Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
19. kvě 2009

as: taky nad tim kazdy den premyslim,uvidime....jeste me neprislo potvrzeni z te skoly,to ma prijit az nekdy v cervnu/cervenci musim si to rozmyslet,jestli to pujde zvladat,ale hrozne bych tam chtela nastoupit,bylo by me to i lito!!

Ted uz preju prijemny vecer

kathyna
20. kvě 2009

Ahoj!
A Ywu, ta škola je dálkově nebo denně?
Určitě by to šlo zvládat, pokud ti bude v těhu dobře a nebudou komplikace. A kdyby to nešlo, tak můžeš během požádat o přerušení studia třeba na rok 😉

ywushka
20. kvě 2009

kat: no jo taky me to napadlo!!Je to dalkove-je to vyuka 2 vikendy za semestr a pak jen zkousky!!!No musim si to rozmyslet....aby jsme to utahli....

hnedoocka23
21. kvě 2009

ahoj holky,jdu vás jen pozdravit na ryhlovku a mizím do práce..pápá hezký den všem 🙂

ywushka
22. kvě 2009

Jaj holky kde jste kdo??? Porad tu nikdo neni.....asi si zacnu vykladat jen sama se sebou!!!🙂 Preju hezky den

zuzka11
22. kvě 2009

taky zravim!

Treba Asmee a Monca uz maji hodne "acek" 😠 peti - jak ta prace, jsi KO, nebo te to bavi? A co kaficka u babi?

Ivus - jak se citis ty,co planujete na vikend, zase nejaky vylet?

ja se byla objednat ke kadernikovi, ale az na 15 😖 driv volno neni a jen na barvu, chtela jsem puvodne i stridani, ale porad mlel neco o bobu pod usi a ja zase povidala svoji, ze chci jen zastrihnout a vlasy nechat rust......tak to nebudu riskovat....ale barvu musim.......

ywushka
23. kvě 2009

zuzka: ne dneska manzel budou pokracovat s tatkou na dvore,takze si sednu na schodek a budu je pozorovat jak jim to jde🙂!! Vcera jsme odpoledne byli za manzelovym tatkou na hrbitove,trosku jsem mu to tam pouklizela a zapalila svicku...!!!

Jinak me dnes pekne potrapily nevolnosti.....rano jeste v posteli a pak u snidane....!!!

Zuzka: chtela jsem se zeptat,jestli je mozne,ze je mam i odpoledne?? Nekdy rano trebas ani nic a odpoledne bych se zblaznila,ale vubec nezvracim,jen se mi porad hnusne nadavuje...!!To je asi nejhorsi cast tehu!!! Nesnasim nevolnosti...!!!

Uz se tesim na pondeli,teda tesim spise bojim,kazde kontroly se bojim,ale jsem hrozne zvedava,jak dopadneme....a kolik tech miminek tam vlastne bude....!

Preju vam vsem krasny den plny slunicka

sexyfraga
23. kvě 2009

Ahoj můžu se vás zeptat dneska jsem 10 den po ET a těhotenský test negativní myslíte,že je ještě nějaká šance abych byla těhotná? Tohle byl můj první pokus IVF a hrozně jsem tomu věřila,že to vyjde a pokud to tak neude nevím co se bude dít dál.Asi to nějak nezvládnu.
První IUI jsme měli v prosinci 08 a bez úspěchu pak jsem se připravovala na další IUI,ale tělo už nezareagovalo a nevytvořilo žádný vajíčko takže se od ledna 09 nic nedělo a teď 13.5 jsem byla na ET.Odsáli mi 33 folíků z toho 21 vajíček,ale zbyli mi jen 2 který mi zavedli nemam ani nic zmraženého.
Pokud tento pokus nevyjde kdy se může opakovat alší pokus IVF? Jak dlouho budu muset čekat?Moc vám děkuji za odpověď Jana

sidonie
23. kvě 2009

Ahoj sexyfrago , pokud si dělaš doma těhotenský test , tak věř , že se Ti bude oběvovat negativní , duležitější je , pokud krvacíš , pokud ne , tak Ti to vyšlo . Sama jsem to zažila , tak vím .
Mi odebrali 46kousku , a chytli se také dva , ale vyšlo to . Bohužel ve třetím měsící mimču přestalo byt srdíčko , ale jsem v poho . Pokud se to nepovede je nejlepe to vyzkoušet až po třech měsicích , to je ta kratší doba , ja to nechavám na zaří . A cely ten proces budeš muset postoupit znova , protože nemáš nic zmražené .
Ale přejí Ti , aby jsi další pokus nemusela podstupovat . Pěkny den .

zuzka11
23. kvě 2009

Sexyfraga - vydrž, 10den tam něco být může a nemuí, vydržať!!!!!

Ivuš - já neměla ranní nevolnot nikdy, jen večerní a to hodně večerní! A nikdy jsem nezvracela, jen mi bylo špatně. Někdy přes den se mi motala hlava........nehcci tě strašit, ale nejhorší fázě těhotenství to není, ten strach zůstává pořád a pak se bojí tvrdnutí břicha........prostě pořád něco. Držím palce, ať je líp!

sexyfraga
23. kvě 2009

Sidonie- nekrvácím ani nešpiním a prsa už mě bolí jen málo a ani břicho mě nebolí tak nevím.Na jiné diskuzi mi jedna ženská řekla,že mi v caru měli říct,kdy mam testovat,ale že to stejně nevyšlo mi napsala.Tak tím mě dostala docela na lopatky a od té doby se mi to pořád honí hlavou jestli to vyšlo nebo ne.A kdxž bych šla v pondělí na krev což bude 12 den od ET mělo by tam něco být,že? A když tam nebude žádná hodnota tak to nevyšlo?Moc děkuji za radu

sidonie
23. kvě 2009

Já jsem byla na ivf ve fakultce , ale taky když jsem si dělala tets tak nevyšel , vyšel až kdy jsem byla v prvním měsicí . Krev ukaže všachno , . Ja šla na krev po 14dnech a tam to zjistili , Hned jak Ti vemou krev , tak to posilaj na rozbor a hned budeš vědět , jak říkam , v krvi se najde všechno , ale vypada to , že jsi těhotna . A nebo maš dítě v sobě a nebyje mu srdce . Momentalně buď v klidu , a pokud nešpiníš ani nic jíného , tak myslí na to že jsi těhotna , a ne že nejsi , na to máš času dost . Vždy je lepší věřit , že něco malého 5cmetrového v Tobě žije , buď šťstná a uživej si . Je duležity klid .

sexyfraga
23. kvě 2009

Sidonie děkuji za podporu uvidím v pondělí.Snad se konečně s manželem dočkáme malého zázraku 🙂

sidonie
23. kvě 2009

Neboj , určitě jsi těhotná .
Dej vědět v pondělí .
Moc Ti s manželém držím palečky .

sexyfraga
23. kvě 2009

Děkuji,ale bojím se toho zklamání myslíš,že má význam zítra testovat?To budu 11den od ET. Já jsem tomu hrozně věřila,protože se mi na tom shodli 3 kartářky nezávisle na sobě tak jsme to brala jako hotovou věc,ale teď když vidím,že test je bez druhé čárky začínám trochu plašit a dávat si takové ty otázky co bude dál,atd. Nedokážu si život bez dítěte představit.Uvidím v pondělí.
Ale i kdyby se rozjelo špinění znamená to konec? Mě do zprávy napsali při špinění nebo slabém krvácení utrogestan polykat.Zatím nešpiním,ale co kdyby.

ywushka
23. kvě 2009

sexyfraga: Ja jsem zacala po 2.IVF krvacet az 11.den po ET a tehu testy jsem mela celou dobu negativni!!! Ale i pokud zacnes spinit tak rikaji v CARU,ze je sance na to,ze se to povedlo....to potvrdi az krev!!! Ted jsem mela tehu test se // uz 6.den po ET,ale mam sestrenku a ta jeste 11.den po et mela / a az 12.den mela // a slabunkou!!! Takze nezoufej a nezapomen,ze nadeje umira posledni!!! Me teda rikali v CARU,ze mam jen zavadet i pri spineni!!!! Jinak ti moc drzim palecky!!! Ja jsem si taky myslela po kazdem cyklu,ze je to ten posledni a vyslo to az na 3.IVF-nikdy jsem nemela mrazacky!!!A opakovat muzes jak v kterem CARU,nekde to povoli za mesic nekde az za 3 mesice!!! A mas udelanou laparoskopii??

Zuzka: no to ja vim ze je toho jeste spoustu co budu muset vydrzet!!!Ale za chvili to brisko budu vozit na koleckach🙂!!!

sexyfraga
23. kvě 2009

Laparoskopii nemam ,ale průchodnost vejcovodů ano to je vše v pořádku u mě je problém že mam PCO syndrom,ale ne na 100% mam jen o trošku zvýšený hladiny takže se nedá říct 100%,že mam klasikcý syndrom jen náznak toho syndromu,ale ovulaci stejně sama od sebe nemam.Jedla jsem 7 let antikoncepci a od te doby co jsem jí vysadila je více jak 1,5 roku a stále nic.Ovulaci jsem za tu dobu měla jednou vyvolanou injekcemi na IUI,ale to nevyšlo na další pokus IUI už tělo nezareagovalo ani na zvýšení dávek gonalu tak jsme šli do IVF.Tam jsem zareagovala dobře až moc,ale stejně nemam žádný mrazáček.Takže je problém jenom u mě manžel je v pořádku.No uvidím v pondělí zda se to pozná podle krve.

sexyfraga
23. kvě 2009

A čípek mam tvrdý a vypadá,že je zavřený.

ywushka
23. kvě 2009

budu drzet palecky!!!ale utros bych radeji porad zavadela

sexyfraga
23. kvě 2009

Já ho budu zavádět.Já se bojím toho pondělka za jak dlouho asi budou ty testy z krve?

ywushka
23. kvě 2009

ja jsem vzdycky cekala az do odpoledne!!!Rano me ji odebrali a az tak v pul 2 byly vysledky!!! Drzim moc palecky!!!Je to silene cekani_!!!

sidonie
23. kvě 2009

Sexyfrage , kartařkam věř , a když Ti řekly že Ti to vyjde , tak to vyjde . Mi kartařka řekla že se to nepovede , a tak když se to povedlo , tak jsem si řikala že keca , a ono ne , stejně malé umřelo . Tak ja jimm věřim . Ono se splnilo daleko víc věci .
A s tou krvi jsem čekala , tak zhruba do desetí hodin , pak jsem šla pro vysledek . Ale já jsem ve Fakultce OL, tak nevím jak to probíha u Vás .
Já jsem utragestan použivala vagilně do 8tt ., tak nevím .
Hlavně se neplaš 🙂

sexyfraga
23. kvě 2009

Teď přijel domu manžel a rozhodně mi to moc nepomohlo začal se mě vyptávat co mě to zase napadlo,že to nevyšlo,že mam testovat až za 4 dny atd.Shodli se 3 artářky u kterých jsem byla osobně,ale včera jsem volala na nějaký číslo a ta mi řekla,že nebudu těhotná a ,že dusím manžela,že mu nedávám volnost a ,že to musímeřešit s doktorem to těhotenství atd.
Tak z tohio mi došlo,že to co mi včera říkala nebyla pravda rozhoně manžela nedusím může si chodit kam chce a kdy chce.Na druhou stranu ani čověk neví jestli si to jen nevymyslela.U těch co jsem byla osobně to je jiné.No uvidím v pondělí.

sidonie
23. kvě 2009

Věř mi , i kdyby jsi dělala test každy den , tak Ti to ukaže až ve čtvrtem tydnu !!!!! 😀
Tak nestresuj , to tělu moc nepomahaš !
Raději si zajdi někam s manželem na prochazku , dej si něco dobrého , a myslí spíš na to jak zařidíš dětsky pokojiček .
A hlavně už nevolej na žadna čísla 😝

sexyfraga
23. kvě 2009

Chtěla jsem jét za tou kartářkou která mi řekla,že to vyjde a řekla mi dost věcí co byla pravda,ale byla to už starší paní a je v nemocnici a bude doma až tak za 3 týdny takže to budu muset vydržet do pondělí,ale je to docela o nervy.Dobrý je to,že nešpiním ani jsem to nedostala 🙂 snad to tak vydrží až do porodu 🙂

marci1123
23. kvě 2009

Ywčo:jsem také po ivf o trošku víc než ty,4dny🙂).Mám stejné problémy,pocit na zvracení navečer a večer,taky mám někdy motolici a pobolívá mě břicho.Chtěla jsem ti doporučit,já to našla na netu.Když se ti bude dělat na zvracení kup si colu a jen si trošku cucni,stačí lok.Vždycky když se mi dělá blivno tak si cucnu a mě to pomáhá,doporučovalo to víc těhulek kterým to pomáhá.Taky se někdy cítím děsně.Asi to je o to intezivnější,že tam asi budou 2.Já nechodím na utz tak často jak ty,co jsem tu četla,je to v po 14dní co jsem byla a viděl tam 2váčky,tak jsem celá nedočkavá jestli tam bude srdíčko,tak jsem nervozní a nedočkavá,to máš fajn,že nečekáš tak dlouho,že chodíš každý týden na utz.Jinak držím všem palečky 🙂 Jo Ywu,taky jsem vyčetla že při vícečetném těhu se nevolnosti zdvojnásobují,tak se máme na co těšit 😝 Dobrou,doufam ,že nevadí,že jsem se přidala 🙂

ywushka
24. kvě 2009

marci1123: ja jdu na uzv zase zitra,tak jsem zvedava jak bude ten druhy bobik vypadat!! Ten jeden uz mel srdicko minule🙂,ale ten druhy to asi nejak zaspal (jsem rikala ze to je cely manzel,ten ma taky porad na vsechno cas a jeho nejoblibenejsi slovo je POTOM),takze to si asi rika i ta druha bublinka🙂,tak ma jeste cas 😀 !!Jasne ze nevadi,ze ses pridala🙂!! Ale tu colu zkusim!! No ty nevolnosti to se opravdu mam na co tesit!!! Preju vsem krasny den!!!

sexyfraga
24. kvě 2009

Holky tak dneska jsem 11.den po ET a test negativní zítra zajdu na krev a uvidím jak to dopadne.Ale je zvláštní dneska se mi nechce brečet jako včera.Asi tím,že budu mít zítra už jasno.Mam docela nahnáno

zuzka11
24. kvě 2009

Dobré ránko!

Ivuš - colu neeee, radší cokoliv se zázvorem, jsem sylšela, mě pomáhala studená voda, pořád upíjet, kola, kafe, černý čaj mají kofein! Zkus vydržet, bude líp! A moc držím palce na zítřejší kontrolu!

Sexyfraga - jak říkají holky, musím potvrdit, dokud ti lékař neřekně jinak, ji těhotná, nedepkař, na to bude času dot, pokud to opravdu nevyjde....vidí u Ivuš, že jeden bobek měl o dost pomalejší start, třeba máš taky takového "pomalouše" - držím palce ať to tak je! 😉

Asmee, peti,. Miky, Mony, Katy - kočky jak se máte vy? Hlavně ty Katy, pořád na tebe myslím, jak se máš jak se cítíš?

sexyfraga
24. kvě 2009

Ale pořád se tak nějak vnitřně utěšuji,že holky co byli na ET to dostali vždy kolem 7-8 dne od ET a já mam dneska 11.den od ET a rozhodně to nevypdá,že bych to měla dostat břicho mě nebolí,nešpiním tak snad to bude v pořádku.určitě si se mnou hrají a testují mě 😀