Jaký máte názor na metodu Mudr. Eugena Jonáše?

nella21
14. črc 2007

Ahoj holky, snažím se otěhotnět a zajímalo by mě, jestli má některá z Vás zkušenost s touto metodou. Láká mě ji vyzkoušet, ale taky trošku hlodají pochybnosti.
Byla bych nesmírně ráda, kdyby jste mi napsaly své názory, zkušenosti ať už negativní či pozitivní.
Díky všem a hezký den. 🙂

martina.bebe
14. črc 2007

ahojky jaká je adresa na toho doktora děkuji

dulinek
14. črc 2007

martina.bebe: vítej mezi námi
adresu přímo na Jonáše nemám, ale tu na tomto linku najdeš stejný výpočet a je zdarma, tak se mrkni. stačí to pouze vyplnit

http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...

jak dlouho se snažílkuješ?

dulinek
14. črc 2007

jo a zaškrtnout Ich will schwanger werden. 🙂

cibule
14. črc 2007

Dulinek: No, babička už 7 let není, ale její pravdy si pamatuju🙂 Ale já taky nemám na to, abych se hlídala a nějak se snažila trefit do plodných dnů. Nechávám to náhodě. Však ono to vyjde. A věštit si radši už nenechám 😀

dulinek
14. črc 2007

😀 😀 😀 dobrá poznámka. Věštění necháme už radši být. Kéž bych si i já vždycky vzpomněla na rady babičky a jiných moudřejších, než jsem já 🙂
Jak si užíváš víkend?

martina.bebe
14. črc 2007

no jo ale já neumím německy tak mi někdo vysvětlete pojmy tabulka se mi zobrazila

dulinek
14. črc 2007

Beginn der kosmobiologischen Empfängnisfähigkeitsperiode: začátek kosmicko-biologické periody, počas které můžeš otěhotnět
Mondphasen Empfängniszeitpunkt: čas který je pod vlivem měsíce nejlepši pro početí
Ende der kosmobiologischen Empfängnisfähigkeitsperiode:konec kosmicko biologické periody, kdy je možné ještě otěhotnět.

cibule
14. črc 2007

Dulinek: No, blbě 😒 Dělám na směny, protože je u nás málo práce.... a za chvíli pocupitám na noční ☹ A zítra to samo. Už se těším na po a út, to mám volno 🙂

dulinek
14. črc 2007

kde pracujes? já zatím ještě dodělávám maturitní nástavbu a k tomu brigádničím, ale škkola už mi leze krkem. maturita je až moc přeceňovaná. Už se těšim až to příští rok bude za mnou a budu se konečně moct věnovat naplno mé práci. 🙂
teda pokud nepřijde mezitím mimčo 🙂

dulinek
14. črc 2007

cibule: ať Ti noční rychle uteče a užij si volno 😵 měj se pěkně

cibule
14. črc 2007

Pracuju v papírně🙂 Sice jsem učitelka mš a šd, ale holt tady si vydělám víc a práce to není špatná🙂 Většinou si tam i něco přečtu a tak 😀

slonik
14. črc 2007

ahojky, já využila možnosti vybrat si datum ovulace z minulosti a dala jsem tam loňský červen, kdy jsem 23. otěhotněla (náhodou si to pamatuju přesně 😀 ) a tam mi vyšlo, že jsem měla ovu 6-9 a že budu mít kluka. No, tak se koukněte ke mně do profilu, jak to vyšlo 😀
No, teď mi to taky hodilu ovu, ale doufám, že když kojím, tak zatím žádnou nemám 😕 ale vám držím pěsti, ať to vyjde - jo, já si měřila teplotu, a to byla jistota 😉 - a snažilkovali jsme krátce, manžel chtěl mimčo dřív, ale já chtěla na jaro, tak se nám narodilo 22/3 🙂 5 dní po termínu - prostě na jaře 😀

cibule
14. črc 2007

Slonik: Gratuluju k HOLČIČCE 😀 A pak že to vychází...... 🙂

cibule
14. črc 2007

Holky no nic.... Já se jdu oblíkat a plavu do práce🙂 Ta se zatím mějte a snažte se. Pa 😀

martina.bebe
14. črc 2007

děkuji za vysvětlení 😉

dulinek
14. črc 2007

martina.bebe

nemáš zač 🙂 🙂

martina.bebe
14. črc 2007

jj mám jinak bych tomu nerozuměla snažíme se teprve krátce druhý cyklus 😉

dulinek
14. črc 2007

martina.bebe:
držím palce, ať ti to vyjde. 🙂
Jonáše ber spíše jen iformativně, může vyjít, ale nemusí.
Jak ti vyšly podle něj plodné dny? shodl se s tvoji ovu?
😉

sisa32
14. črc 2007

Hezký večer, zrovna jsem našla další stránky, kde se dá vypočítat ovulace. Není to podle Jonáše, ale mě to vyšlo přesně.

www.tehotenskytest.cz

nella21
autor
15. črc 2007

sisa32: jj, díky za info.
vypočítají plodné dny před ovu a den ovulace tak, že připočtou ke dni začátku MS 14dní, tak jako to dělají gynekologové, ale není to moc spolehlivé pro ty ženy, které nemají pravidelný cyklus. 🙂
Nejlépe sledovat hlen a BT
Hezký den i Tobě 🙂

kavka
15. črc 2007

vysvetlí mi niektorá z vás, podľa tohto jonáš. výpočtu, ked mi menzes začal 13.7
ako môžem mať 14. ovuláciu a 16.koniec a čo potom celý mesiac nič?

prdecek
15. črc 2007

no muzes mit plodny dny i behem MS, je dost holek co takhle otehotnelo 🙂

kavka
15. črc 2007

ja chápem,ale na stránke www.tehotenskytest.cz mi vychádza niečo úplne iné...
som už z toho magor

prdecek
15. črc 2007

jo jo to mě taky

dulinek
15. črc 2007

kavka:
jonáš výpočet udává ''kosmickou'' ovulaci-tedy ovulaci podle fází měsíce. žena je podle něj nejplodnější ve fázi měsíce, kdy se narodila.nepravděpodobnější možnost otěhotnění jev případě, kdy se ti shoduje Jonášova ovulace s tvoji biologickou ovulací.
už tu o tom psala Lištička na nějaké předcházející stránce, tak se jukni.
www.těhotenský test udává výpočet biologické ovulace, ale rovněž není nejspolehlivější,pač udává ovulaci přesně na 14 den cyklu.
nejlépe je sledovat hlen, měřit teplotu a nebo sledovat čípek
🙂 🙂

maryloou77
12. zář 2007

ahoj,
jedna naša znama, sa raz ako sestricka dostala k Jonašovi a ten jej povedal ze bde mat dieta až v 2000, co vychadzalo že bude mat okolo 40rokov, tak sa na tom zasmiala,a verte neverte, davala si robit prefuky, skusali rozne polohy a vsetko, nakoniec si adopovali dieta a po case zistila ze je tehotna...a bol rok 2000! narodilo sa jej zdrave dietatko! myslite ze to je zhoda nahod???? 😀

jirinaj
12. zář 2007

Ahojky, nechala jsem si ten tehotensky kalendar podle Jonase poslat a kosmicky ovulacni den mi vychazi na zacatek nebo prubeh mesicku, tak jsem na to zvedava. V kazdem pripade na tom pristi ctvrtek a patek zamakame 🙂 a dam pak vedet.

maryloou77
15. zář 2007

drzim palce jirinaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kila
15. zář 2007

Ja mám s tým tiež takú skúsenosť, že ten terím vyjde... ale to len v prípade, keď Jonášov dátum sa zhoduje s dátumom tvojej ovulácie... Aj my sme skúšali pol roka ale tie dátumy sa nikdy nezhodovali - až do siedmeho mesiaca, keď mi tie dátumy vyšli na ten istý víkend... a teraz mám v brušku 9 týždňové bábo... 😅

martule20
16. zář 2007

Ahoj holky, já k této metodě můžu říct jediné.... U mne to vyšlo!!! Hned druhý měsíc, co jsem ji aplikovala. Dny spočítané v té německé tabulce se navíc shodovaly s mojí ovulací, takže naprosto nechápu, jak to ten pán udělal! Každopádně smekám. A vám ostatním přeji hodně štěstí při aplikování 🙂