Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
19. led 2009

peťo - s opravářem? 😀 😉

jasně, všechny víme, ale ta realita občas....já jsem celkem v klidu, ale těsně před se určitě budu klepat a čekat na verdikt......

udělala jsi mi chutě., tak jsem si šla aspoň namazat chleba 😀

asmeena
19. led 2009

domácí z pekárny? Kupuješ teď ještě vůbec chleba?

asmeena
19. led 2009

holky to se tady u nás na diskuzi někdo ptal na to dopíkací pečivo, co koupíte zmražené?

zuzka11
19. led 2009

nekupuju, jenom peču 😀 Myslím As, že to byla Monča?????

Ale nejsem si jistá........taky je u vás tak hnusně???? 😝

asmeena
19. led 2009

Dnes bylo pěkně, ale to tak je vždycky když jsem zavřená v práci, jenom foukal trošku vítr.

asmeena
19. led 2009

Tak nakonec bylo bramboráčků osm,ale dělala jsem poloviční než normálně 😉

zuzka11
19. led 2009

Tak dobrou chuť!!!!

Tak hlásím, že opravář ještě nepřišel, jeho chyba, já musím po půl odejít........a pro mě ta oprava ani není důležitá, to si vymyslela paní domácí........

As . jak se ti vůbec líbily Pusinky????

asmeena
19. led 2009

Pusinky, jsem viděla jen 15 minut, šílená kravina a místo toho jsme měli zaplou Novu, byly tam sice taky kraviny, ale já to jen poslouchala a u toho zase vypisovala ty mzdové listy do práce.

asmeena
19. led 2009

Zuzi a kam ty to vlastně vyrážíš? Já teď musím vytrávit ten bramborák, protože o půl sedmé budu rotopedit, dívám se u toho vždycky na seriál Ulice a rychleji mi to utíká. Horší je víkend, to Ulici nedávají. 😉

asmeena
19. led 2009

Zuzi neodpověděla si mi odkud máš ten super recept.

zuzka11
19. led 2009

Jdu na Aj.......recept? ty myslíš ten na cheescake? od kamarádky........

asmeena
19. led 2009

od kamarádky z německa? Nebo to se dělá u nás?

asmeena
19. led 2009

jaký myslíš, že by byl, kdybych na tu jednu vrstvu znovu navršila bebečka a udělala další vrstvu z tvarohem, aby to bylo vyšší. Jsme to totiž moc rychle snědli, tak přemýšlím jak to vylepšit, aby toho bylo více v té dortové formě. 😀

zuzka11
19. led 2009

Je to kamarádka z Prahy - prot i ty Bebečka 😀 Nevím, As, zkoušej.....my jsme spokojení ave formě toh máme vždycky dost........jenom ty dva velké tvarohy jsou důležité 😉

asmeena
19. led 2009

není toho dost, je toho málo. 😀 Záleží kolik vy sníte sladkého, ale já když se do toho s manžílkem pustila, tak za chvíli byla forma prázdná. 😖

asmeena
19. led 2009

jdu si asi udělat konečně ten šátek, jenom pořád nevím jakou barvu??? ☹

hnedoocka23
19. led 2009

jak jsem to měřila,měla jsem přes 3cm..měla jsem ty velké dva tavrohy,ale příště to udělám ze dvou balení bebeček,at je ta vrstva stejně velká..ale příští týden se chyystám na bebe řezy s pařížs.šlehačkou a další taky řez bebe s pudinkem světlým a tmavým a banánem(tvar trojúhelník)lehké,rychlé a vynikající..a po 24hodinách krásně proleželé..
pozvala jsem na příšt.týden rodiče od manži a švagra,trošku popijeme,tak udělám ty řezy..a taky budeme dělat tatarský biftek..

asmeena
19. led 2009

tatarák mám ráda, ale bojím se syrového masa.

Jo tu bebečkovou střechu s banánem máme taky rádi, ale bebe řezy s pařížskou šlehačkou neznám, hoď mi recepísek do IP.
A jakto, že nespíš?

ywushka
19. led 2009

Myslela jsem vzdycky,ze ja jsem rekordni spac!!! 😀 chodim spat v osm a vztavam tak v sest nebo v sedm!!!Jeee holky,kdybych nemela tu antikoncepci,tak tento mesic se nejak moc "snazilkujeme",ale spermosky jsou kluci lidi,kterym se nechce ani tak plavat 😀

ywushka
19. led 2009

Jejda kdyby jste vedeli co ja jsem musela dnes resit,vcera mluvili v joudovi o tech neschopenkach a ja jsem zjistila ze mam na PN napsanou adresu trvaleho bydliste-na ktere jeste bohuzel nebydlim,ale bydlim hned ten domek vedle!!Ale to jsem si uvedomila az dnes po skoro trech mesichc,tak jsem obihala mudra,aby me to opravil!A ten me to opravil a rekl,at tam vyvesim cedulicku¨,ze jsem vedle hned!!!! Tak mam v okno napsane,jsem vedle na c.p.1090 (oranzovy domek) to musi snad pochopit kazdy i ti kontrolori,kteri me jeste doposud neprisli!!!A jeste tam rikali,ze mame mit oznaceny zvonek,tak jsem hned na schranku psala manzele Honzovi a jeste rikali,ze mame mit funkcni zvonek,tak jsem i ten dnes s manzelem opravovala,kdyz nam dva roky nesel jejda to byl zase den

asmeena
19. led 2009

Ivuš, to nemusíš brát až tak doslova, a stejně holkám po umělém na kontrolu nechodí. Mají jiné starosti. A teď už vůbec co je ta nová nemocenská, říkala nám jedna pracovnice ze sociálky, že nemají čas chodit kontrolovat, že mají co dělat s těma novýma změnama.

hnedoocka23
19. led 2009

holky,tak játo tady dneska balím,jdu se navečeřět,sprchnout a.......... 😀 tak zítra 😵 pá

ywushka
19. led 2009

Holky se s vama pro dnesek loucim,jdu se tulit k manzovi do hajan 😀 dobrou nocku vsem

miky123
19. led 2009

holky čaute,

zuzi:moooooooooooooc ti blahopřeju k //,tak se mi to tady líbí ,co sem tu nebyla tak se to začíná ubírat k 😲

zuzi prosím tě a ještě k tomu koláči ,ty tvarohy mají být 2ks.-po 25 dkg. pochopila sem to správně?

asme:na to mražené pečivo sem se ptala já 😎 ,zatím sem ale nic nekoupila ,neměla bych to dát kam zamrazit,tchánovec je nimrod a furt nám donáší nějakou zvěř.Tchyně nas pozvala na oběd a polévka byla vývar z bažanta s nudlemi a mezi nimi proplouvalo spiní (male peříčka) ,tak sme byli hned po jídle 😖 😝 ,a ke kavě nam řekla že se musí u nich šetřit tak sme zírali co nám předložila 🙄 .Byli jsme tam 4 a dala nám 1 laskonku která byla rozkrojená na 4ks. 😠 jen to párátko nám chybělo 😠 😀

miky123
19. led 2009

asme:jestli máš nějaký dobrý tip na to mražené pečivo,tak pisni at sem chytřejší 😎

Nevím jestli mi vyjde zítra čas sem jít,kluk má třídní schuzky před vysvědčením,sem zvědavá co mě bude čekat 😖 😎
Dneska přišel ze školy a babička měla na návštěvě sve kamarádky -vrstevnice(je jim všem kolem 82-85 let),a hned co otevřel domovní dveře tak nahlas začal křičet(nevěděl že babča není sama)že v jejich 2 třídě sou vší.
Hned sem se mu dívala do vlasu ,má je blond ,tak tam žádní příživníci nebyli,ale to je teprve začátek 😎 😀 ,ale začlo to pusobit na nervy tak babičina návštěva se začala ošívat,drbat a že už musi jít,sou to slabí jedinci 😀 😀

miky123
19. led 2009

píšu vám naš osvědčeny recept,když ho upeču tak se u nas nejí ale hltá 😀
TVAROHOVY REZ
40dkghladké mouky,1 hera,1 žloutek,1 prášek do pečiva ,1 lžíce kakaa
zpracovat v těsto,dáme vychladit do lednice,mezitím připravit

NAPLN:3 kostky (tj, 75dkg.) tvarohu,30dkg. cukru moučka,1 vanilkový cukr,1 lžíce solamylu,4 žloutky a přidat tuhý sníh z 5 bílku´= zlehka promíchat.

Polovinu vychlazeného těsta nastrouhat nahrubo na struhadle, na to tvarohovou nápln a navrch nastrouhame druhou polovinu těsta.Já dávám na plech 36 krát26 cm. s vyšším okrajem.

Dáme upect a ještě na horké nalijeme polevu:
V kastrolu svaříme :
15dkg.cukr moučka,7dkg.masla,2 lžíce kakaa,3 lžíce rumu,1apul lžíce vody.
Polevu si mužeme připravit během pečení,já to polevam vychlazenou,ona tak trošku zatuhne.
Pokud by se vám při krájení zdál místy z vrchu trochu lepivý ,má to tak být 😉

Takže kdo bude mit chut vyzkoušet ,tak přeju at se vydaří 😵 ,a pokud by jste něčemu nerozuměli tak ráda poradím.
Jo a mi nejvíce chutná když je 1 den proleželý.

asmeena
20. led 2009

Teda miky: tak to je síla, takové šetření na návštěvě, příště si budete muset zákusky donést sebou a raději si vezmi i kávu a vodu.

Jo to mražené pečivo jsem totiž viděla včera v Tesku, prodávají takové malé bagetky (po 5 ks, ale přijde mi to dost drahé, myslím kolem 30,-Kč), měli i různé croassánky plněné čokoládou a jiné mražené polotovary. Zkus mrknout.
A jak jsi na tom jinak ty miky?

Vši? Brr, tak to se babkám nedivím, aspoň ale babičku moc nevyjedly a návštěva nebyla dlouhá, tak se babi mohla věnovat synovi. 😀

ywushka
20. led 2009

Dobre ranko!
Ja jsem o minuly tyden delala takovy mnam zakusek z babicovych dobrot!!!

zuzka11
20. led 2009

Dobré ránko! Už mám shlédnuté dva filmy - zase nespím 😒

Miky - díky za recept - prostuduju ho akdyžtak se zeptám na podrobnosti, jo? Laskonka na 4 kusy? 😀 A to jsem ji na tom taliri videli??? 😀 Asi bych ji odmítla ařekla, že nechci být tlustá 😀

Asmee - ahoooj, už zařezáváš???

Ivuš - čau spoluvstávačko! 😉 To peťulo tu můžeme čekat tak ve 12 😀

Mony - kde se flákáš?????

asmeena
20. led 2009

no Peťuli očekávejte, až já půjdu zase z práce. 😀

Zuzi a na jaké filmy koukáš. Dnes jdeš k doktorovi? Tak tfuj,tfuj, - přeji hodně štěstíčka. A pak dej vědět. 😵
Ivuš: proč ty vstáváš tak brzo? To mně by nikdo z postele nevytáhl tak brzo, pokud bych nemusela do práce. 😉