Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
11. črc 2009

Ty fotky vypadaly fakt kraaaasne. Preju at je ti pbro lip....nebo o moooooc hur a povidas si se zachodem 😉 😀

Mikyyyy - ja te uplne prehlidla, kocko...........jak se mas? tak Davcu jste poslali pryc a Lukyho jste si nechali doma? jak si to D.uzil? styskalo se mu?

asmeena
11. črc 2009

Tak snad to co nejdřív přejde. Díky.
Jdu si lehnout a zaspat to. Zítra jedeme na ty borůvky, tak musím být v pohodě.

kathyna
11. črc 2009

Očko a Ywu, držím palce, ať to vaše trápení brzy zmizí a můžete se v klidu těšit z těhulkování 😵 😵 😉 😀

miky123
11. črc 2009

caute,
ja už vam tu psala rano,ale jaksi semnou kun nespolupracoval 😖

Davča přijel,opaleny a 4kg přibral 🙄 ,tak ho ted furt něco tlačí 😨
Dneska jsme všichni jeli na zvěřinové hody,byla super relaxace i počasí se dalo.

Na hříbky jsme se byli podivat i my ,ale jen u nás a vubec nic ani jedovaté,jen sme v lese na keři viděli pověšené prezervativy 😀 Tak to asi i ti před námi zapíchli a využili jinak,plnohotněji 😎 😀 😀

zuzka11
12. črc 2009

Miky 😀 to musel byt teda vylet🙂))) Misto hribku kondomy.... 😉 Ja loni cestou na vrchol Kilimanjara pocitala obaly od karamel....nekdo predemnou je dohazoval, tak jsem si s P.delali srandu, kde byl tezky usek - hned byly karamely treba tri a kde byl lehky - stacila jedna🙂)))nachazeli jsme je az k vrcholu 😀

4 kilca u more...a urcite se taky vytahnul, vid? tam ten vzduch dela divy.......

Dneska se chystame s kamaradama na obed, uz jsem se tenhle tyden navarila az az, tak se tesim......A zitra ten UZ.......

Holky - preju moc hezkou nedeli, Ivus - at uz te tu mame brzo zpatky........Peti - jak je? odpocivas? Asmee - co hlava? A jak boruvky, taky misto nich kondomy?
😀

hnedoocka23
12. črc 2009

ahoj hollky,ležím,odpočívám....kdybych neměla bolesti menstruační,tak se cítím báječně,už mě trápí od středy 😒
asmeen:moooc pěkné fotečky,krásná příroda i penzion 🙂 A netajíš nám tak náhodou něco??že by těhu jsi byla?únava+bolesti hlavy 😵 pápá všem a hezkou neděli přeji,večer kuknu

ywushka
12. črc 2009

Ahojky holky zdravim! vsechny testy,krev,moc a dokonce i chirurgicke konzilium bylo negativni,takze me dneska propustili domu,uz jsem nemela ani infuzi,jen cipky proti zvraceni!! Takze se jdu vyvalit do postele!!! Jejda jedna noc v nemocnici uplne staci!!!

mejte se krasne

hnedoocka23
12. črc 2009

holky,se máte že nemusíte ležet,kromě Ivči..příští týden mají být vedra a já budu v lůžku,ale co,hlavně,že to dopadne dobře...
ted jsem se naobědvala(ani nemám moc chut k jídlu)a jdu zase do postele...břicho pořád bolí,na chvíli mi zabral paralen..ale je to k ničemu..jsem blbá,že jsem neřekla o těch bolestech včera primářovi a proč je mám,jsou vyloženě menstruační a jde mi to do křížů....kdyby mi ž konečně přestali,tak jsem v klidu,tak se to pořád táhne....u MS jsem měla bolesti max dva dny,ale tedkom..humus... 😔
kolik můžu brát maxim.paralenů za den jako těhule???
Ivi:hezky odpočívej....

zuzka11
12. črc 2009

Peti 1 tbl co 8hodin......moc na tebe myslim at je lip, zkus to zaspat......nebo si dej caj nebo kapucino, me pomahalo teple......

Ivus - super ze uz jsi doma! Cipky proti zvraceni? ja myslela ze te bolely zada? 😕

ywushka
12. črc 2009

Vcera jsme byli na navsteve a me bylo porad tak nejak divne,zacal me pobolivat podbrisek a trosku me to slo zase i do krizi,uz jsem to parkrat mela,tak jsem jela do nejblizsi nemocnici (do hodonina),tam se me doktor nezeptal ani na jmeno,ani nechtel tehu prukazku,jen me rekl,at se vyslecu a prohmatal me zevnitr a zvenku bricho,krekl ze me tvrde a diagnozu urcvil jako zacinajici potrat,z toho jsem byla uple v soku a to neudelal ani zadny ultrazvuk! Tak me rekl,at si zajedu domu pro veci a prijedu na hospitalizaci,ze si tam par dnu polezim! Nedalo me to a zajela jsem do breclavi do nemocnice,i kdyz to bylo dalsich 20km,tam me udelali i ultrazvuk a odebrali moc,miminko bylo v poradku a jen se zaobrali tim mim nechutenstvim a nevolnostma,takze si me tam prijali na sledovani,vsechny vysledky byly negativni,tak me dneska pustili,bud by me pustili dneska nebo zitra!!! Mam jen cipky od nevolnosti a mam jist vic malych davek behem dne! A na kontrolu na gynekogii,to jsem objednana i tak na stredu! Takze asi tak moje zazitky z nemocnice!!!Mejte se krasne pa

lenkacar
12. črc 2009

teda ywus co to bylo za kretýna doktora .. 😕 😕 😕 😕 ještě že se mimísoi nestalo něco leknutim z diagnozy

asmeena
13. črc 2009

očko: nic netajím, dneska mi klesla BT, takže očekávám mrchu. Ach jo. Kdy už se i na nás usměje štěstí.

Ivuš: tak to ti teda nezávidím. co to bylo za debila doktora? 😠 😖

asmeena
13. črc 2009

Včera jsme byli na borůvkách a hřibech ve Vsetínských vrchách. Nasbírala jsem 2,5kg borůvek a dnes je budu teprve zpracovávat. Včera jsem byla totálně k.o. Chytla jsem tam nějaké střevní potíže a museli jsme po cestě 2x zastavovat v lesíčku. Jinak hlava už od včerejška nebolí, tak je to fajn. Asi mi prospěl čerstvý vzduch, ale zase na střeva to byl záhul

hnedoocka23
13. črc 2009

dobré ránko všem..včera jsem zalehla už brzy,noc pohodová až na sny,co chvíli jsem se budila 😠
dělala jsem dneska test,protože mamka to chtěla,čárka je už silná,než ta kontrolní se ukáže...jinač večer se mi to tak rozjelo,že už jsem měla pocit,že je to konec,tolik krve najednou...pak jsem to obrečela....jenže to je z toho,že když jsem pořád ležela s nohama nahoře,krev nemohla nijak odtéct a jakmila jsem se postavila,tak to byli niagárské vodpopády...břicho pak ustalo....mamka mě furt utěšuje,že je vše v pořádku,že těhule jsem a jen se prostě čistím a když mám ještě k tomu tu endošku nevím holky,věřím čím dál mín a páteční kontroly se bojím jak čert kříže 😔

asmeen:to ti nezávidím...když tě přestane bolet hlava,hned se ozve něco jiného 😒 a neboj,i na vás se štěstí usměje 🙂

Ivi:jak je?líp?
ZU:moc na tebe myslím,at ti to dopadne nejlíp jak jen může 😵 😵 uvidíš,že jo....

zuzka11
13. črc 2009

Dobre ranko!

Asmee, to bude kolac 😀 Super, ze ta hlava uz je lepsi..¨...

Peti - bude to v pohode, uvidis.......takze v patek kontrola v Olmiku? A bylo mimo hodne dole, nebo co ti dr.rikal? Jinak s tou krvi mas pravdu, ale vylekalo to, vid? ze ji vyteklo tolik.......sakra, nas ty decka narvujou....

Ja jdu dneska 14,45, cely vikend jsem byla v pohode, ted tu chodim a jsem nervni 😖

hnedoocka23
13. črc 2009

Zu nebud nervní a netrap gyroska,vše bude ok...

DR.mi řekl,že je níže než by měl být,ale prý to nemusí být hlavní příčina špinění+krvácení...

Zuzi,prosím tě,kdybych nedej bože potratila třeba včera..jak dlouho se ještě drží hcg v krvi,jak dlouho klesá? 😉 dělala jsem si ten test a je furt krásný...

zuzka11
13. črc 2009

Peti nesil s potratem, je to OK!!!!!!!A pokud si nejsi jista, jed na kontrolu ted, nema cenu se nervovat......HCG drzi dlouho:(((Klesa individualne, min.tyden by tam bylo......tim jsem te nepotesila, vim, ale je to tak....takze pokud by ses mela nervovat, jela bych radsi hned a rekla ze jsi v noci hodne zakrvacela, jsi prvotehulka po IVF nikdo se na tebe nebude divat spatne.........

hnedoocka23
13. črc 2009

Zuzi já to tak trochu tušila,že neklesne ihned..spíš jsem s tím smířená.......pokud se to bude horšit,pojedu.....

hnedoocka23
13. črc 2009

a Tobě držím palečky 🙂 páááá

larri
13. črc 2009

Ahoj ocko,ja mela pozitivni test pri hcg 147 a na posledni kontrole mi rekl dr.pokud bude hcg 50,tak je to ok a pak to pujde pomalu dolu.Tak si vyber,ale neboj bude to dobry.
Ja uz spinim a trosku krvacim poctvrte a to jsou nervy,kdyz nevim co mne ceka.
ty mas bobiska u sebe,tak se drz.

hnedoocka23
13. črc 2009

ahoj larri,jsou to ale nervy ☹ proč se musíme takhle trápit........!!!!!!!!!!a bolesti nějaké máš???

zuzka11
13. črc 2009

Peti, vis, ze jsem te nechtela strasit........delas spravne, pokud to bude OK, lez, vydrz to.......a kdyz bys byla hodne nervozni - jed........

hnedoocka23
13. črc 2009

vím Zuzi...at už je pátek sakra!!!jdu ležet,pá

larri
13. črc 2009

ocko,uz zacinam citit bolesti,jak pri silne menstruaci a dost mne boli prava strana.Jdu se pomalu chystat,za chvili vyrazim na kontrolu.

ywushka
13. črc 2009

ocko: jejda to je teda porad dokola trapenicko i u tebe,ze ?? musime to vydrzet a pekne lezet!!!

Tak se musim pochlubit,dneska uz jsem zvladla dva chlebiky s maslem,kousek cokolady,kysele gumove pasecky (jsem jak mala ty me jdou nejlepe ),tvarohoveho misu a ted jsem mela i talirek zeleninove polevky,jsem sikulka!!! se musim pochvalit!!! Rano me nebylo ani spatne,trebas ty cipky pomuzou,ted jsem si jeden dala,vcera jsem z toho byla takova cela rozhozena,tak snad uz to dneska bude o! Zatim jen posedavam a polehavam na dvore na houpacce hezky ve stinu a ctu si casopisy!

zuzka11
13. črc 2009

Ivus chvalim na menu i za cteni casaku🙂))ja uz prerovnala suplik s ponozkama a kalhotkama, za chvili si dam obed a pak pojedu 😀

hnedoocka23
13. črc 2009

Ivi:jsi opravdu šikulka,jen tak dál...... 🙂 🙂 trápeníčko je....v pátek si vyslechnu ortel 🙄

ywushka
13. črc 2009

ja jdu ve stredu na kontrolu,ted se musime ocko vzajemne podrzet!!! Neboj mrnouskove to snad zvladnou!!

hnedoocka23
13. črc 2009

Zu:tak co??v pohodě vše?? 😵

zuzka11
13. črc 2009

Holky ted jsem prisla, cisteho casu jsem tam lezela 2h na lehatku, promital mi vse na strop, uzasny uazitek.....zkontroloval kazdy organ, vsetne pytliku a pindika, prsticky vsude, vsechny hodnoty a vysledek je supeeeer, maly ma 1430g - ciz je uplne OK, v terminu by mel mit kolem 3100g, strasne se mi ulevilo.....

Tak konec o me - jak s emate vy? Ivus porad OK? Muzes jist, nenuti te to na zvraceni? A jak zada?

Petulko - co ty, spinis jeste nebo ted uz ne?