Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
10. kvě 2009

ale jinak moooc dekuju

larri
10. kvě 2009

ted te budu vice sledovat,at nejsem potom moc prekvapena.Vsak sis toho dost vytrpela,tak si ted jenom uzivej. 😉

ywushka
10. kvě 2009

no to si pis,snazim se si to uzivat a preju to kazde konikovce!!🙂

hnedoocka23
10. kvě 2009

ahoj holky moje zlaté....omlouvám se,trošku to ted zanedbávám,ale jsem věčně v práci,víkend jsem dělala a po+út a pak nečekaně čtvrtek,kolegyně má angínu....
jinač u mě nic nového...beru tu antikoncepci,jak ji doberu mám přijet za Kájou,koukneme zda už pojištovna schválila ivf a jdeme do stimulky...mensky by měly dorazit zhruba za 15dní...
jinač pohyb v práci a minimum jídla udělalo své a mám dole další dvě kilča...takže 57kg...jsem ráda,zase se opět do všeho vlezu.. 🙂
IVI:gratuluji 😵 bylo to jasné,at hcg jen stoupá a stoupá... 😉

ywushka
10. kvě 2009

ocka: no uvidime co bude zitra!!!🙂 Jinak drzim mooooc palecky at ti to uz ted vyjde!!!

Jinak rano razim na odbery i na ultrazvuk!!🙂 Preju krasny vecer

asmeena
11. kvě 2009

Ivuš: ať vidíš na UTZ dvě bublinky. 😉

zuzka11
11. kvě 2009

Ivuš, Kathy moc vám držím palečky!!!!

ywushka
11. kvě 2009

tak je jedna bublinka,ale doktroka rikala ze se to jeste muze zmenit,ze uvidime pristi tyden v pondeli,ale ze spis mysli,ze zustane uz jen tato jedna🙂!!!Ale taky krasne🙂,byl to ten nejkrasnejsi flicek na svete🙂

asmeena
11. kvě 2009

Ivuš: to je jedno, hlavně že je tam a třeba budeš na příštím UTZ mile překvapena, kdyby se ještě druhý opozdilec ukázal. 😉

zuzka11
11. kvě 2009

Ivuš taky moc gratuluju🙂))

Kathy - jak jsi dopadla ty? kolik nakonec bylo folíků a jak se cítíš?

Já strávila dnešek na koupáku, paráda! jela jsem tam na kole a tam si dala s jednou přestávkou 2,5km, takže jsem vyplavaná, v pohodičce a teď se chytám na knížku 😉

ywushka
11. kvě 2009

mela jsem HCG 8770🙂,tak ja teda nevim🙂

asmeena
11. kvě 2009

Ivuš: a to je na jedno mimi hodně?
Já se v tom HCG ještě nevyznám, jenom u prvního IVF jsem měla HCG 12 a to nic nebylo. 😒

ywushka
11. kvě 2009

no ja nevim,uvidime co se z toho vyklube🙂

jaanulienka
11. kvě 2009

Ahojte, sice nechodim k vam no mozno mi poradite alebo povzbudite alebo ja neviem co.
Vo stvrtok som bola na vklade po IVF - ICSI - 2 male osembunkove bublinky. Dnes je to 4 den po vklade tak som chcela vediet ze ci ste niektora nieco citili. Vcera a pred vcerom ma brucho bolelo ako pred mrchou ale dnes len chvilocku. Niekedy skor pocitujem take napatie. Ako ste boli na to vy?

asmeena
11. kvě 2009

jaanulienka: ahoj, vítám tě mezi námi. Ráda bych ti řekla co jsem cítila, ale já necítila nic a taky to nijak nedopadlo

ywushka
11. kvě 2009

jaaa: tak to ti reknu jednoduse,po prvnim transferu me bolely prsa a nic z toho nebylo,ale po druhem transferu jsem nemela nic,jen nejake bolesti v podbrisku a vajecniku prvni dny a pak nic.....Takze proste je to individualni!nekdo ma bolesti a nekdo vuuubec nic

jaanulienka
11. kvě 2009

no tak asi budem musiet vydrzat na krvicku 😖

asmeena
11. kvě 2009

myslíš, že vydržíš jaan nestestovat?

ywushka
11. kvě 2009

jaa: tak se pak muzes jeste testnout nee???To bych nevydrzela netestovat

asmeena
11. kvě 2009

Já bych taky nevydržela. Tento měsíc ale vydržím, protože jsme měli konečně po dlouhé době snaženíčko bez IUI nebo IVF a já měřila BT a tak jsem si řekla, že teď se nebudeme snažit moc často (poslední dobou jsme se snažili totiž skoro každý den a myslím, že to taky není zdravé) a tak jsme to teď zkusili méně často a jak si tak měřím tu BT a zaznamenávám do grafu, tak jsem zjistila, že ovulka byla přesně ve dny, kdy jsme se nesnažili. Tak aspoň vím, že to nevyjde.

asmeena
11. kvě 2009

nebo vyjde a o to to bude větší překvapení

ywushka
11. kvě 2009

as: jo to bude to nejkrasnejsi prekvapko!!!ted jak to venku vsechno kvete a rasi🙂 tak to rasi i nam🙂

asmeena
11. kvě 2009

Ivuš: mně spíš raší něco na čele, ale v bříšku pořád nic. 😀

ywushka
11. kvě 2009

😀 no jo i to k tomu patri

asmeena
11. kvě 2009

Zuzi: a kde máme fotečku tvého bříška, to už musí být pěkný pupíček, ne? 😉

zuzka11
11. kvě 2009

Není Asmee, nějak mi roste vsechno kolem, ale brichulo ne.....fotku jsem s epokusila dat, fotili jsme vcera na vylete, ale je vetsi nez pozadovanych 700kB, tak si s tim musim pohrat....

Jak se mas ty? Velka radost z loznice? A jak vaha a dietka, jde to dolu, citis se dobre?

asmeena
11. kvě 2009

váha nějak stagnuje, trošku dietku porušuji, ale teď jsem doropedila. Začala jsem trošku běhat - sice to moc jako běh nevypadá, když mám tak těžký zadek a ztuhlé nohy.

ywushka
11. kvě 2009

dobrou nocku holky🙂

zuzka11
11. kvě 2009

To se poddá Asmee, vždycky je rozjezd to nejtěží, pak se do toho dostaneš a půjde to líp......

kathyna
11. kvě 2009

Ahoj holky,
nějak mě to OPU unavilo, bylo 8 folíků a v nich 6 vajec 😉

Jinak jsem se domluila s Dr., že nebudu do laborky volat, jak to vypadá, protože jsem z toho pak víc na nervy 😅
Ozve se mi sama, až bude znát termín ET a nebo to, co nechci slyšet.

Ywu, gratuluju k bublince 😉