Je možné počít dítě? Manžel má oligoasthenoozoospermii

hanny2
6. kvě 2011

Ahoj, mám takovou jednu asi hloupou otázku. Chtěla jsem se zeptat, jestli je vůbec možné počít dítko když manžel má oligoasthenozoospermii a aby toho nebylo málo, tak u mě bude lékař vyvolávat ovulaci kvůli PCO. Je tu někdo, komu se to podařilo, nebo jiná možnost něž umělé oplodnění není.

agnessa
6. kvě 2011

Hanny, pokud má nějaké spermie, možné je všechno... dokonce znám z netu i případy, kdy se zadařilo nějakým zázrakem přirozeně párům, kterým diagnostikovali, že nemají vůbec žádné spermie, nebo skoro žádné... ale to jsou opravdu zázraky 🙂
Každopádně my měli před 3,5 lety diagnostikováno něco podobného - manžel měl málo a šíleně pomalé spermie, já PCOS a Dr tvrdil, že bez umělého to opravdu nepůjde (snažili jsme se o dítě 3 roky) a momentálně máme čerstvě 2 děti a obě počaty přirozeně...
takže bych sílu přírody úplně nezatracovala, ale samozřejmě šance na otěhu bez pomoci dr jsou menší...

lukza
6. kvě 2011

Ahojky tak jesli mužu napsat manža měl šílený spermiogral morfolog.jen 5% poček hodně málo pohyblivoist taky malo no prostě celý na prd u mě neprokázaná ovulace ☹ a musím teda říct že dvě děti jedno teda zatím v bříšku jsme počaly PŘIROZENĚ a to nám 1IVF a 2 KETY nevyšly takže opravdu je možné všechno pokud ten chlap má spermie tak jde vše ber že k otěhotnění je potřeba jen jedna spermijka i když se špatným spermiogramem to jde huř ale jde vše.držím moc pěstičky at se zadaří 😉

marinka
7. kvě 2011

Mám stejnou zkušenost jako holky přede mnou - hodně špatné spermio, dle doktorů šance na otěhotnění přirozenou cestou žádné, první cácorku máme po IVF+ICSI (bylo nám navrhnuto, že nic jiného nemá smysl) a druhou berušku jsme počali rok a půl po prvním porodu přirozeně, aniž bychom se snažili 🙂 Takže už tyto názory doktorů beru hodně s rezervou, znám spoustu holek, kterým se to taky tak povedlo 😉 Tobě držím palečky!!

ema263
25. kvě 2011

Ahoj, no u nas je to podobne ☹ Tiez mame oligat... Este trosku dlhsi nazov ako vy. Diagnostikovali nam ju vo febr., no vraj za to moze manzelovo zlyhanie obliciek v decembri. Teraz v piatok ideme na kontrolny spg, ci sa s tym nieco spravilo, no strach mam neskutocny a zaludok mi zviera uz dnes. Pred rokom sme o mimi prisli a odvtedy sa snazime marne... Ale baby s prispevkami vyssie mi dodali trosku nadeje, takze vdaka a zdrave miminka Vam prajem! 😉 Drzte palce baby...

maa34
27. čer 2011

my jsme na tom úplně stejně - já PCO a manža oligoasthenozoospermii 😒 Snažili jsme se 4 roky o dítě a nic 😖
Máme za sebou 1. IUI, já brala merional - měla jsem 2 vajíčka a v pátek jdu na krev. Ale nějaké velké šance si nedělám, ono to tak jednoduché nebude ☹

maarina
27. čer 2011

u nas byla oligoasthenozoospermie taky diagnostikovana a bylo nam receno, ze jedine ivf jinak normalni cestou neni sance. budu mit kratky protokol, gonal a synarel a uz jen cekam na ms....byla nam doporucena metoda IMSI... nnevite nekdo nahodou jestli se tato metoda muze kombinovat s metodou PICSI????? dekuju za odpovedi 🙂

sonisek
9. lis 2016

Ahojky,je tu ještě někdo s tímto problémem u muže,ale žena je v pořádku? Jestli po vitamínech se to zlepší,ci nikoliv?