Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

macous
5. říj 2008

Holky já pádím na chvíli ven za sluníčkem, večer sem juknu, tak zatím čus. 😉

kuba2
5. říj 2008

Macousku já právě taky neovoluji pravidelně a pro nativ se vyvolá ovulace tou minimální stimulací.

kuba2
5. říj 2008

Holky víte co mě nejvíce štvalo když jsem byla těhotná? Že lidi kteří nikdy neměli problém otěhotnět se strašně divili že mám takový strach aby těhu dopadlo dobře!A teď mi někteří tvrdí že jsem si to zamlklé těhu vlastně způsobila sama-takový nesmysl-já to s tím strachem zase nějak šíleně nepřeháněla jen jsem prostě věděla co se stává. Já si myslím, že mi po IVF prostě strach máme-je to normální.

vm72
5. říj 2008

Mě jednou "dojala" moje známá,když jsem měla za sebou úplně první transfer,Když jsem jí to říkala tak mi povídá...Tak to gratuluju,mamino!!!... Já na ni čumím a říkám...No,ono ještě ale není k čemu...A ona na mě koukne a s lehkostí a úsměvem říká...No,tak to je snad už jistý,NE ???
Mě se tenkrát chtělo úplně brečet i když jsem věděla že to nemyslela zle.Jen je prostě trošičku "mimo" když ona sama otěhotněla dvakrát jen se otřela o trenky...

kveta
5. říj 2008

Kuba2, nič si z toho nerob, čo hovoria ľudia. Nám tvrdili roky, že na to nemáme myslieť a že psychika je strašne dôležitá a podobné žvásty. Žvásty tomu hovorím preto, lebo chyba bola v genetike - na čo sme prišli až po rokoch. A teraz nás všetci poučujú o tom, že nemáme to vzdávať a ísť k liečiteľom a podobné žvásty. Ako keby niekto z nich dokázal zmeniť DNA embria, že...

Jednoducho,kto sa nestretol aspoň sprostredkovane s týmto problémom, netuší, že mať dieťa je malý zázrak a berú to ako samozrejmosť. Napríklad moja kamarátka - roky som jej hovorila, nech si váži, že má zdravé dieťa. Že to je dar a nie samozrejmosť. Potom ležala s druhým dieťaťom na rizikovom tehotenstve a spolu s kolegyňami z izby porodili v ten istý deň - jednej dieťa umrelo, druhej sa nečakane narodilo bábo s Downovým syndrómom a kamarátka pochopila, čo som jej to vlastne hovorila. A začala si vážiť svoje dve deti. Ale ako hovorím, bežný ľudia to nechápu.

eloska
5. říj 2008

tak se mi prave rozjizdi i menstruace,takze sem patrim opravnene 🙂 Taky zacinam byt alergicka na reakce lidi z myho okoli jako napr. ze kdyztak si teda muzeme adoptovat nebo ze kdyz to proste nejde, tak se to ma nechat byt. Ale od lidi, kteri dite maji a nemeli problem to fakt sedi.

kuba2
5. říj 2008

Holky já to taky beru jako žvásty, i když třeba od vlastní mamky mě to mrzí.... Psychicky to celkem zvládám, přece jen je to ještě čerstvé....Jinak jájsem o tom že chodím na IVF nikomu neřekla, ví to jen jedna kamarádka a mace jsem to řekla až zpětně. A jsem rozhodnutá, že jestli příště otěhotním nebudu to vůbec nikomu říkat dokud prostě břicho už nepůjde skrýt.Aspoň se vyhnu blbým poznámkám. Jen ddoufám, že se to někdy povede....Už jsem ani nebrečela, ale po tom telefonátu s mámou zase bulím hjako řelva ☹ Copak oni nechápou že v tu chvíli potřebuje spíše slyšet něco pozitivního?

zulik
5. říj 2008

Kubo, to chápu, já to mámě neřekla vůbec, tohle by nepochopila.Navíc mi kdysi řekla něco v tom smyslu, že už by druhé vnouče tak ráda neměla,tak mám z toho pocit, že by mi to ani už nepřála ☹ Já už si pobulím jen v náručí partnera nebo sama, dál už pak nechci si slyšet.Jen mám vztek, když pak slyším, že nějaká támhle známá mé známé je těhu a hulí u toho jako fabrika a pije alkohol, pak si říkám, kde je ta spravedlnost, zda si to ta "matka" vůbec zaslouží 😒

kuba2
5. říj 2008

Zulíku spravedlnost asi není ☹ a některé lidi fakt nechápu! Já když brečím tak rději sama, nechci aby se můj partner trápil ještě víc.

kveta
5. říj 2008

Baby, spravodlivosť v tom, či niekto má dieťa alebo nemá, neexistuje. Jednoducho naša neplodnosť nesúvisí so spravodlivosťou na svete. Ak by tieto dve veci boli prepojené, neboli by tehotné ženy, ktoré bábätká zabíjajú a boli by tehotné všetky, ktoré si IVF odtrpeli. Ale nie je to tak. Jednoducho tehotenstvo sa nedá dosiahnuť inak ako biologicky.

Toto zistenie mi veľmi pomohlo. Jednoducho neplodnosť môjho muža nie je nejaký trest za zlé činy. Však podľa tejto teórie on sa chudák len narodil a už bol "potrestaný". 😉

Áno, aj mne to veľmi ubližovalo, keď som videla tehotné ženy, ktoré si to nevážili. Ale to je príroda a biológia. Tá na spravodlivosť nekuká.

alicag
5. říj 2008

Ahojte tak ja mam za sebou 3.neuspech a znašam to velmi zle.Snažim sa bit v pohode,ale všetko ma vytoči a hned revem už si pripadam ako šiši.dufam,že to nebude dlho trvat a dostanem sa do normalu.
Mislim,že je to nespravodlive tie čo piju a fajčia nemaju problem a mi robime všetko možne dodržujeme všetko možne prejdeme dlhou liečbou a čakame a čakame 😉 a stale verime nič ine nam neostava a ked vidim tehotnzu s cigaretou napchala bi som jej ju rovno do krku ani jej nevadi,že škodi babetku.babulky nam sa to raz určite podari a budeme si to važit a budeme tymi najlepšimi maminami na svete 😉 🙂 🙂 držkajte sa všetky a všetkym vela sil 😉

kuba2
5. říj 2008

Alicag nebuď smutná-pro mě byl nejhorší asi neúspěch právě z 3.IVF-to jsem se pořád ptala proč? Ale za 2 dny už mi bylo lépe, okamžitě jsem změnila CAR a hned další týden jela na konzultaci-to bylo začátkem června. No a v srpnu jsem otěhotněla po nativu-sice jsem dopadla špatně-a ta revize mě vzala mnohem víc než nepovedené IVF. Ale člověk musí bojovat dál. Neboj jednou se to určitě povede. Moc ti držím palce.

vika34
5. říj 2008

Ahojte babenky,myslím,že táto téma je presne pre mňa,tiež nemám rada ,ked ma lutujú a tí ,čo ma poznajú dlhšie,to už ani nerobia,tak u mňa to prebiehalo takto:
rOK 1995-potrat v 7tt
rok 1996-potrat v 7tt
rok 1997-úplne bezproblémové tehotenstvo,úspešný cisarák-Vikinka
rozvod,
s druhým manželom chceme druhé/jeho prvé/dieťa-rok 2003
rok 2004-znovu potrat -moje zdesenie,nerátala som s tým
rok 2005 potrat,povedali sme si,že už nesnažilkujeme s hormonmi,iba sexíkujeme kedy chceme
rok 2006 tehotná znovu ,bohužiaľ mimomaternicové,dostala som šok
rok 2007-laparka o priechodnosti môjho jedného vaječníka-priechodný
návšteva všetkých centier v BA
FC-doktor nenavrhol žiaden postup,iba skúšať a snád sa ešte niekedy zadarí
Iscare-navrhli IVF-PIGD ale pred tým imuno v KE ,alebo v Plzni
v KE zadarmo/aj to tak vyzeralo nikdy viac/v Plzni /20000-30000 czk podľa vyšetrení,nevedeli mi povedal dopredu ani cca koľko po mne budú chcieť
GF -navrhli IVF-PIGD,imuno v Prahe dobrovolne,predpísaný prednisom aj bez Prahy
rok 2008 -ivf úspešné,bohužial geneticky dobré embryo sa prestalo vyvíjať asi v 6tt,takže v 9tt potrat,hrozné sklamanie,posledná možnosť ako donosiť bábo nevyšla doktor povedal,že nabudúce dá nejaké lieky na prekrvenie placenty ,alebo tak nejak,veľmi som ho nepočúvala,oplakala som a musím znovu začať veriť a chystám sa na KET,DR. chce začať už po prvom menzes,tak to neviem kedy bude.To je v skratke môj príbeh
Ja sa už ani nepítam prečo sa to stáva práve mne ☹

takže všetkým držím palce včetne seba 😀

kuba2
5. říj 2008

Vika tak to klobouk dolů před tebou. Moc držím palce aby KET úspěšný byl. Jinak mi vyšetření imuno proplatila pojišťovna . Teď chci zkusit tu hematologii-tam může být příčina potratů.

vika34
5. říj 2008

ahoj kuba ,že vraj u nás by tú Prahu preplatili ,ale iba pred tým povybavovať kopec papierov cez poisťovňu,je to asi cca 5000 czk,ale tú Plzeň kde ma posielali tak nie,môžem sa opítať,či si bola v Prahe na reprodukčnej imuno,alebo na obyčjnej ,ja mám hematologiu negatívnu,tka neviem čo bude dalej ,vyskúšam KET ,ked už mám embriá a ......

macous
6. říj 2008

Ahoj holky, takže hlásím to, co jsem si myslela, dnešní test z krve ja samo že negativní a pomažu do práce, to zase budou pohledy. Takže moje neúspěchy: ET, KET, KET, KET.

Viky teda fakt smekám, já se tak těším, až si tady v tomhle tématu budeme hlásit úspěchy, myslím, že to bude znamenat strašně moc.

Jo a měli bysme si založit nějakou tabulku, abysme viděli, jak na tom která jsme 😵

buresinka
autor
6. říj 2008

Ahojky holky, o víkendu jsem tu nebyla, byla jsem nějaká nachcípaná, ale snad už je to dobré. 🙂

Koukám, jak se to o víkendu rozjelo, a co příspěvek to smutný příběh. Holky doufám,věřím tomu, že se nám to jednou všem podaří. Pro mě je nejhorší je vždy se znovu a znovu sebrat a doufat, že bude právě ten pokus pravý. No a doufat musím právě teď, protože dnes jsem začala stimulovat na svoje 2.IVF 🙂 , tak doufám, že se mě tentokráte vyhne OHSS a transfer proběhne hned po OPU a nebude se muset mrazit.

Macous, je mi to neskutečně líto. S tou tabulkou to není špatný nápad.

eloska
6. říj 2008

Macousi, taky me to moc mrzi! Co mas v planu ted?

macous
6. říj 2008

Ahoj, já se teď pustím do druhého IVF, jakmile mi to doktoři schválí a jen doufám, že to bude brzy, stačí že čekám na to miminko, ještě čekat na to abych mohla začít stimulovat 😒
Buresinko, tak ti přeji moc štěstíčka, ať máš hodně kvalitních vajíček 😉

Holky, těžko se mi to říká, ale já totiž tak nějak na ty KETy nevěřím, mě totiž připadá, že většina holek těhotní z čerstvých embrijek. Já ale taky měla OHSS, pak se to zlepšilo, tak jsem dostala jedno embrijko, tak taky doufám, že se mi to tentokráte vyhne.

kuba2
6. říj 2008

Ahoj holky tak jsem dnes byla v CAR a můžu se snažit o mimi hned po šestinedělí! 🙂 Tak ještě že tak. Mám přijet až dostanu MS a něco vymyslíme 🙂 Macousku je mi to líto, ale příště bude lépe . Viko já byla na reprodukční imuno v Brně-je to úplně to samé co v Praze a Plzni, ale dělají to tam teprve od loňska, proto nejsou zatím tak známí. Jmenuje se to Viameda. Najdeš to na netu.

macous
6. říj 2008

Kubo, tak to je prima, konečně zase nějaké pozitivum, tak to budeme čekat na další výsledek po transferu asi spolu, mě se totiž nějak nedaří domluvit s doktorkou, abych mohla stimulovat na druhé IVF hnedka jak to teď dostanu, takže budu muset čekat cca 45 dní, než dostanu další menstruaci- fakt prima, ale co nadělám 😒 holt se budu těšit na příště a uvidíme.

macous
6. říj 2008

Holky, zakládám tu tabulku, už je nás tu dost, tak aby se nám to nepletlo, doufám, že se připíšete a že tam nezůstanu jediná 😉

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 vajíček,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. Čekám na další stimulaci na 2 IVF.

vika34
6. říj 2008

ahojte,iba nakúkam a pripomínam sa ,že sem patrím

kuba2
7. říj 2008

Dobré ráno všem 🙂 Tak já se doplním do tabulky:

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 vajíček,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. Čekám na další stimulaci na 2 IVF.

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT ☹, čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

buresinka
autor
7. říj 2008

Dobré ránko holky, 🙂

tak já také přidávám své údaje do tabulky:

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 vajíček,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. Čekám na další stimulaci na 2 IVF.

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10.

kuba2
7. říj 2008

Ahoj holky jak se máte? Buresinko ty teď začínáš stimulovat? Tak to držím moc palce 🙂

macous
7. říj 2008

Buresinko, budu ti držet moc palečky, aby OHSS už nepřišel, upravili ti nějak protokol oproti minule?
Kubo - ahoj 😀 😀
Holky, tak to se mnou vypadá na stimulku až další cyklus, takže cca za 45 dní, asi tak prosinec ☹

kuba2
7. říj 2008

Macousi ty se máš -to já asi až leden ☹

macous
7. říj 2008

Kubinko - vždyť to je už skoro na stejno 😉 Stejně je to fakt strašný, pořád čekáme na něco, jednou je to na stimulaci, pak na transfer, pak na dvě čárky, pak na srdíčko - no a sem bych se teda fakt ráda jednou dočekala!!!!

kuba2
7. říj 2008

No já jsem se k srdíčku dostala a ještě trošku dál, takže já už bych nejraději byla po porodu 🙂. Ale to čekání je hrozné...Tento týden ukončím PN a hurá do práce ☹ Mám dvě, tak mi to snad to čekání uteče, ale vůbec se mi pracovat nechce.