Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

monajs
11. čer 2009

Ale já jsem nervák 😀 Zuzi,pošli mi ksichtík 😀

zuzka11
11. čer 2009

Mony ty jeste nejsi uplne v krizi, to ja poznam.....a Petka taky ne, ksichtiky schovavam na pozdeji, az bude opravdu nouze a duse bude plakat.....ale k tomu nedojde a my tu budeme slavit!!!!! 😉

Peti - nic si z toho nedelej, ja taky ne a spousta nemcu taky ne, jen jsou radi, ze je volno 😀

monajs
11. čer 2009

No já bych chtěla taky svátek,ale to bych si už dovolovala asi moc,že? 😀

Ivuš,jaká?

zuzka11
11. čer 2009

Budes ho mit o vikendu🙂)))

ywushka
11. čer 2009

ahojky holky🙂 ja mam doma manzela,tak vsechny porad zanedbavam!! Ranni nevolnosti jsme prekonaly,snad uz nebudou zadne odpoledni nebo vecerni!!!🙂 Manzela mi ted zabavil muj tatka na lepeni dlazby u nas na baraku🙂,takze jsem zase sama....To je fakt hruza!🙂 Ja jsem byla rano u mudra kvuli neschopence,tu ja doresim na socialce kvuli prodlouzeni! 21.10 mi konci ta rocni lhuta,on uz mluvil s posudkovou,tak pry nebudou delat problemy!! Tak uvidime,tak snad zajedu pristi tyden! Na baraku nam delaji uz nekolik dnu omitku,ale zatim jen takovou tu sedou-co je tim zatreny polystiren,az budou penizky,tak bude barevna,ale me to staci ted klidne i takto,nejsem narocna,hlavne aby se tam uz dalo bydlet!🙂
Dneska jsem vyslala manzela na postu poplatit seky a inkaso 🙂 ha haha ha mel sileny sok z toho,ze je to 6000Kc🙂 dohromady,takove veci chodim delat jen ja🙂 jsem se mu smala,ze cemu se divi a to to inkaso je jeste nizke,neni tam elektrika🙂 a on z toho byl uplne hotovy 😀
Jinak nejake novinky???

jaspina
11. čer 2009

Ahoj holky - omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebovala bych radu. Já mám problém v hormonech a budu muset brát nějaké léky na srovnání - tak přítele poslali pro jistotu na spermiogram. Výsledek je že normální, ale přesto v doporučení je zaškrtnuto ano u IUI a IVF - chtěla bych se zeptat, jestli ty varianty zaškrtnou vždy, jako že je to možné nebo jen někdy, jako že je to potřeba? Kdo víte, prosím poraďte.. ☹

ywushka
11. čer 2009

jaspi: zalezi na tom jaky bude mit partner spermiogram!!! Kdyz by byl horsi spermiogram tam by IUI bylo asi marne!! Takze proto radeji i to IVF,asi aby jste s tim pocitali jako s moznosti

jaspina
11. čer 2009

Ywuš - oni tam právě napsali jak je dole doporučení, tak tam je IUI - ano, IVF - ano a u toho dalšího - ty metody IVF s ICSI a ještě cosi je NE. Tak mě zajímalo, jestli to znamená, že na to IUI a IVF by jsme měli jít, že to je nutné nebo jestli to je jen doporučení v případě potřeby.. Proto jsem se psala, jestli to tam píšou vždy. Protože výsledek spermia byl normální..

zuzka11
11. čer 2009

jaspi z toho co nam pises neni moc jasne, jak dlouho se snazite, u koho pokud vubec, nasli problem....u nas treba nebyl problem u nikoho, ale kdyz nemoznost otehotnet trva delsi dobu, tak se jde do IUI a pokud 2 nevyjdou tak do IVF......

ywushka
11. čer 2009

Jas: IVF je oplodneni vajicka spermii vlastne mimo telo a to ICSI je napichnuti spermie primo do vajicka mimo telo,takze to uz se rozhoduje az podle vysledku vysetreni!! IUI je inseminace-vztriknuti spermii primo do delohy! Myslim si ze to uvedli jako moznosti co by bylo dle potreby nutne udelat k oplodneni!!! ICSI se dela casto pokud je spatny spermiogram nebo odebrano malo vajicek pri OPU-pri punkci

jaspina
11. čer 2009

No u mě je problém určitě (nikdy jsem neměla MS bez léků nebo HA) ale až teď doktorka zjišťuje jaký je to problém - dělá profil atd. a říkala ať máme udělaný raději i spermiogram, aby nervala do mě hormony a pak by se ukázalo, že třeba je problém u přítele. Tak on tam byl a výsledek byl, že normální. Akorát měl podle mě nižší počet pohyblivých - 47%, ale nepsali k tomu nic.. tak nevím. No a dole byly zaškrtlé ty 2 varianty (IUI a IVF) ale vzhledem k tomu, že jsme se prakticky ještě nesnažili (protože není MS ani OVU) tak mě vylekalo, že bych měla jít hned do IUI nebo IVF..ale asi to mysleli v případě, že by se delší dobu nedařilo že?

ywushka
11. čer 2009

asi tak nejak!!! My jsme si teda delali spermiogram hned po pul roce neuspechu!! Ale nekdo se snazi prirozene! Pokud ma manzel dobry spermiogram tak oni najdou nejakou moznost!!!

jaspina
11. čer 2009

Ywuš - nás poslala na spermio hned - ale jen kvůli tomu aby měla jistotu, že na straně přítele problém není.. tak že pak nebude zbytečné léčit mě. No a mě zarazilo, že když má výsledek normální, že zatrhli ty 2 varianty. Ale oni asi vždycky něco zatrhnou - jakože co by mělo smysl. Protože předpokládají, že kdo tam jde, tak už se pokouší dlouho a tak něco potřebuje, že? Já jsem se napřed vyděsila, že to znamená, že prostě máme jít na to IUI nebo IVF.. že to tak prostě vyhodnotili, že je to potřeba. Jéé a teď jsem si všimla, že obě co jste mi odepsaly jste těhulky! 🙂 Tak to držím palce.

zuzka11
11. čer 2009

Vsak my tobe Jaspi taky 😉 A neboj, bude to OK, jak psala Ivus, podle me to zatrnli jako ze v pripade ze to nepujde "samo" tak tyhle dve varianty, ale ma SPG dobry a nemusi byt ICSI a jine "blbinky"........ted drzime palce tobe, at se MS rozhoupe a treba ti pomuze jen Clostilbegyt........

ywushka
11. čer 2009

jasp: IUI je taky moznost pri dobrem spermiogramu,ale samozdrejme nesmis ty mit nejaky problem s nepruchodnosti,s cystama a podobne!!! Takze asi tak!!!

zuzka11
11. čer 2009

Z jineho soudku - Ivi nemas nejkay novy tip nebo vychytavku co se tyce kosmetiky, vzhledu, obleceni? Nejak nas v tomhle smeru zanedbavas 😉

A jak vubec tvoje pandero, mas uz nove veci na obleceni nebo se tisnis ve starych?

hnedoocka23
11. čer 2009

no holky,jak tak na sebe koukám,tak budu muset obměnit šatník 😠 nejhorší mám břicho...mamka taky kukala dneska! a to se nechci vidět v těhu,budu velryba 😀

zuzka11
11. čer 2009

Ale blbost Peti.......jak jsem psala, ono se to zastavi........a kdyz budes tehu, tak budes pysna a stastna!!!!!kalhoty ti jeste jsou?

asmeena
11. čer 2009

Tak dle vašeho přání jsem si dala botičky do albíčka, dnes jsem v nich byla v práci a mám dodřené nohy jak ještě nejsou vychozené. zítra jdu asi jenom v cuklích, abych to ještě neodstonala. 😀

My jsme byli před chvílí v MCdonaldu na zmrzku a vypadalo to ,že pořádně zaprší, tak jsme jeli domů tramvají (jednu zastávku) a nakonec z toho hnusného černého mraku nic nebylo, takže jsme mohli jít klidně pěšky.

monajs
11. čer 2009

Ass, ty jsou krásné 🙂 Takovéhle se mi moc líbí i ta barva.Jsou skvělé.Holky jdeme teprve večeřet.Máme francouzké.Tak papa

asmeena
11. čer 2009

tak ty jsi mi udělala moni chuť, asi taky udělám příští týden francouzské brambory - mniam. Teď už mám ale naplánováno, že v sobotu bude smažený sýr, brambory a okurkový salát a na neděli a potom i do práce na pondělí špagety s mletým masem. Teď jak píšu, tak se taky nacpávám zeleninovým salátem 😀
Moni: dobrou chuť.

ywushka
11. čer 2009

zuzka: obleceni by me z anglie melo dorazit pristi tyden,ted to jisti jeste plataky na gumu🙂 ha ha ha🙂 ale manzel mi dneska rekl,ze jsem hrozne sexy🙂 a o jsme mela plataky a zeleny natelnik🙂 ha ha ha🙂 To ma z toho nedostatku sexu🙂

ocka: no jo hlavne bacha na OHSS!!Hodne tekutin!!!!

as: jsou pekne,takove zkusenosti mam taky z botkama,pak jsme je nemohla ani videt!! jednou jsem si takove obula jeste kdyz jsme dojizdila do prace 50km a na zpatecni cestu jsem sla bosky pres cely obchodak,uz jsem nemohla prijit ani na bus!!🙂

Jinak ja uz odpocivam v hajankach i s manzelem🙂 tak krasnou dobrou noc vsem a hlavne prijemny vecer

hnedoocka23
11. čer 2009

ahoj holky,já tady měla sestru,švagra a malou..půjčili mi notas a vysvětlili mi vše...zítra si ještě koupím nějaké dvd v těch papírových obalech a mám o zábavu postaráno 😉 sbalená už jakžtakž jsem,ještě chybí nějaké ty drobnosti.. 🙂

zuzka11
11. čer 2009

Peti budeme na tebe moc myslet, ale ty beres notas s sebou, takze budeme v kontaktu.......bude to OOOOKKKKK, neboj 😉

Zkusenosti s novyma botkama ma kazdy, ja s botama hend kupuju naplasti, abych dosla🙂)))

Jojo, ivi, zna - delam si srandu, ze jsem prsata dama v teplakach na vecer🙂))jako v Sakalich letech...jsou proste pohodlneeee

hnedoocka23
11. čer 2009

piju jak duha Ivi,bohužel nealko 😀 😀 snad Ohss nehrozí,ale je pravda,že miule se mi rozjel po punkci! 😅
Zu:ale kalhoty zapnu,ale už to není ono,na boku mi to kype 😀 už mám taky vyhlídnuté jedny bílé platáky na gumu,jsou moc pěkné..asi si koupím i černé 😀
Mony:francie,dobrý tip na další týden(víkend)...

zuzka11
11. čer 2009

Sakra, ja to ted pochopila jako lakovani nehtu - francie, az paaaak mi doteklo, ze se resi jiiidlo🙂)))

Peti - kalhoty jsou no name, nebo nejaka znacka? ze bys mi dala tip......jinak ja taky nemyslim doslova teplaky, jsou to spis cerne kalhoty, vypadaji dobre a jsou pohodlne.....a k nim mam taky tilko, tak snad to neni uplne nejhorsi....

Mas sbalene casopisy nebo knizku?

hnedoocka23
11. čer 2009

Zuzi,časopisy si koupím zítra a beru ty dvd..knížku asi ne..ted mě to nějak nebere,mám takové období..ale jak budu těhu,to budu číst ostošest 😎
Zuzu,já rifle chodím kupovat i k tamanům,ale je pravda,že tam mi moc nesedí... 😒 takže spíše zabrousím kenvelo-new yorker-orsay 😉 a navíc mi vadí u tamanů,ty dotěrné prodavačky,stojí u tebe,jak kdybys je chtěla okrást 😠 proto miluji velké shopingy..tam se nikdo nestarrá.. 🙂
navíc do new yorkru chodím ráda i proto,že tam je vše..a i dobré ceny za tílka,trička 🙂
a ty platáky jsou pěkné..proti nim nic nemám,mám právě taky vyhlídnuté a za dobrou cenu 450,-kč s gumou v pase 🙂

hnedoocka23
11. čer 2009

a k platákům můžeš nosit jak tílko,tak tuniku 😉

zuzka11
11. čer 2009

Peti presne, at me nechaji at si to v klidu prohlidnu....a ne hned - prejete si a stoji ti za prdeli a nehnou se 😠 tady jsou presne tyhle znacky "nedosazitelne" - skolni mladez to ma obsancovane a pokud tam rpides, tak se nikam neproboxujes a pokud jo, tak uz nemaji tvoje cislo......byla jsem vcera v HM pro sponky a byl to fakt des......

asmeena
11. čer 2009

jsem zrovna dnes říkala manželovi, že se divím, že se tady ti ťamani ještě uživí, to za stejnou cenu nakoupím ve velkých obchoďácích a ještě na to mám záruku a možná i lepší věcičky.

zuzi: ale takové pěkné nechtíky s francií by nebyly od věci, ale já uměláky nemusím a zatím na francii nemám pěkně odrostlé nehty.

očko: držím pěstičky ať ti to dobře dopadne a rychle ti to tam uteče.

Ivuš: důležité je, že se líbíš manželovi. A ještě nosíš ty svoje dlouhé vlásky?