Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
12. led 2009

Petro,
mělo by to letos vyjít + bonus na víc, asi dvojčátka smajlik

hnedoocka23
12. led 2009

tohle mi napsala Hanny,psala jsem ji zda tento rok otěhotním.. 🙂

monajs
12. led 2009

Jejda,tak TO MUSÍ VYJÍT!!! 🙂 Jinak to přece nejde.

Jinak Asmee,ten obrázek od manžela co ti dal na břicho,mě hrozně rozesmál 😀

hnedoocka23
12. led 2009

byla jsem ještě u nás u kartářky a ta mi řekla to samé,taky dvijčátka..holku a kluka..ale chtěla jsem si to ještě pojistit a tak jsem napsla té Hanny a ona to potvrdila..jsem moc ráda 😵

monajs
12. led 2009

Očko,můžeš mi poslat kontakt na Hany?Jestli to jde...

monajs
12. led 2009

Zuzi,asmee,poslala jsem vám ty rifle a ještě jednu fotku-překvápko pro manžu na dnešní večer 😀

miky123
12. led 2009

očko:napiš mi prosím taky kontakt na tu hanny,díky 🙂

Já vas ted akorát tak stačím dočítat ,tot vše ,když se chcu rozepsat tak někdo příjde a šmytec ☹ ,tak sem to asi tase přivolala ,net. mame naproti oknu a vidím že přijel tchán z honu a nese v kukou bažanty ,no takovych 12 je tam určitě ,musím končit ,donesl je prý nám a mám je jít škubat 😠

ywushka
12. led 2009

hnedoocka:jak jsi dopadla na kontrole???

hnedoocka23
12. led 2009

ahoj..tak na ko nic špatného,vše jak má být,akorát se mu nezdála má sliznice,mám ji 10mm velkou,což prý je dost na 10den cyklu a raději mě poslal ještě na odběr hcg,prý to může být těhu jinač jsem dostala od něj vizitku a jakmile v únoru dostanu menzes,mám se ihned objednat do Bohumína na laparku,kterou provedeme po ms..
pak mě v autě tak napadlo,jestli tu sliznici nemůžu mít z toho čaje tak narostlou a taky jsem mu řekla,že mě pořád bolí prsa(napětí)ikdyž už mám 3týdny po ivf..řekl,že to je docela normální,ale taky to můžeme přisuzovat těhotenství..takže zítra si mám zavolat na výsledky..

ywushka
12. led 2009

Hnedo:to by byla legrace 😀 by jsi me ale v tom pripade predbehla s tim porodem 😀 !Ja jsem objednana na kosmetiku,tak frcim!!!Budu drzet palecky s tim HCGeckem!!!!No mohlo by to byt i toho caje!!!Zatim pa pak si popovidame 😀

ywushka
12. led 2009

hnedo:jo ani jsem se nezeptala,ty jsi taky N¨na neschopence???

hnedoocka23
12. led 2009

Ivi nejsem..od laparky ale půjdu a zůstanu až do ivf a i přes 😉 a pak už budu snad těhu a čekat ty dvojčátka 😀

hnedoocka23
12. led 2009

jdu žehlit,vysát a večer nakouknu a pokecáme 😉 pá

monajs
12. led 2009

Očko,díky za odkaz.
A to by byla parádička,kdyby to tak nečekaně vyšlo,co?Tak držím palečky,ať to není od čaje 🙂

monajs
12. led 2009

Asmee,Zuzi,kdepak jste?

No nic,frčím dělat manžovi sváču a pak pojedeme ke kamarádům na besední kafčo.Pa zítra 🙂

zuzka11
12. led 2009

Nenávidím to, teď se mi smazal tak dlouhý příspěvek!!!

Ale vy jste mi stejně zmizely, než já se sem dohrabala, učila jsem a odpo jsem nějak po obědě vytuhla 😵

As, Moni - máte email 😀

Ad botičky a kabelčičky - mám vždycky vlnu, někdy chodím ve starém a ani mě nenapdane si jít něco koupit a pak mám zase období kdy nakupuju moc ráda, jako každá ženská.......a i když jsem konzerva na barvy oblečení, kabelku, rukavice a boty mám ve fialové - taková tmavší a miluju je 🙂
Taky jsem flink na kosmetiku - Iwus má můj obdiv a na kadeřníka - nechápu se, já se cítím líp, když od nich jdu, přitažlivější a všechno, ael nějak se nemůžu nikdy dokopat tam chodit, kosmetika mi přijde ještě míň akutní než kadeřník, k němu jdu cca každé 2 mešíce, ale když by se měla zprůměrovat kosmetika? A ne že bych ji nepotřebovala!

Zase jste mě hecly a já se pokusím s tím něco udělat!

Peti- ty už radši vybírej kočárek pro dvojičky, máš to posichrované ze všech stran, tak to by bylo, aby nebylo!!!!!

Miky - jsem moc ráda, že tu jsi, jaká je nálada dneska? pořád stresy? propouští se?

dckami
12. led 2009

ahoj kočky,
tak jsem byla dneska v Pronatalu na kontrolních stěrech, utz, vzali mi i krev. Tentokrát budu mít krátký protokol. Vzhledem k tomu, že minule jsem měla dlouhý protokol a stimulaci gonalem a bylo to bez odezvy, dr. mi změnil stimulaci. Od 1.DC budu stříkat Synarel, od 3.DC Puregon. Na kontrolní utz pojedu 7.DC. Od zítřka budu brát ještě Prednison 1-0-0. 😉 Tak uvidíme....... 😅

asmeena
12. led 2009

Ahoj holky, tak jsem se konečně dostala k PC. V práci jsem nakonec byla od 6:30 do 14:00 (školení šílené, a ještě šílenější ta nová nemocenská - otřesné propočty).

Peti, taky jsem si nechala věštit od té hanny a mně napsala toto:

asmeena
12. led 2009

Dobrý den Hanny, narodila jsem se v 8:16 a manžel 4.7.1977 v 7:30, již 3
roky se snažíme o miminko (byla jsem již i 2x na umělém oplodnění a stále
neúspěšně. Chci se zeptat, zda bude rok 2009 pro naše otěhotnění
úspěšnější.
Moc děkuji za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

Odpověď: Hanny 20:15:34 - 07.01.2009
Veroniko,
protože je vás tady hodně, co se ptáte po marném snažení o potomka a zde
jsem již několikrát odpovídala, pozor, aby jste sobě nepřinesly spíš
zklamání, protože nejsou všechny odpovědi KLADNÉ. Tak odpovím takto i pro
další, co si odpovědi čtou. Nesnažte se ptát na konkrétní čas - ten je pro
vás všechny jenom dogma,ale nehledáte skutečnou příčinu. Tím sebe šidíte o
možnost nalezení pravého důvodu, nepočetí, neúspěchu.A věř mi, milá
Veroniko, že bych vám všem ty mimča ze srdce přála, pokud ale něco nejde
přirozenou cestou - má to hlubší význam. To, že máme dnes možnost umělého
oplodnění, které je stále 50/50, je sice nadějí. Přesto, pokud má potomek
přijít, přijde. I když tě napadne ta nespravedlnost, že některé ženy, co
se
nestarají,mají kupu dětí a ti co by se rádi starali, ne a ne. To bych zase
popsala druhou stranu Podívej, u tebe tu dětko je - ALE..., není to
spojeno se zdr, problémem, je zde něco jiného. Může souviset s bydlením,
nebo s prací, ale na toto bych doporučila spíš kyvadlo...PS: ale jak se
dívám ještě na tvé datum narození, tak ti poradím, že tento datum, je velký
svátek - magický. Pokud nejsi skeptická vůči jistým šamanským kouzlům,
mrkni na odkaz akce, již by tam mělo být vyvěšeno, co dělat v toto datum.
Využij jej ve svůj prospěch Na dubnovém čarování jsem měla také "kočku"
co toužila po mimču a ona vždycky na dalších akcích tvrdí, koukněte na mé
bříško, já jsem důkaz dubnového čarování Už každou chvilku čeká na
porod...

ywushka
12. led 2009

zuzka11:no ja zase na tyto veci chodim docela rady,vzdycky si objednam kosmetiku i s masazi,takze si to uzivam🙂!!A kadernik to je taky moje!Zitra jedu jeste na diamantovou dermabrazi-taky kosmetika🙂 ale trosku jina

asmeena
12. led 2009

Tak to já taky moc nejsem na kosmetiku, byla jsem dvakrát za svůj život a super bylo, když mi dělala masáž obličeje, ale jinak mě tam nebaví ležet 2 hodiny. 😉
A ke kadeřníkovi chodím 3x do roka. To stačí. 😉

zuzka11
12. led 2009

Jak píšu, Ivuš - stydím se a něco s tím udělám, já tam taky jdu ráda,ale objednat se, jít tam....radši zavolám že ne a jdu si zaběhat 😀 vím, že je to špatně, ale zamakám na tom!

Zatím se musím "pochlubit" - pravidelné holení mi zatím vydrželo! 😉

Ivuš a ta dermabraze je peeling? nesedře ti to tu kůži moc?

Asmee a půjdeš na čarování??? Jaké bylo shledání s kolegyněma????

Dckami - tak to držím palce,ať to teď vyjde!!! Je super, že dr.dělá všechno možné, mění, aby našel pro tebe to nejlepší!

zuzka11
13. led 2009

Dobré ránko! Mám tu někoho? 😉

asmeena
13. led 2009

ahoj zuzi, jsem tady, dnes jsem si hodně přispala, nechtělo se mi vůbec z postele, když tam venku tak hnusně fučí.

Shledání s kolegyněmi? Už jsem se dokonce včera dokázala pořádně vytočit, ale pak si říkám budu nad věcí, některé pipiny za to prostě nestojí. Napíšu ti proč jsem se tak vytočila do IP, nechci to tady ventilovat. 😉

zuzka11
13. led 2009

Napiš....jsem moc ráda že tu jsi! 😉 Tady nefučí, je sluníčko, ale zima že by psa nevyhnal.........

zuzka11
13. led 2009

Moni - co ty a tvoje překápko pro manžla? 😀 🤐

asmeena
13. led 2009

No, to by mě taky zajímalo, co manžel. To měl jako jen tak za odměnu? Nebo si to něčím zasloužil - narozeniny, svátek?

To já se v takových věcech se svou postavou stydím, i když manželovi by se to líbilo

Zuzi, dnes se budu válet doma, zítra jdu na kontrolu před IUI. jsem zvědavá jestli se mi náhodou zase na folikulu neudělala cysta. Minule jsem vyjímečně neměla, že by působil femigard? 🙂

Zuzi a taky jsem přemýšlela, ty nemáš díky své profesi nějakou protekci?

zuzka11
13. led 2009

Nemám, vidíš jak dlouho se snažím a nic 😀

Já dneska hlídám kamarádce syna- teď jsem ho šoupla na balkon prospat se, tak mám chvíli klid 😉 Zítra na tebe budu myslet, pak dej vědět, OK?

asmeena
13. led 2009

Určitě dám vědět. To je nějaký malí bobeček? To je ten jak jsi psala, že za to dostáváš i penízky jako au-pair? 😉