Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
14. led 2009

To zvládneš, uvidíš!!!!!Zatím na to nemysli, užívej si volna - mimochodem, už jsi vyvenčila džíny????A jak se cítíš?

monajs
14. led 2009

Zuzi,ty jsi ale nakažlivá optimismem 😀
Džíny jsem venčila-Pavlovi se zdají široké nohavice,ale jsou neskutečně pohodlné a hlavně mi sedí.

Pošlu ti fotku té mojí hlavy na mail.

papa jdu teprve vařit.

asmeena
14. led 2009

monajs: chci taky fotky hlavy na email.

Zuzi: takže co ty tvoje //, sílí? To by byla paráda. A jakto, že to hlásíš až tak pozdě?

Já jsem dnes byla na kontrole 11.DC a po clostilbegytu mám 5 folikulů a jeden už je 24mm, tak mi doktor udělala už dnes IUI, ale pak mě to tak strašně bolelo, že jsem málem ani domů nedolezla. Doma jsem málem omdlela, chtělo se mi strašně zvracet, ale nějak jsem se dobelhala do postele a pak to hodinku zaspala. Doktor říkal, že další IUI v pátek, a pak se máme ještě sami snažit, no to teda nevím jak bych se při těch bolestech milovala. ☹

zuzka11
14. led 2009

As - oni ti budou dělat IUI 2x????No, asi ví co dlají....každopádně se k milování nenuť, to bys z toho stejně nic neměla a když to máš pojištěné IUI tak je to stejně jedno...a další den si to třeba užiješ líp.....

Ad já - nějak mi to přijde tak neuvěřitelné, že mi nehcce s kůži na trh, snad rozumíte, není to, že bych vám nevěřila, nebo něco jiného, zpracovávám to v sobě.....

Moni - máš ty vlasy fajn!!!!!A delší než jsem si představovala!!!!!! Ty široké nohavice jsou podle mě fakt super, taky jedny takové mám a musím se přemáhat, abych je někdy sundala, fakt pohodlnější nejsou 😵

Já za hodku mizím na tu přednášku, jste tu????

asmeena
14. led 2009

já jsem tady, četla jsem na idiopatické neplodnosti, že se chystáš na přednášku nějakých horolezců, to může být hodně zajímavé.

zuzka11
14. led 2009

Uvidíme, kamarád má navíc dva lístky, tak jsem si řekli, proč ne, horolezci nikdy nebudeme, ale třeba na filmy s touhle tématikou koukám ráda.......

Co ty, As, už je ti líp?????nebo jetšě bolí břicho??? Jinak pokud jsem v obraze, IUI jsi měla mít až v pátek, takže folíci rostou ukázkově!!!!!§Supéééééér!

asmeena
14. led 2009

To bude určitě super přednáška.
Já ráda čtu takové knížky ze života, teď čtu 3. díl Bílé Masajky (jednička byla nejlepší) a dost mě to bralo. 😉

zuzka11
14. led 2009

As a jaký byl vlastně tvůj dojem z Polanky???? tak jsi byla poprvé, nebo se pletu????? Masajku jsem nečetla, jenom viděla film....nevěděla jsem že je víc dílů..... 😕

asmeena
14. led 2009

Film byl blbý, knížky jsou lepší.

V Polance jsem byla jednou jenom u sestřičky na krev, ale jinak jsem byla poprvé před týdnem na kontrole po KETu, protože bylo to hnusné počasí a já se bála jet do Olomouce.
Doktor je tam super (objednávám se k tomu co je tam dopoledne, protože ten co je odpoledne mi nevyhovuje, psychicky mě deptal, když ještě pracoval tady v Ostravě).

asmeena
14. led 2009

Zuzi sranda je, že si nám tady asi před měsícem a půl psala, že tady zůstaneš sama netěhulka a spíš to vypadá, že budeš sama těhulina. 😉 Tak to jsem zvědavá, jestli se nám potom budeš i nadále věnovat.

hnedoocka23
14. led 2009

Zuzi,tiše gratuluji k //at sílí.. 😉 😵

asmeena
14. led 2009

holky teď jsem se dívala na Krkonošské pohádky a dostala jsem chuť na vařené vajíčko, tak jsem si hned udělala a teď si natřu vynikající domácí chlebík a dám si na to vajko a bude.

zuzka11
14. led 2009

Jestli mě nevyženete, tak mě tu budete mít! 😉 😀

Peťo a co cvíčo - dalas dneska? Máš lepší picit "že něco děláš"?

Já si dneska koupila v sámošce novou Milku s oříškama a karamelem a už jedu....... 😕

asmeena
14. led 2009

Zatím se loučím, jdu si nacpávat žaludek a koukat na Ulici.

hnedoocka23
14. led 2009

mnam..čokoládka 😅 tu miluji..hlavně milky 😢 cvičila jsem dnes jen 20minutek a ted půjdu zase tak na 30min..po tom včerejšku mě bolí docela hoodně nožky 😠 ale musím to vydržet..a opravdu,jak něco pro sebe dělám,hned se cítím lépe 🙂 já mám na véču šopský salátek,ségra mi koupila po cestě,jak k nám jela..tak se po cvičení na něj vrhnu 😝

zuzka11
14. led 2009

Super, jsem moc ráda, že máš ze sebe fajn pocit, koho by nějaká dieta a cvičení bavilo, viď, ale ten pocit po cvičení a hlavně ze sebe, když se pak postavíš před zrcadlo a ono to vůbec není špatné, ten obraz, tak to je super pocit! 😉

Koukám, že všechny jsme tu šly do novoročních předsevzetí, Asmee taky pořád poráží manžu na rotopedu, Monča si koupila krásné kalhoty a prádýlko...........jsme to dobrá sestava......já se přidávám, prádýlko mám objednané, bude 31.pak vám pošlu fotku, pokud se nebudu stydět 😉

hnedoocka23
14. led 2009

😀 no vidíš to,o prádelku bych mohla taky uvažovat 🙂 už nejmín půl roku,jsem si žádné pěkné nekoupila(rajcovní)..já miluji krajky a nejlépe červené a černé kombinace 😀 uvidíme,kdyžtak taky kouknu na něcoa udělám manžovi přehlídku 😀

hnedoocka23
14. led 2009

ale raději až zhubnu ty kilča a zpevním se..protože na ten povolený zulc,uritě není zvědavý 😅 jdu cvičit,prozatím pá

zuzka11
14. led 2009

Kup hned a udělej erotické přítmí 😀

asmeena
14. led 2009

Holky, vy si teda dopřáváte? Mně bolela hlava, tak jsem si dala hořkou čokoládu a pořád jsem měla nějaké mdloby, tak jsem si udělala kafčo a docela mi bodlo, ale už to vidím, že dnes neusnu.

Taky můj úžasný psík provokuje a chce si hrát a jak jsem tak ležela na gauči, tak se po mně krásně proběhla a přímo mi šlápla na ten vaječník co tam mám ten největší folikul a teď mě to tam docela bolí. Tak doufám, že nepraskl. Ten pes mi to dělá asi naschvál. Asi nechce, abychom měli miminka.
Očko jak vy to děláte při milování? Taky na vás čumí čiko? Sárka je šílená, ta nám dokonce nosí hračky a chce aportovat a když si ji nevšimneme, tak lehne třeba manželovi na zadek. To je pak erotika. 😠

hnedoocka23
14. led 2009

😀 😀 asmeen,to známe moc dobře..zezačátku nám to přišlo dost divné,nemohli jsme se soustředit a popadali nás záchvaty smíchu..i doted čučí,ale pak to vzdá a spinká..ale dost často si lehne tak,jak se nám to zrovna nehodí 😀

asmeena
14. led 2009

Sranda je, že i tak malá plemena se umí natáhnout přes půl postele a pak si nemáme sami kam lehnout. 😉

monajs
15. led 2009

Holky,teda já se nestačím divit. 😀 Asmee,ty jsi říkala,že se před manžou budeš stydět v rajcovním prádýlku,ale milovat se před hafošem ti nevadí 😀 😀 😀

Sakryš,Zuziku,já jsem to první oznámení nějak přehlídla.Napsali jsme stejně příspěvek a ty jsi skočila přede mně a já si toho nevšimla.
Tak potichounku moc moc držím pěsti. 😀

Asmee,jak je,eště je ti blbě?Drž se holka 😉

Peti,já ti závidím tu odhodlanost,jak pořád cvičíš.Já strašně ráda chodila do posilovny,ale teď...Nejsem schopná se tam vydat a cvičit.Prostě ostuda.Ale byla jsem tento týden 2x plavat,tak snad to předsevzetí dodržím 😉

zuzka11
15. led 2009

Dobré ránko!!!

Zase jsem hlídacím procesu🙂))Přednáška byla včera super, dělal to nadšený alpinista, který nezdolává ty nejvyšší hory, ale třeba "jenom" MtBlanc ale nerychleji 😝 Nááádherné fotky, videa a moc super povídal....i když jeho poslendí projekt byly hory v Antarktidě, kde je přes den -40 st. 😝 a lezli na tu horu třeb 5 dní, všechno s sebou a ona byla úplně kolmá a i tak tam spali.......

Moni, tys sem někam psala odkaz na super stránky o těhu, chtěla bych je přeposlat kamarádce, byly fakt hezké, ale nemůžu je najít, pošleš mi je prosím ještě jednou?

Plavání obdivuju....já se k němu nedokopu, běhání je mi bližší......

Holky, sexík před zvížátkama 😀 😵

zuzka11
15. led 2009

zvířátkama, pardon 😕

asmeena
15. led 2009

Jo holky před zvířátkama, už to tak je. Ale už jsem si zvykla, teda pokud mi u toho necpe do ruky nějakou hračku, tak to ujde.

Dnes jsem byla v práci pro další věci co doma dělám, abych se z toho v pondělí nezbláznila. Atmosféra je tam šílená, každý jenom maká a maká. Včera dala jedna kolegyňka výpověď z rodinných důvodu (to už je během jednoho roku sedmá výpověď a další 3 na mateřské, to je šílené skóre, a nejhorší je, že se pořád zaučují nový a nový a ti to taky nedávají, tak taky končí). 😠

asmeena
15. led 2009

Zuzi koukám, že teda přednáška super. To nechápu jak oni si dokážou postavit ty stany v takových extrémech.

Moni tu fotečku co máš v tom pasu s tím batohem? To je batoh nebo padák? 😕

zuzka11
15. led 2009

Taky obdivuju, nááádherný záběry, ale na mě strašná zima, asi bych si to neužila....jsem zpohodlnělá 😒

monajs
15. led 2009

To je vlastně sedák.Takové křesílko.Jak vzlítnete tak se do něj pohodlně usadíš a opřeš a pak už se jenom kocháš tou nádherou kolem 😀

asmeena
15. led 2009

já bych se tam asi ani nenadlechla, to by mi všechno v puse a nose umrzlo. Brrr.

A co čárečka? Sílí?
A jaká jsi opatrovnice?