děcko a do toho mě bolí hlava(prášek nezabírá)...manža ted s čikem odjel,tak mám aspon trošku klidu 😉

hnedoocka23
17. čer 2009

ivi:gratuluji ke kontrole a červenec je tady coby dup...užij si zítřejší den a vypni.... 🙂

hnedoocka23
17. čer 2009

Pro dnešek se loučím,jdu do postele,kukat na tv...zítra napíši k večeru,snad už s mimískama v bříšku...pá,hezký večer přeji 😎

zuzka11
17. čer 2009

Peti, ja cetla, ze ti HRASEK nezabira 😀 je videt, ze potrebuju nove bryle 😉 takze zitra je den D! Pak napis, jka to probihalo, budu na tebe moc myslet!

ywushka
17. čer 2009

ja jsem si chvilicku pospala,ale chci se kukat vecer na telku🙂 tak snad to vydrzim🙂!!!

zuzka: co jist,kdyz nemas hlad?? Ja mam ted nejake takove obdobi ze mi nic nechutna,jedine co zvladnu je rohlik s jogurtem,termixem a nebo presnidavkou a nebo max. se syrem!!! Nemuzu citit maso,uzeniny a ani nijake omacky a polevky kde je citit jakekoliv koreni!! Hlad mam,ale nic mi nechutna....uz nevim co bych si mela dat!!!

jinak vam preju hezky vecer a dobrou nocku

ocko: budeme na tebe myslet!!!

asmeena
17. čer 2009

ahoj holky, vrátila jsem se právě z kola, včera jsem nebyla, protože to vypadalo na déšť, ale dnešní počasí přímo vyzývalo.

Ivuš: gratulace ke kontrole, to je fajn, že se brouček dobře vyvíjí a za chvíli tě bude následovat Očko a Monasek 😉 😵

ywushka
17. čer 2009

ocko,monasek a ty (na sebe jsi zapomela!)

asmeena
17. čer 2009

no, já jedině přirozeně, protože jsem se rozhodla, že pravděpodobně nepůjdu do IVF ani příští rok. Potřebuju si trošku od doktorů a hormonů odpočinout.

ywushka
17. čer 2009

as: no nevadi,to zalezi na tobe!!! a treba se to po " vypnuti" podari!!

ja si jdu zalehnout,jsem unavena

asmeena
17. čer 2009

dobrou ivuš.

zuzka11
17. čer 2009

Ivi ja mela na zac.taky problemy s jidlem, musela jsem mit porad neco jineho, neslo varit "do zasoby"....tak si nakup ty termixy, pribinacky a ovoce, treba jahody, tresne.......co rohlik se syrem, nesel by?.....me jeste sly polivky, ale skoro bez koreni...zeleninova, bramborova......Jinak doted nemuzu maso....jen ryby, z masa se mi jednou udelalo zle a od te doby ho nechci......

Tak Asmee se prohanela na kolecku? A premluvilas manzilka nebos jela sama? ja mela dneska to coffee s kamaradkou, cele dop.jsme prokecaly, pak odpo tradicnich 6km prochajda....

ywushka
18. čer 2009

zuzka: jo rohlik se syrem to snim,pak jeste nejake jogurtiky a termixy a ovoce taky zvladnu!! Polevky opravdu jen takove kde neni temer zadne koreni! A maso?-to uz ani nevim jak asi chutna....!!! Snad to prejde! Je pravda ze me ustavaji nevolnosti,ze uz to neni takova hruza,uz je to jen takove "ranni chvalkove plavani zaludku",jen ty migreny me porad trapi,to mam i dvakrat za tyden,ale paralen mam povoleny,takze jeste ze tak!!

Manzel se mi v noci vratil a spi jak medved!!🙂 takze zakaz buzeni!!🙂 dneska jedeme i s babickou na vylet za mamkou na tu chatu!🙂 takze alespon nejaka ta odreagovacka🙂!!

preju vsem krasny den...!!!

asmeena
18. čer 2009

Zuzi: na kole jsem byla samozřejmě sama, ale už jsem nadhodila, že jsem viděla po cestě spoustu pěkných hospůdek se zahrádkama, tak říkal, že zajedeme. 😉

Ivuš: užij si to na chatě.

monajs
18. čer 2009

Ahoj holčinky,

Ivuš: to jsem ráda,že je ti trochu líp.brzo zbaštíš všechno 😀 Tak si užij manžílka a chatičku 🙂

Ass: úplně jsi mě navnadila.Taky bych chtěla jezdit na kole.Ale to bych si ho musela první koupit.Ale než bude našetřené zrovna na kolo..... 😒 Ti chlapi jsou všichni stejní,jak se zmíníš o hospůdce... 😀

Zuzi: ty nohy- asi to mám křečáky - lezou mi potvory- a bolí a bolí.

Peti: moc moc na tebe myslím. 😀

Miky: tak jakpak je? Co Davča? 🙂

zuzka11
18. čer 2009

Zdravim! Holky mame asi posledni hezky den, pak ma podle predpovedi prset, tak jsem byla asi od 9ti na koupaku, parada!!!!! 😀

Ivus - jidlo neres, hlavne ze muzes jist NECO, ja bych to resila az kdyz bys neudrzela a nemohla nic, pak je to nebezpecne a musela bys do nemocncie, takhle si prste vybirej.....a neres ze si davas treba 3x denne jogurt a zadne kledlo vepro......mela jsem i dny, kdy hlavni obedove menu byla cokolada nebo vanicka zmrzliny...ted jsem zase na jogurty a ovoce, bez nich bych umrela, a salaty...tepla jidla nemusim vubec! A Gyrosek si vesele roste a ma se k svetu.......

Asmee - ty hospudky a zahradky jsou na tom to nejlepsi a kdyz maji kofolu 😀 Dneska jsem jela na ten koupak na kole, tak jsem si na tebe vzpomnela.... 😉

Mony - tak krecaky? 😝 mamka ma taky, tusim, ze se mi taky nekdy vyvrbi, zatim bojuju.......

Miky - kocko, ty na nas prdis! Uplne normalne 😀

Katy - jak se mas dneska ty? Co chystas na vikend?

Peti - HNED jak dorazis chci zpravu, jasnacka...jsem napnuta jak trenky......

kathyna
18. čer 2009

Ahoj holky,
tak s dovolenou u nás opět změna, nakonec "snad" pojedeme do Chorvatska v 6-ti + 1,5roční mimi. Termín je stejný začátek srpna. Jsem zvědavá kolikrát to ty naši chlapi ještě změní 😅

Ocko, přeji pěkný ET 😵

Zuzko, na víkend ještě nic v plánu nemáme, uvidíme, jaké bude počasí. Jak píšeš, zatím ta předpověď nic moc.

zuzka11
18. čer 2009

No jeste ze mi nemenis ty terminy na drzeni palcu, zmenu lokality gyrosek zvladne 😀 my tu budeme mit tchanovce tak asi dame nejaky vylet.....ale doufam, ze moc nebude prset....dneska je uzasne, uplne leto!

jeste vam popisu zazitek z koupaliste - nejak se tam sesla strasna spousta duchodcu a behem dopoledne zacaly pribyvat tehotne....jeste se mi tam nestalo, aby ve sportovni draze z 5ti lidi tri byly s brichem.....a krome toho, tam bylo i par samponu, kteri byli chudaci na lovu kocicek - moc si nevybrali abyli straaasne zklamani, bylo to na nich tak videt, jak bezmocne chodili kolem bazenu a bud videli vek nad 80 nebo velrybu 😀 Asi budou muset vecer do centra na dydžinu 😀

kathyna
18. čer 2009

Zuzko, taky když mi manža napsal, že je změna plánu a že pojedeme do Chorvatska, tak jsem mu hned nazpátek volala a ujišťovala se, jestli alespoň ten termín zůstává, že už jsem ho nahlásila 😀

Úplně jsem si teď představila ten bazén se dvěma GG - gravidní a geriatričtí 😀 😀 😀 😀

zuzka11
18. čer 2009

Presne, jeeeee, tos hezky vystihla, GG 😀 Na nich bylo to zklamani taaaak videt 😉 😀

kathyna
18. čer 2009

To si umím úplně živě představit 😀

hnedoocka23
18. čer 2009

ahoj holky,tak mám dva bobečky v bříšku 8buněčné a 12buněčné,mražáčky nejsou,ty dvě byli špatné...

hnedoocka23
18. čer 2009

přijeli jsem po 17h krátce...ET byl v půl1..napsala bych říve,ale byla jsem ještě na večeři

hnedoocka23
18. čer 2009

holky,omlouvám se,ale mířím směr postel..ta cesta tam a zpět mě zmohla celkově od OPU toho máme dost naježděno ☹ tak tedy dobrou nocku a zítra nakouknu. 🙂 pá

zuzka11
18. čer 2009

Peti , vyspi se, odpocin si......super ze mas dva v brisku! Puvodne jsem chtela napsat sampiony, ale toho ma Ivca.....co si vymslis za prezdivku? 😉 😀

kathyna
18. čer 2009

Ocko, blahopřeju k bobečkům v bříšku 😉

ywushka
18. čer 2009

ocko: gratuluju k miminkum v brisku,tak hezky odpocivej aby meli cas a klid na zahnizdeni!!🙂

ja mam novou fotecku sampionka!!🙂

preju hezky vecer a dobrou nocku vsem

kathyna
18. čer 2009

Ywu, šampionek je krásnej 😀 😉