Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
5. led 2009

tak mi pošli i kousek na ochutnání. 😉

hnedoocka23
5. led 2009

děkuji Zuzi..vypadá to dobře už ted a toto ještě není udělané 😎

hnedoocka23
5. led 2009

jdu vysávat..

asmeena
5. led 2009

ty nemáš co vysávat, jestli ti zítra potvrdí těhotenství, tak se máš šetřit. 😠

zuzka11
5. led 2009

Až upečete, tak dejte vědět 😉

Peti - zítra držíme palce!!!!

Holky, já se odhodlala a jdu dělat pořádek ve fotkách........myslím, že do konce tádne mám co dělat 😉

miky123
5. led 2009

zuzidik za recept 😵 ,tvaroh je v mražaku,chut k udělání by se taky nějaká našla 😎
tak uvidím kdy se na to vrhnu 😕
pak ti to ohodnotím sem cukrářka s praksí v interhotelech,ikdyž ted už pracuji v jiném oboru 😨 😎

asmeena
5. led 2009

miky tak já to zkusím asi až o víkendu, takže jestli to budeš dělat dříve, tak dej vědět, jak se ti to povedlo. 😉

hnedoocka23
5. led 2009

taky to zkusíma ž o víkendu,ale spíše bych měla držet dietku 😀

zuzka11
5. led 2009

Ojoj,MIKY!!!!! Už teď se pojím 😀

Takže chvála je povolena a jestli ti to nebude chutnat, tak radší napiš, žes to nedělala, domluveno? 😉

Peti - taky bych se měla mírnit a to jsem zrovna snědla čokoládu 😠

monajs
6. led 2009

Ahoj holky,tak poslušně hlásím,že včera večer konečně dorazila MS.Tak to mimoděložní by se mělo jasně vyloučit 🙂 Tak od příští MS snad začneme zase stimulovat 🙂
Zuzi,já chci taky recept ☹

Peti,ale vážně,jak píší holky,šetři se!A dej nám hned vědět,jak si dopadla.Určitě budeš naše první vlaštovka 😀

asmeena
6. led 2009

monajsu tak to je dobrá zpráva.

To můžeš stimulovat tak brzo po sobě? U vás nedoporučují v CARu nějakou pauzu? 😉

monajs
6. led 2009

já vlastně nevím,ale než budu stimulovat,tak uběhne měsíc.Pokud nepůjdu ještě na vyšetření,které to oddálí.Doufám,že budeme moct jít hned.

asmeena
6. led 2009

Já jsem tady teď prohlížela zase nějaké album mladé hezké holky a úplně mi je do breku, jaké mladé pěkné holky nemůžou mít miminka. Tak moc by jim to mateřství slušelo. Ach jo. Už mě to fakt štve.
Některá se jenom podívá na chlapa a už je těhotná. Třeba moje trapná švagrová (ta už má za sebou i potrat, aby neměla třetí dítě).

zuzka11
6. led 2009

Je to nespravedlivé, Asmee, ale my máme to štěstí, že máme doma super chlapi!!!!!

Mony, recept ti pošlu na IP, pochutnej si.

Jinak u nás v CAR taky doporušují pauzu, aby nějaké folíky narostly, jinak jich naroste významně míň a je i stimulace na prc...já čekala dvě MS a pak jsme do toho šla a bylo to OK.........

asmeena
6. led 2009

já pořád váhám, nejraději bych šla do toho 3.IVF co nejdříve, ale zase mám potom strach, že když nedopadne ani to třetí, tak už si budeme muset všechno hradit z vlastní kapsy a to pak bude mazec. Marně tak nějak doufám, že by se mohlo třeba zadařit i přirozeně. No asi se tím holky nesmíme stresovat, protože to tělo se asi brání.

zuzka11
6. led 2009

Já taky pořád tajně doufám, že by mohlo samo............co máš v plánu dneska, Asmee???Tady je svátek, všechno zavřené.....takže já dám nějaký sportík a pak asi pohodu......

asmeena
6. led 2009

to jsi dobrá, že sportuješ, já ale teď taky začnu, pořád jsem to odkládala, protože jsem si říkala, že zrovna teď nám to třeba na plodně dny vyšlo a já budu těhu, tak ať tím sportem něco nepokazím, ale teď už to kašlu, pokud budu těhu,tak se to udrží i tak. Mám doma rotoped, tak aspoň denně 30 minut a taky máme kousek od baráku squash a ricochet, tak zase začnu s manželem chodit hrát (to taky hrajeme jen půl hodinky, ale úplně to stačí). No ale hlavně chci začít tu mojžíšku,uvidíme na co mi pak vyzbyde čas.

Teď jsem dovařila hrnec zelné polévky, a dovezli taky 60ks směsí na chleba (sice jsme za to vyplázli 1241,-Kč najednou, ale máme zase na 3/4 roku vystaráno). Jenom mi přijde, že nám ta pekárna začla zlobit, protože peče ten chleba hodně malinký. Uvidíme, jestli to třeba nebylo těma směsima, že už byly starší.

Taky čekám pořád co napíše očko, jak dopadly výsledky, ale myslím, že ona už to ví a jenom nás napíná.

zuzka11
6. led 2009

Taky myslím, že nás napíná a má pro nás dobrou zprávu!!!!!

Našim se taky chlebík zmenšil a pekárna i je nějak hlučnější..........mají Moulinex, asi dva roky, nebo rok a půl.......tak to máte dobrou zásobičku, Asmee kolik stojí směs v obchodě????A kam tu zásobu dáte? Já pochopila, že máte malý byteček.......

asmeena
6. led 2009

no byteček máme malý, ale ty pytlíky jsou velké jako poloviční mouka, takže to snad narvu do jedné poličky ve skříňce co mám v předsíni a jinak mám takový stoleček z IKEY na kterém mám tu pekárnu a podním jsou dvě police, tak možná tam to položím. Uvidíme. Vůbec se mi nechce do vybalování - je toho moc a je to strašně těžké. Manžel to šel vyzvednout od zásilkové služby a přišel úplně zmordovaný, pak zase rychle letěl do práce.
Mělo to něco přes 30kg

zuzka11
6. led 2009

A nevíš Asmee tu cenu? já jestli se mám nabalit, až pojedeme do Čech, nebo jestli je cena stejna.....moc díky

asmeena
6. led 2009

koukni se na ty stránky, jedna směs vychází kolem 20,-Kč (bez dopravy) a to je na 750g chleba. Ale ta firma je německá, tak možná to u vás bude levnější.

zuzka11
6. led 2009

a na jaké stránky?? 😕 Jinak moc díky.

zuzka11
6. led 2009

Díky, jdu na to kouknout!

Co ta Peťule??? 😒

asmeena
6. led 2009

No Peťule už mě štve, jsem šíleně nedočkavá, pořád klikám na obnovení internetové stránky, jestli už náhodou nepsala a pořád nic. Si užívá na kafíčku a my tady za ní trneme.

monajs
6. led 2009

ahoj holky,
zuzi díky za recept. 🙂 Ta hnědoočka nás ale napíná...
asmee a ta mojžíšová se cvičí někde pod dohledem instruktorky nebo si ji koupíš na kazetě a cvičí se doma? Vůbec nevím,kde se mám zeptat. ☹

asmeena
6. led 2009

prý si máš zajít na doporučenku ke své gyndařce a na základě toho si najdeš nějakou rehabilitaci kde se to cvičí, nejprve s tebou udělají nějaké odblokování nebo co a naučí tě pár cviků a pak do denně doma cvičíš (myslím i 3x denně) a pak jdeš za měsíc na kontrolu, a tak by to mělo trvat asi 6 měsíců.
Monajs: ty chodíš do Repromedy? A jsi tam spokojená? Já pořád uvažuju o změně CARu (asi FN Olomouc) a dívala jsem se, že na Repromedu hodně nadávají. Vychvalují Reprofit. Tak já nevím. Zas se mi asi nechce jít do soukromého zařízení.

monajs
6. led 2009

jojo,chodím do Repromedy,ale já si na svoji dr.Hromadovou fakt nemůžu stěžovat-mladá,příjemná,soucitná-přijde mi,že ty neúspěchy prožívá snáma.Ale je fakt,že podle toho co čtu,tak na Repromedu dost nadávají a je prý drahá.Já se rozhodla,že měnit teď už nebudu.Zkusíme 3IVF a teprve pokud to nevyjde,tak zkusím asi Reprofit,prý tam dělají nativ.Ani nevím,jestli ho dělají i v Repromedě.

zuzka11
6. led 2009

Souhlasím Mončo, není ani tak důležité centrum, jako spřízněný lékař, kterému můžeš věřit a který to prožívá s tebou.......

asmeena
6. led 2009

Tak jsem douklízela tu hromadu chlebových směsí a bolí mě z toho docela rameno. Naštěstí se to všechno vlezlo do té jedné police, takže je to zavřené a uklizené ve skříni v předsíni. A můžeme zase péct o sto šest. 😉