Je tu někdo, kdo se snaží o miminko více než 8 měsíců?

enalga
25. črc 2014

Ahoj holky,snažilky 🙂 Snažíme se s přítelem již osmý měsíc o miminko a nedaří se nám. Už jsem zkusila snad všechno,. Kontryhel, po styku svíčku i prstovou metodu. Děti už mám, ale s bývalým mužem. Nyní bychom chtěli aspoň jedno společné, ale osud nám jaksi nepřeje. Už jsem z toho celkem psychicky zničená, pozoruju deprese, které se den ode dne prohlubují. Je tu někdo s podobným problémem? Pojďme si o tom povídat a možná trošku ulevit našim bolavým srdcím.

malenka3
28. črc 2014

@irennn Tak jsem si přečetla Tvůj příběh a to je přesně to, co si pořád říkám - Ty jsi z toho, jak to popisuješ, musela být obrovsky ve stresu a stejně se vám to povedlo. Tak si říkám, že i když ten stres je, tak i přes to je to možné. Vždyť otěhotní tolik ženských, i když na to usilovně myslej a stresujou se tím, tak si říkám, že ty řeči "neřeš to" nemusím brát tak smrtelně vážně 🙂

jezura777
1. srp 2014

ahoj, my teď najedeme na 11 měsíc snažení o mimčo, alečím déle se to nedaří, tím více jsem v klidu, opravdu to neuspěchám, i když to na mě občas padne a je mi smutno, neboj i my se dočkáme // buď přirozeně nebo s pomocí.

bielanevesta
3. srp 2014

Malá sa podarila hneď na prvý raz, druhýkrát som otehotnela po 9 mesiacoch a po užívaní clostilbegytu, ale potom som o mimi prišla a od tej doby nič... Je to už šesť rokov, takže rady typu "nemysli na to" "však už jedno máš" atď. ma skôr zraňujú, ako mi pomáhajú. A hlavne na otázky typu: "No, kedy už budete mať druhé?" som začala odpovedať, že asi nikdy... 😔
Takže hlavu hore a držím päste, aby sa zadarilo 😉

kamino
3. srp 2014

My se snazili pres 2 roky a nic.. Pak jsme sli do CAR,tam zjistili nekolik diagnoz,davali sanci 5 -10%,takze minimalni,ale ze nejdriv zkusime IUI,jen aby se videlo,jak telo bude reagovat..do toho jsem dostala vypoved pro nadbytecnost,tak jsem ve vypovedni lhute litala po konkurzech,mea uplne jine myslenky a ono to vyslo napoprve.. Psychika je mocna...

enalga
autor
4. srp 2014

@irennn Četla jsem Tvůj článek a je opravdu nádherný... jsem za Tebe ráda, že to takhle dopadlo, i když to stálo nemalé nervy a finance. Přeju vám všem jen zdraví a štěstí 🙂

bielanevesta
4. srp 2014

A musím súhlasiť s tým, že psychika robí strašne veľa, bohužiaľ 😔

terkau29
6. srp 2014

Ahojda my jsme s mužem 9 let prvni rok jsme prvni mesic otehotnela,ale bohužel v 5 měsíci jsme o mimi přišli☹pak další pokus a hned mimi tet máme doma Verunku 2roky a dva měsíce ,ale už se snažíme 10 měsíců o druhé a nic☹ popravdě mě to zaskočilo ,že dvě hned a tat skoro rok a nic☹ a ja za dva měsíce musím do práce☹

hankamisa
9. srp 2014

my se snažíme už 20m, stále nic. manžel je ok,já mám problém s vaječníkem a vejcovodem.šance na přirozené početí malá ale je. už jsem rezignovala a chystám se na ivf. 🙂 ted jsem po předposlední ovulaci před ivf tak doufám,že k ivf nedojdu.

hankamisa
9. srp 2014

ještě dodatek. první 3 těhu byli aky hned na první pokus. ted to nejde. ☹

shemain
9. srp 2014

my se snažili tři roky a nic. Až když jsem nás konečně na žádanku od Dr. objednala na IVF kliniku a manžel měl jít hned tu první návštěvu na další spermio - tentokrát s odběrem tam (na což se samozřejmě hrooozně tešil, že 😀 ) tak to vyšlo. Měli jsme tam jít v úterý ráno a v pondělní předtím mi doktor potvrdil že jsem těhotná 😀 😀 😀 😀

silwin
11. srp 2014

Hm, 8 let bez HA a ani jednou nic... :/ :(

silwin
11. srp 2014

No zezačátku jsem se vůbec nesnažila o otěhotnění, ale poslední 4 roky už ano, sex různě, obden, denně, i několikrát denně (za ty 4 roky dva partneři), no a prostě nic, ani blbej dušík.
Teď jsme byli s manželem v únoru v CAR, jediné co bylo tak prý špatný poměr hormonů LH a FSH, má být nějak 2:1 a já mám 1:1, množství je sice v normě, ale díky tomuhle nepoměru máme šance na přir.otěhotnění 2-5 let, odečteme-li ty 4 roky snažení předtím, je to docela smutná statistika. Doporučili nám IVF, ale do toho se mi nechce, už z toho důvodu, že je to hodně drahé, a taky se mi nelíbí takový hormonální zásah do těla, injekci nemůžu ani vidět, hormony jsou pěknej hnus a ani se mi nelíbí představa, že tam budu před někým neustále ukazovat svoje nádobíčko :D
Páč když mám jít k dr. jednou za rok, tak zvracím, dostanu průjem a klepou se mi nohy tak, že se na nich ani neudržím.

obyvatelka
11. srp 2014

@enalga Já ti úplně rozumím...o dítě se snažíme už více než 2 a půl roku....je to velice stresující, taky mi všichni říkají "nesmíš na to myslet" (tu větu nesnáším, protože to nejde nemyslet). začala jsem cvičit mojžíšku, chodím k psychologovi, abych si urovnala psychiku, zaměstnávám se jinak, ale je to těžké....každé těhotenství mé známé nebo kamarádky nebo příbuzné mě rozhodí...takže ti abnormálně rozumím...a to jsem první rok byla úplně v klidu, až po roce jsem si uvědomila, že je to vlastně rok, co se snažíme........takže v tom nejsi sama, neboj ;)

terkau29
15. srp 2014

@hankamisa
takže chcete 4 mimi🙂?To je krásný.

hankamisa
15. srp 2014

@terkau29 -ono je to trochu složitější. dítě bude pátý jenže doma mám jen dvě. ☹

ovecky
16. srp 2014

My se s manželem snažíme už 18 měsíců. Myslela jsem, si, že jsme zdraví a prostě to jen chce čas, ale asi to tak nebude. Tento týden jsme byli prvně v Gennetu v Praze 7, na následující 2 týdny máme naplánováno spoustu vyšetření, tak se uvidí. Momentálně mám pěknou depku, už jsem si tento měsíc opravdu říkala, že to vyšlo, pořád mě píchalo v břiše, normálně před MS se mi to neděje, ale je to pořád jen dokola sugerování... No, dnes ráno jsem to samozřejmě dostala. ☹
Ráda bych tě nějak povzbudila, ale nějak mě nic nenapadá, tak jenom přeju hodně štěstí.

1velrybka
16. srp 2014

@enalga Ahoj, já se sice už o mimčo nesnažím, máme půlroční holčičku, ale podařilo se mi otěhotnět až po 10 měsících. Ale je fakt, že jsme to nehrotili. Jo, chtěli jsme hodně, to jo, ale říkala jsem si, že to zatím nikde řešit nebudeme. Prášky jsem dobrala na konci srpna a někdy v červnu dalšího roku jsme si říkali, že asi v září zajdeme na nějaké vyšetření. Ale v červenci jsem otěhotněla.

terkau29
18. srp 2014

@hankamisa
Jejda mohu se optat jak to?Pochopím když nebudeš chtít odpovídat.Krásný den

enalga
autor
11. zář 2014

Děkuju všem za podporu, já doufala a tak nějak věřila tomu, že jsem hodně ve stresu, v práci problémy, bydleli jsme s tchyní, měli jsme před svatbou... jenže tohle všechno je už celkem v klidu, bydlíme sami, máme po svatbě, v práci už relativně klid... ale miminku se k nám nechce. Už jsem říkala muži, že by bylo dobré, zajít na vyšetření spermatu, tak jsem dostala od gyndy žádanku a muž mi na to řekl, že tam půjde nejdřív po roce snažení. takže jsem vlastně úplně bezmocná a bezradná....

aida123
11. zář 2014

Ahoj holky, taky se snažíme s manželem už téměř rok. Antikoncepci mám ale vysazenou od dubna minulého roku. Já jsem se chtěla snažit dřív, ale manžel chtěl, až budeme bydlet ve "vlastním"... Reálně si přestal dávat pozor po svatbě. Piju už tři měsíce kontryhel, zkouším prstíkovou metodu, svíčku apod... ovulační testy jsem taky zkusila (tam to nebylo úplně jednoznačné). No ale nemůžu se zbavit na to pořád myslet. Popravdě mě nejvíc stresuje to, že máme málo často sex. Manžel je ten typ, kterému to stačí jednou do měsíce. Teď, když se snažíme čeká, kdy mu jako nahlásím, že je ovulace. Kolem té to zmákne tak dva až třikrát (jednou za 3 dny). Já totiž přesně nevím, kdy ji mám. Jakmile se mi objeví cervikální hlen, tak beru snažící období cca deset dní. Jenže pak už žádný sex není ☹ Já si ale pak vyčítám, že je to moje chyba, protože si to prostě neumím správně spočítat ☹ Hodněkrát jsme o tom mluvili, vždy se nějak dohodneme, ale skutek utek. Potřebovala jsem to někam napsat, protože o tom, že manžel nemá zrovna sexuální apetit tu nikdo nepíše... přitom dítě chceme oba. Tak fakt nevím, co mám dělat :-,(

tarra27
11. zář 2014

@aida123 zkuste to i mimo rádoby ovulační dny...nebo plodné...spousta žen otehotnelo i tesne před MS nebo po MS kdy to vůbec nečekaly....

Průser je ten chlap....ideálně by bylo, kdyby to nebylo - ovulace, snažení a nic....sex 1x za měsíc je málo...to ale víš...zkusila bych ho nějak nalákat, nenápadně i jindy, že máš prostě chut....snaž se vyvarovat toho, že ty řekneš a bude sex...to je na houby 🙄 t si nebudeme nic nalhávat...

zkus na neho nejak zapůsobit...naladit ho jakoby náhodou....a neříkej mu, kdy plodné dny máš...ono to chlapa nevzrušuje vůbec...a jakmile ze sexu je rutina nebo nedej Bože povinnost....co Ti budu vykládat, to je cesta do pekel....

aida123
11. zář 2014

@tarra27 Jenže my jsme s tím sexem měli problém i před snažením o dítě. Ona je pro něj zajímavější telka, když dávají nějaký akčňák, nebo internet... a nebo je unavený z práce. Fakt špatně snáším odmítnutí a to se mi stalo hodněkrát. A myslím, že na to nejdu špatně, rozhodně nejsem ošklivá ženská a prkno taky nedělám. Ach jo ☹ No nic, to prostě nevyřešíme 🙂

tarra27
11. zář 2014

@aida123 tak to nedelej okate....s ním nehne, když te vidí v pekném prádle...nebo v koupelne??

nemužeš to delat s ním na povel...to je fakt cesta nekam...

aida123
11. zář 2014

Bohužel nehne :-/

ovecky
12. zář 2014

@aida123 Neboj, vždyť spousta holek otěhotní z jednoho náhodnýho sexu. Když se snažíte při ovulaci, tak to časem určitě vyjde ,-). Třeba by ti tvoje dr (nebo měření teploty) s určením ovulace pomohla?

brouzdalka
12. zář 2014

@malenka3 Já tě chci jen podpořit a přidat svou zkušenost, jak je to s tím stresem u nás. Poprvé jsem otěhotněla po 3 letech v měsíci, kdy jsem měla pauzu od Clostilbegytu a byla už objednaná do CAR. Navíc sex byl ten měsíc jen jednou 😀 A na testu dvě čárky. Bohužel to nedopadlo. Ale je fakt, že jsem se ten měsíc na všechno vykašlala a nějaký výsledek tam byl. Ale jak to nedopadlo, byla jsem úplně na dně, protože to vyšlo po 3 letech a bála jsem se, že se to povede zas nejdřív za 3 roky. A i přes tyhle stresy a negativní myšlenky vyšlo v CAR hned druhé IUI 🙂 Takže podle mě se nedá univerzálně říct, že přes ten stres nejede vlak, i když někdy ta změna s odbouráním stresu přijde. Prostě radím nestresovat se se stresem 😀

luckyinka
13. zář 2014

ahoj, po prvním porodu mi byl zjištěn sydrom pco, takže šance podruhé otěhotnět velice malé. přesto se to po roce a čtvrt přirozeně podařilo, začala jsem brát nosifol na úpravu MS, plánovat dovču a najednou jsem otěhotněla. měla jsem hroznou radost, ale bohužel to netrvalo dlouho. v 11 tt jsem potratila (zamlklé těhotenství), teď jsem 2 týdny po zákroku a je mi celkem nanic. ale budeme to po 6nedělí zkoušet dál. stále věřím, že to vyjde. když jsem otěhotněla přirozeně, chci tomu ještě min.rok nechat volný průběh. no tak snad se zadaří. musíme věřit, že nakonec to vysněné mimčo mít budeme. 🙂

vlajka1
13. zář 2014

Je mi skoro 33, deti nemam, dvakrat jsem potratila a snazime se 2,5roku. Je to tezke, vim to sama, ale depresemi tomu urcite nepomuzes. Zkus se soustredit na neco jineho. Az nastane ten spravny cas, miminko prijde. Zvladla si donosit dve deti, zvladnes i dalsi, takze tomu nech volny prubeh a dopadne to 😉 hodne stesti.

alubif
13. zář 2014

Ahoj, my se snažíme už přes rok... a bohužel to vypadá na IVF, před měsícem jsem šla na gyndu pro bolesti vaječníku kde mi jistily nějaký útvar o kterém mi doktor nedokázal nic říci, že se po dalším cyklu musí zkontrolovat, takže se teď chystám na kontrolu, jestli to bude stejné tak laparo...... Navíc jsem mu řekla že už se rok snažíme a nic. Též mi řekl že u mě neprobíhá ovulace a nabral hormony zjistila se hyperprolaktinemie... a manžel sice spermio ještě nepodstoupil, ale chystá se až budu vědět co s tím vaječníkem a jestli se podařila zaléčit hyperprolaktinemie, aby jsem mohly pokračovat v přípravě na IVF. Nechápu to jak si s námi příroda zahrává, cyklus jsem měla na den přesně celý život, žádný HAK. Prodělali jsem už před lety jedno zmlklé těhotenství, ale v době kdy jsem ještě zdaleka miminko neplánovala a stejně mě to tak poznamenalo, že denně na to myslím. Navíc jsem už zoufalá z toho jak denně potkávám maminky a těhotné a strašně jim závidím. Kamarádky mají všechny děti nebo čekají druhé a já pořád nic. Normálně lidem nezávidím, nejsem ten typ co musí mít všechno, ale tohle ano. A nemyslet na to ? Řekněte mi které z vás to šlo?! mě teda ani náhodou, čím víc si říkám nemysli na to, tím víc na to myslím, zvlášť ve dny kdy se blíží menzes a já si říkám třeba se stane zázrak a ono zas nic....

aida123
14. zář 2014

S tou závistí to mám podobně 🙂 V týdnu mi dali do náruče pochovat měsíční miminko, prý je to v šestinedělí nakažlivé. Já jsem z toho byla tak na větvi, že jsem to hned další den ráno dostala... o tři dny dřív, to abych měla asi hned jasno, že zase nic ☹