Jaký máte názor na metodu Mudr. Eugena Jonáše?

nella21
14. črc 2007

Ahoj holky, snažím se otěhotnět a zajímalo by mě, jestli má některá z Vás zkušenost s touto metodou. Láká mě ji vyzkoušet, ale taky trošku hlodají pochybnosti.
Byla bych nesmírně ráda, kdyby jste mi napsaly své názory, zkušenosti ať už negativní či pozitivní.
Díky všem a hezký den. 🙂

kreten2
17. zář 2007

a co říkate na gynex máte s ním někdo nějakou zkušenost

grej
17. zář 2007

No Martule, nic proti panu Jonášovi, ale ono vám to vyšlo opravdu jen proto, že se ti to shodovalo s ovulací...
Já jsem tuhle metodu zkoušela už před rokem a začínala jsem tak, že mi ty jeho "plodné dny" vycházely přímo na menstruaci. Jak šel čas a tak se pomalu posouvám a teď už mi ty jeho dny vycházejí na cca 4 dny po ovu, takže ještě pár měsíců a taky se trefím s Jonášovými dny do své ovu🙂 A pak to možná vyjde...
U tebe to byla náhoda, že jsi zrovna byla v období, kdy se ti ovulace shodovala s fází měsíce, ve které jsi se narodila 😉

Kreten2 - na gynex je tu celá diskuze. Zkus tam mrknout.

aluli
5. říj 2007

Ahojte holky ja jsem si nechala udelat vypocet u Dr.Jonase,uz se snazime asi rok,ale stale nic.Tak uvidime! 😉

funy
6. říj 2007

ahojcek,
tak ja mam tiez vypocitany jeden den, kedy som v mesiaci plodna podla datumu narodenia a vychadza mi to na nedelu o dvanastej. tzn. ze sa mame snazilkovat den pred, pripadne aj dva dni - teda dnes, al. zajtra.
Som 8. DC, ovulku mavam tak na 9. DC.
Tento cyklus sa mi ale stalo, ze som mala ovulku uz ku koncu mrchy. Mala som aj ten hlien, este aj nejaky mam teraz. picha ma pravy vajecnik. Na ovulacnom mikroskope som este vcera ovulku mala zaznamenanu a dnes uz vobec nie. tak neviem, ci uz som ju fakt mala, alebo sa test myli a len pride. ak by sa mi zhodla s vypocitanym dnom - vrchol fertilneho cyklu mala by som velku sancu. poradte mi niekto ci je mozne aby bola ovulka zaroven s mrchou naraz. 🙂

krista
6. říj 2007

Funy já myslím, že to možné je, protože je známých několik případů kdy žena otěhotněla přes menstruaci 😉

funy
6. říj 2007

krista dakujem ti pekne.

musilka
6. říj 2007

holky já mám tehle kalednář vypočítaný teď od října sice ne od tohohle pána ale od mýho léčitele a astrologa. Takže uvidíme jak se strefí. Mám ovulku nepravidelně někdy jí mám někdy ne. A taky mám vypsaný přesně dny i s hodinama kdy můžeme počít který pohlaví 😉

funy
6. říj 2007

musilka, to mam aj ja. snazilkujeme podla toho, samozrejmne nielen vtedy a zatial nic.
tak ti drzim palceky.
ale hlavne sa na ten den nesustred, skus ho nepresvihnut, ale nie je to uplne iste. pretoze mne sam lekar povedal, ze pred vypocitanym terminom, najlepsie jeden den vopred snazilkovat, ale kludne aj dva dni. takze nieze to nechas na ten den. aj dvanast hodin pred je malo. kedze spermijky putuju dlhsie 🙂

krista
6. říj 2007

Holky a tady je někde nějakej link podle kterýho jste si to spočetli? Chtěla bych se zpětně kouknout jestli to sedí, něco už jsem zkoušela, ale to se mi absolutně neshodovalo s ovulací, čili jsem ty dny určitě otěhotnět nemohla 😅

musilka
6. říj 2007

funy ten den předem mi doporučoval i léčitel že je to nejspolehlivější 😉 uvidíme jestli se povede mám to na celý rok tak máme času.... 🙂 bale nezlobila bych se kdyby to bylo hned 😀

krista já jsem si to nechala sestavovat osobně a platila jsem za to takže těmhle internetovým počitadlum moc nevěřim 😒

krista
6. říj 2007

Aha tak to jo, do toho investovat nebudu 😀 😉

musilka
6. říj 2007

teď šetři na dupačky těhulko moc gratuluju i když trochu se spožděním koukám 18tt 😀 😀

krista
6. říj 2007

Děkuju 😀 tobě hodně štěstí!! 😉 🙂

musilka
6. říj 2007

díky už to vypouštim po vánocích jdu na laparo tak snad potom ještě máme docela dost možností léčby 😉

funy
6. říj 2007

krista, mne to tiez vypocital za nejakych tusim 700 sk, ale ked som si pozrela na nejakej stranke astrologie podla datumu narodenia...., tak napr. on mi vypocital, ze sa mam snazit 8. a na tej astrologii bolo ze od 6.-9.
takze sa dni zhodovali. len on to asi presne na den rata, a na nete to uvadzaju odkedy sa snazit.
pozriem, ci najdem niekde tu stranku kde to bezplatne vypocitas

krista, ak otehulkujem, teplota vystupi? strasne ma bolia krize, co mavam normalne len pri mrche.

funy
6. říj 2007
krista
6. říj 2007

Děkuji - ten link znám, už jsem si to počítala a vyšlo mi to na dny, když už jsem měla dávno po ovu a // 😉

krista
6. říj 2007

Funy ta teplota může a nemusí moc stoupat, jako těhotná by si měla mít kolem 37,0 ale neni to pravidlo záleží jako teplotu máš klidovou 😉

koni.klec
6. říj 2007

Anglicka verze Jonase je i tady. Gende B nebo G urcuje pohlavi a Risk 0-6 zdravotni riziko. Tak si to muzete zkusit vypocist zpetne, vy, co jste mely potraty, jestli jste v mesici poceti nemely vysoky Risk. Pisou tam totiz cervene, ze se to cislo nema podcenovat.

http://lunarium.co.uk/jonas.php

luckka
18. lis 2007

baby, tak ja sa pripajam, pozrela som si to spatne a minuly rok, ked som mala missed, tak som mala riziko 5 a najvacsie je 6, mozno na tom nieco bude

petrunice
10. pro 2007

Přidávám svojí zkušenost s touto metodou. Na webu lunarium.co.uk/jonas.php se ukáže i zdravotní riziko. V zaří jsem otěhotněla, ale plod se přestal vyvíjet a podle tohoto výpočtu jsem v září měla nejvyšší zdravotní riziko. V období dvou let se v jiným měsících nejvyšší zdravotní riziko neukázalo.
Zajímavé, ne?

halienka
10. pro 2007

Ja tiež môžem potvrdiť, spätne som si to pozerala na tej stránke lunarium.co, a všetko sedelo, termín otehotnenia, pohlavie a zdravotné riziko veľké, v 24 tt som podstúpila vyvolávaný potrat pre vývojové vady bábatka nezlučiteľné zo životom. Celkom tomu verím.

forensica
11. pro 2007

Neda mi to abych se nepridala do diskuze. Nechci vam brat iluze ale prijde mi to jako uplna ptakovina.Ta metoda se netrefila vubec.V mesici kdy jsem potratila jsem mela riziko 0 a podle nej jsem mela otehotnet dva dny pred menzes. At si veri kdo chce, ja na blbosti typu vykladani karet,vesteni ci homeopatie neverim.

zuzik25
18. pro 2007

Ahojte snažilky, chcela by som zareagovať na túto tému. Nestretla som sa osobne s nikým, komu by to podľa výpočtov Jonáša vyšlo, ale nechcem hádzať flintu do žita. My sa snažíme niečo vyše roka, ale nebrala som to tragicky (nová práca, bývanie a najmä moje dlhé nepravidlené cykly). No v novembri som si povedala "dosť moja zlatá", zašla som k dokymu, pichol Agolitun, predpísal Duphaston a že ma očakáva s pozit. tehu testom do 3 mesiacov. 🙂
Keďže dočasne bývame u maminy (prerábka domu), snažiť sa nám tak často ako by sme chceli veľmi nedá (a po náročnom dni v práci a na stavbe sa už ani nechce - myseľ by chcela ale telo nevládze). Keď som si to teraz na tej angl. stránke kukla a vypočítala, vyšlo mi, že by sme sa mali snažiť 11.12 (tento mesiac sme sa snažili presne v ten deň - náhoda). Tak už len ostáva čakať, či koncom mesiaca mrška príde alebo nie. Žiadne príznaky si nepriznávam, len ma bolia prsia (to ma nikdy neboleli). Výsledok dám vedieť.

cukrikk
9. led 2008

ajojte mate niekto priami link na Jonasa

dckami
9. led 2008

ahoj,
jsem v toéto diskusi poprvé,al musím se s vámi podělite o svojizkušenost: nechala jsemm si spočítat plodné dny u ing. Kulovaného v astrologické poradně Asál Praha, zaplatila jsem asi 300 Kč a poslal mi to poštou. Bylo to na loňský rok, do dneška těhulka nejsem, vycházelo mi to většinou do menstruace 😖 Dneska jsem se dívala na německé stránky, den D jsem měli včera ve 22.15 (holka). Ale včera jsem byla na utz, mám folík teprve 15 mm, takže ovu bude až ovu bude až víkendu......... V pondělí jdeme na 1. IUI.
Takže můj závěr? Velké zklamání a zabytečně vyhozené peníze. 😠 🙂

pejty
15. led 2008

holky,tak vás taky musím zklamat...My jsme se snažili o těhu 2,5 roku..Nechala jsem si vypočítat dny od renomovaného astrologa na jeden rok a nic....pak asi po půl roce jsem si nechala od jiné astroložky vypočítat dny a hodiny na půl roku a....taky nic...je to jen tahání peněz,někdy se opravdu může stát,že se ty dny opravdu budou shodovat s ovulací,ale většinou to tak bohužel není...A těch výpočtů je i na netě zdarma několik..jen zadáte den a hodinu narození...na to jsem došla ale pozdě..
No a poté se stal zázrak a já jsem těhotná....k oplodnění došlo úplně MIMO tyto dny!!!!!

aviril
15. led 2008

Ahojte.
Ja som v podstate problém s otehotnením nikdy nemala. ja som sa skôr zamerala na pohlavie-mám už 2 chlapcov a strááááááášne som túžila po dievčatku. Tak som sa obrátila na Dr.Jonáša, dala som si spraviť výpočet pohlavia za 500SK, vypočítal dátum, kedy by to malo byť dievčatko.Presne sa to zhodovalo aj s dňom ovulácie, tak sme to skúsili, no a vyzerá to tak, že to bude zas chlapec. Takže ja už týmto výpočtom vôbec neverím. A to malé /aj keď chlapčiatko/ milujem a budem milovať rovnako ako všetky moje deti. Aj keď som túžila po dievčatku.

dara9402
16. led 2008

No kocky odhalila som ho vzdy to vyjdde na den ked je v mesiaci spln mne to tak vychadza teraz to bolo 8.1 a bol spln na februar vychadza na 7 a to je tiez spln a v decembri to bolo 9 a to bol spln takze tak

dckami
16. led 2008

ano Daro, je to tak. Tato metoda je o tom, že žena je údajně plodná v té fázi měsíce, kdy se sama narodila. Tak si najdi na netu, v jaké fázi byl měsíc v den tvého narození a bude ti to souhlasit. Já tomu teda moc nevěřím, na mě to nezabírá..... 😖 😠