Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
25. srp 2009

Ahoj holky,
daidi . držám palečky,aby ti zjistili příčinu.

Ass: to jsem ráda,že se ti u nás líbí 😀 A v Brodě jste nebyli? Ostudy 😉 Luha jsou krásné,co?

Jinak chodím normálně do práce,zrovna mám noční,ale mistr mě šetří.Můžu si i dáchnout a dává mě na lehké práce 🙂 Ale už začínají nervičky.Doteď jsem to nějak neřešila a ani na to nemyslela a už začínám ZASE počítat dny,kdy můžu testnout.Sakra.A to jsem si říkala,že vydržím do 14 dne 😅 🙂

ywushka
25. srp 2009

daida: Tak toto nechapu! Nam hned po prvnim neuspechu udelali genetiku!! Ja jsem prosla laparkou po druhem neuspechu!!! Takze si vyzadej vsechny vystreni ktere jsou jen mozne! Toto totiz neni pristup profesionalniho personalu v CARU! Ale je pravda,ze prvni IVF se bere spise jen jako takove zkusebni a malo ko,u se to napoprve povede!!! Ket pripada v uvahu! U me taky nikdy neprisly na to,proc se zastavuje po par dnech vyvoj embrisku!!

as: Luhacovice jsou krasne!! A co je tady pekneho k videni?? V hodonine je pekne zoo🙂 a pak jsou tam i lazne na masaze🙂. A rekla bych ti ze 4-5 zari jsou v Mutenicich VINARSKE DNY a ty stoji za to!! A druhy vikend v rijnu je pak takovy pochod mezi tema vsema sklepama a tak......byva tu az 6000 lidi!!! Potom,kdyz prekrocite hranice na slovensko-coz je od hodonina asi 5km tak je v Holici zamek,ale neni v nem nic 😀 ,ale da se tam jezdit kolem zamku na lodkach 😀 ! A jo pak byva jeste z hodonina plavba parnikem-to by ses musela ale podivat na netu jak a kdy to jezdi!!!

Jinak vam preju hezky zbytek dne

zuzka11
25. srp 2009

hali haloooo!

Asmee - prestehivani jeste nejsme, ale "jsme v tom", ve ct tady a v patek v CR, je ted hodne streu, i gyrosek na to reagoval, male jsem min.tydn uz rodila:((( Ae cipek se vzpamatoval a jsem zase OK, uz nemusim jen lezet.....Manzela taky zdravim a rekni mu, ze vam "predam zezlo"🙂)))

Mony - kocko moje, moc na tebe myslim....ono to bez toho pocitani a odecitani dnu nejde, at si clovek rika co chce.....moc drzim palce!

Ivus - jdu ti okouknout album, co sampionkovi pribylo 😉

daida
25. srp 2009

Ahojky. Chodím do CAR Brno. Nejsem tam tak dlouho, jak některé z Vás, co tu čtu, můj obdiv, jen mlčky sleduju každý měsíc pořád nějaký zásah do těla a to si vybírá svou daň. Laparoskopie a hysteroskopie, ins., ivf. Menzes nemám obvyklou jako jsem měla vždycky stejnou a tak je někdy problém každý měsíc určit pro stimulaci 1.den menstruace, když to někdy jako menstruace ani nevypadá. Tak to pak dopadne tak, že poprvé jsem měla špatnou většinu vajíček a měsíc na to mám zas jen 3-4 špatná a ostatní jedničkové. Tentokrát se u jedničkových v děloze zastavil vývoj a odchází teď s menstruací, páč už mi ani test z moče neprokázal dnes těhotenství. Na krev se chystám ráno. Nechci, aby tam měli slzavé údolí, stačí ty kaluže doma. Genetická vada u jedničkového embrya nebo problém v děloze? To mi zatím nikdo nedokáže říci. Mám si hodit kostkou? Jen tak - pro příště...
zkusím si asi udělat 3 měsíční pauzu, aby se mi aspoň to tělo trochu zpamatovalo a dostavila normální menzes jako dřív a pak, pak se uvidí. Možná si stoupnu do řady čekatelek na KET.

daida
25. srp 2009

Jinak všem tady fandím a ještě jednou můj obdiv. Nemám toho tolik absolvovanýho jako některé z Vás, holek, a stále bojujete. Jeden příběh mé známé: 3 x spontánní potrat - spontánní těhotenství, 3 x IVF, pravděpodobná příčina -nějaká alergie na manželovo sperma. Rozvod a nový přítel, po roce nečekané spontánní těhotenství, dnes 1/2 roční dcera. A jiná příhoda: 2 roky snaha, 6 x potrat -IVF asi dohromady s KET, potom ukončení léčby z důvodu rekonstrukce domu, v době rekonstrukce domu spontánní těhotenství a dnes končí, bude mít termín porodu. Všechno má svůj čas.

ywushka
25. srp 2009

daida: asi tak nejak to jsi napsala spravne vsechno ma svuj cas..... Osvecilo se i to na to vlastne vubec nemyslet i kdyz je to straaaasne tezke.....!!! Nezoufej,nekdy se to podarit musi....

ywushka
25. srp 2009

zuzka: jsem zvedava kdy to na tebe prijde 😀

daida: ani jsem z toho nejak nevycetla jestli mas i laparku?? A do jakeho caru chodis v brne???

zuzka11
25. srp 2009

Ivus to ja taky, hlavne at je to v CR 😀

Daidus - ono kdyz se to napise, tak to zni hrozive, ale jak to jde casem, tak to clovek nejak vstreba........proste hlavne ze se neco deje a jenom necekas naprazdno.....ale to je muj nazor, loni jsem si taky dala pauzu, protze jsem ji psychicky proste potrebovala......

asmeena
25. srp 2009

mony: jsem ostuda, ale nějak jsem přehlédla, že jsi už byla na tom KETíku. Sliznice se umoudřila? Tak tfuj,tfuj - ať to už konečně vyjde. 😉

ywushka
26. srp 2009

mona: zkus vydrzet co nejdyl!! Tam v jedne diskuzi jedna holcina vydrzela az do krve a jsou z toho dvojcatka 😀

Preju vam hezky den

daida
26. srp 2009

Ahojky. Ywushko: gratuluju. Máš štěstí, užívej ho. Chodím do CAR na Obilňák. Laparku mám jako první věc před IUI a IVF. Asmeeno: všechna čest, jsi statečná holka, pokud se možnosti nabízejí-vyčerpat je do mrtě, pak se uvidí. Co bude za další rok - neví nikdo, ale každý ví, co je teď. Já vím, mně se to říká, navíc jsem byla hodně skeptická a naštvaná, ale říkám, říkám,páč je to způsob, jak to i já zvládnu lehčeji.

daida
26. srp 2009

zuzka11: vydržela jsi, a teď se to vyplatilo. Někdo to nezvládl a trápí se dnes dál. Též přeji, aby to dobře dopadlo. Vydržet, a ono to půjde. Po něčem.

asmeena
26. srp 2009

daidi: neboj, určitě se na nás všechny usměje štěstí, moc ti to přeji, aby to bylo co nejdříve. 😉

ywushka
27. srp 2009

daida: taky jsem byla na obilnaku!!! Mela jsem prvni stimulku v rijnu 08 bez ET, 2.IVF v prosinci s ET-TT neg.,pak mezi tim jsme byli na genetice,pak v unosu na laparce,pak jsem chtela stimulovat v breznu,mela jsem spatne hormony,takze jsem zacala az v dubnu a nakonec se povedlo,ale aby toho nebylo malo,tak tam nejdrive byli dva bobci a pak jeden umrel v 9tt. Takze vim jak ti je kdyz se nedari,ale neboj na obi jsou kouzelnici a ono se jednou opravu zadari!!!

ywushka
27. srp 2009

Preju vam krasny den,ja dneska musim jet do prace s listkem na penize!🙂 A joooo vcera jsem na aukru zase nakupovala pro TEA!🙂 A mam dobre ulovecky!🙂

asmeena
29. srp 2009

daidi: pěkná fotečka.
Nějak nám to tady vázne. Monajsku už si testovala?Vydrž, o to budeš víc mile překvapena. 😵 Moc na tebe myslím.
Co náš Zuzík? Nerodí nám ještě? Doufám,že když si nepřihodila fotečku svého bříška, tak tvého Gyroska okamžitě ukážeš a pochlubíš se. 😉

daida
31. srp 2009

Ahojky. Takže mě čeká KET. Co nejdřív. Řekli mi, že je to asi tím, že po transferu si embryjka hledají v děloze místo pro zahnízdění, tam kde budou mít dobrý přívod krve, a že po ní po transferu dál cestují. Asi si vhodné místo v děloze nenašly, takže se do ní pak nemohly "zakousnout". Proto odešly s menstruací. Že je to hodně o náhodě. Takže mi začíná docházet, že to ještě několikrát vyjít nemusí, než si při své cestě najdou vhodnou polohu a dobrý přísun krve, ze kterého budou později čerpat živiny. Takže to budeme zkoušet. Vychází nám to cca na 4 KETy, ale není jisté, co ještě přežije zamražení, takže to nakonec můžou být třeba jen 2 KETy, pak budeme muset zase zkusit celé IVF. Ale myslím si, že jen ležet a ležet další dny po transferu nezajistí, že embryjka najdou správné místo, že snad přiměřeným pohybem to bude lepší pro to jejich cestování. Ale kdo ví. Uvidíme. Zatím se mějte hezky.

ywushka
31. srp 2009

daidA: ja jsem po prvni ET normalne chodila a jezdila vsude mozne a trosku jsem jen posedavala a nevyslo to,pak jsem na druhe ET jen lezela asi 3 dny poctive cele dny a pak jen po obede a vyslo to,proste nekdo to ma tak a nejkdo zase jinak,proste si rikej ze to jednou vyjde a vetsinou je to tehdy pokud v to vubec nedoufas!!! Budeme ti drzet palecky!!!

JINAK HOLKY NEJAK NAM TO TU VAZNE!!🙂 A KDE MAME ZUZKU??RODI??🙂 HEZKY DEN VSEM

daida
31. srp 2009

Ahojky ywushko a ostatní holky. Jsme domluveni s doktorkou na Obilňáku na KET, ale ještě jsem si měla zavolat teď po 13h na výsledky krve. Předpokládalo se, že hladina HCG už by měla být na 0, po tak velmi nízkých hladinách HCG( 22 )a menstruaci. Vysazené všechny léky mám týden. A co se nestalo? Oznámili mi, že hladina HCG se zvýšila na 126. Nechápala jsem. Říkám jim po telefonu, protože jsem tam už osobně nešla, páč jsme byli na dalším postupu domluvené od rána (KET): co to jako znamená? A oni: že to znamená těhotenství. Ale, že u tohoto typu těhotenství nebývá prognóza příznivá, takže se nemám příliš radovat ještě, že mě budou hlídat. Ptala jsem se, zda to pak nemůže být postižené, prý to ne. Spíš, že se to nepodaří. Všechno se může za týden změnit, to vím. Ale tohle jsem fakt nečekala, jsem z toho blázen.

ywushka
31. srp 2009

daida: to same mela nedavno moje kamaradka,tak snad dopadnes lip nez ona!!! I ja jsem byla na OBI a jsou tam super!! A i tato kamaradka chodila na obi...!!Budeme ti drzet palecky!!!

daida
1. zář 2009

A jak to s ní dopadlo? Hádám tak nějak, že špatně...

ywushka
1. zář 2009

no nakonec to odkvacelo nemusela ani na revizi,ale to nemusi byt vubec tvuj pripad!!! Drzime ti vsechny palecky! Nechci te strasit!!! Musis myslet pozitivne!!!

takitak
1. zář 2009

ahojte
no ja som myslím že tentokrát už nezvládla neúspech... mám za sebou 2 softy, 1ivf, a 4ket a je mi strašne ... doteraz som však vždy mala hcg na prvý krát 0, teraz ale až 30, na kontrolných odberoch to ale už kleslo pod 10 tzn. tehu nie som ... takže som bola tehotná 7tt, je mi strašne ... preplakala som dva dni a manžel musí byť so mnou, elbo to nezvládam... doteraz som riešila každý neúspech cestou na dovolenku (už som pochodlila celý svet 😝 ) a teraz nemám chuť vyliezť z postele ... z Car mi volajú ať si yvpíšem novú žiadosť a strašne ma ukľudňujú ale neviem čo mám robiť ... tak ako zvládate opakované neúspechy ?

ywushka
1. zář 2009

takitak : ja jsem kazdy neuspech spatne nesla,ale to jsem oproti tobe uplny amater-nevysli nam 2 IVF cykly,ten treti byl uz uspesny,ale nikdy jsem nemela KET-nebylo nikdy nic na zamrazeni. Asi nejlepsi lecbou na neuspech je dalsi pokus....teda alespon ja jsem tohoto nazoru,alespon nejaky,alespon nejaka nadeje! A laparoskopii mas udelanou?? A nejake geneticke vys. ti delali???Na 1IVF jsem byla s pani,ktera byla uz na svem 12ctem IVFKU a z tech 12ti pokusu nemela ani jednou KET a ma z tech vsech pokusu 8letou dceru,jinak proste vzdycky na vsechny pokusy chodila s tim,ze to nejspis nevyjde,protoze z ni vetsinou nic nevydolovali!!!Pozitivni mysleni-vim sama ze je to tezke-ale je na toto nejlepsi!! Nekdo rika ze kdyz se clovek od toho odpouta-od myslenky na dite-tak vzdycky prijde uplne v nejmin ocekavanou dobu,na to 3.IVFko jsem taky nedoufala,mela jsem dokonce podanou prihlasku na VS....a ono to nejakym zazrakem vyslo a neboj i tobe to nekdy vyjde!!!Drzim moc palecky a snad jsem ti alepson takto pomohla....

daida
1. zář 2009

hojky takitak. Ywushka má pravdu. Všechny tady jsme si svou bolest nějak prožily. Některé krátce, některé dlouhodobě. Prostě jsme se jí nevyhly. Vyhýbat se bolesti znamená vyhnout se boje. Prostě asi to jinak nejde než neustále doufat a neustále přicházet o naději. Pořád znovu s každým cyklem. Určo existují snadnější možnosti a ty se Ti budou nabízet pokaždé, když budeš na tom hůř než jindy. Neber je. Odžij si to, nikdy to není lehký a zase se k tomu postav. Máš toho hodně za sebou, jak jsem četla, ale sama vidíš, že tady holky se dočkaly, takže to funguje. A taky si to musely odžít. Holt, každý štěstí je něčím vykoupený.I doktoři říkají, že je to o štěstí, jak si třeba embryjka v ten danný měsíc najdou místo v děloze, není to třeba vůbec problém Tebe samotné, prostě i ony si samy hledají cestu a cestují do poslední chvilky a pak to vzdají nebo ne. Vypiš tu žádanku, zkus to, a když třeba zjistíš, že se i za pár týdnů nebudeš na další pokus cítit, tak to zrušíš. Přece přerušit léčbu můžeš vždycky...Vydrž to.

ywushka
2. zář 2009

daida: to jsi napsala pekne,spousta holek mela tu cestu k miminku trnitou a nebo tou cestickou jeste porad prochazi,jen zalezi na tom,kdy se ty miminka rozhodnou tam zustat!!A jak rika muj gynekolog,kazdy i ten nejmensi drobecek v brisku ma uz svou "hlavu" a my mu nedokazeme rozkazovat co ma delat a podobne,stejne si on udela co chce....

Preju vam vsem hezky a prijemny den

takitak
2. zář 2009

ďakujem... naozaj ste mi pekne napísali... objednám nejakú dovolenku 😝 a potom sa zase pustíme do skúšania .. som len zvedavá koho mi budú porovnávať keď pôjdem na 12. pokus !!!
ywushka- mám všetky vyšetrenia a na každom mi niečo aj našli...o to to je ťažšie alebo ľahšie? mám sa na čo vyhovoriť ...a teaz ešte aj tie tvrdohlavé embrijká ako hovoríte ... ach jo

daida - aj ty sa drž po dovče nech vidím tt za menom 🙂

monajs
2. zář 2009

Ahoj holky,
tak dnes mám 12 D po KET a samozřejmě na testu NIC ☹ Ale ani jsem nic jiného nečekala,nějak jsem stím počítala.Sice někde vzadu blikala jiskřička naděje,ale už zhasla 😔 No zkusím teda ještě zítra a pak v pátek a to mám volat do caru.Ale naděje už si nedělám.
Mudr minule říala,že si asi budu muset dát pauzu,po těch kvantech léků,tak asi nepůjdeme do dalšího IVF hned,
No nechám se překvapit.Ale roky běží... holky za 3 týdny mám 34 😝

Tak co ten Zuzík? 😀 že by?..... 😉

Daida a Takitak - držím palce a přeju moc štěstíčka - ono si na nás přece jednou musí sednout,ne? 🙂

ywushka
2. zář 2009

mona: tak to je mi lito,ale nezapomen,dokud neni MS a dokud ti to neporvdi z krvicky,tak to neni jeste prohrany boj!!!

daida
2. zář 2009

ahojky, takitak: píšeš, že Ti našli kde co. Kdo hledá-najde. Vždycky se něco najde.Jde o to, jestli to, co najdou, brání těhotenství. Mě taky našly a myslela jsem, že budu muset přerušit na rok léčbu za dítětem, ale nakonec jsme se na Obilňáku dohohli, že by to nebylo zrovna "ideál" ten rok pauza, takže pokračujem dál. Důležitý je, jestli máš ok hormony. Jestli je alergie na sperma, tak by nedošlo k oplodnění. Jestli je špatná imunita-pochopila jsem, že asi taky vevnitř dělohy, tak to chápu-tak se podává Prednison. A podávají jej už preventivně od začátku, aniž by věděli či jsi těhule nebo ne.Takže na toto existuje řešení. Dovnitř do dělohy na začátku těhotenství nikdo nevidí, co se tam odehrává. A zjišťuje se pravděpodobnost hlavně podle hladin HCG v krvi. Pak samozřejmě ultrazvuk, až je něco vidět. Chápeš? Některý věci se už řeší před "těhotenstvím". Všechno je relativní. Minulý měsíc jsem měla ještě špatná skoro všechna vajíčka. Za další měsíc už byla špatná jen 3. To, co může být ještě dneska špatné, nemusí být špatné třeba za 2 měsíce, 3,4,...Nepropadej panice. Ywushka to moc hezky napsala, uvedla paní s 12 IVF, musím říct, že i mně to přidalo na naději, a myslím, že nás bude víc.