Jonášova metoda početí - 2x zabrala

lucka662006
30. pro 2013

Ahoj všechny snažilky, chtěla jsem jen napsat, že nám 2x zabrala Jonášova metoda početí, respektive se otěhotnět podařilo skutečně až v dny, které Jonášově metodě odpovídaly a jindy se nedařilo, z čehož už jsem byla hodně smutná. Podařilo se tedy tehdy, když byl cca prostředek menstruačního cyklu a zrovna to odpovídalo i plodným dnům dle Jonáše (vypočteným dle internetu http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas...). Čekali jsme na tyto příznivé dny 10 měsíců. Do té doby jsme se mohli snažit v plodné dny dle mého cyklu, ale stále nic. A Jonášova metoda skutečně zabrala už 2x. Může to být i náhoda, ale chtěla jsem to jen poradit, třeba to někomu pomůže...

sofie01
21. bře 2016

Já myslím, že nejlepší je dát na zdravý rozum. Tohle se mi fakt nezdá. Ovulaci mám víc jak týden po menstruaci, takže fakt nevím, jak by to Luna a pan Jonáš mohli změnit 🙂

mythologist
21. bře 2016

@sofie01: ta jonasova teorie pracuje s konceptem spontanni ovulace, lapidarne receno, ze jsme schopny ovulovat i v dusledku styku (stejne jako kupr.lamy nebo kralici), nejenom cyklicky. Je k tomu zajimava kanadska studie z r. 2003, ktera potvrdila, ze u vsech sledovanych zen doslo v prubehu mesice k vicero cyklum zrani folikulu a u 10% i k vicenasobne ovulaci. Anyway, pravdu mas v tom, ze i jonas samotny rika, ze nejvyssi sance je, kdyz se lunarni a cyklicka plodnost prekryvaji, tehdy je sance poceti 99%.

petulibiii
28. bře 2016

Tak bohužel 2 termíny mi meli uz letos vyjit a pořád nic :(((
Takze u me to nefunguje

kikidii
7. kvě 2016

Snažíme se rok, a teď se nám termín ovulace překrýval s Jonášem, tak jsem na to zvědavá. Pořád doufám, že se to podaří, i když už tomu moc nevěřím. Ale naděje umírá poslední, že 🙂

eviicka
8. kvě 2016

@kikidii moc držím palce. Dej vědět, jak to dopadlo.

kikidii
18. kvě 2016

Tak rok snažení, 14. cyklus - kontryhel, gel na podporu početí a jonášovka a o dva týdny později... https://mkczimg1-asmirasro.netdna-ssl.com/cj9xt...

zelený je z dnešního rána, fialový z dnešního odpoledne 🙂

eviicka
18. kvě 2016

@kikidii moc gratuluju 🙂

shaktinka
19. kvě 2016

Tak me vychazi, ze jsem mela otehotnet 5.3.16, to jsem pritom dostala MS a otehotnela kolem 20.3...takze me to nevychazi ani omylem 🙂

upuska
19. kvě 2016

Tak nevím, co si o tom myslet, tento cyklus se mi to cca shoduje s ovu..tedy za předpokladu, ze bude trvet 24 dní jako dvakrát předtím. Myslím ale, že podle teto metody otěhotněla teta.

Ale ty vykřičníky se mi vůbec nelíbí

djn
3. čer 2016

Mám vykřičníky všude - každý měsíc 6 let zpátky.

upuska
3. čer 2016

@djn co z toho plyne? 🙂

djn
3. čer 2016

@upuska že je to nějaký divný - nebo mám divné datum a místo narození - a nebo je celá ta metoda jakási divná 🙂

upuska
3. čer 2016

@djn vykřičník neznamená, že nejde otěhotnět

kaaacaaatkooo
6. črc 2016

@upuska A co znamená ten "problémový aspekt"? Nemůžu to nikde vyčíst....

isabelafuentes
28. črc 2016

To by mě také zajímalo, co je to ten problémový aspekt. Ví to někdo?

monichka
19. srp 2016

@petulibiii a co vám nakonec zafungovalo? 🙂

petulibiii
21. srp 2016

Změnila jsem gynekologa..a ten mi doporučil misto laparoskopie HSG myslim se tomu říkalo..a výstřikl mi tekutinu do pochvy..stim ze ultrazvukem pozoroval průchodnost vaječníku..a říkal ze jsou někdy ty cesty min průchodne..po te mi dal clostik..aby dozrali vajíčka stopro a v den ovulace jsem dostala injekci..a bylo 🙂)..ted uz mame 3mesic pomalinku u konce..snad vse zůstane oki ;)
jen kdybych to zacla resit u jiného doktora uz driv nemuseli jsme tak stresovat..člověk pak propada depce:(

Držím palečky i tobě

petulibiii
21. srp 2016

@monichka viz.výš..text pro tebe

monichka
21. srp 2016

@petulibiii zkusím to při další návštěvě navrhnout a uvidím co na to. Zatím mi přijde ze nic moc neudělal. Jen kontroluje sonem jak vajíčka rostou a dal mi teď také clostik. Poprvé asi nezabral tak uvidím co další cyklus

kalliope7
24. srp 2016

Ahoj holky, prosím o radu! Nechala si některá z Vás poslat výpočet přímo z centra Dr. Jonáše? Já jsem tak učinila - dneska mi to přišlo, ale byla jsem z toho trochu nepříjemně překvapená. Termíny jsou totiž uplně stejné jako v tom online výpočtu na najdise.cz, který je zdarma, tady jsem vysolila 650… Chtěla jsem to pro jistotu přímo od nich, abychom měli jistotu. Ale v tom jejich výpočtu jsou jenom ty vhodné dny, ovšem bez přesných časů početí, jako je to na najdise.cz (?) A v pokynech píšou, že styk má proběhnout den před tímto vypočítaným dnem. Tak jsem z toho trochu zmatená a nevím, co teda platí, jestli je ten čas důležitý nebo není…? Nebo jestli to v tom centru nějak ošulili..? Taky nemám vypočítané ty termíny pro dobrou životnost, protože to počítají jen těm, které už měly dřív v těhotenství nějaké komplikace. Ženy, které ještě nerodily by údajně všechny ty vypočítané termíny měly mít bez komplikací…
Víte někdo, prosím, jak to je? Máte někdo zkušenost s těmi výpočty přímo od nich?
Díky moc!

mythologist
24. srp 2016

@kalliope7 ahoj, byt vlastni zkusenost s vypoctem z centra nemam, trochu se o to cele zajimam, tudiz: terminy musi byt v obou vypoctech shodne, protoze se to pocita z teorie, ze zena je "lunarne plodna" v te fazi mesice, kdy se sama narodila. Kupr ja jsem se narodila tri dny po uplnku, tudiz kazdy mesic tri dny po uplnku "mam muj den". Cas "plodnosti" odpovida casu, v jake fazi byl mesic (a dalsi planety) presne v moment tveho narozeni - vysvetlim: uplnek nenastava pouze v noci, nastane treba 10:07 dopoledne, dalsi mesic je to pak zas v jiny cas. Ty casy bych moc neresila, resp jestli ano, tak pouze z webu orientacne. stejne jako informaci o zivotnosti (resp.nejake napetove faktory/vykricniky jak jsou na webu) - pointa je v tom, ze zatim co lunarne plodny den vzdalene pracuje s teorii reflexni ovulace (googli), tak napetove faktory jsou jiz cista astrologie (chapu, muze byt pro nekoho dulezite). Ja osobne to cele beru pouze orientacne, dulezite je vest si menstruacni kalendar, poznat vlastni telo, necpat se hormonama a udrzovat si panevni dno a pater. Protoze jestli neni ok hardware, jsou cloveku vsechny kalendare k nicemu. Drzim pesti 🙂

kalliope7
25. srp 2016

@mythologist Ahoj! Díky za odpověď 🙂 Psala jsem si o tom teď s panem Baudyšem ml., který ty výpočty dělá a zohledňuje všechny aspekty, včetně těch čistě astrologických, jak píšeš, tj. vyloučí rovnou termíny, které jsou potenciálně hodně rizikové, což mi teda přijde dost podstatné. A v tom centru na tohle mají taky prostředky, když umí vypočítat životaschopnost, tak moc nechápu, proč to nedělají automaticky všem, včetně těch, které před tím nebyly těhotné...
Berou si 650 Kč a je tam o polovinu míň informací, než v té online verzi, která je zdarma... Ale já jsem s tím tak nějak počítala, že ty termíny budou shodné, chtěla jsem mít jen jistotu, takže si vlasy nervu, teď jí mám, termíny se shodují 🙂
Nicméně uvažuji, že si nechám výpočet zpracovat od pana Baudyše, který tam zohlední všechno a udělá to pomalu, ručně, nevyjede to jen z počítače jako na běžícím pásu... Holt si ještě připlatím, no...
Což mi připomíná - nemáte někdo, prosím, s výpočtem od Tondy Budyše zkušenost?🙂
Jinak, kalendář si samozřejmě vedu, včetně teplot atd., o svojí ovulaci dobře vím - i bez teplot, protože se dost nepříjemně ohlašuje 🙂, hormony jsem nikdy žádné nebrala - naštěstí mi nedělají dobře, takže jsem antikoncepci prostě rezolutně zamítla a ničím jsem se nezasírala... Co se týče pánevního dna, tak tam bych určitě mohla zapracovat, to je jiná 🙂)

mythologist
26. srp 2016

@kalliope7 ahoj, mrkla jsem na toho Baudyše, dik za tip. Jak si na nej dosla? Co mi u nej prijde zajimavejsi nez pocitani kalendare, je, ze tam ma napsano, ze poskytne "napsaný komentář k Vašim současným dispozicím pro otěhotnění". Jo a prosimte nestresuj se nejakymi potencialne rizikovymi terminy, jinak se zblaznis strachem o dite, ktere jeste ani neni 🙂 drzim pesti 🙂

monichka
8. říj 2016

Kdy je prosím nejvhodnější doba na snažení? Dle Jonáš mi vychází dnes večer. Ovulace pravděpodobně včera. Sex taky včera večer . Děkuji

silwin
10. říj 2016

Hehe dobry, co kdyz nevim cas narozeni😀

kalliope7
14. říj 2016

@mythologist Rádo se stalo 😉, tak já pana Baudyše znám už dlouho, pravidelně sleduju jeho videopředpovědi atd., působí na mě důvěryhodným dojmem. Že umí vypočítat kalendář početí dle Jonášovy metody, to jsem zjistila v průběhu mého rozsáhlého gůglování, když mě zkušenosti s touhle metodou naprosto nadchly a hledala jsem o ní maximum informací. S panem Baudyšem jsem v kontaktu, napsali jsme si hodně věcí ohledně metody atd., on dokonce poskytl výpočet pro stránku Najdi.se, kde si 90% dam svoje plodné dny dle Jonáše spočítaly (zdarma) 🙂 . Ale samozřejmě, je to "pouze" nějaký algoritmus. Když ti to počítá osobně, vše dělá ručně ("postaru" 🙂, je to ušité přímo na míru, včetně konkrétních osobních dispozic pokud jde o plodnost, jak píšeš. Já už od něj výpočet mám a co se týče těch obecných charakteristik a doporučení, tak to dost sedí 🙂

eviicka
14. říj 2016

@kalliope7 no ony ty kalkulačky na plodné dny jsou jednoduché - žena má plodné dny ve stejné fázi měsíce, kdy se narodila - to znamená, že pokud se narodila dva dny před úplňkem, bude to vždy v tyto dny. Osobní předpověď šitá na míru bude určitě mnohem přesnější.

isabelafuentes
16. říj 2016

@mythologist A prosim pekne,kde se da zjistit,v jake fazi byl Mesic,kdyz jsem se narodila?

mythologist
20. říj 2016

@isabelafuentes : ahoj, je to stejna faze jako pocita ten algoritmus na najdise.cz; o dva prispevky vyse to jednoduse vysvetlila @eviicka. Pripadne se muzes podivat do lunarniho kalendare na datum sveho narozeni; treba na tom samem webu. A jak tak koukam, nejvic a nejcerstvejsi info ma @kalliope7 wow&diky! 😉

dagmarj
20. říj 2016

tak jestli ty vypočty nekecají tak příští rok nemužu vubec otěhonět... do roku 2022 nemam nikde OK a dál jsem se nedívala... a tam kde jsem otehotněla tak to vubec nesedí