Jaký máte názor na metodu Mudr. Eugena Jonáše?

nella21
14. črc 2007

Ahoj holky, snažím se otěhotnět a zajímalo by mě, jestli má některá z Vás zkušenost s touto metodou. Láká mě ji vyzkoušet, ale taky trošku hlodají pochybnosti.
Byla bych nesmírně ráda, kdyby jste mi napsaly své názory, zkušenosti ať už negativní či pozitivní.
Díky všem a hezký den. 🙂

len
5. led 2009

Přes menstruaci, při ovulaci i zcela mimo, beztak se milujeme minimálně obden, takže si troufnu říct, že do Jonáše jsme se strefili téměř 40x a cca 10x se strefil Jonáš do ovulace 😀

hnedoocka23
5. led 2009

lusina a máš průchodné vejcovody??na laparoskopii jsi byla? 😉

lusina
5. led 2009

hnedoocka, pozerám, že sa zajtra dozvieš dufam, že výbornu správičku. 😉
no takto, ja chodim do caru, robili mi vyšetrenia, pýtala som sa aj na laparoskopiu, s dr. mi povedala, že u mna nepredpoklada, že by boli vajcovody priechodne, lebo som nemala operácie a robili mi vyšetrenie na zápaly čo sposobuju nepriechodnosť a boli negatívne. tak som to nechala tak.

lusina
5. led 2009

oprava, ..............že by neboli vajcovody nepriechodne. 🙂

hnedoocka23
5. led 2009

lusi..já bych raději na laparku šla 😉 nic za to nedáš..můžeš tam mít i srůsty,které ti ihned odstraní..víš kolik holek otěhotní ihned po laparce a po zprůchodnění vejcovodů 😵 pokud mi to zítra nevyjde..plánujeme další Ivf až na březen..a proto chci jít ještě na laparku a zkusit to přír.cestou 😉 a tedbudu cvičit i cviky podle Mojžíšové..to by bylo,aby to nevyšlo..

maja42
6. led 2009

ahoj, narazila jsem na tuto metodu a musím říct, že mi to přijde jako celkem nesmysl - hlavně když to vyjde do MS nebo kolem. o takových otěhotněních jsem četla akorát tak na koníkovi a připouštím to pouze v případě příliš brzské ovulace a dlouhotrvajících spermoňů. jinak "zázračné" otěhotnění během ovulace (pokud se náhodou jonáš to ní strefí) - to je teda zázrak 😉
schválně jsem se koukla do starých grafů do měsíce, kdy jsem otěhotněla. podle jonáše to bylo úplně mimo mísu (tzn. mimo plodné dny dle ovulace), ale shodou okolností jsme ten den sex měli, podle jonáše mělo být riziko nula a stejně jsem potratila.
tento cyklus jsme se náhodou do jonáše trefili taky, ale je to pět dní před ovulací. ale ráda se nechám překvapit 😉 ovšem myslím, že veškeré naše trefy do jonáše jsou zapříčiněné tím, že na tom děláme ob den 😅

len
6. led 2009

Nojo, Majo, to abyste se netrefili 😀 Takhle my se trefujeme pravidelně taky 😀 Vůbec si myslím, že když se člověk miluje co dva-tři dny, může se na jakýkoli počítání vykašlat, protože se strefí vždycky. Ovšem ono strefit se rozhodně není vše, že? 😒

campi
6. led 2009

Ja soulozila podle kalendare rok, nekolikrat se Jonas trefil do ovulace, dokonce pri IUI mel byt plodny den podle teto metody. Ovsem - prd, prd, nic. Jinak pokud to nekoho zajima, da se to najit na netu, nabizeji se i prodejci kalendare, ti si to nechaji vyjet v programu a pekne se na tom prizivujou.

mimina321
6. led 2009

hodte so do vyhladávača lunarium jonas,je to anglická stránka jonáša vypočíta vám to zadara 😵

maja42
6. led 2009

to mně přijde báječné - udělat si jednoduchý prográmek a pak inkasovat pár stovek za zaslání výsledků. a jestli se tito šamani vyptávají na délku cyklu, tak je jasné, že se snaží dopočítat ovulace. se vsadím, že kdyby neměl pan jonáš superplodnou manželku (a dobrý spg) a čilý pohlavní život, neměl by 12 děcek dle tabulčičky 😀
nějak mi furt přijde smysluplnější ta rada paní mojžíšové: napravit, cvičit a š***t 😉

len
6. led 2009

Hele, tohle zvládne jeden řádek v excelovský tabulce, počítám tu složitější věci 😀 Ovšem nejlíp se vždycky obchoduje s lidskou blbostí a smůlou, co? 😉

campi
6. led 2009

To si ani nemusite delat programek, staci mrknout na ty webovky, o kterych pise mimina. No, desny fakt. I kdyz priznam, ze jsem 250 Kc zaplatila, pac jsem duverovala astrologovi Havelkovi. A on si ani nedal praci, aby oznacil dny, kdy sice mohlo dojit k poceti, ale dite by se nedonosilo negativnim vlivem urcitych planet - coz by poctivej astrolog udelal.

maja42
6. led 2009

len a campi, mám pocit že jsme to tady rozkotaly. no počkejte, jestli nějakým zázrakem najdu //, stane se ze mě horlivá zastánkyně jonášovy metody!! 😅

zirafka105
31. led 2009

Jonášova metoda

malok • 22. červen 2008 v 09:15
Tak co holky, zkoušela jste některá???

malok • 23. červen 2008 v 16:01
Holky neříkejte že žádná 😉

s.arik • 1d • 23. červen 2008 v 18:06
mně to +- vyšlo, početí ne přesně v tom datu, ale pár dní před. a pohlaví taky vyšlo.

malok • 24. červen 2008 v 19:06
S.arik a přikládála jsi váhu tomu rizikovému faktoru?

wrtulka • snž • 24. červen 2008 v 19:29
já vůůbec nevím vo co go vysvětlíte prosím někdo?

zirafka105
31. led 2009

Jonášova metoda

vysocanka • snž • Dnes v 15:18
Ahoj holky, ráda bych se zeptala, zda máte některá z Vás zkušenosti s Jonášovou metodou.
Hodně jsem o tom četla, dokonce jsem si ty dny nechala i spočítat, ale nevím co je na tom pravdy, protože ty dny, co mi ta paní napsala, se absolutně neshodují s mými plodnými dny. Je to např týden od MS atd. Napište svoje názory, popř. jestli to někomu pomohlo, zadařilo se počít miminko . Díky moc za každej vzkaz. Pavla 😀

strouzek • Dnes v 15:41
co se týče mě tak mě jonáš poprvé vyšel, ovulky se mi shodovali s jonášovými výpočty a snad i díky nim jsem našla // ale potratila jsem a po revizi mi už ty plodné dny nesedí a tak jsem měla trošku strach jestli to neznamená že neotěhu nikdy a tak jsem kontaktovala několik mých známých těhulí a holek u kterých vím datum narození a kdy otěhu a řeknu ti u skoro 80% se ty výpočty neshodovali !!!a ne jen o pár dnů ale třeba jonáš vypočetl že je plodná kolem 2. října ale ona otěhu na 100% až kolem 23. října kdy ovšem podle jonáše vůbec plodná být neměla. neboj se a radši se řiď svojí ovulkou a svým tělem.

vysocanka
31. led 2009

ahoj kočky, už jsem tu 🙂 mě to počítač nechtěl vyhledat... tak jsem to založila znovu, omlouvám se 😀

andelka
31. led 2009

No , já jsem to taky zkoušela a zpětně srovnala s tabulkami a sktečnou dobou ovulace. A shodovalo se to +- jen prvních pár měsíců, kdy jsem měla cykly po +-29 dnech. Jakmile se začaly prodlužovat a trochu skákat (což ovšem není neplodnost), bylo to vedle jak ta jedle. Na jedné stránce, která odkazuje na jonáše je upozornění, že u žen, které mají nějakým způsobem sníženou plodnost (třeba problém s vaječníky, srůsty a tak) mebo když muž má špatné spermio, tak výpočty nefungují. Jenže já opravdu neznám moc žen, které by měly cykly přesně po 28 dnech a ovu 14DC. A ty ostatní určitě nejsou neplodné.

vysocanka
31. led 2009

😅 no tak nevím teda.. přijde mi to asi takový 50na 50, a Vám?

marzim
2. únor 2009

Ahoj holky, jednou se to nepovedlo, ale podruhé ano, tak teď ještě uvidím jestli mi vyjde to děvče, které mi předpovídá. Ale je pravda, že jsem zkoušela i tu prstovou metodu a Jonáš mi vyšel i na plodné dny, takže je těžké říct, zda u mě zafungovala jeho metoda nebo ne.

ywushka
2. únor 2009

Ja nejak holky porad nemuzu prijit na to kde si tady tyto vypocty nechavate delat???Ja chci taky!!Uz jsme o jonasovi hodne slysela dokonce i moje svagrova podle toho otehotnela!!!Tak by me to docela zajimalo

andelka
2. únor 2009

ywushka: http://lunarium.co.uk/jonas.php
Ale opravdu to počítá s pravidelnými cykly po cca 28 dnech a ovu kolem půlky cyklu. Pokud má někdo cykly delší nebo nepravidelné, nevyjde to. Maximálně je pravděpodobnost otěhotnění vyšší, pokud se Jonášovy plodné dny kryjou s vašimi, což se může strefit i u nepravidelných cyklů, ale ne moc často.

jesi
2. únor 2009

ahojte kocky marzin aka je toprstova metoda

marzim
4. únor 2009

Ahoj děvčata, tak ještě jednou pro pořádek:
Jonášova metoda
http://lunarium.co.uk/jonas.php

Výpočet - podrobný návod
1. Klikni na odkaz
2. Vpravo uvidíš fialový sloupec, do kterého vypíšeš informace. DAY - den narození, MONTH - měsíc narození, HOUR - hodina narození MINUTE - minuty, AM/PM - dopoledne, odpoledne. V angličtině se neuvádí čas jako u nás. Našich např. 18:30 hod napíšeš takto: hour - 6, minute - 30 a vybereš PM. Pokud by to bylo 6:30 ráno, tak vybereš AM.
DAYLIGHT SAVING TIME AT BIRTH - zatrhni, pokud jsi se narodilai v období letního času, tzn. od konce března do října. TIME ZONE OF BIRTH - pokud jsi se narodila v našich končinách, tak vyber řádek Amsterodam, Paris, Rome. CALCULATOR START DATE - vyber datum, od kdy chcše termíny počítat. CURRENT TIME ZONE - protože žiješ v Čechách, vyber opět řádek Amsterodam, Paris, Rome. Až toto všechno vyplníš, klikni na CALCULATE
3. Zobrazí se tabulka s termíny. DATE - toto je termín Jonášovy metody, tedy určitý den. TIME - přesný čas v tom dni, kdy Jonášův termín vrcholí. Pozor! Souložit byste měly začít 24 hodin před tímto termínem (aby měly spermie dost času dostat se k vajíčku v daný termín). GENDER - B (boy) - chlapec, G (girl) - holčička (tzn. jaké pohlaví se narodí, když se vám v tomto termínu podaří otěhotnění). RISK - riziko, které je vyčíslené od 0 až do tuším do 10. Pokud je riziko vyšší než 3 nebo 4, může dojít ke komplikacím třeba v podobě samovolného potratu, obtížného těhotenství nebo dokonce vrozených vad dítěte. Čím nižší číslo, tím zdravější dítě. Nejlépe 0, 1 a 2.

Prstová metoda - www.rodina.cz/clanek3050.htm

Holky držím vám všem palečky

lorin11
9. únor 2009

ja som si dala tu tabulku poslat asi tak pred 4 rokmi , ked sa nam rok nedarilo. ☹ A vyslo nám to hned na 1 . krát. 😅 ja na toho pána doktora nedám dopustit. jedine čo nám nevzšlo bolo, že napísal dievča a nám sa narodil chlapec , ale to može byt aj moja chyba, lebo som tam omylom uviedla jeden nepresný údaj. ale ono je v podstate jedno či je to dievča alebo chlapec, hlavne aby to bolo zdravé.

andelka
9. únor 2009

lorin: Tak to je super, že jste nakonec měli štěstí. 🙂 A můžu se zeptat, jak dlouhé jsi měla cykly a jestli byly pravidelné?

kacenka24
13. únor 2009

Ahojte.
Mne s podarilo otehotnieť podľa výpočtov Dr. Jonáša. Žiadala som o základný výpočet č.3 s názvom Výpočet rytmicky optimálnych plodných dní pre ženy, ktoré dosiaľ nemohli otehotnieť. Och aká som bola šťastná po takom dlhom čase snaženia. Tehotenstvo prebiehalo bez problémov, ukážkovo až do 24. týždňa tehotenstva, kedy ma hospitalizovali vo vážnom stave s tým, že som otvorená už ako keby som bola tesne pred pôrodom. Po štyroch dňoch v nemocnici som cisárskym rezom porodila dievčetko. Žiaľ moja Marínka žila iba osem dní... a zajtra by mala tri týždne.
Ak budete od Dr. Jonáša žiadať výpočet, pýtajte si Výpočet na počatie životaschopného dieťaťatka, pretože to je to najdôležitejšie. Ak sa niekedy v budúcnosti budeme snažiť o druhé dieťatko určite znova to bude podľa tohto výpočtu. P. S. A to dievčatko mu vyšlo.

majcika
13. únor 2009

Kacenka24 to mi je velmi velmi ☹ ☹ ☹ ja mam tiez ten vypocet na zivotaschopnost a termin mam na chlapceka zdraveho teraz vo februari.

lili456
13. únor 2009

ahojte babenky na akej netovej stranke najdem toho dr.jonasa? zaujmave 😉

majcika
13. únor 2009

http:/www.lunarium.co.uk ak sa nemylim je to tu aj niekde dalej uvedene

lili456
13. únor 2009

moc tej stranke nerozumiem.majcika ty si teraz bola aj na inej teme a vidim teraz ze je tu nejaka majcika.
pytala som sa ze aku mas ocistu?