Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
29. čer 2009

no na dvojičky to asi nevypadá..to by byli čárečky už silné si myslím,hcg stoupá u dvojiček rychle,ne....
ale jo přeju jim to... 😉

zuzka11
29. čer 2009

Peti vzdyt mas ty carky strasne brzo!!!!! A i u dvojicek muze byt nejdriv nasup pomaly a pak se to rozjede....ja vim ze prejes, znam te, kocko, jsi zlata.....ale stejne to zaboli a v srdicku a dusicce se to porad pta - proc oni jo a my ne......

neco pro rozesmani - premlivam gyrosaka at se uvelebi dole, uz jsem byla "natajno" v lednicce pro tri platky syru a popijim caj, tusim ze mi bude celou noc blbe, pred tim svym hlidacem nic nezatajim 😝 Kdo by to byl rekl, jak me bude buzerovat uz pred narozenim? padousek muj...... 😉

hnedoocka23
29. čer 2009

TAK JSEM ŠOUPLA DNEŠNÍ NEHTÍKY DO ALBA,CO JSEM SI DĚLALA A JEDEN TESTÍK,ALE JE TO ROZMÁZLÉÉÉ 😠 MOŽNÁ NIC ANI NEUVIDÍTE...

asmeena
29. čer 2009

zuzi: třeba si gyroska přelstila a nic nepozná. 😀

očko: i přes rozmáznutí to tam jde vidět, držím všechno co mám, ať jenom sílí a sílí.

hnedoocka23
29. čer 2009

děkuji moc a moc..
Zuzi,dneska jsem 11.den po Et..asi je fakt brzy,no....uvidíme
😀 😀 😀 no teda,ale to je ale omezení osoby 😀 😀 teda ten Gyrosek bude ale pedant 😀

hnedoocka23
29. čer 2009

holky,jdu už do postele..jsem zbitá..testit budu zase odpo zítra 🙂 hezký večír,pápá 😎

zuzka11
29. čer 2009

Peti jsou hezky viet, tak me nes...ty vis jak to myslim, jen v dobreeeeem, strasne moc na tebe myslim. 😀

Asmee - mas pravdu....pedantisko, ktere mi organizuje zivot uz ted 😀 prdelka moje 😀 Jak ja se tesim az se zbavim bricha a budu se koukat na ty vase brichaci fotecky.........uz aby to vsechno bylooooooo......

Jeste na okraj, vcera jsme usinali, petas klasicky polozenou ruku na mym brise - tak muzu dychat jeste min, vydrzim v ramci romantiky tak 10min...a milej G.zacal kopat uplne jako u ledvin - nevim jak to jinak popsat, proste strasne na boku, fakt to bolelo....ale pysny tatka hned tvrdil, ze se uci kopat zalohu 😀 Tak a ted uz toho opravdu necham.......

vyroci se blizi jeste vic a ja nijak nepokrocila, asi bude improvizace 😉

asmeena
29. čer 2009

zuzi: a nebo gyrosek žárlil na taťku, že tě ochmatává.

ywushka
29. čer 2009

ocka: z toho si nic nedelej moje sestrenka v listopadu 07 vysadila antikoncepci a v lednu 08 uz byla tehule,proste to tak nekdo ma!!! a s tim bohuzel nic nenadelame!!

ja jeste cekam na manzu,opravuji mu kamion,dneska mel mensi nehodu,ale nastesti jen na cisterne,nejak se mu zhoupla a sedral vsechny draty na svetla a prestaly mu vsechny svitit!!

zuzka: ty jsi takova tehulinka,ktera to miminko ma ukryte nekde uplne jinde asi nebo ja fakticky nevim🙂

ywushka
29. čer 2009

ocko: vsichni na tebe myslime!!! A ted ti hlavne budeme drzet palecky na krev!!

Ja se jdu vyvalit v pyzamu uz do postele a jdu cekat manzela🙂!!! a hlavne se pripravovat psychicky na zitra 😒 dost se bojim,hned jak budu vedet neco,tak vam dam vedet!!Mejte se krasne a preju hezky vecer a dobrou nocku

asmeena
29. čer 2009

Ivuš: držíme pěstičky. 😵

zuzka11
29. čer 2009

Ivus bude to OK, uvidis!!!!! moc na tebe budeme vsechny myslet!

Mate pravdu, kde ja toho Gyrosaka mam ukryteho? Dychat nedovoli, do boku se rozahuje.......Ivi bud rada, ze mas bricho dopredu 😀

Asmee co pudink? Mas stestucho, ze je manza na sladky...u nas kdyz neco sladkeho, krome cheescaku upecu, tak si to taky snim....Petas je na chipsy, tycky a spol......a to ja zas nemusim......ale zase si nekrademe zasoby 😀

asmeena
29. čer 2009

To máš pravdu, je na sladké a jsem ráda, protože ráda vařím a peču, tak to aspoň někdo sní
😀

hnedoocka23
30. čer 2009

dobré ráno....včera jsem nemohla ani usnout,jak mě boleli nohy 😠 ale nakonec se zadařilo před půl nocí...
IVi:držím palečky...bude to OK!!!
jdu s pejsanem ven,dneska přišla řada na mě,manža musel do práce brzy 😒

zuzka11
30. čer 2009

Dobre ranko!

Petul - nohy uz ted? 😕 sakra prace, at to prejde........protahovat, davat je pri kazdem sednuti nahoru.....snad to pomuze.......a nehtiky jsou super, jsi sikula 😉

tady je dneska krasne, musim nakoupit - nekdy...a pak to chci pojmout studijne 😀

zuzka11
30. čer 2009

Ivus, myslim na tebe!!!

hnedoocka23
30. čer 2009

ahoj,no nevím co to má jako znamenat,snad né PM..možná to může být i počasím,co já vím...
děkuji za nehtíky...ne té fotce to vidět nejde,ale i nějaké nedostatky mám na nich 🙂
no my tady máme škaredě opět...zítra by se mělo už vyčasit..ale naštěstí neprší a byla jsem se dívat na řeku a už je to v pohodě,pěkně klesá 😉

ywushka
30. čer 2009

hali halooo uz jsme doma🙂 tak miminko nam povyrostlo o vic jak 2 cm,dneska jsme uz podle UZV 13+1,termin porodu se nam tak posunul na 4.1.2010:-)!!! Mame vsechny prsticky nozicky i rucicky,mame i zaludek,mocovy mechyr a i nosni kustku!!! Bylo to nadherne,kopal nozickama,pak je porad krizil pres sebe!🙂 zvedal rucicky🙂!!! Uplne jsem se nad tim rozplyvala🙂!!! Na 12.8 ve 20tt mame objednany druhy diagnosticky UZV. Dneksa mi vzali i krev a vysledky jsou do tri dnu,pokud budou v poradku,tak to predaji jen gynekologovi,pokud by se jim tam neco nepozdavalo,tak mi zavolaji a musela bych jit do brna na amniocentezu,tak jeste do konce tydne budu pekne trnout strachy!! Ted jdeme do poradny 15.7. uz aby to bylo!!!!

preju vam krasny den plny slunicka! Ja se jdu preslect🙂

ywushka
30. čer 2009

mame fotecku v albicku🙂

hnedoocka23
30. čer 2009

Ivi,spéééééérrrrrrrrrrr..koukala jsem na fotečku...je to paráda a šampionek je krásný 😵 😵 😵 budeme držet palečky,at dopadnou dobře výsledky,ale uvidíš ,že jo......

hnedoocka23
30. čer 2009

jdu se vyvalit do postele,natáhnout nožky 🙂

ywushka
30. čer 2009

ocko: jo bez se valet🙂

ivkaj
30. čer 2009

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat po kolika MS se může začít s novou stimulkou?
Mám za sebou první IVF, dneska je to 10den od ET a na testu jen /. Mrazáčky nemáme, takže nás čeká jedině další IVF a já bych se na to ráda vrhla co nejdřív.

zuzka11
30. čer 2009

Ivus - supeeeeer! je to ale pasak, takhle rychle roste!

Ivkoj - muzes zacit hned, ale vetsine CARu se to nepozdava a rikaji nechat 2 mesice telo odpocinout.......ma to neco do sebe, aby to dobre rostly vajicka.........Ale neztracis hlavu zbytecne brzo? 10 den po ET.....kazdopadne dokud nezacnes krvacet, neni nic ztraceno.......

ivkaj
30. čer 2009

Zuzko,díky za podporu. Já jsem takový ten typ, co musí vědět co bude dál. Takže teď buď za pár dní vyjde test nebo se po prázdninách vrhnu na další pokus 😅
Jo a když se tentvůj prcek narodí přesně, bdueme mít narozeniny ve stejný den 😵

zuzka11
30. čer 2009

Faaakt? I kdyz Kun klame, ja mam ofiko termin 20.9.2009 - certovske datum 😀 Ale ve skrytu duse doufam, ze to bude tak o 10 dni driv.....

Chapu, nevedomost je nejhorsi.....a to cekani po ET....kdo nezazil, nevi jaka je to bezmoc....clovek by se stavek denne na 3h na hlavu, kdyz by to pomohlo.........Takze heslo dne - vydržať! A nehazet flitnu do zita driv nez je nutne.....moc na tebe myslim!

ivkaj
30. čer 2009

Díky, díky;o)
No 21.9. taky není špatné, dřív to byl "Den tisku, rozhlasu a TV" 😀

zuzka11
30. čer 2009

O je, budouci filomovy fanatik 😉

Holky, ja uz mam normalne hlad 😝 Krize, ale slibila jsem si vydrzet minimalne do 12ti s obedem.......

zuzka11
30. čer 2009

Jinak jsem koukla Ivi na fotecky, mas hezke tipy na kocarky! 😉

ywushka
30. čer 2009

ivkaj: drzim palecky!! Ja jsem po prvnim neuspechu zacala hned za mesic z novu se stimulkou!!! Ale neboj nadeje umira posledni!!! To jeste nic neznamena /,dokonce rikaji ze ani spineni nic neznamena,samozdrejme pokud by to byla "cista" ms,tak uz to nejspis nevyslo! Moc drzime palecky!!!