Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
19. dub 2009

doktorka me rekla,ze bude hospitalizace!!!☹

asmeena
19. dub 2009

aha, ale neboj, už to máš stejně za pár, v úterý dostaneš miminka

zuzka11
19. dub 2009

Ivuš co blázníš? tak buď ti je špatně a je ti jedno pokoj, to že je venku hezky a nebo ti blbě není a buď doma.......tohle fakt nechápu........i když bys tam musela tak jak píše Asmee, máš to za pár.....a v nemocnici budeš klidnější........

Asmee - jak si užíváš víkend ty?

peti - zase pracuješ? miky , Mony - holky jak se máte vy?

My čekáme večer návštěvu, tak máme trochu uklízení....... 😖

ywushka
19. dub 2009

zuzka: me neni spatne,proste me tlaci jen to bricho,uz jsem s lekarkou domluvena,ze kdyby se to nejak zhorsilo,ze hned prijedu!!!To je strasne skareda nemocnice a maji jen misto na 4luzkovem pokoji a zachody a sprchy jsou spolecne....proste je me to prosterdi strasne nesympaticke...chtela bych mit nejake sve soukromi,ale to bohuzel v teto nemocnici nejde....!!!Ja odpocivat doma,tak uvidime....treba budu muset odjet....

snahapada
19. dub 2009

zvushka neblazni a radši jet do te nemocnice furt je lepši byt pod dozorem ja taky nesnašim špitaly ale v tomhle pripade bych na nic nečekala držim obě pěsti at to dobře dopadne i když sama mam starosti nad hlavu tfuj.tfuj tfujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj 😔

asmeena
19. dub 2009

zuzi: včera jsme měli opět srazík Kelišek z Fertimedu, tak jsme perfektně pokecaly, jsou to báječné holky. A dneska jsem akorát udělala oběd. Odvážila si kilojouly na zítra, od zítra totiž držíme dietku s kolegyňkou. Našla totiž v pátek na idnes.cz nějaké hubnutí, do léta 2-5kg, ale denně jen 5000KJ, tak to vyzkoušíme. A pokud mi dorazí mrcha (pořád tajně doufám, že by to tento cyklus mohlo vyjít), tak začnu běhat a jezdit na kole.

hnedoocka23
19. dub 2009

ahoj holky,tak už jsme doma...cesta strašná,táhlo se to...
As:jeli jsme na nakupy,ale především za rodinou od manžela,jeho tetka slavila narozky...
Ivi:já měla OHSS syndrom prvního stupně...nic strašného to nebylo,jen jsem musela 5 dní ležet...břicho jsem měla nafouklé,bylo mi na zvracení a píchal mě celý spodek..itak jsem zůstala doma..pij hodně vody a lež v polosedu 😉 nesol si jídla,zadržuje to více vody..a pokud by se ti to zhoršilo,okamžitě jed,tak jsem byla domluvená i já s doktorem...měř i obvod břicha.. 🙂

zuzka11
19. dub 2009

Asmee verim ze srazik musel byt super, ted kdyz uz byl ponekolikate tak i vis co mas cekat....parada! A abych nezapomnela, doufam s tebou! 😉 To by bylo, kdyz ted mate tu krasnou loznici!

Peti - a nakupuje se ti v P.dobre? Moje babi tam jezdila pro maslo a parky 😀 Je to tam opravdu tak vyhodne? Myslim i kvalita?

Ivi - uvidis, drzim palce at je to OK, ale pokud ti neni dobre, ja bych jela, at te pripravi uplne nejlip na transfer, to je prece ted nejdulezitejsi!

Moni, Miky - haloooooooooo!

ywushka
19. dub 2009

Jsem porad oma holky,brisko neboli,pokud jsem v klidu,ale jak se zacnu nejak hybat,mam tam takovy tlak,ale jinak nic,takze jsem jeste neodjela,veci mam pripravene do hromadce,kdybych musel prece jen odficet!!!Tak me drzte palecky,snad to odezni

monajs
20. dub 2009

Ahoj holky,

Iwuš,jen lež a pokud bude zle,tak šup do špitálu.A bez odmlouvání! Musíš poslouchat nás starší! 🙂 😉

Tak do Brna jedeme až příští týden.nebyl volný termín,asi chcou všichni otěhotnět 😀 Tak uvidíme.Už jsem s tím neúspěchem trochu srovnaná a tak musím myslet na Ketík 🙂

ywushka
20. dub 2009

Ahojky holky,tak me to dneska nedalo a hned rano jsem volala ke svemu gynekologovi,jestli bych nemohla jen prijet aby se na me podival,jestli je to nejake spatne v tom brisku nebo tak!!!Tak je tam vsechno ok,minimum volne tekutiny,jen vajecniky mam jeden neco kolem 7cm a ten druhy pravy okolo 9cm,ale pry to je normalni (a zase spoustu foliku), mam odpocivat a mam byt klidna,ze kdyz budu hodne pit,melo by to byt ok.!!Jsem si totiz rikala,ze kdyby nahodou bylo neco vaznejsiho,tak bych jela na obilnak.Jenze manzel me odejl a nema me tam kdo odvest a gyndare mam tady!!Tak jsem zase o neco klidnejsi!!!Jeste ze tak. Jinak preju vsem hezky den.Papa

miky123
20. dub 2009

Ahoj,

Jsem ještě stále u Davče v lázních,tak se omlouvám nemohla jsem ti Yvuš odpovědět na dotaz ohledně IMSI-bylo mi centrem vysvětleno že tímto zpusobem se před zavedením (600X zvětší a prohlédne spermie ,zda je v pořádku,bez nějakych mutací) do vajíčka.Všimla jsem si že ty jsi si nechala udělat ICSI- to je obdobne,jen se prý ta spermie zvětší jen na 400X,zda je v pořádku. Držím ti palce aby ti to vyšlo,a těhu se nám tady rozrustalo 😵

Já se tady mužu za vámi připojit jen když je Davča ve škole a p.učitelka měvyzve že je počítačový kroužek volný 😉

Počasí je zde nádhera,už i napustili venkovní bazen 🙂

Zuzi: s nákupem v Polsku to tak bylo 😀
vyhodný nakup máslo, párky,a i občas uzený špek,tak sem se zasmála že je to známe i už u tebe v cizině 😀

Mony ,nesmutni ,u mě to vypadá zase stejně, podle příznaku mě čeka MS.
Mam hruzu kolik nas to ted bude stát ,když mám PGD.Už jsem se jich na to ptala abych byla připravena ,ale neodpověděli mi-toto byl taky muj 3pokus,ted jen samoplátce ☹
Ted mě napadlo ,ty nevíš kolik stojí to PGD pro samoplátce?,doposud jsem to měla přes pojištovnu.

Manža mi volal že budeme dělat během 2-3 tydnu novou střechu,řemeslníci si už byli pro 80.000,-kč zálohu.

hnedoocka23
20. dub 2009

ahoj holky,jdu jen na skok...IVI,přesně máš stejný průběh jak já,vaječníky jsem taky měla okolo 9cm a v břiše minimum vody..a ještě jsem chytla PCO...

ZUzíku,my jezdíme do Wroclavi,je to velikánské město a velmi drahé...je to po Waršavi druhé největší...pokud nechytneš slevy,nenakupuji..ale ted jich bylo dost...
když jedeme do Rariboře,kousek od nás kolem 20km,tam jsou levné klobásy,másla...atd..hlavně záclony...

asmeenko,držím moc moc palečky,at mrcha nedorazí a je z toho pěkné miminečko 🙂
holky,jdu do práce,mějte se krásně,pápá 🙂

ywushka
20. dub 2009

Ja jsem tam byla pro klid na dusi a rikala jsem si,ze kdyby to bylo spatne,tak bych odjela do toho brna se nechat hospitalizovat!!!Nekdy se to umi rozjet i po ET!!

monajs
20. dub 2009

Miky,nám pojišťovna PGD nehradí - stálo nás to 39 000 😖 😝

monajs
20. dub 2009

Miky a vydrž,třeba Ms nedostaneš.Kdy máš testovat?

ywushka
20. dub 2009

tak dneska je porad vsech 6 embrisku,jsou 6 a 8bunecne,zitra je ET v 11:00!Jen si mam rozmyslet jestli chci hatsching,sestricka na embriologii me ho nedoporucila,minule jsme ho meli a pry kdyz je to bez vysledku,tak to mame ted zkusit bez nej!!!Tak co rikate vy??Poradte prosim,protoze ja tak nejak neviiim

lenkacar
20. dub 2009

ahoj ywus a měli jste icsy? nám řekl primář ,že už i to je narušení obalu ..tak zítra jo?

ywushka
20. dub 2009

Jo na vsech 7mi vajickach jsme meli ICSI.Takze ja jako ze nevim jestli mam jit do AH!!

lenkacar
20. dub 2009

já myslim že je to zbytečné ,ale zase jestli je to poslední pokus????

ywushka
20. dub 2009

neni to posledni pokus!Jeste mame v zaloze jeden cyklus!!Protoze ten prvni byl bez ET,takze mame jeste jeden placeny cyklus!!!A trebas neco zustane do mrazacku!!!

lenkacar
20. dub 2009

tak to je prima ,asi bych na to ywus prdla ,když je to tak s icsy ..nám to takhle řekl primář ,že ani AH ti nezaručí úspěch a že stačí icsy

monajs
20. dub 2009

Iv,
tak to nevím.já ho měla automaticky

lenkacar
20. dub 2009

já nevim že furt na konci píšu tvrdý Y když vim že je to icsi 😀

monajs
20. dub 2009

Ass,
tak to budeš hróózně štíhlá,co?Já jsem začala dnes zase rotopedit a začnu zase chodit plavat. 🙂 Mám koupené špunty do uší a koupím si brýle a budu plavat tak trocho s hlavou pod vodou,aby mě zas nebolelo za krkem.Nesmí se mi dostat voda do uší,jinak mě hrozně bolí-au au au. 😝
Máš fotky ze srazíku? Byla i Petka?

asmeena
20. dub 2009

Ahoj holky,

Ivuš: tak to je dobře, že si se nechala prohlédnou doktorem, aspoň pro tvůj klid. A co se týká toho AH, tak jsem někde četla, že to doporučují spíš starším ženám. Já do toho příště už taky nepůjdu.

Mony: tak ty už zase sportuješ? To je správné, aspoň se odreaguješ a přijdeš na jiné myšlenky a ještě k tomu budeš mít krásnou postavičku. Akorát ta trička co jsem ti dělala budeš muset dát nějaké silnější příbuzné.

ywushka
20. dub 2009

Jejda ja se fakt nemuzu rozhodnout,jestli mam nebo nemam!!!Uplne me to stve!!!

asmeena
20. dub 2009

já být tebou tak to zkusím bez. Ale záleží na tobě, poraď se s doktorem a manželem.

ywushka
20. dub 2009

Manzel je na cestach,ten me rekl,at to zkusim bez toho,ale ja zase nechci nic zkouset,vis!!!Tak ja teda nevim,porad se houpu na tech vahach 😀 ne a ne se rozhodnout

asmeena
20. dub 2009

Těžko říct Ivuš, to se musíš rozhodnout sama. Ale já sama za sebe do toho příště nepůjdu.