Jaký máte názor na metodu Mudr. Eugena Jonáše?

nella21
14. črc 2007

Ahoj holky, snažím se otěhotnět a zajímalo by mě, jestli má některá z Vás zkušenost s touto metodou. Láká mě ji vyzkoušet, ale taky trošku hlodají pochybnosti.
Byla bych nesmírně ráda, kdyby jste mi napsaly své názory, zkušenosti ať už negativní či pozitivní.
Díky všem a hezký den. 🙂

dulinek
14. črc 2007

tucniacik: konečně někdo, kdo má s tímto pánem nějaké zkušenosti 🙂
Blahopřeji k otěhotnění a držím vše co mám,aby se tě už miminko nepustilo.

dulinek
14. črc 2007

prdecek: tohle jsem nasla na netu, tak si z toho zkus neco vybrat, snad ti to pomuze.
K oplodnujici soulozi je treba pristoupit 6-12 hodin pred danym terminem (ne mene nez 6 hodin a ne dele nez 12 hodin). V ostatnich dnech je treba ochrana pred pocetim ze dvou důvodů - jednak aby bylo zajisteno, ze dite bude skutecne pocato pouze ve vhodny termin pro poceti, tehotenstvi a porod a take aby byla jistota, ze bude urciteho pohlavi.

VYJIMKA - Ve dnech, kdy mate zaroven svůj biologicky plodny den, nelze zarucit dite urciteho pohlavi, zvysuje se schopnost otehotneni. Doporucuji Vam merit si bazalni teplotu a sledovat stav vaseho cipku a hlenu. Nebo pouzit ovulacni testy.

Já bych na to moc ale nespolehala, at nejsi smutna, vsak uvidis.
Drzím palecky 🙂

listicka77
14. črc 2007

Ty tabulky na netu jsou o tom, že vypočítají plodné dny podle měsíce. Vycházejí z astrologické teorie, že žena je plodná ve fázi měsíce, kdy se narodila (měsíční fázi!, s datem narození to nemá nic společného). Nejpravděpodobnější je to údajně tehdy, když se to shoduje i s dobou ovu podle cyklu (ale myslím, že je tu dost holek, co otěhotněly např. během MS). Neznamená to ovšem, že nemůžete otěhotnět v době ovu, když nepřipadá na tu fázi měsíce!
Ty placené výpočty pak ukazují i astrologicky vhodné období pro početí (z hlediska zdraví plodu).
Co se týče pohlaví, tak astrologové říkají, že datem početí se to dá ovlivnit až u druhého dítěte, prý to první je dáno horoskopem ženy a nelze s tím nic dělat.
Tož tak. Kdo chce, ať věří, kdo nechce, ať nevěří... 🙂

nella21
autor
14. črc 2007

listicka77 : díky za vysvětlení, teď už to chápu.
zabýváš se astrologií, nebo tě to zajímá jen tak obecně? 😉

listicka77
14. črc 2007

nella21: Jen jsem četla podrobně některé ty diskuze na koníkovi a něco na jiných webech. Astrologií se nezabývám.
Asi jsem taky otěhotněla na plodný den podle měsíce, ale vzhledem k tomu, že to byl zároveň 17. den cyklu, tak to není nic zvláštního. 😀

cibule
14. črc 2007

Dulinek: Ale byla by to sranda - výstřik přesně na minutu 😀
A to máš v pohodě, jsi mlaďoulinká 🙂 , myslím, že s otěhotněním nebudeš mít problém. Já snad ještě taky ne 😒

Tucniacik: Jo, může to být jen náhoda, že mi to s tou ovulací vyšlo. Uvidím ten další cyklus a napíšu Vám, jestli to sedělo. Ovulaci u sebe poznám, asi hodinu mě ukrutně bolí břicho a pak to pomalu ustupuje. Zkusím teda k tomu ještě i ty testy, ať můžu říct, jestli je to i "podloženy" 🙂 Sice jsem si říkala, že už na to kašlu, ale z "vědeckého hlediska" 😀 to ještě vyzkouším. Snad bez nervů, protože jak jsem psala, jsem děsnej hypouš 😔
K tomu Jonášovi:Je fakt, že když Ti nedokáže vysvětlit, jak je to možný, že jsi plodná dle jeho výpočků v jedny dny a ovulaci máš v jiný dny, je to divný.. Víte, můj bývalý přítel měl maminku a ta se zabývala taky různýma předpověděma a tak. Jednou mi hádala z ruky, že budu mít jedno dítě - syna. Asi za dva roky (už na to zapomněla, co mi říkala) mi hádala děti dvě a první holku 🙂 Samozdřejmě, Jonáš je někdo jiný a asi něco umí. Ale já myslím, že my se člověk fakt neměl upínat na termíny, výpočty a tak, protože sice někdo z toho má fajn živnost a někomu to asi i funguje, ale třeba jde jen o náhodu. Já si říkám, milovat se s radostí a ještě líp si říkat: Nechci dítě, ...hlavně ať neotěhotním a pod., protože pak věřím, že to vyjde 😀 A že se seknul o 9 dní - to je dost 😨 Každopádně Ti přeju, ať miminko donosíš a je zdravé. To je to nejdůležitější🙂 Držím palec 😉

cibule
14. črc 2007

Listicka77: ALe je to zajímavé🙂 Kde se najdou ty horoskopy, co Ti řeknou zda první dítě bude chlapeček, nebo holčička, nevíš? 🙂 Jen tak bych ráda věděla, co mi řeknou... Bratrova žena pořád říká, že si mám udělat chlapečka, protože mají teďka 3 týdeního kluka a že má spoustu krásných chlapeckých oblečků, tak ať prý nejsou k ničemu 🙂 No a manžel by radši holčičku, i když v podstatě je mu to i fuk, ale kdysi mi to říkal 🙂 Mě je to jedno, ale ráda bych, aby to mělo manželovy šedomodré oči... 🙂 Já je mám hnědé... Uvidíme jak geny sednou 😀 Hlavně aby sedly, že? 😉

tucniacik
14. črc 2007

tak som pozrela do jeho kalendara - ja som mala ovulaciu 14.5., jeho termin bol 24.5. a stym,a ze styk treba mat den predtym,cize 23.5., a malo by to byt dievcatko a malo by sa narodit v noci, a dalsie dieta by tiez malo byt dievcatko...tak uvidime co ti vide, a uvidime ci vobec donosim...dufam ze ano...

cibule
14. črc 2007

Tucniacik: Musíš pak napsat, jestli to vyšlo dle předpovědi🙂 A ten termín od Jonáše je, no jak říkám zvláštní... Ale fakt, kdo ví....

listicka77
14. črc 2007

Cibule: Osobní horoskop si musíš u nějakého astrologa objednat a zaplatit. 🙂 Ale já nevím, jestli to funguje, nijak se tím nezabývám. Sama jsem zvědavá, co to ve mě hnízdí...

elenita
14. črc 2007

Uplne od veci, ale Dr. Jonas byva nedaleko nas.....ak sa nemylim, maju velmi vela deti...a dost zvlastne vztahy v rodine...napr. dcera od nich usla, ked mala 18 r., vydala sa po velmi kratkom vztahu a odisla k svokrovcom.otec jej totiz zakazoval malovat sa, cestovat samej, stretavat sa s chlapcami...ale vraj o kazdom svojom dietati presne vedel, ake pohlavie to bude. Tak ci tak, ako osobnost je zrejme velmi zvlastny, ale mozno o to lepsi odbornik 😉

dulinek
14. črc 2007

Holky Vy jste to tu teda pěkně rozjeli, nestiham číst příspěvky
🙂 🙂

dulinek
14. črc 2007

Cibule: brzo se dočkáme, ať už podle Jonáše bo podle biologické ovu.
Na každém šprochu je pravdy trochu a i jonáš bude mít možná něco do sebe.
Co houby, kdy vyrážíte a nebo už jste byli?

cibule
14. črc 2007

Listicka77: Aha, tak uvidím.... Se mi nechce k astrologovi. Asi se nechám překvapit. I když možná.... 😀
Elenita: Odborníci bývají i podivíni🙂
Dulinek: Už jsme byli dopoledne🙂 Máme plný koš 😀

dulinek
14. črc 2007

Cibule: http://stary.astromat.cz/index.php?mb=1&pm=1 odkaz na nativní horoskop online
Stačí vyplnit

aaandrejka
14. črc 2007

ahojte, ja som vraj "jonasovo" dieta 🙂 moji rodicia sa o mna pokusali 3.5 roka a nic, takze potom napisali jemu, mama mi ukazovala knizku, ktoru im poslal, aj vypocty a hned na prvy odporucany termin moja mama otehotnela 🙂 a ja mam uz takmer 38 rokov 🙂

cibule
14. črc 2007

Dulinek🙂 Díky, podívám se🙂

aaandrejka: Aha, takže tu máme živý důkaz 🙂

dulinek
14. črc 2007

aaandrejka: 🙂 🙂
vyšly mamce jeho vypočty na den ovulace, nebo se neshodovaly,teda jestli to víš, nebo si vzpomínáš 🙂

cibule
14. črc 2007

Jůůůů, no drsný.... 🙂 Teda holky, já už na ty horoskopy radši koukat nebudu. Mám tam totiž napsaný, že ženy, co se narodily jako já ,rodí většinou DVOJČATA, která bývají mimořádně inteligentní 😀 ALe jestli budu mít holky, nebo kluky, to tam nepsali. Pouze mimořádně inteligentní dvojčata.... 😀 😀 😀

dulinek
14. črc 2007

cibule: tak to je parada.
to mě napsaly, ze dětí budu mít málo a nebo vůbec, a nebo že umře. ☹
Radši už to nečtu

dulinek
14. črc 2007

cibule: dvojčátka by byla parádní, já si je vždycky přála.
Po vysazení HA se to prý stává často.
určitě by si to zvladla 🙂

aaandrejka
14. črc 2007

dulinek, to ti, bohuzial, neviem povedat, ale nemam pocit, ze by si moja mama bola sledovala ovulaciu... a nevesaj hlavu nad tym, co ti napisali, ved dnes uz existuje asistovana reprodukcia (my sa prave doma tesime z tyzdnovej dcerky, ktoru mame zo skumavky 🙂

cibule, no vidis, to je super, ked budes mat inteligentne dvojcata! 🙂

cibule
14. črc 2007

Dulinek: Ježiš, neboj 🙂 Jsou to hovadiny.... U nás v rodině taky nikdo dvojčata nemá. To nemůže vyjít... Zbytečně by ses tím stresovala....a já zase představou dvojčat - i když mimořádně inteligentních 😀

cibule
14. črc 2007

aaandrejka: To jo🙂 Teďka jsem na gyndě potkala paní těhotnou s dvojčaty... Vypadala jako velryba 🙂

cibule
14. črc 2007

Dulinek: Nestraš! 😀

dulinek
14. črc 2007

🙂 holky diky za podporu.
Nevěřím tomu, teda alespoň nechci.
aaandrejka: gratuluji k holčičce. Musíš být šílěně šťastná.

cibule
14. črc 2007

aandrejka: No jo, taky se přidávám ke gratulacím 🙂

Dulinek: Víš, to je fakt na zbytečný stresy. Moje babička vždycky říkala, že má člověk myslet pozitivně a nebrečet dopředu, protože by pak brečel celej život, že tohle a támhleto a co když... Že má brečet jen až se něco stane, že na nářky je vždycky času dost. Snažím se tím řídit, protože je to pravda. Pak se člověk jen stresuje a stresuje. Mysli pozitivně. Uvidíš, že bude všechno v pořádku 😉 Je to jen hloupej horoskop, kterej si někdo vymyslel...

prdecek
14. črc 2007

cibule a kde jsou takovy horoskopy kde ti to reknou???

dulinek
14. črc 2007

Cibule: jj. Tvoje babička je moudrá žena. Je to fakt, že na nářky je času vždycky dost.
Tak jako jsem hodila za hlavu měření bazální teploty, tak tam hodím i tohle ostatní.
Někdy bych si přála být flegmatik, aby mi bylo všechno úplně ukradené.
Mně tyhle věci ohledně budoucnosti zajímaly už odmala, a jednou mi věštila cigánka. To co mi předpověděla se zatím vše splnilo. řekla mi, že budu mít dvě děti, tak snad měla pravdu.švagrové naopak věštila nějaká dáma a ta ji řekla hrozné nesmysly, dokonce jí řekla, že jí zemře švagr , což bylo dost silné kafe.
Tomu jsem teda nevěřila ani za mák, ale ta cigánka se fakt trefila.
Já si říkám, že co se má stát, to se taky stane a já to neovlivním, pouze můžu zmírnit jen následky.
Věřím na osud a řídím se pouze vlastní hlavou a srdcem.

🙂