Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
11. pro 2008

Asmee holky na rizikovce a jiné gyn.onemocnění IVF se nekontrolují, mám to z první riky 😀 takže žádné strachy a dárečky klidně kupuj!!!

Já se dneska přemluvila vyjet do města a co myslíte? NIC. Dřela mě nová koizačka, že jsem dopajdala do knihovny - naštěstí ještě bez pokuty, nakoupila potraviny a jela domů. Závazek - zítra!!!!! 😉

Fostimon nevím, já měla merional menopur a Gonal - ty oprvní dva do stehna - do svalu - pohoda, ale jak píše Asee v lékárně si koupíš za pár babek fyz.roztok a vůbec to nebolí a u Gonalu taky pohoda, injekce do břicha, ale malinká jehlička.....Není čeho se bát, vždycky je nejhorší první injekce 😉

Mony - a jinak se ti cukroví daří?? Já pekla naposledy před dvěma lety a manža si dělal srandu, že z mého 1 kousku cukroví se přibere 5kg - neumím malé, tak to byly fakt kusy 😀 Ale výborné!!! Sice jich z celé várky bylo asi 10, ale co! A protože on je chipsový a jinak to u nás nikdo moc nejí - já linecké, ale snažím se krotit, tak to necháváme na babičky....

asmeena
11. pro 2008

zuzi a když má rád chipsy, to znamená že je spíš na slané, tak moje kolegyně peče i slané vánoční cukroví. To jsi nezkoušela?
No v nových kozačkách?Au,au, to znám, nejhorší je to pořádně rozchodit, noha celá olepená, ale pak už je to super. Já si loni koupila super botky na léto, s takovým tim čurapajzlíkem mezi prsty (nikdy jsem to neměla a říkala jsem si, že mi asi upadnou prsty, ale stejně jsem si je koupila) rozcházela jsem je týden, kamarádka mi půjčila super pevnou náplast co používá její manžel na fotbal, tak jsem si to mezi prstíky vylepila a za týden jsem už náplast nepotřebovala, botky byly super, no a letos před dovolenou se mi ten čurapajzlík utrhl, takže to na noze nijak nedrželo, šla jsem do obchodu, tam mi vrátili hned peníze, ale to mě moc neuspokojilo, protože jsem je už měla super vyšlapané (a byly to boty z kterých mi kupodivu nesmrděly nohy 😝 )No,ale protože se dovolená blížila, tak jsem splašila provizorní, ale protože nejsou kožené (sice super sedí na noze), ale opět mi táhnou nohy. To mám problémy, co? 😀

asmeena
11. pro 2008

no a ještě s tou nemocenskou, tak jestli půjdu ke konci příštího týdne na KET, tak stejně chci zajet na Silvestra k našim do Jeseníku, tak doufám, že mi doktor povolí (9 den po KETu) změnu pobytu na tři dny 120km daleko od mého trválého pobytu.Říkal, že se to musí jen nahlásit na okresku, ale nevím jestli mi to povolí tak brzo po KETu.

princ
11. pro 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat jak to zvládate? Já jsem z toho úplně na dně. Jsem po dvou IVF, to druhé bohužel skončilo revizí, hrozilo mimoděložní těhu. Po skončení nemocenské, jsem nastoupila zpátky do práce (myslela jsem si že to bude lepší, že budu mezi lidmi) a dostala jsem od šefa podpásovku... výpověd za dlouhobou nemocenskou ve zkušební době. Tedkom jsou na krku vánoce a nevím jak z toho dostat. Další pokus až tak za 3-4 měsíce. takže mě chápete doufám, že to je strastně moc dlouho. Luci

zuzka11
11. pro 2008

Asmee přes svátky to určitě kontrolovat nebudou!!! já to měla loni tak, že jsem uvedla na neschopenku adresu do nemecka, kde opravdu budu a oni mi ji vratil, tak jsem napsal adresu k nasim a hotl jsem lhala, vubec jsem tam nebyla a nic se nestalo!!!!

Slane jsem nezkousela,ale je to dobry napad, ale kdyz on je konzerva a proste ty Bohemia Chipsy hoprska sul jsou nejlepsi🙂))

Ty kozacky vypadaji uoplne uzasne ale drou potvory na kotníku....ty botky mezi prsty jsem mela Scholl, cerne a byly to nejlepsi boty na leto jake muzou byt, netlacily vubec, nohy v nich nesrdely....bohuzel po 5ti letech uiz nevypadaji hezky, ale na leto planuju koupit zase ty same, hodi se ke vsemu a jsou neskutecne pohodne!!!

petranela
11. pro 2008

Ahoj, na tuto diskuzi nechodím, občas jen nahlídnu. Chtěla bych napsat Princ. Já jsem taky po dvou nevydařených ivf, první měsíc jsem měla depky, ale teď (druhý měsíc) už jsem zase naštětí v pohodě. Tady zase platí to, že časem Te to taky přebolí a brzy půjdeš do dalšího pokusu. S tou prací mne to mrzí, je to od firmy pěkně hnusné ☹ ... ale jistě si najdeš brzy jinou práci. Já jsem momentálně taky ve zkušebce, druhý měsíc, v lednu mi končí zkušebka a v únoru chci stimulovat na třetí pokus... Nevím jak mám vyřešit odchody k doktorům ještě ve zkušebce... musím si to všechno nadpracovat a neříkat že chodím k doktorům, protože výpověďi se taky bojím.... je to všechno kolem ivf hrozně složitý, nejen ivf, ale i ta práce se nám teď těžko řeší...

raadunka
11. pro 2008

ahojky monajs omluva velika za preklep. Fostimon je stimulace ktera se picha do svalu. Ja jsem na 1IVF pichala Puregon ale dala jsem za nej 7.5litru tak u druheho jsem chtela vyzkouset Fostimon, ktery je bez doplatku

kuba2
11. pro 2008

Ahojte 🙂 Asmeeno já bydlím přímo v centru OV a ty?Raadunko já jsem s Fostimonem otěhotněla, ale píchala jsem ho do břicha- v Reprofitu se vše píchá do břicha 🙂-ale hrozně to bolelo - ☹ .
Princi já to celkem zvládám -ani nevím jak-po neúspěšném pokusu se vzpamatovávám tak dva dny a pak hned vymýšlím co dál. Nejhorší to bylo po zamlklém těhu v 11.tt-nic horšího jsem nezažila, proti tomu jsou neúspěšné pokusy úplná maličkost, ale když vidíte na UTZ mrtvé miminko, které ještě den předtím žilo-no hrůza. To nejhorší přebolelo asi za měsíc, ale ten smutek už zůstane-jediný lék na to je pro mě další těhu-tak doufám, že se brzy dočkám. proč plánuješ další pokus až za 3-4 měsíce? Mě to čekání deptá-já jsem měla naplánovaný další pokus hned po 1.MS po revizi, ale vlezli mi do toho vánoce-v CAR mají dovolenou, tak stimulovat začínám hned pak.Neboj brzy ti to určitě vyjde, musíš tomu věřit.

zuzka11
11. pro 2008

Souihlasím, já se taky oklepávám cca 2 dny, a potom to na mě vleze jenom když vidím nějakou šťastnou maminku s mimi nebo jsem ve společnosti, kde jsem "bílá vrána".....ale jinak se snažím jít dál.....

Tak fostimon, zeptám se své dr., já teda doplácela za Gonal cca 4700, ale je to taky palka, za ty merional a menopur to bylo cca 1000....

raadunka
11. pro 2008

Kubi diky za odpoved ja jsem byla na 1IVF s holkou a ta mela 34 injekci fostimolu je ted tehu , ale ja se asi zitra dozvim velmi spatnou zpravu. Tak ted uz planuju co a jak. Presne jako ty co nejdrive po prvni MS kontrola a pak hned 2IVF. Snad to vyjde a do konce roku 2009 budu chovat. Byl by to ten nejhezci darek k mym 40tinam

kuba2
11. pro 2008

Radunko budu ti moc držet palce.Tobě bude 40? A máš už nějaké děti? Já budu mít v únoru 37, tak taky doufám, že už konečně to dotáhnu až do konce.

asmeena
11. pro 2008

kubi: já bydlím v Porubě,ale v centru pracuji kousek od domu energetiky.
A jinak když jsem u toho otřepání, tak mně taky stačí dva dny. Ale tentokrát to na mě padlo i dnes jak jsem byla na náměstí a tam stojí betlém i s živýma zvířatama, a spousta rodičů s dětmi a všichnmi chtěli hladit...No tak to na mě padlo až mi vyhrkly slzy do očí, a tak jsem ani nemohla prohlížet další stánky, šla jsem raději pryč.

kuba2
11. pro 2008

Asmeeno tak já jsem taky dnes šla přes náměstí 🙂.No na mě to tak až nedoléhá-mimča mi nevadí-jen občas se mi to stává když se zadívám na úplné malé mimčo-tak je mi to líto. Ale to tak mám až po tom zamlklém těhu. Naštěstí mám úplně nejskvělejšího Dr . 🙂 a ten věří že se mi to zase brzy povede-když se mi to u něj povedlo napoprvé a to mi dali jen jedno embryjko. Tak doufám, ža ano. A když to nevyjde v lednu, jdu na další pokus hned v únoru a tak pořád dokola. Všechna vyšetření mám za sebou tak už ani není co vyšetřovat.

monajs
12. pro 2008

Ahoj holky, pokud jde o to oklepání tak u mně je to asi na dýl.Ale asi jenom proto,že když už jsem otěhotněla,tak poprvé byly veliké plány a pak BUCH PODPÁSOVKA. Po druhém potratu jsem vůbec nebrečela,jen jak jsem začala krvácet,tak než mně manžel naložil do auta a vezl do nemocnice.Potom nic.ˇuplně jsem nějak zatuhla.Brečela jsem snad až za měsíc a to u nějaké pohádky,kde se na konci princezně narodilo miminko. 😝 Po KETu taky tak den,než se dám dohromady.Ale jak píše princ,tak podpásovka od mého šéfa mě taky úplně rozhodila.Ale já naštěstí nejsem ve zkušece,tak mě nakonec jenom přeřadili na jiné,málo 😢 placené místo.
Kuba,ty seš fakt hodně silná.Máš můj veliký obdiv 🙂

asmeena
12. pro 2008

kubi: a to se může na umělé chodit taky rychle po sobě? Nebo to budeš chodit jenom na KET?

asmeena
12. pro 2008

Tak jsem právě skončila s pečením (3 druhy, ale ještě to musím nazdobit). Vanilkové rohlíčky už jsem pekla podruhé, protože jsem první várku pekla z poloviční dávky, kterou jsem už stihla sníst. Do toho jsem vařila a teď mě z toho docela bolí záda. Uvažuju, že si půjdu lehnout. Taky se mi zrovna vrátil manžel z práce, tak že by se k tomu ležení přidal? 😝

monajs
12. pro 2008

Neříkej neříkej,tak ležet s manželem by se ti zachtělo? 😉
Hybaj pěkně zdobit cukroví. 🙂
Já dneska nic nedělám.Pěkně mě bolí podbřišek.Úplně jako při MS.Tak polehávám a začínám se modlit aby mrcha nepřišla.. 😒

raadunka
12. pro 2008

Kubi , dekuju za podporu, ale dnes na ko mi nenasli na ut nic , vzali me krev na HCG a v pondeli mam volat, ale ja normalne krvacim takze si nedelam iluze uz o nicem. Uz jsem se domloouvala s dr. o tom jak to bude po novem roce hned pri prvni MS pujdu na pruchodnost vejcovodu a pote se zacne IVF 2. Takze pocitam tak zacatkem brezna bych uz mohla stimulovat. Kubi ty pujdes kdy na IVF? Ja ma z prvniho manzelstvi 2 holky, jedna ma 20let a druha ma 17roku. Kubi kam chodis na CAR?

asmeena
12. pro 2008

monajs: to bude určitě dobré, hlavně buď v klidu a žádné stresy, tentokrát to vyjde, já tomu věřím a moc ti to přeji. Nic nedělej a odpočívej. Nejhorší je, ale že na to člověk musí pořád myslet, že? A přemýšlet, jestli už udělat test nebo jestli to ještě vydrží. To znám. 😖

kuba2
12. pro 2008

Ahojky holky. já jsem se právě vrátila ze služebky ze Zlína a jsem úplně KO. Přítel má dnes vánoční besídku tak snad nebude moc vyvádět 😲 . Monajs já si tak silná nepřipadám, to zamlklé těhu mě dostalo dost-spíše je to u mě pud sebezáchovy 😉
.Asmeeno na IVFklasické nemůžeš chodit každý měsíc, ale já chodím na ty nativy s minimální stimulací a to se každý měsíc může. U normálního IVF by měla být pauza 3 měsíce.
Radunko bojovat budu v lednu až dostanu MS a chodím do Reprofitu-na který nedám dopustit 🙂 jsou tam moc super, takový přístup lékařů jsem nikde jinde nezažila. Takže můžu jen doporučit.

kuba2
12. pro 2008

Těhulka:
* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 folíků,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, OPU 24/10, 13 folíků, 5 embrijek, ET 28/10 - 2 morulky (+3zmrzlinky,1nic moc), 11.11. HCG 504

Snažilky a brzy těhulky:

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 NATIV s min.stimulací (Reprofit)-z toho těhu, ale v 11.tt ZT , další boj v lednu-NATIV s min.stimulací. Příčina neplodnosti -neznámá.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 5xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Po MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Hladiny hormonů jsou v pořádku. 5.12. provedena v nativním cyklu 5.IUI, dále domluveno IVF na leden 2009...

*Zulik - 1.dítě, nyní snažení od 7/2005, 1/06 laparoskopie-v pořádku, 1.IVF 5/07 18 vajíček, nakonec 1xIVF a
2 x KET neúspěšný. Další pokus 11-12/08, dle výsledků hormonál. profilu...

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10. - 1.11. dorazila MS , co bude dál netuším.......

*Monajs-Repromeda- 9/06 těhotenství přirozenou cestou- 5tt samovol.potrat.;11/07 laparoskopie-1vaječník ok,druhý se pod tlakem uvolnil; 4/08 1.IVF 5 embryjek (2 zamazená)- 3.5. ET 2 embryjka - TT pozitivní - 7tt samovolný potrat.; 1.10. KET 2embryjka - negativní ; 11/08 2.IVF- 11 embyjek- 10 na PGD-z toho 5 genet.OK- vhodná k zavedení jenom 2.-6.12.ET 2 embryjka- čekáme na testík...

*Asmeena - Fertimed - 2x IUI, 4/08 1.IVF - 7 vajíček, 3 embryjka, 24.4.08 ET 3 embryjka - TT negativní. 2.IVF stimulace puregon, cetrotid, 20.11.08 7 vajíček z toho 5 embryjek, 23.11.08 ET 2 embryjka (3 zmrazena), - 11 den po ET silné krvácení - TT negativní, kolem 20.12.08 jdeme na KET

kuba2
12. pro 2008

Trochu jsem upravila tu postupku. Monajs dělali ti po těch potratech nějaké vyšetření? Já jsem si hned vydupala hematologii a kontrolní imuno a naštěstí vše ok-takže u mě to byla bohužel smůla.

raadunka
12. pro 2008

kubi co je to za IVF nativ????? a kolik te vyslo IVF?

kuba2
12. pro 2008

Radunko já mám za sebou 3IVF na které mi ještě doplácelo pojišťovna, takže mě pokus stál cca 17 tis.(PK+AH+ICSI+léky). No a nativ stojí 10tis. + 1000Kč za ICSI na vajíčko ( u nativu bývají tak 1-5vajec) takže ten mě stál 14tis se vším všudy. U nativu stimuluješ clostylbegytem ( ten stojí asi 30Kč) a pak už je to stejné jako IVF. (OPUa ET). Prostě nepícháš ty injekce-jen jíš ty tabletky a maximálně si dopíchneš minimální dávku např.já jsem dopíchla celkem asi 400j. Fostimonu.

luly3
12. pro 2008

babulky oplatí sa bojovat ja som bola na 2 IVF
a 4.12 som mala ET a dnes som mala moje prveeeeeeeeeeee //
čiarky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

všetkým vam držím palečky čo tu čakate na svoje // kolajničky

kuba2
12. pro 2008

Luly velká gratulace 😉

luly3
12. pro 2008

kuba dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

asmeena
12. pro 2008

kubi: jenom 17.000,- za celé IVF? Já jsem za 1. i 2. IVF ve Fertimedu platila 26.000,- i s léky. U 1.IVF jsem stimulovala fostimonem a merionalem, ale za ty jsem nedoplácela tolik co u 2.IVF za puregon (ten byl dražší, protože jsem přečerpala sedm ampulek, na které doplácí pojišťovna, tak jsem musela za další platit plnou cenu, jeden něco přes 3.000,-). Jinak darování cytoplazmy 8.000,- (u druhého pokusu už jsme ji nedávali), ISCI do šesti oocytů 6.000,- a pokud je jich více, tak se doplácí 2.000,-. AH stojí 3.500,- a prodloužená kultivace 3.500,-..

zuzka11
12. pro 2008

Asmee a co je to darování cytoplasmy?? 😕 za to se platí nebo dostaneš zaplaceno ty???

Je strašný jak má každý centrum jiné ceny a pravidla, my platíme 7000 za ICSI 10ti vajíček a každé další tuším 1000, další jsme neměli 🙂

Luly taky gratulace, snad se k tomu taky dopracujeme, já myslím, že kupuju šmjdy, které ani ty // neumí...Poradíš, kteý test ti je tak pěkně namaloval??? 😀

Jinak chci varoivat před galvamedem - stínuje jako prase 😖

luly3
12. pro 2008

zuzka test Rapi Clear 😅 😅 😅 😅 😅 😅

budem vam držatvšetkym palečky nech mate aspon taku kolajničku ako ja 😉