Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

macous
27. říj 2008

Katy - díky jsi zlato, žes mi to sem takhle napsala 😵
Dašulko - to máš teda fakt pravdu pravdoucí 🙄

zulik
27. říj 2008

Čekatelky na //

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10.

Ostatní snažilky

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 folíků,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, OPU 24/10, 13 folíků, 5 embrijek, ET asi 27.10.

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

*Zulik - 1.dítě, nyní snažení od 7/2005, 1/06 laparoskopie-v pořádku, 1.IVF 5/07 18 vajíček, nakonec 1xIVF a
2 x KET neúspěšný. Další pokus 11-12/08, dle výsledků hormonál. profilu...

katy2
27. říj 2008

😵 😵 😵

zulik
27. říj 2008

Macous, držím palečky 😉 ať je to v pořádku. Jinak jsem se tedy přidala do tabulky ať nás je víc.

macous
27. říj 2008

To víš že jo, snad tam brzy vznikne odd. těhulek 🙂 díky za palečky

vika34
27. říj 2008

macous držím palce na ET,nech to vyjde,pá

modena11
27. říj 2008

Ahoj holky,tak jak je????Macous,tak tfuj,tfuj at to k¨lapne!!!

kuba2
28. říj 2008

Ahoj holky jak se máte?
Macouši tak co? Jinak jsem tě chtěla povzbudit -kamarádka po OPU špinila i krvácela ještě při ET a otěhotněla 🙂 a Honzík je už na světě. Jinak hlásím že byl u nás sexík-konečně 🙂
Modeno vyhlídky do budoucna máme dobré 🙂 -už se to jednou povedlo, tak se snad povede příště zase 🙂 -alespoň doufám. Říkají to všichni Dr. a tak tomu věřím. Hned po MS začnu něco podnikat-uvidíme jestli nativ, IUI nebo přirozeně-nebyl nám zjištěný žádný problém-tak bych byla ráda když je tělo pohnojené hormony kdyby se to povedlo .

macous
29. říj 2008

Čekatelky na //

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10.

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 folíků,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, OPU 24/10, 13 folíků, 5 embrijek, ET 28/10 - 2 morulky (+3zmrzlinky,1nic moc)

Ostatní snažilky

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

*Zulik - 1.dítě, nyní snažení od 7/2005, 1/06 laparoskopie-v pořádku, 1.IVF 5/07 18 vajíček, nakonec 1xIVF a
2 x KET neúspěšný. Další pokus 11-12/08, dle výsledků hormonál. profilu...

macous
29. říj 2008

Ahoj holky,
no Kubi, vidiš, já to říkala, že to prohraju 😉
Holky díky moc za podporu, snad by to už konečně mohlo i vyjít, ani nevím, jestli se mi chce testíkovat nebo ne.

dasule
29. říj 2008

Ahoj kočky,tak jsem dneska volala tomu svému doktorovi...ohledně výsledků z přístroje,prý tam našel nějaké odchylky,ale musíme to probrat osobně,musím mu říct všechny své diagnozy a vším čím jsem si prošla a pak mi řekne dál co a jak.Na pohovor jdu v pátek 😉 Jinak jsem dnes volala do FN OL- na vstupní pohovor,předběžně jsem objenaná na 19. prosince 😉

kapr
29. říj 2008

Ahojky holky snažilky,
dovolte, abych se k vám přidala rovněž s uplakaným příběhem a díky za nové téma. také jsem bývala plná optimismu a chodila na diskuzi. 😒 Nicméně teď už se raději distancuji, protože na mé nářky není nikdo zvědaví a já nechci strašit čerstvé mamky s mou situací.
A co vám budu povídat zkráceně jsme prodělali asi to samé co vy a výsledkem je, že jsem po I.IVF byla těhotná, ale v 9.týdnu jsme o to přišli. Takže přišel parádní facan od života. Te´d čekáme na výsledky z imuna a genetiky, které jsem si musela přímo vydupat, aby mi je udělali a v prosinci jsme měli jít na II. Pokus. Jenže se začínám tak šíleně bát, že to pomalu odsouvám. A už jsem se doparcovala až na březen.
Takže tak. jediné pozitivum je, že jsem v práci změnila pozici, takže dělám konečně to, co mne baví. A tudíž nemusím čekat na odchod na mateřskou.
Tak se držte a budu ráda, když mě přivítáte mezi sebe🙂

dasule
29. říj 2008

vítej 🙂 myslím si,že to chce čas,není kam spěchat a na jaře a v létě otěhotněním více přeje 😉 jsou na to dokonce i statistiky 😀

kapr
29. říj 2008

Díky za podporu 🙂 Vím, že přeje, ale nadruhou stranu jsem si přála rychle rychle mít další mimi. Jenže jsem se začala opravdu bát. Čím víc si toho procházím, tím víc na mě číhá informace o různých rizicích a nějak mi dochází elán a optimismus.
Stvoření a donošení miminka mi dnes přijde už jako nedosažitelný cíl. ☹
Ale jak říkám, mám období, kdy se v tom plácám.....

dasule
29. říj 2008

jj tak to chápu,taky bych chtěla miminko co nejdříve a pak mám zase strach,aby všechno proběhlo,tak jak má.Teoreticky mě čeká druhé IVF v únoru...taky mám strach,že to zase nevyjde!Peníze a nervy v háji!V podstatě ani nevím,co mám dělat...na jedné straně tomu chceme nechat volný průběh,věk mě netlačí a jsem v podstatě zdravá,ale na druhé straně mám strach,že to přirozeně prostě nevyjde a jediným řešením jak mít dítě je umělé oplodnění.Nikdo mi nedokáže říct,co by bylo pro mě nejlepší a jaká je správná cesta k úspěchu.A to mě dokaže rozhodit,protože nevím,kterým směrem se mám vydat bojovat ☹

macous
29. říj 2008

Ahojky Kapr, v nášem tématu jsme zvědavé na jakékoli nářky a hlavně si tady na nic nehrajeme, takže vítej a klidně si tady vylévej srdíčko, jak jen potřebuješ 😉
Holčičky moje, kdyby mi tak někdo řekl, že děti mít budu, tak by mi to stačilo a bojovala bych bez předsudků. Ale já nikdy těhu nebyla, takže i ten pocit, jestli to vůbec moje tělo dokáže.....no co vám budu říkat, teď zrovna mám za sebou druhé IVF a mám u sebe dva bojovníčky, tak si 14 dní počkám na výsledky a doufám, že se alespoň jedno zakouslo 😅

vika34
29. říj 2008

vítam nové snažilky a macous,myslím na teba a držím palčeky 😀

vika34
29. říj 2008

kuba gratulujem 😀 😀 😀

kuba2
29. říj 2008

Vítam Kapra a zdravím všechny ostatní 🙂. kapr já jsem měla revizi přesně před měsícem v 11.tt a už se nemůžu dočkat až budu znovu těhotná, ale ten strach tu prostě pořád je a bude. Ale já tak nějak nechci nic odkládat-to čekání je pro mě asi to nejhorší. Macouši taky držím palce ať se morulkám u tebe líbí 🙂.

kapr
31. říj 2008

Tak holky díky mocinky za podporu 🙂 A všem vám oststním moc držím palce.
Jinak udělala jsem první krok. Poprvé po třech letech jsem si řekla, že nebudu tento cyklus sledovat ovulaci. 😀 takže pro mne je to výhra. Hlavně viděli jste soukromé pasti o ukradené spermii?
Schválně mi řekněte, která z vás jste měla pocit, že tam je něco, co jste si už prožili? 😉
manža se mi z toho málem zhroutil a dostal se do stejného stresu jako když jsme začínali 😀 😀 musela jsem ho přesvědčovat, že teď máme pauzu, ať nestresuje hihihihi 😀

kapr
31. říj 2008

sem si nastavila konečně fotku. jéééééé 😀

kapr
31. říj 2008

...akorád je pěkně mrňavá ☹

macous
31. říj 2008

Kapr - to jsi udělala dobře, sledováním si stejně člověk nepomůže - třeba jako já, taky jsem sledovala ovulaci a to dva roky no a moje diagnóza - anoovulace (vyjímečně ji mám cca jednou za půl roku ) 🙂 😀

Holky, tak jsem čtvrtý den od ET a už začínám pochybovat... jsem koza, ale nějak mi to nejde, když mám za sebou 4 neúspěchy 😠 jsem těhotná, jsem těhotná, jsem těhotná..... 😀

buresinka
autor
31. říj 2008

Ahojky holky,

tak vypadá, že nakonec tu smůlu neprotrhnu a plně zase budu naplňovat nadpis této diskuze.

Test byl ráno negativní a příznaky na mrchu jsou více než jasné. Ta by měla dorazit o víkendu, akorát mi ji vždy držel utrogestan, tak si dá asi na čas.

Vím, že to není úplně ztracené, ale bohužel to byl můj osmý transfer a už to tělo znám, tak by se asi musel stát jenom zázrak a na ty já moc nevěřím. Jsem z toho dost na dně a nevím co bude dál. Tomuto pokusu jsem hodně věřila. 😢

macous
31. říj 2008

Ahojky Burešinko, já na tebe moc myslela a tohle teda je fakt debilní, ani nevím co napsat 😢 tady skoro bulim, je mi to líto, sama si procházím tím samým pořád dokola jako nějakej vyvrhel, kterýmu není přáno a marně přemýšlím, proč zrovna já, ale neboj se, mi to nevzdáme, prostě budeme chodit do CARu strašit tak dlouho, dokud nás tam neotěhotní a hotovo !!!! Nebudu ti říkat, počkej na krev - sama to nesnáším, když to tak cítíš, tak to tak cítíš a hotovo. Co máš teďka v plánu? - myslím do konce roku

vm72
31. říj 2008

Ahoj berušky!
Dlooooooouho jsem u vás nebyla.
Tak jen ve zkratce...1.IVF bez transferu (jediné embryo mělo špatný vývoj)
2.IVF (ale vlastně první,protože ten první cyklus se nepočítal) 11 embryí,z nichž bylo po posledním KETu pouze boichem.těhot. Celkem bylo ET,KET,KET,KET.
V půlo října bylo po všem a já abych se z toho všeho vzpamatovala,domluvila jsem si se s vým Dr.alespoň ještě IUI abych mohla být ještě doma a ne úplně naprázdno.Bohužel,příroda se na nás opět vykašlala. ☹
Za chvíli razím do Sanusu,nechám si ukončit neschopenku (jsem doma v kuse od 18.6.) a v pondělí nastupuju zpět do práce,do které jsem doufala že už se NIKDY nevrátím... ☹
Na další pokus musíme našetřit peníze,tak to vidím až někdy z jara,ale vůbec nevím,jak to přežiju (hlavně v mé hnusné práci) a co je nejhorší - asi se budu teď strašně moc bát dalšího neúspěchu a tak nějak podvědomně si začínám říkat,že IVF je stejně na nic,že nám prostě nepomůže...Nevím co s tímhle pocitem budu dělat,protože to je asi úplně špatně. 😒

kapr
31. říj 2008

Hele Macous, já neovulovala rok a půl. takže to velice dobře znám ☹ Ale pak jsem se najednou rozběhla a je to. jenže to už měl zase manža špatnej spermiogram. Tak jsme se hezky vyměnili. Jinak ovulaci poznám podle bolesti, ale po potratu mě bolí vaječníky častěji. Takže pokud to nespočítám tak cca 16- 18 tý den, tak se můžu i splést. Ještě jsem ráda, že se mi posunul MS. Předtím jsem to totiž měla vždy 1.ho v měsíci, takže se na to nedalo nemyslet. 🙂 Vždycky 16.-18.tého jsem byla jak na trní. 😀
Jinak holky vydržte. I na nás přeci musí dojít. Já se pořád uklidňuju, že jsou na tom i někteří hůř.
Třeba zrovna jedna moje známá měla tak špatné vaječníky, že šla jen na jednu stimulaci , 1.IVF nevyšlo, pak jí vzali vaječníky a vejcovody a teď má už jen pár KETů a pak konec. ☹ To je mi samozřejmě líto, ale máme pořád šanci!!!!!

macous
31. říj 2008

Kapr, no já mám prý vrozenou vadu, která znamená asi tolik: na každém vaječníku spousta droboučkých folíků a jen občas si některý tak mimochodem dozraje, a jsou všechny téměř identicky veliký, kdežto normálně tam mají holky o polovinu folíků méně, ale jsou velikostně odstupňovaný. 😖
Ale když jsme mi dělali inseminaci, tak trefili ovulku jednou za 5 měsíců a pak jí jednou propásli, to když byl folík 21 mm a prasklý. Takže jejich diágnóza anovulace je docela zvláštní, já si nemůžu vzpomenout, jak se jmenuje ta diagnóza, když máš ovulku jen občas?
a taky si říkám, že se musíme přece jednou dočkat

Ahojky Věruš, no jak už obě víme, tak máme za sebou to samé neg. ET,KET,KET,KET, akorát že já jsem teď zase po ET, takže druhé IVF, a kdyby mi to nevišlo, tak určo dám cyklus pauzu, boť co už je moc, to je moc a mrazáčky nechám zatím u ledu. 😉

Já jedla párek a pořád se mi to nějak vrací - tfujka, ty hormony mi teda už vážně doslova lezou krkem 😀

kapr
31. říj 2008

Ach taaaak, tak to jsem ještě neslyšela 😒 hmmm, no tak to jsem na nás teda zvědavá 😀

macous
31. říj 2008

no tak to já teda taky 😵