Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

sonet
31. kvě 2009

Lucik, v kazdom pripade je to vysetrenie, ktore je potrebne a vie odhalit vela problemov, ktore vedu k neplodnosti. Mas pravdu. Inac asi ta mali na to poslat uz davno...je to caste a dolezite vysetrenie pri neplodnosti. Robi sa v narkoze, takze neboj.

ywushka
31. kvě 2009

lucka: neobjednava se to dopredu!! Proste staci zavolat cadove a reknes ji,ze by jsi chtela pro svuj klid jeste laparku,ona ti rekne,ze az dostanes MS,at zavolas,ze ti daji termin vykonu-to je do deseti dnu!!! Takze kdyz ted dostanes MS,pockas na dalsi cyklus a pak s eobjednas,to by jsi na zacatku cervence mohla mit i potom!!!

sonet: ja jsem brala i ten kajensky pepr na prokrveni sliznice-neni spatny!! A kontryhel si kup normalne uz naporcovany a nechej si ho vyluhovat deset minut!!! A pij ho kazdy den-je dobre s nim zacit od 1.dne cyklu!!! Hodne pomaha!! Mekomu sliznice naroste i na 10mm!!! Ja ho doporucuju,mam odzkousene snad vsechno!!! Jinak dekuji za gratulaci,taky jsme si zkusila svoje nez jsem dospela az k takoemu vysledku!! Az po 3.IVF cyklu,po genetice,laparoskopii spatnym hormonum a podobne!! Takze vim co to s tebou dela!! Drzim palecky

lucka.adis
31. kvě 2009

sonet, oni mě chěli na to poslat, ale nejdřív jsme se řekli, že uděláme ten první pokus a když se to nepodaří, tak se potom domluvíme co bude dál. Myslím si, že nikdo z nás nepočítala s tím, že u nás nedojde ani k ET 😖

sonet
31. kvě 2009

Ywus, moj obdiv..................1 000 000x!!!!!!!!!!! po IVF som myslela, ze "zdochnem" sorry za vyraz. Dotera davam telicko do poriadku. O hlave ani nehovorim....

ywushka
1. čer 2009

sonet: malo komu se podari 1.IVFko a tady chodi holky,co maji i nekolik KETIKU za sebou a bezuspesnych!!! Takze urcite vycisti hlavu a bojuj dal,nic jineho nam holkam sikovnym nezbyva!!! Drzim palecky

jinak preju hezky den

asmeena
1. čer 2009

Ahoj holky, zdravím po návratu z Jeseníku. Jen tak lehce jsem vás přečetla.
Zdravím nové spolubojovnice a přeji hodně energie do snažení. 😉

ywushka
1. čer 2009

as: tak ty sis uzivala na "dovolence" se mas🙂

hnedoocka23
1. čer 2009

ahoj holky,taky všechny zdravím...i nové snažilky..přeji hodně štěstí... 🙂
já mám ve středu ko a odběry,tak se dozvím co dál...

Ivi,po té antikoncepci,co jsem brala mám menzes o ničem...snad to nevadí...

ywushka
1. čer 2009

to jsem mivala i ja!!! To nic neni!!! Po nektere antikoncepci jsem nemela ani temer MS,bylo to jen tmave hnede cosi🙂 Budeme drzet vsechny palecky

hnedoocka23
1. čer 2009

tak to jsi mě uklidnila 🙂 jdu na civčení,papá

ywushka
1. čer 2009

tak si hezky pocvic!!🙂

asmeena
1. čer 2009

Ivuš: já neměla dovolenku, pouze jsem byla u rodičů na víkend. Ale i tak bylo fajn. Slavili jsme výročí svatby našich rodičů a moje babi slavila 80.narozeniny, tak jsme akorát s mamkou pekly a vařily.

ywushka
1. čer 2009

jeeeeeee oslavy-dobrytky-zakusecky🙂 hned bych si dala!!🙂 Ja vim ze to nebyla dovolenka,proto jsme to napslala jako do uvozovek🙂 Jdu se kukat na telku,tak prijemyn vecer vsem!

hnedoocka23
2. čer 2009

ahoj holky...kdy se vůbec Zu vrací z dovči a kam jela?ani nenapsala...

ywushka
2. čer 2009

Ahojky holky,jsem porad od rana v jendom kole,rano jsme jela na kardio na kontrolu,pak jsem jela hned do hodonina,protoze se me mamka chtela zavdecit a koupila me kalhoty pohodlne na noseni,ale bohuzel male tak jsme je jela hned vymenit,pak jeste chteli koupit listky pro zname na koncert boneyM a ted jsem byla s babickou na tresnich,tak se s nima ted laduju🙂 Zuzka jela na dovcu a ani nepodala info,to je teda dareba!!!

asmeena
2. čer 2009

Ivuš: tak to jsi měla teda dnes docela perný den. Třešně jste trhali u babi na zahrádce nebo někde kradli někde přes plot 😀 😀 😀 . Tady jsou třešně ještě zelené.

hnedoocka23
3. čer 2009

ahoj holky,na UTZ vše ok...vyfasovala jsem puregon do středy..a podle výsledků,jestli dopadnou dobře,tak budu od zítřka píchat...jdu cvičit..pápá 🙂

miky123
3. čer 2009

Ahoj holky,
tak u nás jen ta změna,že mi to nedalo a šla jsem osobně na konzultaci za ,,Kajou,,nešlo mi do hlavy jak se mohlo stát ,a vše mi vysvětlil,a chyba nastala při ukončení a znovu nasazení Synarelu ☹ Tyto orgány že jsou ,velmi jemný mechanismus a že malinká odchylka muže nést velké následky,ach-jo tak já sem názorný příklad ☹

Jinak jsem chtěla poděkovat ZUZCE ,už při užívání jsem se na ní obratila stím dotazem,a ona mi to obdobně už tehdy vysvětlila.Zato ti kvuli kterým se to stalo ,na to nic 😔

ywushka
3. čer 2009

as: tady jsou nektere tresne uz prezrale a nektere jeste nazelenale,ale my mame uzasne a vyborne!!🙂 je to od znamych🙂!!!

ocka: gratuluju!!

miki!! drzime palecky do dalsiho boje!!

kat77
3. čer 2009

Iwushko dívala jsem se na tvoje fotečka, tak že dvojčátka, to je supeeeeeeeeeeeeeeeer 😉
moc ti to přeji a šetři se, pa

ywushka
3. čer 2009

kat: dekuji!! No snad budeme vsichni v poradku!🙂 dekuji moc

asmeena
3. čer 2009

Ivuš: tak jsme si dnes rezervovali penzion v Hradčovicích na prodloužený víkend na začátku července. Jak jsem tam volala, tak to zvedla jedna paní a ta mi dala svého manžela a ten měl super přízvuk a hned jsem si představila jak už sedím ve sklípku a popíjím vínečko a všude kolem samí super lidičky.

hnedoocka23
3. čer 2009

miky a co se vlastně stalo????????Já taky ted stříkám synarel..

miky123
4. čer 2009

Ahoj,
očko,máš IP a neměj strach ty jsi v dobrých,, Kajových ,,rukou. 😉

A kde že ten naš zuzik odfičel na dovču,vite někdo?

David ve škole v pondělí slavili Den dětí,tak jsem se ptala co pro ně škola připravila,a že jim přijela zatancovat břišní tanečnice 😕 na to že je v 2třídě a už tanečnice 🙄 Tak jsem se ho ptala jestli byla hezká,tak odvětil že byla skoro holá a ,,to bylo maso,, 😕 😎 😀

Yvuš :dodatečně ,velké gratulace k mimátkum 😵
A co by jsi chtela?aby to bylo?

miky123
4. čer 2009

Mony kde jsi se nam zatoulal??????????????
Přijd k nám.

hnedoocka23
4. čer 2009

ahoj holky,akže výsledky dopadly dobře,od zítřka začínám píchat 🙂

hnedoocka23
4. čer 2009

Monajs už tady nebyla dlouho a Zu se ani nepochlubila kam jela,asi to je tajné 😀

ywushka
4. čer 2009

ocka: gratuluju k pichacce🙂

miky🙂 dekuju moc za gratulace,ale kontrola se pomalu ale jiste blizi,tak se zacinam zase hrozne bat,aby byli v poradku! Me je to jedno,hlavne aby byli v poradku,ale chtela bych parecek-jeste si budu vymyslet🙂 ha ha ha🙂

as: tak tam to neznam🙂,ale urco si to pooooooradne uzijete

hnedoocka23
4. čer 2009

díky ivi,jak jsi dlouho píchala puregon?

asmeena
4. čer 2009

Ivuš: co by sis nevymýšlela, si to zasloužíš. 😵 ale je mi jasné, že zdraví a hladký průběh těhotneství je asi to nejdůležitější.