Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
20. zář 2010

cauki holky! Koukam, ze jeste se tu da najit i "stara garda", to ma ale radost! Vubec mam ted nejake obdobi vzpominani ajsem rada, ze vas nachazim!

As - strasne moc ti fandim, drzim palce a tak......a vlastne ani nevim, cekate kluka nebo holcicku? jmena jsoiu tajna nebo se sveris? booooze, to je krasne, to ocekavani......
Mony - ahooooj, kocko, tak jaka byla dovca?

A co nase Miki, najde se tady jeste nebo ji decka nenechaji chvili klidu?

taky zdravim nove tvare.......

A neco z meho zivota? tygr ted oslavil prvni narozky, je to cim dal vetsi drak a zaroven vetsi partak, ja se chystam do prace, to pak bude hukot,ani radsi nemyslim a nepredtsavuju si...a tusim, ze za vama zase zavitam, az budeme zkouset druhe baby......

bublenudle
12. lis 2010

Ahoj holky 🙂
moc Vás všechny zdravím a prosím o pomoc....Mám za sebou 2xIVF,1xKET vše neuspěšné...při dalším IVF bude asi potřeba i PGD a chtěla jsem se zeptat,jestli nevíte,zda je nějaká možnost PGD přes pojištovnu..teda aspon něco...jelikož je to 40tis ☹
děkuji za info a pěkný den 🙂

maakovaa
12. lis 2010

@bublenudle Ahoj, já teda nejsem doktor, ale nezdá se mi, proč bys musela chodit na PGD. Vy máte nějaké dědičné predispozice v rodině? Zeptej se nějakého jiného doktora, ať máš aspoň dva tři názory. Zkus položit dotaz sem: http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/d... Tady odpovídají doktoři z různých center.

bublenudle
12. lis 2010

@maakovaa Děkuji ti moc..nene,problem je že mě neuzravaji vajička a 1 nepruchodnej vejcovod..jinak nic ..

maakovaa
12. lis 2010

@bublenudle No vidiš, já mám taky problém s vajíčky, asi předčasné ovariální selhání a nikdo to přes PGD neřešil. Na tu otázku dostaneš odpověď, až budou doktoři v práci u kompu 🙂 Jednou se to poede, to je statisticky jasný! Dočkáme se všechny 😵

bublenudle
12. lis 2010

@maakovaa Děkuji moooc,jsi hodná..držím taky palce 🙂
jednou budem mamky všechny 😵 😵 paa

maakovaa
18. lis 2010

@bublenudle Mrkni se do interní pošty, napsala jsem Ti tam vzkaz 😉

bublenudle
18. lis 2010

@maakovaa Děkuji zlati 😵

maakovaa
18. lis 2010

@bublenudle už jsem poslala dlouuuuuhou zprávu po Skypu

bublenudle
18. lis 2010

@maakovaa děěěěkuji,seš brouček 😉

silvinnka
21. bře 2011

@savana3 ahoj,nepoznam Ta,ale skusim Ti poradit...ja mam za sebou 3x spontanny potrat ,prasknuty vajecnik,8 rokov .trpim gen. herpesmi,kazdy mesiac jeden vysev...pekne od zaciatku,ja otehotniem hned na supu,ale nedonosim,vzdy v prvom trimestri potratim....,chodim pravidelne na infektologiu,moja dr. mi nasadila na 4 mesiace Valtrex-jednu tbl .denne,pokial ho budes uzivat vysev nebude a po vysadeni4-6 mesiacov by si mala byt bez herpesu....behom dvoch tyzdnov podstupujem ivf-KET ,mam spravene vsetky vysetrenia....hematologiu,infektologiu,genetiku-ci je velmi dolezite a vsetky vysetrenia na proti latky....voci embriu,spermiam atd....teraz uzivam prednisom aby som nevypudila plod,anopyrin na prekrvenie sliznice aby sa mimi dobre zahniezdilo,estrofem na rast sliznice maternice a utrogestan....herpes nezanedbavaj,trebavyhladat infektologa,mne tato potvora sposobilaposledny potrat v 9+1 tt mi odumrel plodik po vyseve....

inza
25. bře 2011

Ahoj, po stimulce me zustal nejaky Puregon pokud by nekdo mel zajem. Piste do IP

braun
1. říj 2011

Dobrý den,jsem tady poprvé a vlastně ani nevím,zda to má smysl sem psát..ale snad se najde někdo a podělí se se mnou o zkušenost.Taky jsem si prošla neuspěchy po IVF.S manželem jsme co se týče plodnosti oba vpořádku,jen se u nás vyskytl genetický problém miminka.Podstoupili jsme PGD,vyšetření genetiky oplod.vajíčka....vždy jsem jich měla po stimulaci dostatek,ale zdravých bylo třeba jen tři...dva...no,ale nikdy se u mě neuhnízdily.Teda jedou ano,ale v 7.týdnu jsem o něj přišla,protože se embryjko nevyvíjelo...Ted máme ještě nějaké zamražené.No a já vlastně nevím co mě čeká?Jaký je postup při vkládání zmraženého vajíčka?Probíhá stimulace stejně??Chtěla bych o tom něco vědět,než se zeptám doktorů...tak snad někdo poradí..Děkuji

gammaray
1. říj 2011

@braun ahoj.mně při KETU dávali jen tabletky na správný růst děl.sliznice(utz kontrola růstu),anopyrin,prednison,pak samozřejmě utroš.žádná jiná stimulace tě určo nečeká.držím palce.

crca
1. říj 2011

@braun PřiKetu jsem taky ničím nestimulovala,jen jsem měla Estrofem při něm jak už tu napsala gammary jsem jezdila na UTZ to bylo třeba i ob den,kvůli růstu,pak jsem nasadila Prednison a Utrogestan-toť vše.Držím palečky 😉 Ale co mě udělali po vložení zmražených bylo,že mě píchli Agolutin do zadku 😀 To nikdy neudělali a zadařilo se 😉

braun
1. říj 2011

@crca A mohu se zeptat kde vás připravovali?já dojíždím ze severu moravydo Prahy na CAR k Apolináři... je to docela náročné..ale zase vzdálenost,se skracuje tohuhou,že jo🙂)

braun
1. říj 2011

@gammaray ..děkuji,člověku pomůže každá odpověd..a palečky..no fakt skvělé DÍKY..!!

gammaray
1. říj 2011

@braun já mám třeba "mražáčky" z gc.ostrava.ničeho se neboj,ket je určitě jednodušší než celkové ivf 😉

crca
1. říj 2011

@braun Nejdříve jsem jezdila do Hradce Králové do Sanusu,pak mě převeleli mojí dr.do Pardubic do Sanusu a jelikož mě to vyšlo km skoro na stejno a byla jsem hlavně s dr.spokojená,tak jsem začala jezdit tam-no začala na tu přípravu Ketu,který byl i díkybohu poslední 😉

timona
11. říj 2011

ja zvladam neuspechy velmi zle, nakolko v mojom okoli ma uz s tehotenstvom predbehol uz uplne kazdy aj tí, co som vedela, že sa uz dlhsie pokusaju o dieta, tak sa im to podarilo skor ako mne...mam pocit ze asi som jedina kto nemoze otehotniet...a to sa mozno ani nesnazim az tak dlho asi necele dva roky ale pre mna je to uz neznesitelne dlho. 2x IUI a 1. neuspesne IVF za sebou a ďalsich sa hrozne bojim, ze co ak to zase nevíde...

timona
11. říj 2011

asi som psycho ale moje jedine svetle zivotne body su navstevy CAR-u, nakolko to mi dava aspon malu nadej, ze sa to mozno podari aj mne...

linda81
11. říj 2011

@timona Ahoj....som na tom presne tak isto...mam 29 a tiez mam pocit, ze ma uz predbehol uplne kazdy, uz rocniky mojho o 6 rokov mladsieho brata maju deti....snazili sme sa 2 roky, no a teraz to doslo az na IVF...takze startujem stimulaciu.Ale dakedy ma ina depka prepadne....ze co ak sa to raz stane ,ze bude koniec...co potom...

belle_rose
18. říj 2011

ahoj lindo, to je ještě pořád dobrý když člověka přebíhají jen kamarádky a lidé z okolí, nejhorší je když Ti vyprší čas - mně je 36 a mám strach, že to do 40 nestihnu, aby se mi to podařilo a později se obávám, že už bude nejen nízká pravděpodobnost, ale ani další síla na další pokusy.

marti82
18. říj 2011

@linda81 som na tom tak isto. moje kamosky uz cakaju svoje druhe dieta a my stale nic. momentalne som v procese 3. ivf, nasadili sme vsetko co sa dalo - akupunkturu, homeopatika, kortizon... tak uvidime.

mam malinko endo a znizenu fukciu stitnej zlazy, ale doktori nie su nejak moc nadseni, ked sa s nimi to snazim diskutovat. proste odpalkuju a hotovo.

linda81
18. říj 2011

@marti82 ahoj....to predsa nie su az take zle nalezy, s tym sa da predsa robit....ja mam obe strany vajecnikov nepriechodne , hypotyreozu , heperprlolaktinemiu...teda jedina sanca je iVF....dufam , ze vyjde..
inak ...co robis v Norsku? ides tam na IVF?

linda81
18. říj 2011

@belle_rose Ahoj....drzim palce velmi, aby to vyslo cim skor...ides na IVF?

belle_rose
18. říj 2011

@linda81 díííky. právě ležím po 4. ET. no je pravda že já jsem začla pozdě, neměla jsem toho pravého s kým bych to mimi chtěla, takže se pokoušíme "teprve" 4 roky...

linda81
18. říj 2011

@belle_rose waaaaaw 4 roky....viem si predstavit ake tazke to musi byt.

marti82
18. říj 2011

@linda81 no ja v norsku zijem a ked je clovek takto vydany na pospas doktorom, tak by som si veru priala byt doma.

zajtra mame ET, tak uvidime. ty kedy zacinas?

marti82
18. říj 2011

@belle_rose drzim moc palce aby sa potvorky uhniezdili!