Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

ywushka
10. dub 2009

Ja jsem si na aukru prihazovala na postel,presne takovou jako chceme,cely tyden jsem byla ta co ji vyhrava,vcera uz se tam se mnou zacal nekdo prehazovat,20minut pred koncem jsem ji porad vyhravala a nakonec me nekdo o stovku prehodil,to je fakt pech!!!Uplne me to stve!!!!

JInak preju krasny den plny slunicka,zase bude nadherne pa

zuzka11
10. dub 2009

Miky dneska je tvůj den, držím palce!!!!!

zuzka11
10. dub 2009

Ivuš až tak šíleně to neřeš, pokud piješ light je tam aspartam, to znamená že nemůžeš skoro nic nízkotučného, omez to, ale zase se nechovej jako fanatik!!!!Já otěhotněla před Vánocema, svařáků bylo...........hlavně to vynech potom až budeš mítprcky v sobě, to se snaž co nejvíc zdravě, ale zase s rozumem!

Peti - manžel to naskenoval, ale tak blbě, že to sem nejde šoupnout, vyfotík ty UZ a dám je sem sama, prostě co si člověk neuělá.......

ywushka
10. dub 2009

zuzka: hm mas pravdu!Dneska mi volala sestrenka,ze jestli bych ji dopoledne nepohlidala malou,tak jsem ji mela do ted cele odopoledne🙂!!Ha ha ha🙂,ani nevite jak je to uplne bezzvaaa🙂,uplne se pri ni odreaguju, je uzasna takova ciperka nadherna

monajs
10. dub 2009

Ahoj kočky,
tak přeju všem hezké velikonoce a nářez na prdelky jen tak symbolický 😀

hnedoocka23
10. dub 2009

ahoj holky,přeji hezk prožítí svátku,ikdyž já je nesnáším a nikomu neotvírám.. 😀
miky,držím palečky 🙂 hezký víkend,já ho budu trávit za barem..pá

zuzka11
10. dub 2009

Tak Peti tam si tě stejně najdou 😀

Holky taky je u vás tak krásně? byli jsme na kole - 20km jako prd, byla to paráda a teď odpočíváme......

ywushka
10. dub 2009

my jsme odjeli na necekanou navstevu ke svagrovi,zastavili jsme se na hrbitove u manzeloveho tatky,jsem mu koupila nedhernou velikonocni kytici🙂!!A ted jsme prijeli!!!Tak jdu do hajan,preju prijemny vecer!!

A uprime ja velikonoce nesnasim!!!

miky123
10. dub 2009

Hezký večer,

tak opu skoro v pohodě,jen jsem mírně krvácela ,vajuch sem pro tentokrat měla 29,mam ještě pgd s prodlouženou kultivací tak že mi zavolají v pondělí (teda si myslím,bo se tam pak embryoložky dohadovaly že v pondělí mají zavřeno a nikdo tam nebude)

S tim Davidkem jak tam byl zavřený tak mi to doted vadí a nejde mi to strávit 😠
A jak si se asme ptala jak tam byl dlouho tak od večera až do rána,kdy sestra je budila do školy a on tam nebyl 😠 Jedeme za ním v neděli ,tak jdeme na vedení a chci udělat zápis do knihy.Pořád se mi stavi na oči jak se tam potmě musel citět,jestli volal a kluci to ignorovali,a jestli se mu tam špatně dýchalo ,to nejde ani domýšlet.Všechno možné podstupujeme abychom měli mimčo ,pak se staráme opatrujeme a přijde situace která toto vše muže zničít.

ywushka
11. dub 2009

miki: no vim zeje to pro matku urcite hruza,ja bych ty kluky co ho tam zavreli,asi vyliskala nebo ja fakt neviiim!!!Ale nenechala bych to asi tak,vim ze jsou to kluci,ale to je neomlouva!
Jinak preju krasny den!!

ywushka
11. dub 2009

A jinak gratuluju ke krasne urodicce!

zuzka11
11. dub 2009

Dobré ránko!

Miky - 😠 , moc na tebe myslím.......

Já jsem šoupla jednu fotku, nakonec tu čelem ne, nejde mi ostře vyfotit a ještě se omlouvam, Gyrosek leží na zádech ne na břichu 😀

My jsme byli včera na kole a dneska se chystáme plavčit, snad tam nebude moc lidí......

Moc si užijte krásně slunečný den a ukažte se tu, minimálně ať řeknete jak se máte - Petka aby se neupracovala, Ivuš - co máš v plánu ty?

mony - jak je tobě, břicho už OK, nebo pobolívá??

ywushka
11. dub 2009

zuzka: ani nevim co mam dnes v planu🙂, ale mamka rikala ze by jsme si mohli zajet na vylet do brna,my by jsme s manzelem proleteli Ikeu🙂!!!

zuzka11
11. dub 2009

Tak to je dobrý plán! pro mě, manžel by až tak nadšený nebyl 😀 Tak pak dej vědět!

kotjatko
11. dub 2009

Ahoj ,holky!Jsem tu nova,doufam,ze mezi vas zapadnu.Ja jsem mela ET 17 brezna,a vcera na ultrazvuku tehotenstvi mi proste nenasli.Este nikdy se mi nestalo,ze bych mesicky nemela celych 14 dnu,tak sem uz skoro ani nepochybovala,ze tehotna jsem,a pak mi reknou,ze je to vsechno zle.Proplakala jsem cely den,a dnes premyslim,co dal.Honota HCG je 705,a doktorka nevylucuje mimodelozni tehotenstvi.me by zajimalo,estli muzu mit to mimodelozni,kdyz mam jen jeden vejcovod,a ten je nepruchodny?Nemate nekdo s tim zkusenosti?

ywushka
11. dub 2009

Ja s tim teda zkusenosti nemam,ale myslim si,ze tam urcite nejaka pravdepodobnost je,ale taky je hodne pravdepodobne,ze se bobik jeste nekde schovava,proste se pomnalejsi vyviji!!Takze bych to jeste zkusila chvilicku vydrze...dokud se neobjevi nejake siloeny bolesti (jak pri mimodeloznim) a nebo se neobjevi MS,tak porad nejaka nadeje zustava,takze drzim palecky

kotjatko
11. dub 2009

ywushka:dekuji za povzbuzeni.Doktorka mi rekla, ze mam obrovsou sliznice 20 mm.a to musi odkrvacet,a ze mam vysadit vsechny leky (brala jsem prednison rano,a utrogestan 2-0-2),je to hrozny...

hnedoocka23
11. dub 2009

ahoj holky,tak z prcce jsem dorazila až ve čtxři ráánoo,al ještě jsme s holkama kecalii atd..však to znáte 😉
dneska jsem byla moji lásce na hřbitově zapalit svíčku a položila mu tam květinku...vůbec jsem nevěděla,kde mají hrob,alenakonec jsem to našla,aspon jsem se prošla trošku...ted jsem přišla s čikem z procházky a už budu jen lenošit..lehnu na balkon dám si latéčko a pustím si nějakou hudbu...dneska je opět krásně,už se to počasí drží pěkně dlouho,jsem jen ráda 🙂

Kotjatko:vítej a držím palečky,určitě neházej flintu do žita,mimísek tam může být...akorát tě trošku napíná..snad vše dopadne dobře..naděje umírá poslední 😉
Zu:krásná fotečka,máš pěkného gyroska v bříšku.... 😵 zdravě závidím 😀
Ivi,MIky,monajsku hezký víkend....

ywushka
11. dub 2009

kot: drzim vsechny palecky ktere mam!!Snad to bude mit jen ten nejlepsi konec!!!

Tak nakonec jsme do brna nejeli,mamine se nechtelo!A my jedeme stejne zitra na kontroku,tak si mnanzelem udelame vylet sami,ted pojedeme nekam na kaficko do nejake kavarny!!🙂

ywushka
11. dub 2009

Uz jsme doma,nakonec jsme byli v zoo v Hodonine🙂 maji tam novy vybeh na lvicky,to bylo krasne🙂,nakrmili jsme zviratka granulkama co jsme si koupili,umyli jsme auto v mycce a jsme doma🙂
Zitra rano jedu na kontrolu,takze budeme brzo vztavat!!!

zuzka11
11. dub 2009

Kotjatko - zkus ještě sebrat všechnu sílu, co já si pamatuju, tak mě taky strašili na začátku tohohle těhotenství a do 1000HCG v děloze nic vidět není, takže šance je!!!!!Já to měla stejně, musela jsem týden čekat jestli s e v děloze neco objeví, nebo jestli je to mimo nebo missed, vím sakra dobře jak ti je......střašně.........člověku se chce moc plakat.........

Jsem ráda že jsi tu s námi, sice za takových smutných okolností, ale věřím že se to obrátí k lepšímu!!!!

Peti - moc díky....jsem ráda že sis to užila!!!!!Jak se máš jinak, co manžílek, psisko?

Ivuš - jestli u vás bylo tak krásně jako u nás, tak by se mi taky nehctělo🙂))My si na kolech zajeli na koupakiště, paráda, úplně letní den!

Asmee - jak si užíváš ty, co doma nového?

Mony, Miky jak se míte vy?

A co naše těhulka?

ywushka
12. dub 2009

Tak uz jsem doma, mam zase spoustu foliku,jeste uvidime jake budou hodnoty hormonu,to si budu volat az kolem dvanacte hodiny,tak snad me ty davky moc nesnzi.A OPU by bylo asi v patek!Tak uvidime!!!Jinak preju krasny den

foliky mam na prave strane 2x11mm, 2x9mm, 11x8mm a nejake drobne a na dhruhe strane obdobne,ale mam tam o neco mensi!!!Ale to jsou zase urcite jen prazdne foliky,tak snad z toho neco vytrepeme🙂

ywushka
12. dub 2009

Odpoledne jedeme na navstevy na slovensko k manzelove rodine!!🙂,takze se alespon nebudeme nudit!🙂

ywushka
12. dub 2009

By me zajimalo,co tam od rana v tom CARU delaji! Rano byvaji ultrazvuky uz v osm hodin a doktor si dorazil neco malo pred trictvrte na devet a ted si volam na vysledky ktere byvaji od 11:30-12hodin a do ted je jeste nemaji,uz jsem tam volala 4x,jejda ja je tam dneska asi zabiju opravdu

hnedoocka23
12. dub 2009

ahoj holky,právě jsme došli s manžou a sčikem z prochajdy,prošli jsme stříbrné jezero,bylo fajn..venku je opět nádherně,ale trošku studený vítr...ted trošku zppočnu a půjdu na kolečkovky,sama mp3 to jistí.. 🙂

hnedoocka23
12. dub 2009

Ivi,krásná úrodička,to budou z toho nádherné a zdravé miminka 😵

zuzka11
12. dub 2009

Teda Ivuš to je úroda!!!!!

Petui - u nás je taky krásně, zase jsme byli na koupiališti, plavali, chytali bronz, cestou zpátky si udělali pohodu v řecké restauraci, super den!

Teď jsme vyhlásili pohodu - jako bychom ji jinak neměli 😀

Kotjatko - jak je dneska????

A co naše holčiny stimulantky, Miky, Mony???

Miky co Davča?

hnedoocka23
12. dub 2009

Zu:tak u nás to na koupání prozatím není,ale jeden den,byl pařák..jinač mi přijde,že je pořád trošku studěnější vítr...ale květen je tady coby dup....

hnedoocka23
12. dub 2009

no nic,jdu vyprat oblečení..a trošku poklidím kuchyn..pak vana a postel 😵 pá a dobrou nocku...

zuzka11
12. dub 2009

Peti my jsme byli taky púřekvapení, tohle je jediný bazén o kterém tady v okolí vím, že je venkovní a trochu nahřívají vodu, tak jsme tam včera jeli a byli jsme překvapení jak je vedro a že prostě všichni normálně leží a opalují se.......v dubnu!

Kočko napiš ještě něco o sobě, mám z toho co píšeš dobrý pocit, jsi v pohodě, viď??

Já plánuju na zítra převléct postele, ať máme zase voňavo🙂))