Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

kuba2
12. pro 2008

Asmeeno já jsem měla malou spotřebu léků takže léky mě stály tak 4tisíce, ICSI stálo 8tis. ( ať máš i 20 folíků -to bylo jedno) no a zbytek PK a AH. To bylo v Gyncentru. Pak jsem přešla do Reprofitu a tam už mám jen ty nativy-otěhotněla jsem hned po prvním.
Taky nevím co je to to darování cytoplazmy-to slyším poprvé.

asmeena
12. pro 2008

Luly: taky ti přeji ty //, hlavně ať tam vydrží 😉
A darování cytoplazmy, to je z vajíčka dárkyně, zaplatíte vy a oni to vloží do vašeho embryjka, když máte myslím chromozomálně špatná vajíčka, tak by ta darovaná cytoplazma měla sloužit jako taková pomoc, aby se lépe dělilo - ale opravdu už si to přesně nepamatuju.
Říkali jsme si, že když nám genetika vyšla dobře a více méně, žádné problémy nemáme (teda doktor tvrdí, že mi špatně fungují vaječníky, ale nevím, nevím... spíš to záleží i na mém psychickém stavu, jak jsem tak zjistila), tak už si to nenecháme darovat.

monajs
13. pro 2008

Luly, posílím óóóóóóóbbbbbrrrrrooooovvvvvssssskkkkoooouuuu gratulaci 😵 😀 😵 😀

Kubi,po druhém potratě mě sice brali krev a posílali na nějaké vyšetření-ale já vůbec nevím na jaké.Nějak mi to asi uniklo.Říkali,že všechno bylo OK.Proto mě doporučili PGD.

zuzka11
13. pro 2008

Mony a jak se cítíš dneska ty???

monajs
13. pro 2008

Ahoj Zuzi, 🙂 Dneska snad první den co mě nebolí podbřišek. 🙂 Tak doufám,že dopadnu jako Luly.Kéž by.. 😉

monajs
13. pro 2008

Zuzi a co ty? Už je ti líp? Však pěkně lež a nic nedělěj.. 😉 😉

zuzka11
13. pro 2008

Já naopak neležím, není proč.......Neboj, bude to dobré!!!!Musí!!!!Já jsem už psychicky připravená na lednový KET......Mony, kdy testuješ???Už bys myslím mohla v pondělí, nebo se pletu???10.de se už něco ukazuje....

monajs
14. pro 2008

Ahoj Zuzi,zkusím radši až v úterý.Snad se něco ukáže.Mám hrozný strach.. ☹

zuzka11
14. pro 2008

Neboj, neboj, neboj - všechny ti tu strašně moc držíme palce!!!!

asmeena
14. pro 2008

monajs: neboj, určitě ti to dobře dopadne, když ti daly ta nejlepší embryjka, tak to by bylo, aby nebylo. 😎 A jak se jinak máte? Já jsem včera dodělala cukroví (sice mám jen 5 druhů, ale aspoň vím, že se 100% sní a nebudu to vyhazovat).
Zítra jedu na kontrolu, tak jsem zvědavá kdy půjdu na KET. Už bych to chtěla mít za sebou a taky už testovat a objevovat //.

monajs
15. pro 2008

Asmeenko,ty si ale šikula 😀 .Já mám jenom 2 druhy a jeden mám ještě slepovat a perníčky zdobit.
Holky,nemůžu se udržet abych netestla,ale musím vydržet do zítřka.Řekla jsem si že nejdřív úterý. 😉
Tak uvidíme.Mám spíš strach,že když bude / tak budu zklamaná. 😢 Uvidíme.
papa

monajs
15. pro 2008

Asmee akdy jdeš na ET? Držím Ti moc palečky. 🙂 🙂

monajs
15. pro 2008

Holky,já se picnu.Dneska jsem se testla a mám tam // 😵 😵 😵 😵
Nemůžu tomu věřit.První to bylo jako stín a pak to vylezlo.Zatím slabá,ale jsou tam 😀 😀 😀
Na druhém co jsem si šla hned koupit taky.Panebože holky,ať to tam vydrží 😀 😀 😀 .V sobotu budeme volat dr.tak uvidíme.
Přeju Vám všem,ať je máte brzo taky // 😵 😀

asmeena
15. pro 2008

Teda monajs:mám radost za tebe, super, tak teď jenom ať to vydrží. To budou krásné vánoce. 🙂
Já jedu dnes do Olomouce na kontrolu a někdy tento týden mě čeká KET.
Myslíte, že nebude vadit, když se předtím budeme milovat. (co kdyby se nějakou zázračnou náhodou zadařilo přirozeně) a ještě k tomu mi zavedli tři zmrzlinky? 😵

monajs
15. pro 2008

Asmeenko:na tvojem místě bych se mooc pěkně pomilovala.Potom stejně budeš mít týden utrum. 😉
A děkuju.Hlavně aby to vydrželo.. 🙂

asmeena
15. pro 2008

jasně monajs: dám na tebe, popřípadě pak budu mít čtyřčata. 😀 A jak tak koukám tak si stejně do zítřka nevydržela s tím testováním, že? Jo, já to taky nikdy nevydržím a pak když mi vyjde jenom / tak mám tendenci testovat každý den a pořád ty testy prohlížím na světle, jestli jsem tu druhou / třeba nepřehlédla. 😖

monajs
15. pro 2008

No jo,taky se mi zdálo,že stínuje,ale nakonec vylezla potvora.Dokonce jsem s testem byla pod lampou,jestli dobře vidím 😀 A je vidět aj bez lampy.Tak ti držím moc moc palečky. 😉

asmeena
15. pro 2008

Díky moc. Tobě taky držím. A proč budete v sobotu volat dr.? To ty nejezdíš hned na kontrolu? To ve Fertimedu mě hned v den kdy jdu na ET objednají na další kontrolu, která bývá +, -, 16 dní po ET.

monajs
15. pro 2008

Ne,my voláme do Repromedy v den kdy máme dělat test,jestli jsme těhu nebo ne.Oni nás pak objednají ať jsme nebo ne.Ale počítám,že pojedeme už v pondělí.

asmeena
15. pro 2008

Tak to budeš vědět výsledek už před vánocema. Pěkný vánoční dárek. 🙂

monajs
15. pro 2008

Doufám 😀
Neboj,taky ti to vyjde. 🙂

asmeena
15. pro 2008

No uvidíme, musí. Monajs a kolik máš roků?Jestli to teda není tajné? A jak dlouho se snažíte o miminko?

monajs
15. pro 2008

Asmee.mám 33 a snažíme se asi 3 roky.Tak do třetice všeho dobrého se to snad udrží 🙂

asmeena
15. pro 2008

Já už jsem úplně napnutá za tebe, ale trošku ta nervozita z toho testování z tebe opadla, že? Ještě že se potvůrky dvě ukázaly.
Já budu mít teď v únoru 29 a taky už se snažíme skoro 3 roky, ale věřím, že zmrzlíčci mě potěším.
Končím, právě vyrážíme na kontrolu do Olomouce. 😉

monajs
15. pro 2008

Tak ŠŤASTNOU CESTU. 😀
vyfotila jsem ty testíky 😵

zuzka11
15. pro 2008

Veliká gratulace Mony!!!!!Tak přece jen to tu bude veselá diskuse 😉

Mám strach, že mě tu v tom necháte samotnou 😉

Asmee, souhlasím s Mony, užij si sexík, pak máš utrum.....a uvidíš, že taky budeš mít krásné Vánoce!!!!Dej nám hned vědět, kdy jdeš, jo? Ať na tebe myslíme!!!

monajs
15. pro 2008

Zuzi,díky 😉 Nemyslím,že budeš samotná. 😉
Asmee a dej hned vědět.

zuzka11
15. pro 2008

Mony, mám pocit, že už teď jsem sama, tak ne že mě v tom, vy těhulky necháte a nebudete se sem za mnou chodit koukat!! 😉

Jinak jsem ti chtěla obdivovat testíky, ale vůbec ty // nevidím, jak se to nedá zvěčit ☹ Ale určitě jsou výstavní!!!!Mony, kolik ti jich dávali???Aby tam nebyly 2 😉

monajs
15. pro 2008

Zuzi,jak to,že ti to nejde zvětšit?

Dávali mi 2 tak uvidíme. 😀

A to víš,že tě v tom nenecháme,vždyť si naše 😀 😉 😀

zuzka11
15. pro 2008

Tak teď konečně!!! A máš je úplně nádherné!!!! A co to je speciální testy??? 😕

Asmee, tak jak to vypadá???