Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
6. bře 2009

ahoj moni: já myslím pozitivně, ale včera po té lapárce to na mě nějak padlo a brečela jsem kvůli každé kravině, i když mě propouštěli domů.

miky123
6. bře 2009

mony:ano jdu na počáteční stimulaci toho 23.3 ,ještě mi ale neřek jaké léky budu tentokrát brát.Ani nevím jestli je možné dát stejne léky (ted sem měla gonal) a předtím při zapadnuzí u Lukiho jsem měla puregon,nevím čím to je ale lépe jsem se citěla s tím puregonem.

zuzi:jak si psala že si po OPU ráda pokecáš ,tak u nás ted když sem byla v prosinci tak tam bylo 5 obsazených postelí a na nich všichni nemluvní 😖 Vedle mně ležela nějaká ing.a ta když měl někdo chut si pokecat tak ho hned usměrnila že si přeje aby tam byl klid,že při mluvení nemuže relaxovat ☹
Sla na řadu předposlední a s sebou si donesla pletené vlněné podkolenky 😕 a gumovou termosku s horkou vodou a toto si pak dala pod zadek ,tuž nevím k čemu to bylo dobré. 😨

očko:ano jsem jediný očitý svědek ,a do vyřešení o tom nesmim mluvit.

Jinak u nás opět změna už mi to leze krkem ,dnes jsem se konečný závěr dozvěděla že Davča jede do lázní už ted ve středu a ten Bludov tedy zustal,tak já ted stresově obíham obchody a dokupuji co mu ještě chybí 😨

zuzka11
6. bře 2009

Miky - ja rikala, ze bych si byvala rada pokecala, byla jsem na pokoji vzdycky sama, jako kulik v plote......

Asmee - promin, nejak mi uniklo, ty jeste nemas imuno; To me delali po prvnim nepodarenem IVF a taky genetiku..........nech si to udelat pred 3.IVF at mas vesti sanci, nekdy by stacil treba jen prednison a bylo by to!!!!

Miky - podle me muzes s lekarem promluvit, pokud bylo dost vajuch neni duvod davat neco jineho......

Co planujete na vikend holcicky?

miky123
6. bře 2009

zuzi:a oni u vás vcentru mají pokoje po jednom? nebo ostatní postele byly jen neobsazené?,tuž nevím či sem to správně pochopila 😎

A jak se vyšetřuje to imuno?,to se porovnávají jen nějaké látky v krvi? ,my to taky nemněli.

miky123
6. bře 2009

zuzi:júúúúú tolik hodin a ty s mimišem ponocuješ 😉

zuzka11
6. bře 2009

jojo, ani se mi oci nezaviraji 😀 Miky meli tam jedno a dvoj a viceluzaky.......proste jsem nemela stesti nebo mozna ano? Vzdycky nas bylo vic, ale kazda jsme dostaly pokoj a zbytek posteli neobsazeny.......

Uz jsi Davcovi vsechno sehnala??tesi se nebo se boji?

miky123
6. bře 2009

sem se začetla na jiné diskuzi 😎

Davča ,no řekla bych že ,viceméně se netěší ,myslí si že tam jde za trest,a není možno mu to vymluvit,že je to pro jeho zdraví.A ještě když zjistil že se tam bude i učit a to hlavní předměty Jč a Matiku ,mu by pasovala tak akorát hudebka 😀 😀
A dnes mi ještě při tel.hovoru řekli že má mít i horskou obuv ,že každý den jako proceduru ,mají i 7km výšlap,to ještě neví 😎

Věci které si bude sebou brát si myslím že má zhruba všechny,no uvidíme až v Po. mi má přijít meil co vše by měl mít,to uplně nesnáším tak něco řešit na poslední chvíli 😠
Ale omluvili se nám,vznikly jim tam nějaké komplikace a proto ty stálé změny. 😨

ywushka
7. bře 2009

dobre ranicko holky,ja uz jsem vyspinakana🙂,manzel jede s mym tatkou kuknout na to auto,jsem zvedava,jestli ho privezou!!No a si predtsvate,ze jsme vcera asi dve hodiny hledali po baraku navigaci,bohuzel neuspesne☹!!Tak ja dnes budu pokracovat v patrci akci!!!

monajs
7. bře 2009

Dobré poobědňo 🙂

Peti,zkoušela jsem uhlířské a byly výborné. 🙂

Asmee,tak co bříško?Si nafoukklá co? 😝

Zuzi,a kdypak se vracíte domů?Možná jsi to už psala,ale uniklo mi to 😒

Miky,tak to je naprd shánět vše takhle když ti mění termíny.A Davču chápu,myslí že je to za trest,já si to jako dítě taky myslela.Vysvětlování nevysvětlování 🙂

Yw,tak jak s autíčkem?

ywushka
7. bře 2009

netusim🙂 manzel me jeste nedal vedet🙂

ywushka
7. bře 2009

Taaaak a manzel uz mi veze krasne nove auticko🙂 jupiii🙂!!Je az z daleke karvine🙂,ja uz se straaaasne tesim🙂!!!

hnedoocka23
7. bře 2009

ahoj holky,nešlo mi vůbec se připojit na net...jdu Vás pozdravit a popřát hezký víkend...já včera byla na vínku,bylo fajn,nakonec jsem pomáhala bráchovi vařit,šlo dost jídel..ale i tak jsem zvládla vypít 0,5l čv s colou 😀 přišla jsem domů před půlnocí a usla až v 2,30...ne ane zabrat...dneska od večera hlídám děcka od segry,úplně jsem na to zapomněla,jdou na ples ..už druhý,ti se ale mají....
monajsku,to jsem ráda,že chutnali... 🙂 já si je co nevidět zase udělám 😀
Ivi,tak si užij nového autíčka a at ti přinese štěstíčko 🙂

ywushka
7. bře 2009

🙂 no nevim jestli me prinese stesticko🙂,ale alespon male potesenicko🙂

ywushka
7. bře 2009

Uz se konecne budou dat delat v tomto aute i jine veci ne jen se vozit 😀

zuzka11
7. bře 2009

Zdravím! taky mi nešlo připojit na se Koníka 😠

U nás zase sněží,celkově je to nějaký špatný den 😒

Miky - hlavně že už skoro všechno máš, Davča tam bude v pohodě, uvidíš......strachy předem jsou vždycky....

Ivuš - co autíko?

peti - ty jsi pravý opak, normálně se po vínku usíná coby dup 😀

Asmee - jak je? Bolí břišulo? opečovává tě manžel???

monajs
7. bře 2009

Ahoj holky,
Iw- jejdynánky ty se máš - dělat nějaké věci v autíčku 😀

Jdu do vany.Pak se nebudu smět koupat tak si to jdu ještě užít.Uvolňující olej,knížka,vínko(to radši ne) a při troše štěstí tam bude i manža 😉 .Máme obrovskou vanu pro dva 😀

monajs
7. bře 2009

přidala jsem fotky koupelny,ale nemám bohužel hotovou koupelnu v pc,tak jen to co máme.Ta vana je fakt óóbrovská.Tak já jdu.papa

kuspitka
7. bře 2009

Ahojte dievcata mam problem a potrebujem pomoc...
Mam ist pondelok do centra picham si uz decapeptyl a mala som uz gonal len mrcha nikde.
neviete mi poradit ci mi nemozu zrusit stimulku kvoli tomu ,ze mi mrcha neprisla?????dakujem za pomoc

ywushka
7. bře 2009

nee stimulka se nesmi zacinat driv,nez druhy den cyklu!!!Takze bohuzel musis cekat!!To mam stejne i ja!!!Uz cekam nejaky ten tyden,v patek jsem musela dokonce na vyvolavacku!!!

ywushka
7. bře 2009

No prave s manzelem jsme nikdy zadne podobne veci v aute jeste neprovadeli🙂

jeste neprijeli,takze nevim jak auticko vypada "nazivo" ale uz se tesim🙂

asmeena
7. bře 2009

ahoj holčiny, taky jsem se dopoledne nemohla připojit a potom jsem si šla lehnout a spala skoro až do teď.

Monajs: pěkné svatební fotečky a ta koupelna je taky krásná, ještě ji némáte hotovou? Z těch fotek jsem pochopila, že to je v rozestavěném stavu, ale jak píšeš, že si jdeš užívat do vany, tak by to mělo být asi hotové?

Ivuš: tak se ti zachtělo v autíčku? 😵 No třeba prostředí taky prospěje. My když jezdíme v autě, tak s náma vždycky jede pes a to není ono. 😀 Jsem zvědavá jak se ti autíčko bude líbit. Jaká barvička?

asmeena
7. bře 2009

Zuzi: kdy jdeš na ten další UTZ? Já myslím, že nám žádné imuno nedělali, zkusím se o tom pobavit s doktorem v pátek na kontrole. To imuno se dá nějak vyřešit lékama? Už jsem uvažovala i nad tím kajenským pepřem. 😉 Nedávno to tady bylo na nějakém tématu.

Jinak víkend trávím v poloze ležící. Břicho právě moc nafouklé nemám, ani žádné prdy. Tak to možná ze mě všechno vypustili 😀

miky123
7. bře 2009

ahoj holčiny,

kuspitka:s tímto nemám zkušenosti.Já jsem taky vždy musela čekat na MS,a pak přijít 1-3den a začít brát leky.

ywuska:táák ,nové autko ,tak v něm se bude šušlit jedna radost 😎 😀 😀

My když jsme s manžou ještě chodili tak měl své první auto po dědovi a to ragulina-moskviče a když jsme tam řádili ,tak jsme si takovým kolečkem na boku sedadla,ho dali do polohy ležmo ,asi jsme ho moc zmohli,už ty sedadla nešly vrátit do puvodní polohy.Tak nám nezbylo nic než jet tak ,a zastavila nás policejní hlídka 😀 První šel k našemu autu jeden policista,díval se na nás a pak na sedadla ,nic neřek a zavolal ještě dva zbyvající policisty ,ti se taky podívali a pak kousek poodešli a něco mezi sebou mluvili.Pak jeden z nich se vrátil a z usměvem řekl jedte ,ale propříště je to pohodlnější dělat na posteli.Tuž my jeli,aby si to nerozmysleli 😀 😀 😀

asmeena
7. bře 2009

miky: tak to je dobrá příhoda. Už máš všechno nakoupené pro Davču do lázní?

ywushka
7. bře 2009

no ted jsme byli s manzou na projizdku,jsem spokojena,velke,protorne,tiche!!🙂 vymenili jsme ho za forda fiestu tridveroveho🙂!!A koupili jsme si passata tmave modreho🙂!!!Snad bude porad pekne jezdit🙂!!!
Jinak jdeme se uz kukat s manzou na telku🙂

asmeena
7. bře 2009

tak si užijte večer Ivuš. A co ta tvoje MS? Pořád nic jak u Očky?

asmeena
7. bře 2009

Tak jsem si ten kajenský pepř objednala, tak uvidíme. 🙂

zuzka11
7. bře 2009

Asmee - UZ v úterý, táhle se to.......taky jsem měla problém s připojením 😒 Imuno - podle toho co vyjde a taky by se asi mělo opakovat - já ho měla jen jednou, ale je jasné že některé parametry se s ročním obdobím mění.........spousta lidí má normálně na jaře a v létě alergii na určité rostliny a podle mě to může ovlivnit celkovou imunitu......já měla imuno dělané v zimě, a jedno nepovedené IVF - kdy se nám nepovedlo oplodnění v srpnu, podle mě to souviselo, nikdo si to nedokázal vysvětlit, proč jinak když normálně se oplodňují, najednou ne.....

Kuspitka . nevím jestli sjem tě pochopila dobře, pokud nemáš MS nemůžeš začít s Gonael, ale po decapeptylu MS může přijít se zpožděním, já čekala 14dní.....

asmeena
7. bře 2009

aha, tak že by na to měla vliv změna ročního období?Já jsem alergik tak to může mít spojitost?
No uvidíme, já jsem si dnes objednala ten kajenský pepř a třeba mi to pořádně prokrví dělohu a mimi se udrží. 😅 A pokud né, tak to má prý pomoc na urychlení metabolismu. Třeba mi to pomůže zhubnout. 😀

Zuzi: na tématu snažilky kdekolviek v zahraničí jsi psala, že máš nějakou blbou náladu? Co se děje? Hormony?

miky123
7. bře 2009

asme:s čistým svědomím si myslím že zhruba bych měla pro Davču mít vše.V těch lázních mi řekli že přesný rozpis co s sebou musí mit mi pošlou zítra elektronicky,tak doufá že mě tam něco nepřekvapí.Teda zítra néé ,v pondělí.

A v uterý je manža pozvaný (já taky 😎 ) na Cernou louku do OV,na seminař a pak ma byt ejchuchu 😀 ,a k tomu má hrát romská skupina džipsy.cz,tak se už těšííím 😉