Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
19. črc 2009

Taky zdravím! jsme po víkenud v Praze - tatka mel 60tiny, bylo i orzsáhlejší příbuzenstvo, trosku jsem se bala, ale OK🙂))A mela jsem i hodku cas na kamaradku, byly jsme se rano projit a vybehat psi a pokecaly jsme......

katy - gartuluju taky ke kontrole, bez cysty a ted zacinam napinat ty palce!! 😀

Ivus - super, ze konecne zaludek prisel k rozumu, ted uz bude vsechno fajn!!

Mony - a co k tobe? No prece, ze strasne drzim palce!!!Super zprava, ze se telo umoudrilo a je to jeste tenhle mesic!!!!!

Peti - kocko, jak bylo na chate? Kde ji vubec mate? A jak na srdicku?.....moc na tebe myslim.........

ywushka
20. črc 2009

peti: urcite to bylo prijemne a snad sis i odpocala!! Myslime na tebe vsichni!!

Zuzka: jeeee ty se mas🙂 Manzel ma v zari tricatiny,tak jsem mu uz minuly tyden musela objednavat zakusky a dort,protoze ta cukrarna ze ktere jsem to chtela uz brala jen posledni objednavky🙂 Jeeee to bude dobrutek🙂 Jeste objednam raut a mam to🙂

Preju vam krasny den plny slunicka🙂

asmeena
21. črc 2009

Ahoj holky, jenom jsem vás četla, ale nic jsem nepsala, ale když tak vidím, jak jsme až na třetí straně, tak nás musím trošku popošoupnout zase dopředu.
Já jsem o víkendu nedělala nic, jenom jsem se válela, nakoupili jsme limetky a mátu a pili jedno mojito za druhým. Jen škoda, že je ten víkend tak krátký, bych se válela dál.
Teď o víkendu jedeme do Jeseníku, tak doufám že bude pěkně, abych se mohla u našich vykoupat v bazénu. Každý rok když tam jedeme a na zahradě je bazén, tak prší nebo je chladno. Loni jsem se koupala jenom dvakrát. Horko bylo vždy přes týden jak jsem byla zavřená v práci a o víkendu v Jeseníku chladno. Tak snad to tento víkend vyjde. K tomu grilování - jéééé už se těším.

Zuzi: a cestování s bříškem ti nedělá problémy?

Ivuš: už máš něco v plánu co koupíš manželovi k narozeninám?

ywushka
21. črc 2009

as: jo to kdybych ja vedela co mu mam koupit,vuuuubec nic me nenapada!!! Snad si neco vymysli🙂!!

Preju vam krasny slunickovy den,snad nebude az moc horko,nechci se zase varit!

monajs
21. črc 2009

Ahoj holky,
zítra frčím na kontrolu,tak uvidíme co ta potvora sliznice.Když tak snad příští měsíc.Necháme se překvapit. 🙂

Ass: Jedeme na Rejvíz.Budeme ubytovaní v penzionu U Mlýna - má ho můj spolužák ze základky.Odstěhoval se tam a pořídil si penzion.Taky by se mi to líbilo.Jedeme 1.-7.8. Strášně se těšíma ž ode všeho vypadnu do přírodu a po dlouhé době budu kukat zase na hory. 🙂

zuzka11
21. črc 2009

Taky zdravim!

Asmee s Mojitkem mi delas sakra chute 😉 Cestovani Ok, paradoxne se mi lip ridi, nez byt jako spolujezdec, ale nevydrzim dlouho, v nedeli jsem dala 250km a pak jsem uz byla docela unavena.........jinak se u me nic nedeje, dneska jsem mela rozluckove kafco s kamaradkama, ony pak jedou na dovcu, tak bychom se nevidely.....

Ivus - P-ma taky narozky za chvili, na zac.srpna a taky tapu, nevim, nevim........
Mony - moc drzim palce na kontrolu, dej vedet, jak to vypada!!Jinak rejviz je vyhlaseny! 😉

asmeena
21. črc 2009

jé monasku tak to ten víkend taky budeme v Jeseníku. Ale chystáme se do Nýznerova na vodopády a na pstruhy - dělají tam výborné. Vřele doporučuji. Jedete autem?
Ať ti zítra dobře dopadne kontrola.

Zuzi: právě popíjím mojítko s jahůdkama a je to mniamka. Akorát jsem si ho udělala trošku sladší, ale to nevadí.

zuzka11
21. črc 2009

Ty provokaterko! 😀 Ja jsem dneska bohuzel protivna jako vredik na prdelce a nemam duvod, tak se ani nerozepisuju, jen se lituju a lizu si rany 😖

Asmee jak si uzivas teplo, bylas uz na koupaku? ja ho v Ostr.miluju!

asmeena
21. črc 2009

Nebyla, na koupaliště moc nechodím.

A co ti dnes je zuzi, že nemáš náladu?

zuzka11
21. črc 2009

Prave ze vsechno a nic, takovy to, ze jsi zpruzena.....proste nevim, snadim to na chudaka gyrosaka, ze jsem dneska extremne okopana, chyta me krec do nohy, a tak, ale myslim, ze objektivne za to chudak nemuze a proste jsou erupce na slunci 😉 Ale ono to prejde, musi....normalne naladovka nejsem, deska to ale nejak na me skocilo 😖

Ja normalne na koupani aplavani taky moc nejsem, ale v O.jsem na koupak vzdycky sla, protoze byl moc fajn atady chodim taky, protoze je fakt hezkej, ale nejak se mi zitra nehcce sednout na kolo, dat 8km tam, 8 zpatky, koupat se, proste jsem linaaaaaaaa. krize....ale treba se vzbudim a bude lip...

Co ty v praci, vsecho OK? Kolegyne, prace? A jak s manzelem? nedavno tuism pre dovcou jsi taky psala, ze jste nejak nenaladeni, zlepsilo se to?

asmeena
21. črc 2009

Tak možná jak se vyspíš, tak se nálada zlepší. Možná jen hormony a jedno se vším.

A které koupaliště tady máš ráda, to u krytého bazénu nebo to přírodní? Já ani na jednom nebyla. 😉

Dovolenou letos trávíme na Jižní Moravě, ale příští rok chceme na jaře do Holandska a v září mám slíbené Řecko, ale abych pravdu řekla, klidně bych to oželela, pokud bych u srdíčka taky nosila nějakého broučka.

ywushka
22. črc 2009

zuzka: ja jsem vcera manzelovi rikala,jak se tesim az zacne maly/mala kopat a n se mi zacal smat,ze potom budu zase nadavat🙂 Ja mam nekdy takovou tu naladu ze jsem uplne bez chuti na vsechno,ale jakmile je tu manzel (kdyz me to jeste vic necim nezhnusi),tak se mi nalada vetsinou zpravi!
dneska k nam dorazi pan truhlar odmerat satny a skrinky a uz je dame do vyroby🙂 se tesim uplne🙂!! V pondeli jsme si privezli pracku a vcera telku-to jsme na ni dostali korunky od tchyne🙂 jeee se mame🙂,koupili jsme si nakonec samsung 107 uhlopricku a bude viset na stene🙂

as: nevim,ale asi te moc pocasim na vikend nepotesi!!! Co jsem zatim videla tak to nebude nic moc! Uz me to pocasi samotnou uplne stve,jeden den nemuzu vydrzet jak je horko,nejradeji bych se nalozila na cely den do bazenu a druhy den je zase takova zima ze nevydrzim bez ponozek,je to cele postavene na hlavu! Kdyz jsou lidi v praci,tak to pece a kdyz maji volno o vikendu,kdy by meli treba cas jit s detma ven treba na nejaky vylet,tak je zase silena zima! Toto neni ani poradne leto!!

ocko: jak se mame?? Zacnes zase chodit do prace???

Jinak vam preju krasny den

asmeena
22. črc 2009

Ivuš: takže u vás je teď telka v jednom kole? To je fajn, že to tak budujete, malinký/á se narodí do krásného bytečku. 😉

Zuzi: jak dneska nálada? Je to lepší? Dnes bylo šílené horko a zítra to má být ještě horší. Já bych to tak zabalila někam k vodě, ale musím být v práci, to je na otravu.

zuzka11
22. črc 2009

tak dnesni den je snad uz vyhrocenim toho vcerejsiho - nakonec jsem se odhodlala a na koupak jela a vite co? Ukradli mi tam kolo, nove , nabusene, nejlepsi co jsem kdy mela, tak jsem si tam sedla na obrubnik a proste se rozervala bezmoci, policie ani neprijela, je to pro ne prkotina 😝 Ale zitra uz snad bude lip......

Ivus - super, se vam to rysuje.....musim zkontrolovat fotecky, jestlis nedala nove baracku a sebe 😉

Asmee - tady taky silene verdo a zitra to ma pokracovat, bylo az 38! Ale zitra v noci maji prijit bourky, to bude 😕 Jinak koupak je umely, je tam trava, ale asi 5 bazenu, cistych, velkych....moc se mi tam libi.....

peti, Miky, Mony, katy - kocky jak se mate vy? Snad jsem vas neodradila svyma naladickama ☹ Slibuju, ze zitra uz bude veseleji, ja si porad opakuju, ze proste je to nejaky hajzl, obrecela jsem kolo, ale rikam, si, ze kdyz bych s ena nem dneska vymlatila, byla by mi 100x hur.......

ywushka
22. črc 2009

zuzka: uz jsem straaaasne dlouho zadne fotky nepridavala na modroustrechu,musim se polepsit,uz mam i travnicek a skalku vysazenou🙂 tak to musim vsechno nafotit🙂 a tu nasi krasnou novou pracku i telku🙂 uz se uplne tesim🙂

dneska mel prijit ten pan si to premerit,ale bohuzel nemel dneska cas,takze pry az zitra,co nadelame! Dneska uz mi prisla obalka o prijeti do skoly,musim jim tam zitra zavolat a omluvit se ze bohuel na tento rok nenastoupim!!!

Preju vam hezky vecer

asmeena
23. črc 2009

Zuzi: tak to ti teda ten včerejšek nezávidím, ale co naděláš, hlavně že ty i Gyrosek jste v pořádku. Stejně teď už moc času na kolo nebudeš mít, když budeš huškat kočárek a pak si pořídíš ještě lepší. Ale vím, že to v danou chvíli pro tebe muselo být hrozné.

Ivuš: hodně foť, ať se můžeme hodně kochat. 😵

hnedoocka23
23. črc 2009

ahoj holky zdravím...těm co stimulují a mají ET držím palečky....já vás nedočítám,nevím co se děje..tak nějak chci mít hlavu čistou..a je pravda,že se mi to prozatím daří...řeším ted práci,rozesílám životopisy a na mimi myšlenky čas nemám... 🙂
odpo jdu na bazén k tchýni,mějte se...pá 🙂

ywushka
23. črc 2009

Krasny den!!!
Ja jsem rano byla na odberech🙂 vysledky budou priti tyden v patek

ocko: poradne relaxuj a uzivej si bazenku.taky jsem uz dneska jednou byla v bazenu🙂

zuzka11
24. črc 2009

Ahoj nekecalky! 😉

Hlasim navrat z kontroly, byla tam dneska jina dr. - pry ma patky a jinak zaskakuje kdyz "hlavni" dr.nemuze - a musim rict, ze jsem byla spokojena jeste vic, energicka zenska, neresi prkotiny, dulezite veci ano, otazky jasne a presne zodpovi...parada.......

Meteo okenko - vecer trosku zaprselo, ale vedyrko s evratilo, zadne ochlazeni jak paaaaani meteorologove predpokladali, takze se zase sekli 😉

Peti - po jake praci hazis ockem? Zase v byvalem oboru nebo mas v merku neco jineho?

Asmee - jak ty se tesis, tusim ze tenhle vikend jsou jeseniky jako Monca, vid?

Miky - co ty, co kluci?

Ivus - jak se citis, uz jsi vymyslela darek pro manzea? A jak snasis vedra, polivas se na zahradne vodou? 😀

ywushka
24. črc 2009

zuzka: vedra jsou silene,vcera bjsem byla porad v bazenu,ale dneska jsem to prosedela v obyvaku v chladecku hezky.proto jsem prisla na net az ted,neda se tu pres den vydrzet v podkrovi. Ted se zatahlo,chtela jsem se jit na chvilicku nekam podivat trebas k nam do baru si sednout na nejaky dzusicek,pokud nezacne prset,tak i pujdeme. Manzel ted sel zase hazet kolem domu kaminky.

Ja jsem dneska cely den se psem,vcera byla na operaci-mela takovy nejaky vridek jako by pod bradou a tak ji ho vcera vyrezavali,ma takovy ten umely krunyrek na krku aby si to ted nemohla skrabat,je me ji uplne lito,porad s tim do neceho narazi,ale dneska je to uz mnohem lepsi,vcera kdyz ji privezli jsem to malem i obrecela,nemohla chodit z te anestezie a jeste byla uplne zmatena pri bource. Koupila jsem ji takovy mekky obojek na krk,aby ji to netahlo,tak snad to chudinky vydrzi,je me ji uplne lito. Byla na kontrole a jeste dostala antibiotika. Nastetsi to byl ale jen hnis,zadna rakovina,toho jsem se uplne bala,na tu uz nam jeden pejsek umrel.

Zuzka: jinak gratuluju ke kontrole🙂

ywushka
25. črc 2009

DOBRE RANICKO!🙂 Jak jste se vyspinkali?😀
My jsme byli si posedet chvilicku v tom baru,uz jsem nebyla takto vecer nikde ani nepamatuju. A tak jsme vcera sli-teda jeli-ja jsem ridila,byli jsme jen tady v baru,ale prece pak nepujdu takovou dalku pesky😀. Vypila jsem asi 7 dzusu snedla jedny bramburky a v deset jsme byli doma🙂. Preju vam krasny den. Ja dneska musim varit,manzel si vymyslel karabanatky.Tak mu musim vyhovet!🙂 Mejte se krasne Pa

ywushka
27. črc 2009

Kraaaasne dobre ranko!!! Ja uz taky vztavam,i kdyz se mi vubec nechce,ale jako kazde rano,tak i dneska jsem si vzpomela,ze jsem nasemu pejskovi nedala vecer antibiotika,takze jsem utikala ji dat honem vcerejsi tabletku a v osm ji musim dat druhou co ma normalne na cas a vecer hlavne nezapomnet 🙂!!! Musim dneska zajet do hodonina do prace zavest listek na penizky a vratit manzovo dvdcko co za nej zase zaplatim pokutu-vzdycky si neco pujci a pak zapomena vracet!! Tak vam preju krasny slunickovy den!!!

ywushka
27. črc 2009

Zuzka: ty jsi porad hledala nejake krasne oblecky,ja jsem na aukru objevila prodejce na uplne nadherne obleceni i na miminka,jsem z toho uplne nedsena!!🙂 Jsou to znackove oblecenicka,ale stoji uplne za to!!! Jsme z topho z manzelem tak nadseni,ze hned jak budeme vecet pohlavi,hned si neco koupime🙂!!!
http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=...
http://www.aukro.cz/show_user_auctions.php?uid=...
Ty jo tady nic v CR podobneho nesezenu!!!

zuzka11
27. črc 2009

Dobre ranko zensky moje nekecavy! teda ivus ma jedina pochvalu! 😉 A moc diky za ty oblecky, hned na ne jdu kouknout.....

jak jste se mely o vikendu, jak se mate jinak? katy, Miky, Mony, Asmee, peti?

peti - ty snad aspon obcas nakouknes....moc na teeb myslim....dej vedet, jak s tou praci, kam ses vrhla a jestli to klaplo, myslim na tebe.......

my meli pohodovy vikendik, v sobotu jsme drzeli palce reuzigerovi na Tour de France, az nas to vycerpalo🙂))A v nedeli jsme dali vylet k jezeru, spokejny s okouknutim triatlonu, Petas se jeste s jednim kamosem na jeden prihlasili na 14dni, tak aby videli jak to probiha....trosku se jim stahla prdelka 😉 Asi jim koupim fidorky a navlecu je na stuzky,a dam jim to jako cenu utechy, protoze v jejich predpokladanem case dobehu uz tady skladali cil 😀

hnedoocka23
27. črc 2009

ahoj holky,přeji Vám pěkný úspěšný týden...papá
Do práce nastupuji 19srpna už se těším.... 🙂 Mějte se

hnedoocka23
27. črc 2009

Ivi:to jsou ale nádherné hadříky pro mimča....i ty ceny jsou pěkné 😀

Zu:no po hodinovém rozhovoru s manželem jsme usoudili,že se vrátím zpátky do restaurace jako servírka...hlavně k vůli penězím,takové bych neměla nikde a práce tady v Op opravdu není,dvě mi zrovna nevyšli(v butiku prodavačka)..a pak se taky bude odvíjet nemocenská od mého platu a ta by měla být krásná 😉
tedkom ještě hlídám malou Barču,příští týden mám kontrolu po revizi,pak po ms a s Carem končím...budeme se snažit sami a chci i vypnout...možná pojedeme v září na dovču na nějakou last minutovku,asi Řecko,uvidíme,jak to vše bude...
Je mi fajn holky,nebojte se...asi jsem to už potřebovala od všeho vypnout a s nikým nic neřešit i na koníkovi...
držte se holky...a Zu tobě ty týdny krásně naskakují.... 🙂 páááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

zuzka11
27. črc 2009

peti jsem moc rada, ze ses ozvala, fakt.......jinak tohle nereseni znam, mela jsem to cele lonske leto a ani sem nepachla....prpste clovek potrebuje vypnout a prijit na jine myslenky....super, ze ta prace vysla....to mam strasnou radost!!!!A jdete na to super, dovca, prace.....a mas doma super chlapa....to si ty svoje manzilky pekne proverujeme, co? Takove situace......Kdyz bys mela nekdy chut na pokec, vis ze nas tu mas.......budeme se tesit.......jinak mas pravdu, tydny naskakuji, nekdy mam pocit, ze docela rychle, nebo zase straaaasne pomalu, zacinam mit rozporuplne pocity, jestli to zvladnu a tak........ale asi to tak maji vsichni.....doufam 😉

ywushka
27. črc 2009

Peti: v praci to bude dobre a uvidis ze kdyz treba vypnes,tak to pujde vsechno uplne samo!!! Je dobre ze mas takovou uzasnou podporu v manzelovi,to je totiz straaaasne dulezite

asmeena
28. črc 2009

Ahoj holky,

víkend strávený v Jeseníku byl super, v pátek jsem se stihla i vykoupat, ale od soboty už počasí na koupání bohužel nebylo. Takže tento víkend jedeme k našim znovu, protože má být teplý víkend a já už mamce oznámila, že budu celou sobotu naložená v bazénu a že se ani vařit nebude, protože si objednáme pizzy a bude lehárko. Původně chtěla jet mamka někam na výlet, ale to nechci, protože to je jedna z příležitostí ležet v bazénu. V Ostravě v paneláku si toho totiž moc neužiju a já si výletů na konci srpna po Jižní Moravě užiju hodně.

Očko: máš pravdu s tím oddychem, taky mi dělá fajn, když nemusím lítat po doktorech a pořád něco řešit a abych pravdu řekla (i když jsem moc ráda, že vás tady mám) tak jsem někdy i ráda, že nejdu na koníka. Aspoň na tu snahu o miminko tolik nemyslím.

Jo a taky u nás v Jeseníku byla o víkendu sestřenice s miminkem (4 měsíce), poprvé v životě jsem přebalovala miminko a docela mi to šlo. Jen kdyby ten raubíř nerozhazoval moc nožičkama, tak to bylo lepší. 🙂)) Takže jsem si aspoň zkusila, že bych to zvládla i u svého miminka. 😉

kathyna
28. črc 2009

Ahoj holky!
Včera a dneska máme řemeslníky v bytě, tak koníka trochu zanedbávám.
Začínám mít cestovní horečku na dovolenou-už se jenom 4x vyspím a pojedeme 😅 😀 😀 😀
Trochu mě zlobí, že jak beru tu antikoncepci, tak trošku špiním, snad se to do odjezdu umoudří.