Jaký máte názor na metodu Mudr. Eugena Jonáše?

nella21
14. črc 2007

Ahoj holky, snažím se otěhotnět a zajímalo by mě, jestli má některá z Vás zkušenost s touto metodou. Láká mě ji vyzkoušet, ale taky trošku hlodají pochybnosti.
Byla bych nesmírně ráda, kdyby jste mi napsaly své názory, zkušenosti ať už negativní či pozitivní.
Díky všem a hezký den. 🙂

niveagirl
8. lis 2012

Baby a kde sa dá vyplniť prihláška na výpočet Jonášovej metódy?

monika_35
8. lis 2012
niveagirl
8. lis 2012

@monika_35 ďakujem, si zlatá 🙂

monika_35
8. lis 2012

ak môžem napísať,tak u mňa to tiež vyšlo,mám 35r,po 9 mesiacoch snaženia som aj ja napísala Jonášovi,poslal výpočet a išli sme na to 🙂 chceli sme chlapca,tak sme si počkali na tie mesiace kde bol písaný výpočet na chlapca,január,február nič,máj nič,no v júni sa podarilo...ešte som si pre istotu kúpila ovulačné testy aby som si bola istá kedy mámpresne plodné dni,vyšlo mi to aj s testu a aj podľa dr.Jonáša...neviem či náhoda ale stalo sa...29.6. bol test pozitívny...a na ultrazvuku v septembri vyšlo že je to chlapec,na 3D tiež chlapec...tak asi niečo na tom bude...ja som verila a vyšlo...

njonja
8. lis 2012

Aj nam to vyslo podla Jonasa🙂 trvalo to sice dlhsie, neklaplo to hned na prvy raz, ale napokon to predsalen vyslo🙂

rory_g
8. lis 2012

Mě to vůbec nevyšlo, podle p. Jonáše bych neotěhotněla nikdy. Ovu jsem měla vysledovanou folikumetrií a s výpočty p. Jonáše se absolutně neshodovala 😉

jakelina
8. lis 2012

@rory_g právě ta jeho metoda je o tom, že otěhotníš jindy než máš ovulaci.

rory_g
8. lis 2012

@jakelina no ale to je fyziologicky nemožné, bez uvolnění vajíčka, tedy ovulace, otěhotnět prostě nemůžeš. Ovu může být i při MS, i to se stane, ale jednoduše bez ní otěhotnět nelze...

jakelina
8. lis 2012

@rory_g já netvrdím, že nemáš pravdu, ale nějak to funguje, protože jsou ženy, které otěhotní i přes ms a to ovulaci určitě nemají.

makiska1
8. lis 2012

@jakelina ahoj, já tomu asi nerozumím.. jak můžu otěhotnět jindy než v období ovulace?

rory_g
8. lis 2012

@jakelina no právěže i při MS může být ovu...pořádně tomu nerozumím, ale logicky si myslím, že se uvolní vajíčko a potká se se spermií ještě ve vejcovodu, proto není z dělohy vyplaveno spolu s MS, v děloze se usadí až po. Možná se pletu, takhle si to myslím já 😉 Jen prostě vím, že bez ovu otěhotnět nelze

zuzulik51
9. lis 2012

ahojte, my uz fungujeme na Jonasovej metode skoro rok a furt nic :(

maylis
12. lis 2012

Já jsem si o výpočet Jonášovy metody napsala astrologovi Baudyšovi a vyšlo mi to napoprvé a vypadá, že se trefil i tím, že to bude kluk. Předtím jsem se snažila rok a půl otěhotnět a bylo z toho jen jedno zamlklé těhotentsví, tohle další je po pěti měsících od revize. Je ale pravda, že se mi výpočet trefil přesně do doby, kdy jsem měla mít ovulaci. Ty výpočty, co jsou v různých formulářích na webu zadarmo, se od Baduše o několik dní lišily, takže ty bych nebrala jako přesné. Navíc on mi vyloučil termíny, kdy by se mohlo v těhotenství něco přihodit, nemoc dítěte a podobně. Někdo tomu nemusí věřit, ale mě tato metoda pomohla.

romantika
12. lis 2012

za mne negativni, otehotnela jsem jiny termin nez dle jonase, jen pohlavi souhlasilo. Jedine zduvodneni je, ze v tu dobu kdy mel byt termin se vajicko jiz uhnizdovalo, ale urcite ne ovulace. Jinak pry to je, ze v ty termini Jonase musite mit i ovulaci, ne ze ji mate. Proste musi se sejit mesic, kdy v den kdy uvadi jonas mate dle ovu testu i ovulaci, coz u mne byl napr. jeden mesic v roce. Takze moc neverim. Zvlast v dnesni dobe hormonalne rizene menstruace ma mesic tezko nejaky vliv. jo jinak si je muzete najit na http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-... a nic neplatte. Je to zbytecne.

maylis
11. pro 2012

@romantika jenom poznámka k těm stránkám na najdise.cz - tam mi výpočet vyšel jinak než mi pak vypočítal přímo astrolog na míru, takže podle najdise.cz bych asi neotěhotněla.

maylis
12. pro 2012

A ještě jeden dodatek - zatímco na stránkách zdarma na internetu mi vyšel ideální den k početí každý měsíc, astrolog mi některé termíny vyloučil jako problematické, a tak nakonec jsem v jednom roce měla třeba jen 4 termíny, kdy by se mělo povést jak otěhotnět, tak bez komplikací donosit a porodit zdravé dítě. Takže webový výpočet je podle mě jen orientační. Navíc jsem se od astrologa dozvěděla, proč mi první těhotenství nevyšlo a to taky sedělo. Takže já doporučuju spíš osobní konzultaci než jen zadávat čísla do internetové kalkulačky ...

agnitas
14. kvě 2013

@lili456 už to po několik letech asi není aktuální, ale kdyby jo tak hodina narození se dá zjistit na matrice.

jennyska
30. říj 2013

@monika_35 @njonja @rory_g @jakelina @maylis @agnitas @romantika @zuzulik51

Ahojky snažilky, těhulky a maminky, mohly byste prosím napsat svou vlastní zkušenost s Jonášovou metodou? 🙂

Máme totiž na MK takovou naši knihovničku, kterou si se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme a je v ní i téma Jonášova metoda, tak pokud by to šlo, pomohly byste ostatním ženám, které si právě procházejí stejným obdobím, kladou si stejné otázky a hledají radu, tip, zkušenost...

Svou zkušenost můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/jonasova-metoda/ 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte.
Janča

beka25
1. led 2014

Ja som mala už 3 termíny a stále nič....ale snažíme sa 😀 😀 😀 😀

lucka662006
8. led 2014

Ahoj všechny snažilky, chtěla jsem jen napsat, že nám 2x zabrala Jonášova metoda početí, respektive se otěhotnět podařilo skutečně až v dny, které Jonášově metodě odpovídaly a jindy se nedařilo, z čehož už jsem byla hodně smutná. Podařilo se tedy tehdy, když byl cca prostředek menstruačního cyklu a zrovna to odpovídalo i plodným dnům dle Jonáše (vypočteným dle internetu http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas...). Čekali jsme na tyto příznivé dny 10 měsíců. Do té doby jsme se mohli snažit v plodné dny dle mého cyklu, ale stále nic. A Jonášova metoda skutečně zabrala už 2x. Může to být i náhoda, ale chtěla jsem to jen poradit, třeba to někomu pomůže...

sono2
27. únor 2014

@tucniacik perfektne vysvetlené. Veď je to nad slnko jasné. Ako on môže mať vlastne titul alebo s titulom robiť takéto blbosti

lucikxlucik
9. pro 2015

Ahoj holky, po 3 letech snažení mi to podle Jonáše konečně vyšlo 🙂 Počítala jsem taky podle tohoto odkazu: http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas.... Otěhotněla jsem v době očekávané menstruace (která jaksi nepřila a o 2 týdny později jsem zjistila proč 🙂). A podle ultrazvuku to vypadá, že Jonáš trefil i pohlaví! 🙂

darka25
9. pro 2015

@lucikxlucik tak to gratuluji 🙂 taky na Jonáše koukáme a vždy se třefí, ale zatím ještě nic :( tak uvidíme zda se někdy zadaří 🙂 u nás je to těžké pač mám jeden vejcovod neprůchodný a manžel mě poslední spermio naprd, takže uvidíme zda vitamínky a čajíky pomůžou 🙂 U vás ať je vše v pořádku 🙂

ellilenka
31. bře 2016

@lucikxlucik ahojky, můžu se zeptat, jestli jsi tedy otěhotněla mimo plodné dny? A ještě jedna věc, je tam psáno, že se má začít snažit už 12-24h. předem. Začali jste tedy dřív nebo přesně na ten den a hodinu? ☺ Moc děkuji za odpověď.

ellilenka
31. bře 2016

@lucka662006 ahojky, můžu se zeptat, jestli jsi tedy otěhotněla mimo plodné dny? A ještě jedna věc, je tam psáno, že se má začít snažit už 12-24h. předem. Začali jste tedy dřív nebo přesně na ten den a hodinu? ☺ Moc děkuji za odpověď.

adjanni
31. bře 2016

tuto metodu jsem vyzkoušela, nepomohla

evazchleva
31. bře 2016

Holky, já vám za 14 dní podám absolutně aktuální info, my dnes podle Jonáše splyneme v 17:10.

1.3. jsem potratila v 6+4, nejlepší datum za celý letošek je podle Jonáše právě dnes. Byla jsem asi 10 dní zpátky u gyn dr na kontrole, a fakt tam rostl folikul, který odpovídal ovulaci tento týden. V neděli teď jsem měla obrovské bolesti, asi ovulační, v ne, po a včera jsme se milovali, tak uvidíme. Jak budu něco vědět, napíšu. Já tomu věřím 🙂.

lucka662006
31. bře 2016

@ellilenka ahoj, snažili jsme se den předenm a cca 4 hod. předem a bylo to současně cca při ovulaci, v jine mesice rok pri ovulaci a stale nic...

evulinka27
31. bře 2016

Hm... schválně jsem na ty odkazy mrkla a napsala si tam sebe... dle výpočtu bych měla v lednu počít až 22.1. jenže já jsem počala 11.1. 🙂 a 21.1. jsem už věděla, že jsem těhotná... takže trošku vedle