Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

dasule
1. lis 2008

maci,držím pěsti a buď v klidu 😉

macous
1. lis 2008

díky moc Dašulko 😀

kuba2
1. lis 2008

Ahoj holkly . Buresinko to je mi líto že máš test negativní, ale já osobně na čurací testy nedám. Nesmíš to vzdávat a jednou ( možná i teď se povede. Macouši doufám, že ty tam ty // budeš mít 🙂 . Jinak to co máš nejmenuje se Polycistické vaječníky?
Jinak u mě nic new.

macous
1. lis 2008

Ahoj Kubi, to myslím že se tak nejmenuje, ale vystuduju si to na netu. Nejlepší na tom všem je, že jsem nikdy neměla žádný gyn. problém, žádný zánět, žádnou cystu prostě nic no a stejně - mimi kde je? No doufám, že u mě v děloze, ale to si ještě pár dní počkáme 🙂 , ani Kubi nevím, jestli chci testíkovat nebo to vydržet do krve....

kuba2
1. lis 2008

Macouši já vždy lítám na krev 🙂-posledně u úspěšného pokusu jsem byla na krvi 9.den po ET a bylo to tam 🙂

buresinka
autor
2. lis 2008

Ahojky holky při neděli,

tak je bohužel rozhodnuto. 😢 😢 😢 😢 😢

Včera ráno dorazila MS v plné parádě. ☹ Nevím co bude dál,jsem opravdu na dně.

buresinka
autor
2. lis 2008

Čekatelky na //

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 folíků,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. 2 IVF, start stimulace 12/10, 75 dílků Puregonu + Orgalutran, OPU 24/10, 13 folíků, 5 embrijek, ET 28/10 - 2 morulky (+3zmrzlinky,1nic moc)

Ostatní snažilky

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

*Zulik - 1.dítě, nyní snažení od 7/2005, 1/06 laparoskopie-v pořádku, 1.IVF 5/07 18 vajíček, nakonec 1xIVF a
2 x KET neúspěšný. Další pokus 11-12/08, dle výsledků hormonál. profilu...

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10. - sliznice 8 mm, nevím jak to ti doktoři měří, folikulů zase dost, OPU 17.10. - z 30 folikulů 20 vajíček, 15 se oplodnilo, 14 embryjek, 12 je zamraženo, ET 21.10. - 1.11. dorazila MS 😢 , co bude dál netuším....... ☹

kuba2
2. lis 2008

Buresinko je mi to moc líto ☹ , chce to nasbírat síly a bojovat dál. Máš mražáčky tak můžeš hned následující cyklus zkusit KET-to je třeba pozitivní. Máš hotová veškerá vyšetření? Mi třeba pomohla změna CAR, prostě jsem měla pocit že v tom starém mi už nic nemůžou nabídnout-když se pořád nedaří. Myslím na Tebe ať je Ti brzy dobře.

macous
2. lis 2008

Burešinko, jak už jsem ti psala v jiném tématu 😢 alespoň že máš ty mrazáčky, můžeš to zase hned zkusit bez bolesti - máš jich hodně, já vím - min. taky a nic, ale jednou to musí vyjít neboj se, já si říkám to samé 😔

macous
2. lis 2008

Kubi - ahojda 🙂

vika34
2. lis 2008

ahojte ,macous držím palce a burešinko ☹ ,u nás nič nové ,muž stále nechce Ket ,tak idem naplanovať IUI,ALE VYJDE TO HáDAM Až zač.decembra,zatiaľ pá

kapr
3. lis 2008

Ahojky holky 🙂
Tak jak při pondělku? Burisenko, je mi to moc líto, ale uvidíš, že to jednou vyjde!!! Máš velikánskou zásobu.
Já byla v sobotu na rodinné sešlosti a zas tam byli všichni s mimčama anebo s velkým břichem. Tak to byla paráda. 😲 Ale myslím, že jsem to zvládla OK.
Řekla jsem, že mi kariéristi nemáme na mimi kdy 🙂 No tak aspoň takhle.
Ve čtvrtek jdu na odběry na imuno. Tak mi držte palce. Příští týden budu mít výsledky z genetiky. Tak jsem zvědavá, co nám najdou. Vždycky něco najdou..... ☹

vika34
3. lis 2008

kapr,u nás zase nikdy nič nenájdu,a poslednw mi povedali,že už mám úplne všetky vyšetrenia negAtívne a aj tak vkuse potrácam,ale verím ,že ked som raz porodila ,tak snád ešte raz sa zadaráí,musím veriť,držím všetkým palčeky,pá

dasule
4. lis 2008

viko,tak to se ti určitě povede 😉
kapr,taky mám ten pocit,že nám najdou všechno 😀

kapr
4. lis 2008

🙂 tak děkuji 🙂 No uvidíme 🙂 Jsem na to docela zvědavá. Dobré je, že mi řekli, ža až budu znova těhotná, tak by mne chtěli víc sledovat. A že by mi dělali častěji (screening). A to od 10 tého týdne. Tak snad by to aspoň k něčemu přispělo.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

macous
4. lis 2008

Ahoj holky,
Kapr, já s tím zkušenosti nemám. Hodně štěstíčka na imunku 😉
Viky - to půjde uvidíš, oni si tě pohlídají - moc ti přeji štěstíčko při těhulkování.
Dášulko - ahojda 🙂

tak vám to musím napsat, jsem testla ..... ani ne z ranní moči, jen tak jsem si to řekla a šla to zkusit, a jsou tam sice slaboulinká ale jo objevila se asi po 3 minutách, pak ale hezky zesílela, já jen doufám, že to nemůže být ze stimulky, ale asi ne, protože jsem měla prodlouženou kultivaci...... holky, mám strach, že se raduju zbytečně, aby to fakt dopadlo dobře - radši žádný gratulace

tak zatím pá pá a já testnu zase pozítří a snad to zesílí 😵 prolomím tady tu smůlu a pak už to půjde jak po drátkách 😵

kuba2
4. lis 2008

Macouši 🙂 tak doufám že bude sílit 🙂. Pregnyl by měl z těla vyprchat do 10 dnů.

vika34
4. lis 2008

ahojte,macous a ktorý si deň,že už by mohli byť vidieť //?To by som sa TEšILA 😅

macous
5. lis 2008

Dneska je to 14 dní od Ovitrelle (místo Pregnylu) a den od ET 8 😉 snad jo holky, byla bych moc šťastná, kdyby konečně 🙂 pak sice další nervíky, nejdříve na srdíčko, pak do 13 týdne, pak na scenering atd. no ale, už aby to bylo 😉 doufám, že tu smůlu prolomím a všechny tady budu moci podpořit 😵

kapr
5. lis 2008

Ty jo Macous super!!!!! Moc držím palečky. Tak to je dobrý 😵 8.den už čárky jsou, ikdyž slabounké. No upřímně, tiše závidím. 😉

paraple98
5. lis 2008

Nazdárek holky 😉
Omlouvám se, že tu tak vpadám, ale zahlídla jsem tu Macouskaa potichu gratuluji a držím palce😉 🙂

No já jsem teprve krátce po 1. neúspěchu a všechny vás tu obdivuji, jak to zvládáte 😉

buresinka
autor
5. lis 2008

Macous, moc gratuluji, aspoň někdo tu smůlu snad protrhl. 🙂

Jinak já jsem na tom pořád psychicky blbě, nějak se z toho nemůžu vyhrabat, nic mě nebaví a jsem neskutečně protivná. ☹

kveta
5. lis 2008

Macous, potvrdzujem informáciu, že pregnyl robí pozitívny test do 10. dňa po užití, takže z liekov tá druhá čiarka nie je 😵

macous
5. lis 2008

Holky, moc děkuji za podporu, já budu testíkovat zase zítra, tak uvidíme 🙂
Hlavně aby pak bylo všechno jak má být, s čárkama je to takové to první vítězství, ale pak zase čekání na srdíčko a na konec 13tého týdne, však to sami víte, jak to ve skutečnosti je, nechci být skeptik, to ne, ale nic se nemá přehánět a ani radši moc plánovat, pak je to děsná soda 😕 taky se bojím, aby to nebylo biochemické nebo mimoděložní, člověk je tady z koníka úplně v obraze, což není asi taky zrovna to nejlepší - ty stresy 😖

Buresinko - já vím, je to na palici, pořád dokola nic, však já to mám taky tak, vždyť se mi koukni do tabulky 🙂 Moc bych ti přála napříště dvě čárečky - a není důvodu, proč by u tebe nemohli být na xtý pokus, když u mě to tak zatím je a to nejsem první 😉

macous
5. lis 2008

Paraplí - mocccc děkuju 😀 😀

paraple98
6. lis 2008

Macous 😉 😉 😉
Jinak 10000 Pregnylu třeba u mně nebylo na testu vidět už ani 3 den a kámoška ho měla do 5 dne 😉 To jsme kdysi dělaly takový experiment 😝 😀 😀 Tak neboj, to budou mimísci 😉

macous
6. lis 2008

Paraplí - snad jo, každopádně v úterý to bude na tuty 🙂

Jinak všechny moc zdravím a já to doufám tady protrhnu, a pak mě budete holky následovat 😵

kuba2
8. lis 2008

Macouši tak jak?

ywushka
9. lis 2008

Ahojky ja mam za sebou teprve sice prvni neuspesne IVF-meli jsme dlouhy protokol!Folikulu bylo 49,ale nejakym divnym zpusobem vajicek jen 2!A ty se prestaly po ctyrech dnech vyvijet:(!!!A je to pro me teprve cerstve od patku!!!Docela me to mrzi!!!Kdyz se necim zabavim,tak na to nemyslim,ale jakmile jsem sama...tak to na me hned prijde!Chci druhy pokus opakovat co nejdriv!!!

macous
9. lis 2008

Ahoj holky, zdravím při sluníčkové neděli 🙂
Kubi - čárečky na testíkách pořád jsou dala jsem to alba, když si 2 x kliknete na foto, tak se hodně zvětší 😉 Netestovala jsem od pátku, tak asi zase až zítra a doufám, že čárečka zase zesílí 😉
Ywushka - ahoj, vítám tě v našem tématu a klidně tady piš i negativní věci, ono ti to uleví, teda na mě to tak funguje 😉 A neboj se, doktoři se poučí z prvního nezdaru a po druhé to bude určitě lepší 😵 Myslím, že se po OPU musí dva nebo tři cykly čekat, než se zklidní vaječníky, tak to by vycházelo někdy po Novém roce, tak si užijete s manželem Vánoce a Silvestra a pak hurá do dalšího pokusu 😵 😵 😵