Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

hnedoocka23
23. led 2009

dobrou noc všem a pěkný zbytek večera.. 😵 😵

zuzka11
24. led 2009

Čauki!!!!!! Hlásím příchod, jste tu někdo????? 😉

hnedoocka23
24. led 2009

ahoj a dobré ráno všem.ahoj Zuzík 😉 já jsem dovařila..a chystám se za kamarádkou do práce,mám něco pro ní..

dolcevitta
24. led 2009

Ahoj baby som den po IVF mozem pit kavu 3v1?

hnedoocka23
24. led 2009

Ahoj dolcevito,já jsem kávu vůbec nepila ani když jsem byla na IUI..záleží na tobě..ale někdo si dá půlku mléka a půlku kávy do hrnku..jinač,držím pěstičky ke //..

hnedoocka23
24. led 2009

uvař si kakao nebo čokoládu..a nebo máš i kávy bez kofeinu.. 😉

dolcevitta
24. led 2009

Dik...hnedoocka

ywushka
24. led 2009

Ahojky holky,tak jak dneska jeee?
dolce:ja jsem taky po IVFku nepila ani colu!!!A kavu ja nepiju,takze s timto jsem problem nemela!!!

zuzka11
24. led 2009

Podle mě zlatá střední cesta, jedno kafe za čas a ještě s mlíkem neuškodí, ale když ho piješ častěji, tak radši bez kofeinu, a ty teď dělají taky docela chutné.....Důležitá je psychika.

Ivuš - taky nakukuju a dneak je tu mrtvo, i já vyrazila do města do knihovny a teď na prochajdu do parku, byla taková srandovní, dobrá půlka parku zamrzla , že to vypadalo jako jedno velké kluziště, tak všichni chodili jako "připosraní" 😀 Ale byla jsem na vzduchu, to je hlavní.

Co vy, hádka v pohodě?

hnedoocka23
24. led 2009

ahoj..u kamarádky suprovně,pokecali jsme zase pořádně..dala jsem si ananasový džusík,na kafčo chut nebyla..no a ted jsem udělala bebe řez,tak už se na něj manža těší..ale nakrájím ho až zítra 🙂 ted jdu cvičit..a potom asi žehlit,ale bere mě spaní.. 😀

asmeena
24. led 2009

Ahoj holky, dneska jsme se byli podívat na miminko,šli jsme na 5 hodin a domů se vrátili před chvilkou. Vypili jsme spoustu vína, tak doufám, že to popřípadě mému inseminačnímu zárodku nebude vadit. 😀
Dnes jsme konečně koupili i ty svíčky, které chceme použít na svátek světel za týden a šli jsme si je do kostele postříkat svěcenou vodou. Tak snad nám to přinese v letošním roce štěstí.
http://www.hanny.mysteria.cz/akce.php#únor
to je ten svátek, koukněte, slaví se to přesně na den mého narození, tak to má mít prý magické účinky.

ywushka
25. led 2009

Ahojky holky,taaak jsem si vcera byla na plese zivnostniku (jelikoz je i muj tatka podnikatel,takze to neni problem) vytahnout obalecky do tomboly,kazdy rok si je nakoupim vzdycky pres 1000Kc a mela jsem vzdycky 3 roky po sobe finale o nejakou hlavn cenu z 20ti cen!!!No a letos jsem vyhrala za tech 1700 Kc jen 10 balicku z vinem 😀 ha ha ha pry budu mit stesti v lasce 😀 !!!No co...nemuzu mit kazdy rok stesti 😀 !!!Pak jsem se tam trosku pomotala,ale bala jsem se aby tam nebyl nekdo z prace,sice tam jezdi jen jeden doktor,ten by me asi nepoznala,ale hlavni sestra je z odtud,tak jsem ¨mela strach ze by tam mohla byt i ona,prisla jsem si jen pro ty super balicky a pak jsem pred pulnoci byla doma!!!Manzel jeste zustal u nas v baru a dorazil domu az neco malo po druhe hodino trosku podnapity,ze jsem myslela,ze spadne i barak jake vyvadel rany pri vyslekani,dokonce i bundu ma v pokoji na zemi 😀 Pekny den

ywushka
25. led 2009

Jejda tady jeste vsichni spinkaji!!! 😀

hnedoocka23
25. led 2009

pěkné nedělní ráno všem..kdepak vězíte,dospáváte??mi se taky nechtělo z postele vyhřáté vén ☹ ale co,mám nějaké povinnosti,tak at je mám co nejrychleji za sebou a odpo můžu chrupkat a koukat na telku 😀 pápá,jdu kuchtit oběd..
IVI,mě teprve ples čeká,minule jsme byli na mysliveckém a vyhráli jsme koroptvi,ovoce,utopence a bravka!!!ale ten bravek byl domluvený,jojo známosti 😀 😀

zuzka11
25. led 2009

Čauki holky! Tak koukám, že si všechn yvíkendově užíváme!my se rozloučili s návštěvou, bylo to moc fajn, pokecali jsme........a teď jsme vyhlásili pohodu....mě začínají trošku chytat stresíky z úterní kontroly........

hnedoocka23
25. led 2009

Zuzi,žádné stresíky..bude to O.K. 😉 držíme všechny palce

asmeena
25. led 2009

Ivuš: tak aspoň něco jsi vyhrála.

Zuzi: tak pěkně odpočívej a relaxuj. Žádné stresy, jsi těhulka, tak si to užívej. 😵

zuzka11
25. led 2009

No konečně se tu někdo ukázal, flákačky! 😉 Byla jsem se projít v aparku, bylo to fajn, je krásně sluníčko....jenom ještě občas namrzlo, děcka sáňkovaly....pohoda.

Co vy?

As - je super, že sis to užila a z vínka si výčitky rozhodně nedělej, když bys věděla kolik jsem ho já vypila! teda nejsem nějaký pijan, ale sklenka večer byla dost často, a vyšlo to.

Ivuš - jasně, štěstí v lásce 😀

Peto - a kdy vy máte ten ples? Já byla naposledy snad před 4 rokama, manžel není moc tancovací.......

hnedoocka23
25. led 2009

Zuzi,my ho máme 14.2.na Valentýna..snad neubu zrovna v nemocnici,jdu na tu laparku.. 😒 už se těším..

zuzka11
25. led 2009

A to jdeš přesne kdy??? Sakra, to se to blíží........bojíš se??? 😕

hnedoocka23
25. led 2009

nebojím..spíš se těším..datum se dozvím 2.2. 🙂 bát se možná budu až den předtím,jak se znám 🙂

asmeena
25. led 2009

Já jsem ráno trošku uklízela a po obědě jsem zahučela na gauč a do teď se jenom válím a je to docela hodně příjemné. Po dalším neúspěšném ET jsem se rozhodla, že budu myslet hlavně na sebe a z ničeho si nebudu dělat hlavu a kdyžý budu chtít odpočívat, tak budu odpočívat a žádné honičky a stresy (toho už bylo hodně)

Zuzi: tu procházku ti docela závidím, kdyby tady byl taky nějaký pěkný park, tak bych se taky ráda prošla.

hnedoocka23
25. led 2009

Zuzi,máte tam takové velké a pěkné parky jak v New Yorku??jestli jo,tak závidím 😀

asmeena
25. led 2009

Zuzi a co manža na tu dutinku?

zuzka11
25. led 2009

Parky tu jsou fakt nádherné, velké a na každém kroku....a celé město je protkné cyklostezkama, samé rovinky, fakt pohoda.......Peti - budeme na tebe všechny strašně moc myslet!!!

As - jasnačka, užívej si pohodu!!!!Taky jsem odpoledne zahučela na gauč, a teď to plánuju zase 😉 Manža je dutinkou nadšený, oba se bojíme/těšíme úterka.....kéž by.........

asmeena
25. led 2009

zuzi to bude v úterý brnkačka. Držím ti pěstičky i na nohách. 😀
Já jsem se teď koukala kam na dovolenou. Vybírala jsem mezi Dánskem, Berlínem a Adršpachem a vyhrál Adršpach. Ale do Berlína do Zoo bych chtěla někdy v květnu, červnu aspoň tak na prodloužený víkend. Tak uvidíme.
Když jsem byla před dvěmi lety v Holandsku, tak to byla nejkrásnější dovolená - jsme přes zvířátka a kytičky a tam toho byla spousta.

Zuzi: co ti tvoji chlapi na horách?

zuzka11
25. led 2009

To bylo teda super váhání As - Dánsko a Adršpach 😀 A kdy tam chcete jet?

Chlapi se vyřádili a vrátili se mi včera asi v půl 7, pak jsme pokecali a kolem půlnoci šli spát...a dneska cca v 10 Roman odjel, fakt pohoda......

asmeena
25. led 2009

No někdy v létě. Moře už nás moc neláká. Jsme za poslední tři roky až,až nabažení. Ráda bych někam autem (abychom mohli podnikat výlety na vlastní triko)

hnedoocka23
25. led 2009

Zuzi,my tady taky máme parky a ted jeden celý nový a moc pěkný..někdy s pejsanem se projdu,ale ne denně.. 🙂parky mám ráda hlavně na jaře a v létě 😉

asmeena
25. led 2009

No nám by tady měli taky dělat nějaký velký park kousek od baráku - aspoň to psali v Ostravských novinách, tak uvidíme. Bylo by to super. Doufám, že to stihnou dřív než stihnu otěhotnět. 😵