Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
17. bře 2009

Miky a jak dopadla soudružská návštěva v Bludově? Nechtělo se malému s vámi zpět domů?

ywushka
17. bře 2009

Dobre ranko as,preju prijemny den v praci!!!🙂 a vsem ostatnim vzkazuju,at uz laskave a urychlene se tay taky ukazi!!🙂 papa

asmeena
17. bře 2009

No, něco podobného bych jim taky vzkázala.
Ale zase to je Ivuš dobré, protože zatím co tady dopoledne nejsme, tak ty pozjišťuješ novinky a nové trendy v kosmetice a můžeš nám potom poradit. Takže nějaká pozitiva to má. 😉

asmeena
17. bře 2009

Já už ale taky končím a jdu makat, ať je z čeho živit socany. 😠

ywushka
17. bře 2009

🙂 ja musim jet pro auto do servisu a dat ho prihlasit!!!Takze mam dopoledne co delat!!!!

zuzka11
17. bře 2009

Zdravím!!!

Jenom chci nahlásit, že žiju, včera po škole jsem usnula, pak dělala úkoly a pak až do brzkého rána byl bowling, paráda akce........

Ivuš - jojo, pěkně to nastuduj 😀

Asmee - tak hambáčovo šampíčkové posilnění? 😉

Miky - co ta návštěva, jak to dopadlo???
¨
Mony - nemáš kočku dneska kontrolu aby se vědělo co dál? přijdeš nám říct????

Peti - moc na tebe myslím, tenhle týden bude těžký....vydrž kočko......

dckami
17. bře 2009

ahoj holčiny,
dlouho jes to tady zanedbávala, na MK jsem nechodila, musela jem ten náš neúspěch po ivf "rozdejchat".
Cvičím Mojžíšku, chodím na masáže a uvidíme. Zatím jsem objednaná na kontrolní utz na 23.3. a domluvíme další ivf asi na květen. Možná mezi tím zkusíme IUI. Rozhodla jsem se, že pokud se nám to nepodaří letos, tak na to kašlu 😠, jsmne z toho oba zničení a téměř 3 roky marného snažení nás dost vyčerává - psychicky i finančně... asi to znáte sami.
Našla jsem na netu bezva článek, o nás snažilkách: http://spunt.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/zdr...

ywushka
17. bře 2009

Ahojky holky,ja jsem dnes ztravila svuj drahoceny cas jezdenim po sevisech a technickych!!Ted jsem teprve prijela domu,protoze si vsichni vsude zrovna delali poledni pauzu,jsem z toho uplne unavena!Ve dve jdu na lymfodrenaze!!Tak alespon nejaky relax!!Jeste me vyoadl mobil z kapse a tak me prestal fungovat!!Fakt den blbec

zuzka11
17. bře 2009

Dckami - super, že se ukážeš! Článek jsem omrkla, ale napsala ho holčina z emimina, takže už ho znám....ale je ze života, fakt.Pak dej vědět jak dopadl UZ.......

Ivuš - hápu, to strašně naštve.....užij si aspoň tu masáž!

Já mám dneska kafčo s kamarádkou, tak se taky těším, i když se bude hlavně probírat téma jesličky pro jejího malého synka, ale co........

asmeena
17. bře 2009

Zase jsem si dnes udělala hamburgříky - mniam.

Taky přijel z Jeseníku můj brácha, jde dnes na koncert Lordi a je tady autem, a jak bude zítra odjíždět, tak si odveze část těch skříní z ložnice a já jsem si hned mohla aspoň poskládat tu novou knihovnu z Ikey - je moc super.
Už aby skončila topná sezóna a my mohli vyměnit radiátory a pak už to pojede jako po másle.

Ivuš: ty jsi měla teda taky perný den. Já nesnáším taková zařizováním, protože to zabere skoro celý den.

ywushka
17. bře 2009

No prave,temer cely den mi to i zabralo!!!A jeste tchyne chtela koupit nejyk stolek v Jisku,tak jsme pro nej pak leteli!Jinak na lymfodrenazi jsem si nechala dnes udelat i kosmetiku,bylo to super🙂
Ted uz se kukame na telku,ulice uz byla,ale ted cekame na ordinaci 😀 Tak vam preju prijemny vecer!Paaa

asmeena
17. bře 2009

Na ordinaci nekoukám, tak si půjdu asi číst a naposledy se kochat našim starým nábytkem (teda jenom stolem a jednou skříní - víc se bráchovi do auta nevleze) 😉

ywushka
18. bře 2009

🙂 preju krasny den🙂!!Venku je asi mrazivo,ale sviti po ranu slunicko!!Tak si to musim chvilicku uzit!!Ja uz peru dnes povleceni i deky z postele a tak mam cast prace uz za sebou🙂!!!

monajs
18. bře 2009

Ahoj kočenky,
omlouvám se že jsem tady až po takové době,ale nějak to na mně všechno padlo.
Problémy s maminou - je nemocná...,práce - nálada bod mrazu,opět se propouští.....,doma - nemáme skoro peníze na další cyklus,dojdou nám později než jsme mysleli..... atd atd atd..... ☹ 😢 ☹ 😢

Tak srdíčko jsem si vyléla a k věci: 🙂
UTZ dopadl dobře - sposta drobných folíků+ jeden asi 10mm - hned ten samý den ještě injekce Puregonu- tentokrát 150.Kontrola v pondělí a pak se uvidí.Opět nás čeká ICSI+PGD.Od ET si budu prozměnu píchat Clexan na ředění krve.No a pokud to všechno půjde a budou nějaké fajné embryjka tak začátkem dubna ET a pak se uvidí.Ale doufám,že tentokrát to dopadne tak,abych měla pořádné panděro 😀

miky123
18. bře 2009

ahoj,holčiny
Davča v lázních opdle mého názoru se má dobře ,podle něj špatně 😎 Na pokoji jsou po2,ten druhý měl ale včera pobyt ukončovat,ale sestra mi přislíbila že mu tam někoho přidají aby nebyl sám a nesmutnil.Jinak s tím jídlem že nejedl ,mi řekl že mu bylo tak hoooodně smutno,tak nemněl chut k jídlu,ale aby to sestry nepoznaly že prý nejí tak to po tajnu dával kamarádum co s ním seděli u stolu,ale byl přistižen 😎 Nejhorší bylo ale to že se tam léčí i děti na obezitu a on to jídlo právě dával jim 😀 Takže sestra nasraná 😎 děcka žáden ubytek na váze,a děcka štastné že se pořádně najedli 🤐 😀 😀

Včera jsem byla na centru a dostala jsem synarel a gonal-225.
A jelikož jsem byla chytrá z koníka ,tak padal jeden dotaz za druhym 😀 😀
Zajímalo mně jaky má sprrmiogram manža a bylo mi řečeno že se mu to pohybuje mezi 60-70milionu.
Krev mi ted brát nebudou ,měla jsem jen hraniční nějakou hodnotu ,tak já hned jestli to je ten prolaktin a on už se začal usmívat a že né ten mám prý hluboko pod hranici,já že mám hraniční fsh a proto mám i ten synarél.

miky123
18. bře 2009

Dočtu vás aš večer,ale jinak díky že jste mi hned odpověděli na dotaz oodběru krve ,jinak bych sem se jich nestihla zeptat 😉

A kde se dnes flákají asme a zuzik ???

asmeena
18. bře 2009

už se hlásím.
Vařila jsem zelí a pekla maso, potom smažila tvarohové koblížky a zase jsem si pro změnu udělala hamburgřík. 😀

Monajs: tentokrát to už vyjde, chce to myslet pozitivně a pak na další minimálně 3 roky, žádnou práci potřebovat nebudeš, protože budeš skákat kolem bobeška nebo bobešků 😉

Miky: tak to mě rozesmálo, dávat jídlo obézním - to trefil hřebíček na hlavičku. 😀

asmeena
18. bře 2009

Ivuš: to jsi už měla jako o půl sedmé vypráno? To já v práci teprve dojídala snídani 😉

ywushka
18. bře 2009

Neee nemela jsem vyprano,teporve jsem v tu dobu naplnila prvni pracku🙂!!!
Na zitra jsem byla objednana zase na lymfodrenaze,ale prijdou mi delnici,tak nemuzu nikam odejt,prijdou dodelat parapety a dat uz dokompletu vchodove dvere a taaaak....!!!

asmeena
18. bře 2009

když nebudeš krásná ty, tak budete mít krásný domeček. 😀

asmeena
18. bře 2009

Psala mi dnes Očko: mám vás všechny pozdravovat. Včera byl pohřeb, byla se na toho kamaráda ještě naposledy podívat. Psala, že už se cítí o trošku lépe a že jí hodně podporuje manžel. Možná prý už za týden napíše.

zuzka11
18. bře 2009

Miky, lámu se smíchy 😀 Davča je číslo, podstrkávat jídlo dětem, které tam jdou na dietu 😀 😀 Myslím, že si tam zvykne, ten první týden je nejhorší pak si najde kamaráda a hned bude dobře.......

Asmee - ty jsi teda milovník masa, ale bacha na šílené krávy 😉 I když ty si dáváš kuřecí, viď??jak v práci, jsi unavená hodně?

Mony - jsem moc ráda, že ses ozvala, že víme, že žiješ.....chápu, že nálada kolísá, je to záhul na psychiku, já taky někdy dala pauzu, abych "na to nemyslela", takže úplně chápu! začátek dubna je za dveřmi, vyjde to!!!!!!Co plavčo nebo rotoped, pokračuješ?

Na mě taky dpadá jarní únava, dneska zase dvě hodiny na gauči, úplně mrvá jsem byla 😀 Jinak to počasí je paráda, ale zase se má zkazit......Konečně nám opravili pračku, už nemáme skoro nic čistého na sebe, tak bude prací den, nebo spíš dva dny 😀

asmeena
18. bře 2009

zuzi: 😀 jsem si tě představila, jak ležíš na gauči ve špinavých hadrách. Ale že jim ta oprava trvala. 😖
Dávám si jenom kuřecí (ale spíš si myslím, že to nemá s kuřecím nic společného - možná tak jenom název).
Už si pomalu na pracovní tempo opět zvykám, tak už i v noci lépe spím.

zuzka11
18. bře 2009

Jojo, hlavně ponožky jsou děs, dneska jsem zas emanželovi koupila 7 párů nových, ty se neztratí.......a než se vyperou........já hlavně nemám trička, jsem trochu čuně a pokecávám se 😖

Asmee samá Ečka 😠 , dej si radši kuřecí steak do housky.......ale nebudu radit...hlavně že ti to chutná.........S tím spaním, už se moc těším, až budeme nechávat otenřené okno, bude teplo......prostě pozdní jaro, léto!

Co ty, už se můžeš normálně hýbat, nebo máš ještě necvičící režím kvůli jizvě?

asmeena
18. bře 2009

hýbat se můžu, včera jsem smontovala skříňku a pak jsem to břicho trošku cítila, takže ještě týden počkám a začnu zase rotopedit. A snad už přestane sněžit a já se dám do běhání.
A co tvoje procházky? Konají se?

asmeena
18. bře 2009

já vím, že tam jsou Ečka a je jich tam hodně, aspoň je to napsané na té krabičce. 😀 Ale já mám jenom teď takové období, jinak se snažím jíst zdravě. Tak teď trošku hřeším. 🤐

zuzka11
18. bře 2009

V pohodě, to děláme každá 😀 Prochajdy dávám, ale ne každý den, jsem po nich KO....takže tak 4-5x týdně...ale každé ráno se snažím protáhnout se a trošku zaposilovat nohy a zadek, ale tak abych se cítila dobře a necítila jsem břicho....cítím se potom o 100%líp......

Co to tričko pro Móňu, už je hotové?

miky123
18. bře 2009

My jsme zase dnes dodělávali přívod vody k tomu čerpadlu-kotli ,doufám že už se blíží konec 😕

asme:ty si mně s tou vídenskou kávou nakazila,už ji začal pít i manžel 😀 a to pil jen exspreso 😎
Když jsem byla za Davčou v těch lázních tak jsme si tam dali taky tuto kávu a ta šlehačka na ni byla uplně jiná a ani se tak rychle nerozpouštěla.Ptala jsem se servírky a ta mi řekla že je šlehačka která je na tuto kávu přímo určená a to že je značka Megle a dá se prý koupit v hypermárketech,věděla jsi to ?,já teda ne.

Pokud už máš to tričko pro Monjas tak ho vyfot,chcem se podívat 😕 😵

zuzi:o počasí mi ani nemluv,ted u nás hustě sněží 😠
Babička si to počasí každý rok píše a loni o tomto čase už sadila brambory 😕

miky123
18. bře 2009

tak vidím že tu už se spí 😒

Já se jedním okem dívám na tel.Barandov je tam film z hlubin(nebo tak nějak)o chobotnici,teda je to napínavé.

A druhým okem jsem na tematu-Těhotenství ,redukce dvojčat.
Jaký máte na to názor vy??
Ja bych si je nechala jen bych zvažovala kdyby Dr. mínil jinak.

asmeena
19. bře 2009

Holky, trička už dávno nosí Monajs, takže vám je bude muset vyfotit ona, protože já jsem je zapomněla vyfotit. 😢

Miky: no právě, že jsem nevěděla, která šlehačka je nejlepší, pořád experimentuju a právě,že to nikdy není tak jak v restauraci. Přijde mi, že všechno jsou jen náhražky ve spreji, tak jsem přemýšlela, jestli nedělají v restauracích svou vlastní třeba jak bylo dřív z bombičky.
A ohledně té redukce, pokud by mi to život neohrožovalo, tak bych si dvojčata nechala určitě a i trojčata bych asi nijak výrazně neřešila.
Měla bych totiž strach, že kdyby odstraňovali jedno, že poškodí i to druhé.