Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
15. říj 2009

Tak to už máš taky za chviličku, budu držet vše co mám.To já už budu mít po testu a budu vědět zda se zdařilo. Mám testovat 29.10. dostala jsem dokonce už i těhu test 😉

kasa
18. říj 2009

ahoj verčo

zuzka11
18. říj 2009

Dobre ranko, kocky.......

As jak se citis, jak prozivas vikend?Taky je u vas tak strasne hnusne? 😖 Jsem zvedava, co svetlusky....mimochodem-kraaaasne jmeno 😉

Miky - tobe se to taky blizi, jupiiiiii......co kluci, nejsou nemocni?Mamka je ucitelka a rikala, ze tak polovina zaku i ucitelu pochrchlava......

A novinky u me?Vcera jsem zvladla kadernika - barva a strih, tak jsem krasava 😀 Jinak jsme meli hezky den, sli jsme jeste na obed do pizzerky, pakdoma pohoda....a na dnesek byla ohlasena navsteva, ale odhlasili se, skoda.......tak jeste uvidime,P.popadla touha jit do Narodnihomuzea - nikdy takove touhy nemel, nevim co se deje 😉

Co vy, jak se mate?

asmeena
18. říj 2009

ahoj zuzi: tak to jste měli pěkný den a jak to zvládal Adámek?
Já mám ještě jednu super zprávičku, nám to jedno embryjko, které v den ET bylo pouze 4buněčné, dál porostlo až je z něho blastocysta a pokud to do dneška vydrželo (mám o něm zprávy naposledy ze včerejška), tak mi ho dnes zamrazí. 😵 Tolik štěstí najednou, to se mi ani nezdálo. 🙂

zuzka11
18. říj 2009

as to je parada.....jeeezis, tak to byly kvalitni svetlusky 😉 a jak se mas, co delas? co noveho doma, co manzel?adam to vcera cele prospal, proste ho hlidal tata, tak neprudil 😀 kdyz hlida aminka, tak dela strachy 😉 neeee, byl fakt zlaty, v pizzosce si 5x cucnul a spal dal, doma to same.....mel nejaky spaci den, az jsem byla nervozni, jestli mu neco neni 😀

asmeena
20. říj 2009

holky, jsem blbka, ale neodolala jsem a protože měli super ceny, tak jsem si dnes koupila něco pro naše miminka. Doufám, že se jich dočkáme. No, ale nekupte to za ty prachy. 😀

miky123
20. říj 2009

děvčata hoj,
tak sem si vas přečetla ale neda se odepsat,Lukin mi sedi na klině a furt mi při psani přicvakava písmenka 🙄 Hodne večer pil a odpustil do postele 😠 ,tak jsem ho musela dat do svojí suche tam si schrupnul asi hodinu a ted je fit 😖 v jednu v noci 😠 😀 ,ach jo

miky123
20. říj 2009

holky ještě sem četla na jine diskusi ,chodila tady taky za nami dckami,měla ted 4ivf a je těhule 😵 ,takže další dukaz že to funguje 😲 😵

asmeena
21. říj 2009

miky: tak to ponocování ti teda nezávidím. To já se probudila dnes akorát ve 3:00 šla se vyčůrat a zase jsem to zalomila.
Jé tak to je super, že dckami se zadařilo. 😵

zuzka11
21. říj 2009

Aaaaaa, zdravim nespalky a couralky 😀 Adama bolelo brisko, tak jsem nespala skoro vubec, on to ted zalomil, me boli hlava a jsem KO....a to musim dopolko na socialku.predpokladam, ze z tech milych urednic me zacne bolet hlava jeste vic......

As - tak se pochlub, co jsi koupila? 😉

Miky - supr, moc diky za zpravu o dckami, je parada, kdyz to vyjde...ono asi fakt funguje, ze kdo si pocka.......

Holky, nemate nekdo zpravy o Hnedoocce? jak se ma? Moc mi tu chybi.....a co ty Ivus, jak se citis, jak probihaji pripravy domecku, na mimco? Co manzel, je vic doma?

asmeena
21. říj 2009

zuzi: očko občas nakoukne mezi nás Kelišky z Fertimedu, chodí do práce a jde asi na kontrolu do CARu - teda psala, že se chce objednat.
Jinak to co jsem pořídila včera na nákupu mám v albíčku jako poslední fotečku. 😀
A co jinak na sociálce? Natrefila si na dobrou úřednici?

cizu
22. říj 2009

Ahoj holky,
tak jsem tady po delsi dobe. Musim se s Vami podelit, protoze pokud to vyjde, tak je to primo zazrak - vysledky budou dnes odpoledne.
Po moji diagnoze - polyc. ovaria, castecne nepruchodny vajecnik, manzeluv spermiogram neni k oslavam, po jednom neuspesnem IVF a jednom KET nas poslali na vysledky - na imunologii a na trombofilni stavy apod (jak se bere tech 7 zkumavek). Mame vysledky a zitra mam jit na konzultaci, co dale.
Chybejici menstruace (spojena s chybejici ovulaci) se po poslednim neuspesnem KET vratila - stale zadna od te doby se nedostavila.........takze navrat k normalu☹
Shodou okolnosti jsem se chtela nechat ockovat proti chripce...sestricka me upozornila, ze nesmim byt ani nemocna, ani tehotna....tak jsem si dneska pro jistotu udelala tt (mimochodem je to prave 45 dnu od posledni mestruace)......a nebudete verit, do minuty tam byly okamzite // - stejne silne viditelne. Hledela jsem na to, jako spadla z visne a hned volala do CARu, abych si mohla nechat udelat HCG. - vysledky budou ve 14h - tak jsem zvedava, jestli to klapne, tak je to vylozene zazrak..!
Tak dam vedet odpoledne! Mejte se.....

monajs
23. říj 2009

Ahoj kočky,
jak se máte? Dnes jdeme na oslavičku,ale pěkně opatně 😉
Holky,moc na vás myslím.
Ass,už jsem moc zvědavá.
Miky,máš to za pár,co?
Zuziku,nějaké nové fotečky malého?
Cizu,myslím na tebe...

asmeena
23. říj 2009

cizu: tak jak si pořídila na krvi? doufám, že jen a jen dobré zprávičky. Bylo by to něco úžasného. Moc ti to přeji¨
monajsku: užij si oslavičku a šetři se. 😉

hnedoocka23
24. říj 2009

ahoj holky,hlásím se po delší odmlce..sem tam nakouknu do našeho tématu...až se stydím,že na Vás jsem vždycky zapomněla..já hlava dubová......jsem v pořádku..... 🙂 nic mě netrápí,užívám si práci,cvičení......
vítám nováčky....
Zu?co Adámek,je hodný poslouchá maminku??? 😵 to není možné,už má měsíc,to letí....
a co Ivi ty??,už se ti to blíží...cítíš se dobře?? 😉

hnedoocka23
24. říj 2009

jinač mě přepadla zase nějaká lehčí viroza,tak baštím hodně ovoce,vitamínky,spíše polehávám........ 😉
mějte se hezky,Asmeen a co ty??kdy budeš testit?,držím palušky na // tlustice..... 😉

asmeena
24. říj 2009

zkusila jsem už včera odpoledne testnout, ale nic, tak možná je ještě brzo - chlácholím se tím.
Zítra ráno zkusím znovu testnout. Tak uvidíme. Ofic termín testování mám až ve čtvrtek, tak pořád doufám.

hnedoocka23
24. říj 2009

asmeen,tak jestli máš testovat až ve čtvrtek,tak opravdu je čas....a tudíž jen /...počkej ve čtvrtek budou už //..moc ti to přeji 🙂 už je na čase.......

asmeena
24. říj 2009

díky očko, kéž by. A co vy? pořád to necháváte na přírodě?

hnedoocka23
24. říj 2009

jojo asmeen,na přírodě 😉 😉 😀

asmeena
24. říj 2009

Tak doufám, že se na vás už taky štěstíčko co nejdřív přilepí. A když si teď nachcípaná, chodíš do práce?

asmeena
24. říj 2009

já jsem teď před chvílí přišla z obchodu, šla jsem nakoupit na bramborový salát, zítra si uděláme řízky a salát, ale dárečky se potom asi rozdávat nebudou. 😀

asmeena
24. říj 2009

očko: a koukala jsem ,že si zrušila albíčko.

hnedoocka23
24. říj 2009

letím,musím se připravit jdeme na narozky od švagra 😉
jsem jen lehce nachcípaná,víkend mám tedkom volný,dělám až po+út......papaá měj se.... 🙂

hnedoocka23
24. říj 2009

já si zanedlouho založím nové 😉

asmeena
24. říj 2009

ahoj, užij si oslavu a uzdrav se.

cizu
25. říj 2009

Ahojky - odpovidam ne sice hned odpoledne, ale prece.
Tak je to potvrzeno i ultrazvukem, jsme v 7tt, uz celkem velci (8,4mm) a srdicko tluce jako o zavod - proste zazrak🙂,jsme i s manzelem stastni jako blechy🙂)
Tak snad se to podari a ten nas bojovnik vydrzi do zdarneho konce!
A Vam vsem at se postupne dari (a nebo radsi vsem najednou), berte si z nas priklad - i zazraky se stavaji🙂

asmeena
26. říj 2009

cizu: gratuluji a to je teda přirozeně?

cizu
26. říj 2009

Asmeena: jj, prirozene. My jsme byli nejdrive na I.IVF, pak hned do mesice na KET, ani jedno nevyslo a rekli, ze stop pokus-omyl, ze nekde musi byt chyba a nahnali nas na vysetreni (kdy na vysledky se cekalo 6 tydnu)...a neco se diky tomu IVF a KET a tem lekum muselo zvrtnout, vajicko se po KET a po menses nakonec uvolnilo a spermisky hned oplodnili🙂) na HCG me napadlo jit jenom tam, vzali me krev a pak i na ultrazvuk, ale zadny vystup jsme mimo fotku z ultrazvuku nedostali - pry kdyz se o to nezaslouzili, nemaji co psat🙂))
Holky, vsem Vam moc drzim pesticky - nadeje umira naposledy a zazraky se deji!!!!!!!
Pacek, Z*

asmeena
26. říj 2009

cizu: tak držím pěstičky, ať je vše vpořádku a za 9 měsíců ať držíš v náruči to překrásné mimiško.