Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
28. kvě 2009

as: pekna fotecka!!!

zuzka: ale urychlene ten fotak oprav 😀

Preju vam krasny den plny slunicka-tady krasne sviti,ale teplo urco neni!!! Mejte se krasne

Ja dnes musim jit vec,na kterou se vuuubec netesim,musim jit do prace vratit obleceni.....jejda jak me se nechce!!! Tak snad to preziju,budu tam i s kolegini,ta taky tento mesic konci-je to jediny clovek,ktery se mnou z celeho kolektivu jeste mluvi!!! 🙂 Tak snad to zvladnu!!!

hnedoocka23
28. kvě 2009

ahoj holky,krásný den všenm přeji..venku je krásně prozatím,tak dnes vyrážím na kolo... 😉 včera jsem poměrně brzy zalomila...
zu:na fotečku se těším jak malá...
Ivi:at to proběhne co nejlíp a kašli na ně... 😉

zuzka11
28. kvě 2009

Holky ja bych tu fotku tak rada poslala:((((Snad bude brzo OK, jedeme na dovcu, tak jsem se tesila.......

Ivus - drzim palce, kdyztak s nima taky nemluv 😉 Pomluvy jsou a budou.......s tim nic nenadelame.......

Peti - tak krasne? Konecne, co? 😉 Uzij si kolo!

Ja si dneska davam spoustu ukolu v domacnosti, jako spravna domaci zena, uvidime kolik jich splnim 😀

hnedoocka23
28. kvě 2009

holky,ms nikde..tak jsem si šla koupit červené vínečko a kofolku..za chvíli si ho otevřu a trošku té ms pomůžu 😀 pak jedu na kolo,tak snad z něj nespadnu 😎

zuzka11
28. kvě 2009

A vana🙂))) To je ale super plán🙂))))

hnedoocka23
28. kvě 2009

Vána byla včera a dneska pro jistotu bude zase.. 🙂 holky,večer pápá

asmeena
28. kvě 2009

Ivuš: tak jak to dnes v práci dopadlo? Můžou ti být všichni ukradení, ty teď nosíš v bříšku pořádný poklad a to je to nejlepší co tě teď podkalo.

Zuzi: a kam vyrážíte na dovču?Jestli si to tady teda už nepsala a já to jen přehlédla. 😉

očko: tak aby si se jenom nezřídila do němoty a pak se v té teplé lázni neutopila? 😝

ywushka
28. kvě 2009

as: no dopadlo to suprove,stanicni ani vrchni jsem nevidela,stepanka-ta kolegine to vyridila vsechno za me-nechala si ten papir u sebe na to potvrzeni,protoze jsme nikoho nenasli a necha mi to podepsat zitra rano po sluzbe!!! Jen jsem odevzdala obleceni a tak....🙂 a pristi tyden jeste vystupni prohlidku!Zjistovala jsem si jak je to s tou neschopenkou ted....tak mi to vsechno na osobnim vysvetlili,takze jsem ted klidna🙂!!!

byli jsme s manzelem na tresnich-vyborne-snedla jsem tresne na to hrasek a pak jeste dva chleby s pomazankou a jeste cokoladu🙂 😀 takze super kombinace🙂

Ja si jdu lehnout,mam manzela doma,tak si ho musim uzivat! Preju vam hezky vecer!!!

ywushka
28. kvě 2009

a jo mam novinku,jedna kamaradka z diskuze naseho caru,ma 12.den po et temer 1500 HCG je z toho uplne hotova🙂!!! Mela vlozene dve morulky!jsem strasne zvedava kolik tech bobku tam bude mit🙂

asmeena
28. kvě 2009

Ivuš: tak to jsou super zprávičky, konečně se začalo dařit. Tak si užij těhulkování s manželem. 😉

hnedoocka23
28. kvě 2009

ahoj holky,ve čtvrt jsem přijela..najela jsem 23km...ALE..pěkně jsem po zpáteční cestě zmokla..zmrzlá,že neššlo mluvit,jak mi ztuhla huba..tak jsem hned šla do horké vany a 15min v ní ležela..už je mi fajn,dělám si večeři zeleninku se sýrem...a k tomu vínečko s kofolkou... 😀 😎
a v sobotu dělám,zase jim někdo odpadl...
zítra jdu holky zase na powerplate..to zase bude makačka..

hnedoocka23
28. kvě 2009

no asmeen,taková alpa zase nejsem..odpo jsem si dala jen 3 decky a ted mám nalité dvě..ale další dvě si ještě dám a snad mě ráno červená překvapí 🙂
Ivi:tak to dopadlo jak nejlíp mohlo...užij si manžílka...

Ted se s těhulkama roztrhl pytel..což je jen dobře 🙂

hnedoocka23
29. kvě 2009

ahoj holky..dnes budu mít asi celý den kopr,při takovém počasí 😠 poslední víkend květnový a tak hnusný,snad ten začátek bude krásnější...
já dneska dělám špecle se zelím,uzeným a špekem..možná se zmůžu i na hov.polévku,at má taky pejsan maso..
dneska žádné plány nemám,jen jdu na powerplate a musím žehlit,ale to si nechám na večer k telce.. 😉
Ivi:no teda,vždycky tady byl tvůj příspěvek jako první a to v časných ranních hodinách a ted nic 😀

zuzka11
29. kvě 2009

Peti ja porad cekam na oznameni, ze s tebou vinko a kolo pohnulo🙂))tak co?🙂))

Ivus nas zanedbava, po ranu, asi se seznamuje se zachodem, nebo si prispava🙂)))

Tady je krasne, ne vedro, ale hezky, takze pujdu ven, zitra uz se ma taky zatahnout 😒

Peti - uzij si den, pochutnej si na kucharskych vytvorech, zni to fakt dobre🙂))

hnedoocka23
29. kvě 2009

Zuzi,závidím ti o horko a krásné počasí..my tady máme kanálně ☹ je to jen napostel,jídlo a telku...

jinač ms stále nedorazila..a to jsem si dala už i tedkom ráno další dvojku červenéhé...volala jsem DR.na mobil,řekl,at vysadím ten synarel,jakmile ms přijde,začít zase stříkat..ale pokud nedorazí ani do pondělka,musím za ním přijet..tak snad jo 🙂

ywushka
29. kvě 2009

zuzka: no kazdy den se pekne valim v posteli alespon do pul osme a pak se zacnu seznamovat se zachodem....ale porad me to jen nadavuje a nic z toho....dneska jsem myslela ze budu uz zvracet z pokoje ze stresnoho okna,ze na zachod ani nedojdu,ale jen me to napina....to je vsechno 😀

ja jdu udalůat nepecene tiramisu,mam na nej hrooooznou chut!!

tak preju hezky proprseny den

hnedoocka23
29. kvě 2009

tak už pomalu ale jistě dostávám ms asi vínečko zabralo..jsem ráda...holky,krásnou dobrou noc.. 🙂
ty jo dneska tady bylo ale pusto 😀

ywushka
30. kvě 2009

ocka: gratuluju!!🙂

a jinak hezky den vsem🙂

hnedoocka23
30. kvě 2009

dobré ránko holky....musím jít s pejsanem ven,ale asi pak ještě zalezu zpátky do vyhžátého pelíšku dneska nic nevařím,budou se dojídat zbytky,takže pohodička...a večer na 18h,jdu do práce... 🙂

zuzka11
30. kvě 2009

Peti - super, takže KONECNE to to vinko rozhybalo, jeste ze tak, pokracovat to timhle tempem, je z tebe alkac🙂)))

Ivi - snad se tiramisu povedlo!

My dneska balime a vyrazime, smer dovolena! Jupi. Jinak u nas chladneji, ale slunicko a neprsi - tak to bylo meteorologicke okenko🙂))))

Krasny vikend!

hnedoocka23
30. kvě 2009

Ajoj Zuzu..a kam vyrážíte a na jak dlouho?Jestli do ještě většího tepla,než je u vás,tak závidím ještě víc 😎
jinač si to užijte..hlavně sebe a gyroska 😵

ywushka
30. kvě 2009

zuzka: to si pis ze se tiramisu povedlo,vcera vecer uz tam byla jen pulka a dneska je fuuuc🙂!!!

hnedoocka23
30. kvě 2009

Ivi:ttak to jsi šikulka...já moc tiramisu nemusím,něco mi v něm vadí..sto lidí sto chutí.. 🙂 pěkný den přeji..zítra nakouknu

ywushka
30. kvě 2009

ale to jsem ho nesnedla sama🙂,vetsinu tatka🙂

sonet
31. kvě 2009

Ahojte, prepacte, ze vam tu vstupujem. Potrebovala by som sa poradit a myslim, ze vy mate s temou, ktora ma zaujima najviac skusenosti. Bola som vo februari na IVF, zial vysledok negativny. Kedze mame este 2 mrazacikov, chceme skusit KET. Mala som si sledovat menstruacny cyklus a mam aj pripravene lieky na testovaci cyklus. Moj problem je v tom, ze po IVF som nedostala poriadnu menstruaciu uz 3 mesiac. V case menstruacie mam iba tmavy az cierny vytok, ktory trva cca 3 dni a potom sa pomalicky vytrati. Prvy cyklus po IVF som mala velmi nizku sliznicu cca 4mm. Mam obavu, ze zasahom do hormonalneho systemu sa mi nejakym sposobom "vycedil" organizmus, alebo proste uz toho ma dost🙂))a ja som prestala este aj normalne ovulovat. Pred IVF som mala cyklus normalny, na den presne menstruaciu s normalnym krvacanim a sliznicu vysoku 6/7mm.
prosim vas, ako to bolo u vas? Mali ste tiez taketo problemy? Za vas nazor vam budem velmi vdacna.

ywushka
31. kvě 2009

Ja jsem behem stimulaci na IVF ani nevedela co to normalni menzes je! To ma hodne holek s timto problem,sice nevim cim je to zpusobene,ale je to tak! Pokud mas nizkou sliznici asi by ti meli dat neco na narust sliznice,aby se ti mrazacci meli do ceho zahryznout!!! Zkus si dat taky nejaky kontryhelovy caj nebo neco-kazdy den 1-2 hrnicky-ten opravdu pomaha!!! Neboj urcite se ti organismus nevycedil,mam to vsechno zkusene!! Drzim palecky!!

sonet
31. kvě 2009

Ywushka, dik za info. Mam brat Estrofem. V CAR-e mi napisli rozpis na cely mesiac. Tak mam strach ci zaberie. Pisala som im aj e-mail aby mi poradili, lebo mam pred sebou dhlsi let a bojim sa zvyseneho rizika embolii. Nuz ale odpoved ziadna...Trochu som bezradna a ten stav s menstruaciou ma vobec netesi. Inac gratulujem k 8tt🙂))))))))))))))))))))))))))
Citala som aj o chilly a o cervenom vine+kontryhel. Vraj ked to pijec 2dcl denne, ze to vyborne posobi na sliznicu. Hold neviem ale ci ho mam vo vine varit alebo luhovat?(((

lucka.adis
31. kvě 2009

Ahoj holky,

koukám že to taky nemáte zrovna jednoduché. Já jsem po prvním IVF a bohužel neúspěšném, nedošlo ani k ET a to z toho důvodu, že nám oplozená 4embryjka začala fragmentovat-rozpadat se. Dneska jsme se to dozvěděli 😔 .. Doporučili nám Genetiku a já uvažuji i o laparoskopii, aby to měl člověk podchycené. Chtěla jsem se zeptat, kdy budu moct na další IVF? Kontrolu a konzultačku v Caru máme 16.6... to by na Laparku ještě pozdě být nemělo, že? Nebo se na ni objednává nějak dlouho dopředu 😕

Děkuju za odpovědi

sonet
31. kvě 2009

Ahoj Lucka,
to je fakt smola. pritom to IVF je pomerne drasticky zasah do organizmu. Ale vsimla som si, ze tu uz boli dievcata co mali taketo problemy a dalsie IVF bolo v poriadku. A preco laparoskopia? Ta ti neovplyvni stav embrii iba budes vediet stav vajcovodov a maternice...inac mne laparoskopiu robili v nasej nemocnivi nei v CAR-e a objednala ma tam mojalekarka bez cakania. Ostala som v nemocnici 1 den, rano som isla domov.

lucka.adis
31. kvě 2009

Ahoj sonet, laparoskopii chci nechat udělat z toho důvodu, že kdyby se nám to nepovedlo i přesto, že by došlo k ET tak by mě na ni stejně asi poslali, tak proč čekat, když ji můžu mít teď a člověk aspoň bude vědět na čem je. Je mi jasný, že rozpad embryí nemá na laparoskopii vliv.