Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
15. čer 2009

Asmee to me mrzi, ze ted "nema sve dny"....nema stres v praci? 😕 Btwkdy mate tu svoji dovcu? tam se to urcite vsechno spravi.......

Slibuju ze dalsi fotku dam az tu budes, ted semi nechce, nezlob se 😖 Jinak neni to extra zmena, je to hneda, ale takova trocku cokoladova a hlavne jak jsem psala, mela jsem cca od pulky vlasu je vysisovane od slunicka a nahore tmavsi, ted to vypada o hodne lip, je to jednolite, vypadaji krasne zdave...ale zmena to AZ TAK neni......

hnedoocka23
15. čer 2009

Zuzík dá fotečku,až bude ostříhaná a to bude zase pupek o trochu větší 😀 tak budeme mít aspon na co koukat,vždycky měla přistávací dráhu... 😎

zuzka11
15. čer 2009

Tak jooooo 😀 Dneska jsem rizhybala svoje telicko, bezela jsem k tomu kadernikovi, omylem jsem se sekla o pul hodky, tak jsem musela BEZET, ciz v mem stavu musi vypadat komucky.....nedala jsem celou trasu, vzdycky tak 20kroku beh, 20chuze, ale predstavte si bezici velrybku 😀

asmeena
15. čer 2009

zuzi: teď jedeme s našima na prodloužený víkend 3.7.-7.7. a pak na hlavní dovolenou s manžou jedeme posledních 14 dní v srpnu a nakonec to bude ta Jižní Morava a jeden den na otočku do Vídně. Už se docela těším. Ani mě moc nemrzí, že nakoněc neletíme do Řecka, když vidím jak to teď dopadá s těma letadlama. Bych se asi bála.
To je dobře, že máš dobrý pocit z vlásků, to má člověk hned lepší sebevědomí. A nechávají tě už sednout v metru.

zuzka11
15. čer 2009

V metru nic 😝 Tohle si neuziju...... ☹ A to si ho treba provokativne hladim, protoze bych si jako FAKT sedla a nic 🤐

Tak se mate na co tesit........ta Morava je fakt paradicka........a jak ten manzel, je to praci nebo proste je z neceho otraveny? ty jsi v praci OK?

hnedoocka23
15. čer 2009

nejsi velryba Zu,to si asi ještě neviděla žádnou 😀 ale to muselo být pokukaníčko,ty s bříškem běhat.. 😀 😀
Taky chceme s manžou tak na čtyři dny někam vypadnout,asi na Slováky.... 🙂 do Tater...
Asmeen,to budete mít fajn a třeba zaděláte na mimču 😉

zuzka11
15. čer 2009

A kdy peti, ted v cervenci? tatry jsou super!!!!!

tanja3
15. čer 2009

ahoj, neviem už kam sa mám prihlásiť, ale chcem sa opýtať a poradiť ... vysadila som HAK a mala som s partnerom niekoľkokrát styk-nechránený. menzes mešký 22 dní a 3 testy sú negatívne. veľa príznakov nemám. môžem byť aj tak tehotná???

asmeena
15. čer 2009

očko: takhle jsem už zadělávali na miminko na šesti dovolených, takže teď už na to kašlu. Třeba se nám z nenadání zadaří jako zuzíkovi.
zuzi: nevím čím je manžel tak rozhozený, možná, že je na tom hůř než ženská, když vidí venku kolem sebe samé kočárky a hrající si děti. Vidím ho jak ho to někdy hodně ubíjí. A já v práci pohodička, jen toho máme hodně.

hnedoocka23
15. čer 2009

spíše srpen Zuzi..c čevenci pojedeme ještě na chatu k sestře na Podhradí,tam je to nádherné...

asmeena
15. čer 2009

očko: ty si budeš dovolenou užívat už jako 3 v jednom 😀

tanja: to ti nějak dlouho mešká mrška, to chce asi zajít k doktorovi.

asmeena
15. čer 2009

Teď mi holky spadl popcorn do vína a chtěla jsem ho vytáhnout prstem a on se úplně rozpustil - fůůůůůj. To je nechutné.

hnedoocka23
15. čer 2009

ahoj,tanjo zkus zajít na krev..můžeš mít i cystu,proto mešká nebo to je stresem...kdoví...at máš co nejdříve //

zuzka11
15. čer 2009

Asmee a bavili jste se o tom? jestli je to tohle co ho stve, jestli ma potrebu neco delat....vim, ze jste se rozhodli pro pauzu, ale treba to citi ted jinak.....podle me - mluvit, mluvit a mluvit, o pocitech a ovsem, at se nevzdalite a jste porad tak super par jako doted......

Tani - na zacatku po vysazeni to u nekoho dost dlouho trva, nez se teslo srovna, tohle zpozdeni je dost dlouhe, ale pokud mas testy negativni, objednala bych se k dr. na UZ a kdyztak si nechala pichnout injekci.......Spis si myslim, snad te nezklamu, ale ze mas "posasene"hormony nez ze to je tehotenstvi...samozrejme se muzu mylit...takze zitra jeste test a pokud bude negativni, objednej se k dr......

Peti - ale to uz budes blit a mit v panderu dvojicky? 😕 A ja vim, ze budou 😀 Ivus to kartarka taky rekla, tobe taky...bude to bude! 😀

hnedoocka23
15. čer 2009

Navíc necelé dva měsíce budu hlídat malou Barču od ségry,nemají ji kde dáát,tak je lepší pro nás Tatry v srpnu,asi konec 🙂

hnedoocka23
15. čer 2009

já nebudu blít..já budu mít krásné těhu 😀 😀 snad teda no 😅

asmeena
15. čer 2009

zuzi: jsem se ho dnes ptala, ale nic neřekl, akorát, že je úplně normální, že to všechno jen blbě chápu. No, tak jsem asi já divná. Už to neřeším. Nebo máme krizi sedmi let? To snad ale né. 😉 Stejně bych ho neviměnila. Dnes má zrovna svátek, jsem mu koupila super vínečko dovoz z morava a na sklenici jsou krásné malůvky se znamením raka.

hnedoocka23
15. čer 2009

holky,loučím se pro dnešek,zítra dám vědět...musím ještě okoupat toho našeho malého smradocha 😀pápápá,hezký večer

asmeena
15. čer 2009

očko: moc ti to budu přát.

Děvčátka má zlatá, budu se s vámi loučit, protože jsem si zase koupila novou knížečku a tak půjdu číst a u toho zase usnu a probudím se až ráno. V té nové ložnici se mi nádherně spí. Možná očko to měla ta kartářka na mysli s tím bydlením - upravit ložnici, protože původně se mi v ní moc dobře nespalo a teď jak je nová postel, tak spím jak zabitá.

zuzka11
15. čer 2009

Hezky Asmee....asi potrebuje bud chvili samotu, nebo naopak romantiku s tebou, vecery s vinekm....a bude zase dobre........

Peti - tak to jo! 😉 ja taky neblincila.....takze proc neeeee 😉

asmeena
15. čer 2009

možná to je zuzi i teď snížený počet promilovaných večerů - snažili jsme se to teď naopak trošku omezit. Měli jsme to skoro na každodenním pořádku a to už nebylo ani o chtíči, ale o nutnosti. A to pak ztratilo trošku to své kouzlo.

asmeena
15. čer 2009

a teď už se loučím. dobrou noc. A moc už nekecejte, mám pak problém dočíta. Zítra nevím jestli se sem dostanu, protože chci jít hned po práci na to své oblíbené kolo.

zuzka11
15. čer 2009

Dobrou As.......jinak to milovani musi byt o chit, ne o povinnosti, ale to vis.......ono se to srovna, uvidis!!!

monajs
16. čer 2009

Ahoj holky,
sakra,včera jsem napsala odpověď dlouhou jako román,a nakonec se mi tu nezobrazila a pak už mě to na kon íka nepustilo. 😠
Včera jsem do manži hustila,at si dá se mnou vínko(dostala jsem jakési dobré červené),říkám bude romantika,udsěláme si hezkyý večer. 😉 A on že nemá chuť. 🙄 Jen sem čekala,kdy si otevře pivo a bylo by po romantice.Najednou přišel se sklenkama a oříškama,otevřel vínko,masíroval mi nožky - což normálně nechce, a pak jsme šli ležet a já hned vytuhla 😀 😀 Romantika.... 😀 😀

Peti,moc moc na tebe myslím 😀

Ivuš,tak co,pořád blujno?

Ass,sice není moc hezky,ale na kolo bych šla(pokud bych nějaké měla)

Zuzi,já bych do stříhání šla 🙂 podívej na mě... 😉

zuzka11
16. čer 2009

Dobre ranko!

U me teda dobre ne, i pred magnezko jsem se budila s krecema v lytku, strasna bolest 😠 Ted jsem uplne KO.....ale nebudu kazit naladicku....

Peti - jak jsem psala, drzime pesti! 😉

Mony - diky za nazor, asi pujdu, ale fakt mi to "rve" srdce.... 😀 Teeeda hezka romantika..........a masirovat nozky? To jsem jeste od manzi nezazila 😀

monajs
16. čer 2009

No jo, a asi i čekal,že NĚCO bude..... bylo - prý sem chrápala jako prase 😀

zuzka11
16. čer 2009

Aha, Mony, ja myslela ze NECO bylo a pak jsi hned vytuhla 😀 Tak to asi bylo zklamanicko, chudak se snazil o takovou atmosku 😉

Jeste vam napisu neco pro zasmani - v nedeli vecer tu bezi v TV nejaky porad a vzdycky hodnoti 10neceho....ted bylo 10 nejvetsich mytu...a na 2 miste byla velikost EHM EHM, ze se bere jako velikost nohy +5 :2....tak jsem hnend premerovali 😀 A v Nemecku se TOMU rika Johannes 😀 Tak jsem si vcera delala srandu, ze pujdeme premerit jahannese🙂)))

zuzka11
16. čer 2009

No holkyyyyy, ja si uvarim lattecko, jakoze pokecame a tady NIKDO....mate vsechny velke MINUS! 😀

hnedoocka23
16. čer 2009

holky ahoj..takže z 12 vajíček zbylo 6..ale pěkné kvalita většinou B..máme 5 4buněčných a 1 5buněčné..jsou na tom všechny dobře,takže máme PK..a zítra se uvidí,které budou Nej,tak je zavedou..zbytek dáme zamrazit no,ale pokud se do zítřka nic nezmění a všechny budou stejjně na tom dobře,pak bude ET až ve čtvrtek..uvidíme,zítra....... 🙂
jinač vaječníky mírně zvětšené,sliznice připravená 🙂

jinač mi psala smsku Iva,je už druhý den s mamkou na chatě,at víte... 😉

hnedoocka23
16. čer 2009

3 vajíčka byli nedozrálé,1 zdegenerované a 2 se přestala dělit...