Jaký máte názor na metodu Mudr. Eugena Jonáše?

nella21
14. črc 2007

Ahoj holky, snažím se otěhotnět a zajímalo by mě, jestli má některá z Vás zkušenost s touto metodou. Láká mě ji vyzkoušet, ale taky trošku hlodají pochybnosti.
Byla bych nesmírně ráda, kdyby jste mi napsaly své názory, zkušenosti ať už negativní či pozitivní.
Díky všem a hezký den. 🙂

sofinka2009
12. kvě 2009

ahoj potrebujem poradit.do vypoctu od jonasa je poztebne zadat dlzku cyklu.dnes som vysadila hak a chcem sa spytat kolko cyklov mam cakat aby som mu mohla napisat spryvnu dlzku cyklu aby to nebolo ovplyvnene hak.dakujem za radu. 🙂

petka55555
23. kvě 2009

http://lunarium.co.uk/jonas.php
baby, ako to robite, na tejto stranke, viem ze je par strán dozadu postup, ale ja tam ziadny fialovy stlpec, do ktoreho mam vpisat udaje nevidim ☹

mayerka
28. zář 2009

ahojky, tato stránka (lunarium.co.uk) už nefunguje, resp. už to neni zadarmo. Našla jsem jinou stránku, jen u toho nepíšou to riziko... http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

martina_z
12. kvě 2010

Zajimava diskuze, vazne. Clovek nikdy nevi, co mu muze pomoct. http://www.cas.sk/clanok/163943/tehotna-sokuje-...
Je cas zajit si na Souboj Titanu, treba me oplodni Zeus - vytunene polobozske dite bych brala 😀

bestmolly
12. kvě 2010

martina tak to co uz ti ludia nevymyslia....ako cisty alibizmus 😀 .....ale len blbec by uveril 😝

martina_z
9. čer 2010

Takze dneska mam mit podle Jonase ovulaci. 5. den cyklu. "Inseminace" probehla dnes rano, takze jestli nebudu tento mesic zbouchnuta, Jonas keca a neverte mu.

martina_z
1. črc 2010

Takze zase nic, pochopitelne.

sonenschein
15. črc 2010

Porovnavala som si vypocet od Jonaša s tou tabulkou a presne to vysko 😀 http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... skoda ze som to skor nevedela :oD

majka5
20. črc 2010

Aj ja som si porovnala moj vypocet od Dr.Jonasa a teda az na 2 termny sa mi to vobec nezhoduje...takze som velmi rada, ze ho mam od Dr.Jonasa.

pastelak
21. črc 2010

No tak to som rada, ze mam vypocet od Dr.Jonasa priamo...

marekpeter
3. lis 2010

@grej Ahoj, Ako sa Vám to podarilo? Stretol sa termín OVU s Jonášovým ternínom? Alebo to bolo iba čisto ovu? Som toho istého názoru ako ty, ale stále rozmýšlam nad tým, či to, že sa prekryje OVU s jonášovým termínom nie je jediný termín na otehotnenie. Skrátka, že nie je možné otehotnieť kedykoľvek, ale iba v termíne keď sa tieto dva cykly pretínajú.

geria
3. lis 2010

@marekpeter ahoj, ja som tiez podobneho nazoru ako ty, teda, ze je mozne otehotniet vtedy ak sa stretavaju realne plodne dni zeny s Jonasovymi cervenymi dnami, alebo ak to niekomu vyslo, tak som presvedcena, ze plodne dni boli aj ked nie ako bezne zeny mavaju 7-15 dni po menzese, lebo je zname, ze zeny maju niekedy plodne dni aj mimo tychto dni, len niekedy mozno nemusia o tom vediet, najlepsie je asi pouzivat ovulacne testy........takze ak ma vyjst Jonasova teoria v pripade chceneho pohlavia, kedy sa nesmu podla neho krizovat zelene a cervene dni, tak podla mna to je zazrak, pretoze prave vtedy zena nie je plodna.........sama som to odskusala, kedze mam 2 synov a velmi tuzime po dievcatku, takze skusame aj nemozne............konecne sa mi nekryli cervene so zelenymi dnami, tak sme skusili / dokonca to bolo cez menzes, ale kedze ho mavam velmi slaby, tak nam to s mm neprekazalo /, ale v ten den som si robila / pretoze v zazrak moc neverim / aj ovulacny test, samozrejme, ze moja predtucha, ze nemam plodne dni sa mi naplnila, cize test bol negat, aj tak sme to skusili, ale s nie velkym ocakavanim, ze to vyjde, po mesiaci sa moje tusenie potrvdilo, ked prisla mrcha a aj tt bol negat............no ale pretoze moja tuzba po dievcatku je ovela silnejsia ako cokolvek co sa da podlozit vedecky faktami, tak urcite neprestanem skusat aj nemozne a ak tento pre mna zazrak vyjde, tak sa o tu radost podelim 😉

mamartinka
19. kvě 2011

Ahojte baby.Chcem sa informovat ci tento vypocet niektorej pomohol a co to obnasa.Dakujem.Pomohlo to niektorej?

dermakova
19. kvě 2011

@mamartinka
po 2rokoch snazenia mame doma dvojicky a momentalne mam doma kalendar, pretoze by sme chceli dievcatko. 😉
skus mrknut aj v teme MUDr.Jonas, tam to dost zije.

mamartinka
19. kvě 2011

@dermakova Dakujem.A gratulujem k dvojickam.My by sme strasne chceli chlapceka.Inak kedysi to bolo aj v Reflexe na markize.Tak neviem ci este aj toto mame skusit.Je to spolahlive?Co ktomu treba?Uz som aj do tej druhej temy pisala 😉

dermakova
19. kvě 2011

@mamartinka
posieaju k tomu prihlasku, kde treba vyplnit tvoje udaje o narodeni. 😉

bubca7
4. čer 2011

@zirafka105 ahoj chcela by som sa spytať či si šla presne na ten čas čo maš tam spominany ja mam 5.6 2011 o 04.45 takže to je zajtra a teraz už mam depku že musim tak skoro vstavať dakujem za odpoved

dermakova
5. čer 2011

@bubca7
napisem ti to aj sem.
Neviem aky mas vypocet, ale urcite nie je od Dr.Jonasa, kedze on tam ziadne casy neuvadza. 😉

bubca7
5. čer 2011

@dermakova dnes som čitala aj na českej stranke že vraj je viac verzii a nemusi to byť jonaš prave preto si dam vypočitať aj ja 😉 😉 😉 len sa musim k tomu dostať

jakelina
14. kvě 2012

Je tady na koníkovi někdo, kdo to vyzkoušel a vyšlo mu to?????????????

susy
14. kvě 2012

no ja som dnes vyplnovala prihlášku, tak potom dám vedieť 😀

emily_666
14. kvě 2012

@jakelina https://www.modrykonik.sk/forum/tema/mudr-jonas...
skus pozrieť tu, je to dhšie vedená téma, sú tam aj skúsenosti

jakelina
15. kvě 2012

@emily_666 děkuju moc 😉

emily_666
15. kvě 2012

@jakelina niet začo, tiež som ju jedného času čítala, ale neodhodlala som sa vyskúšať

jakelina
15. kvě 2012

@emily_666 já jsem o tom slyšela od kamarádky, že si nechala dělat ten výpočet a nikdy jim to nevyšlo a nakonec otěhotněla i bez výpočtu a má zdravé miminko. A zrovna jsem uviděla to téma na koníkovi, tak jsem kousek pročítala 😉

diana_v
15. kvě 2012

Tak já musím říct, že jsem této metodě výpočtu plodných dní nevěřila, v době kdy jsem byla těhotná jsem si ale jen tak pro zajímavost nechala udělat výpočet zpětně - a světe div se, fakt to sedlo na den. Tedy podle Jonáše jsem měla vlastně největší šanci (možná za celý rok) přesně v den, kdy jsem otěhotněla, vlastně se mi shodoval jeho výpočet mého nejplodnějšího dne v měsíci s mou ovulací, dokonce sedlo i pohlaví. Tenkrát jsme se dost dlouho snažili a pořád to nešlo. Jinak jsem stále skeptická, myslím, že je to fakt spíš náhoda, hlavně se musí shodovat plodné dny dle Jonáše s ovulací, bez ovulace nikdo neotěhotní, takže nějaké plodné dny během MS jsou na houby (pokud tady ta dotyčná během MS neovuluje). A hlavně spousta žen otěhotní i mimo dny Jonáše, pak nemá tato metoda žádnou valnou vypovídací hodnotu, jen že se člověk uchyluje v zoufalství několikaletého snažení ke všemu možnému i nemožnému 😉

jakelina
15. kvě 2012

@diana_v tak to je super, že ti to vyšlo. 😉

baura1
3. zář 2012

ja som si to tiez dala vypocitat tak uvidime ale ja verim na veci aj nad ramec lekarov lebo skor neverim lekarom lebo len zasnem nad tym co mi kazdy lekar ine povie. bola som napr. u lekara v centre ze sa nam nedari vysetril ma povedal mi ze to nevyzera dobre ze nemam ani ovulaciu a to som ju podla menzesu akurat mala mat a dal mi lieky ktore mam zacat uzivat ked dostanem menzes . tak som cakala a menzes som uz nedostala a bola som tehotna 🙂 akurat ze som potom v 9tt potratila ☹ to skor som sa cudovala ze skor liecitelia mi pomohli aj bylinkarka aj jeden liecit iny

michalka2011
4. zář 2012

... na zázraky síce neverím, ale po 7 rokoch snaženia a liečenia sa mi narodila zdravá dcéra. O preplakaných nociach pri každom neúspechu tým, ktoré sú na tom podobne, hádam písať nemusím. Dr. Jonáš- bol pre mňa len pokus, nakoľko som bola neskonale šťastná a v ďalšie dieťa som nedúfala.... Poslala som všetky svoje údaje a zverila som sa i s túžbou porodiť syna. Či veríte, či nie, hneď nasledujúci mesiac som mala vypočítaný termín, podarilo sa, hneď som otehotnela- a bol to chlapček! Zázrak? Náhoda? To neviem.
A pokiaľ ide o meranie BT, merala som ju celých 7 rokov, absolvovala som desiatky vyšetrení u niekoľkých lekárov, prešla som všetkým možným..... Pravda je, že som po prvý raz otehotnela vtedy, keď som sa rozhodla,že si dieťa adoptujem, nakúpila som si kopec obtiahnutých vecí a tehotenstvo prestala riešiť. Ozaj- a kúpila si papagája, ktorého som chcela naučiť rozprávať.... Vyznieva to stupídne? Možno, faktom ostáva, že som presvedčená, že psychika robí veľa. A pozor, je tu aj podvedomie, a to je "čertovské". Nestačí si len myslieť, že som O.K. 🙂 Držím Vám všetkým palce!

ladus88
6. lis 2012

@nella21 zeptam se tricha jinak je mozne zjistit zpetny tzv.plodny den?