Jaká je délka anovulačního cyklu?

kleik
30. led 2012

Ahoj holky, tentokrát to podle teplot vypadá na anovulační cyklus. Můžete mi poradit, jak bývají anovluační cykly dlouhé? Dojde ms přibližně jako chodívala vždycky, nebo bude cyklus o hodně delší? Díky

pajiskazemlyna
30. led 2012

@kleik
Ahojky, v první řadě, při anovulačním cyklu nedochází přímo k menstruačnímu krvácení, ale jakoby jen ke krvácení ze spádu, cyklus je většinou nepravidelně dlouhý, ale co vím, většinou krvácení přichází + - podobně jako menstruace.
Jen se zeptám, jak víte, že tento cyklus je anovulační ? Měříte bazální teplotu ?
Taky jsem občas měla skoro spadeno na "anovulák", ale ovulace přišla - třeba až 32DC ..

P.S. i u zdravé ženy jsou anovulační cykly normální, ale MAXIMÁLNĚ 2x za rok ..

nikollita
30. led 2012

Já jsem měla anovulační cyklus v listopadu (v prosinci jsem otěhotněla) a tenkrát mi MS přišla úplně přesně.

andelka
31. led 2012

Měla jsem v životě jeden anovulační cyklus a MS přišla asi o 4dny později než obvykle a byla trochu slabší.
Jinak s ovulací kolem 30DC mám taky zkušenosti, člověk už by čekal spíš konec cyklu a MS a ono se to nakonec ještě vzpamatuje 😅

winter
15. pro 2015

U mě to také vypadalo na anovulační cyklus (měřila jsem bazální teplotu) a ovulka přišla nečekaně 27DC - a pak už jsem byla těhotná 😉
Teď po X letech měřím bazální teplotu zas, nyní jsem 20DC a ovulka stále nikde...