Jonášova metoda početí - 2x zabrala

lucka662006
30. pro 2013

Ahoj všechny snažilky, chtěla jsem jen napsat, že nám 2x zabrala Jonášova metoda početí, respektive se otěhotnět podařilo skutečně až v dny, které Jonášově metodě odpovídaly a jindy se nedařilo, z čehož už jsem byla hodně smutná. Podařilo se tedy tehdy, když byl cca prostředek menstruačního cyklu a zrovna to odpovídalo i plodným dnům dle Jonáše (vypočteným dle internetu http://astrologie.najdise.cz/doktor-jonas/jonas...). Čekali jsme na tyto příznivé dny 10 měsíců. Do té doby jsme se mohli snažit v plodné dny dle mého cyklu, ale stále nic. A Jonášova metoda skutečně zabrala už 2x. Může to být i náhoda, ale chtěla jsem to jen poradit, třeba to někomu pomůže...

ivcacekb
30. pro 2013

nám to taky vyšlo, i když jsem ještě "hňácala" respektive prováděla prstovou metodu pro sychr, nicméně nám dle dr. Plzáka vyšlo i pohlaví, všechno jsem brala s rezervou, ale fakt nám to vyšlo 🙂

ninive211
30. pro 2013

No tak já naopak doufám, že Jonáš nijak nepůsobí, protože bych jinak asi otěhotněla až tak v roce 2020 🙂 Protože mi všechny plodné dny dle Jonáše vycházejí plus minus buď těsně před MS anebo na začátek MS. Tedy posunuto o cca dva týdny.

sarkad2856
31. pro 2013

Tak mě to taky vychází jinak...Asi 6 dní před MS což je blbost,tak nevím

lucka662006
autor
1. led 2014

Ty dny dle Jonáše se v průběhu času stále o několik dnů posunují (např. první měsíc je to 10., další měsíc 9., pak 8. apod.), není to každý měsíc stejně, MS také nebývá vždy přesně po 28 dnech (u někoho může být), takže čas od času se to přibližně sejde...

nina89
1. led 2014

Pěkný den , prosím co to je ta Jonášova metoda, jsem na to koukala, ale ten vypocet nak tomu nerozumim...

rory_g
1. led 2014

No, ono to ničemu neublíží, milovat se i v tyto dny, ale jinak je to nesmysl...mně např. hlídali ovu pomocí ultrazvuku a Jonáš byl totálně mimo. No a přírodu jak známo neočůráme, bez vajíčka se otěhotnět nedá 😉

lucka662006
autor
1. led 2014

@nina89 Ahoj, jak to Dr. Jonáš počítal, to přesně nevím, ale viz ten www, co jsem uvedla nahoře, podle toho nám to 2x vyšlo, proto jsem to sem uvedla...ideální, pokud jsou plodné dny dle Jonáše a zároveň Tvoje plodné dny (tedy kolem ovu), bez Tvé ovu to samozřejmě nejde...my se snažili samo v době mé ovu, ale zadařilo se, až když to současně odpovídalo Jonášovi (přibližně +-1 den)

nina89
2. led 2014

Jak poznám ze mám ovu dny?

sun89
18. dub 2014

Ahoj. Muzu se zeptat kdy ste se tulili? Den pred jonasovkou nebo v den jonasovky?

anonym1987
7. pro 2015

Ahoj,Tak já bych se přidala,Synové sedí,ale ted viz foto ,zřejmě asi ne,přitom sex byl přesně ten den :D
Ms dorazila,ale slaboulinká.Takže nevím nic není na 100%

werik153
10. led 2016

Holky vysvětlete mi prosím, jestli v tý tabulce musím mít napsáno to OK zelené a nebo tam může být ten červený vykřičník ?

nina8888
10. led 2016

dobry den, 🙂 teda damy divam se na tu metodu snazime se 7 mesicu ale ne nejako moc aktivne ze by sme to uhanali merim si bazalku ale nemam pravidelný cyklus a divam se na darum jonašove metody a celych 7 mes sme maly styk cca den dva pred terminom ktory mi to vypačitalo a tehu stale nejsem 😀 tak nevim další terim mam 17.1. tak to uvidim a som zvedava chodim na agolutin injekce aby som mala spom nejaky cyklus tak som zvedava ci sa to podari 😀 ted sem četla poprvé o teto metode tak uvidim 😀 hezký den

abob
14. únor 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je Vás více co se podařilo otěhotnět J.M. a jestli Vám vyšlo i pohlaví mimiška. Mám už dva kluky a třetího čekám Moc si přejeme holčičku 🙂 Pěkný den...

mythologist
14. únor 2016

@lucka662006 , diky za tip, cumim jak pero z gauce. Zpetne jsem to pocitala na syna. Na den presne, pohlavi sedi. A nejspis i pocet vykricniku. Wtf?!

hz
14. únor 2016

@mythologist a co znamenaji prosim ty vykricniky? nejak jim nerozumim..

mythologist
14. únor 2016

@hz : na strance je to nazvane napetovy faktor a dolu je vysvetlivka, ze to muze indikovat pripadne problemy (kupr.v tehu), ale je to pry orientacni a doporucuji konzultaci konkretnich podrobnich horoskopu s odbornikem.

barumat
14. únor 2016

Tak já jsem těhotná, poslední menstruace byla 4.8.2015 - plodné dny podle Jonáše jsem měla 1.8 (takže před menstruací) a pak až 30.8. - to už jsem byla dva týdny těhotná 😀 Takže za sebe říkám, že to moc nesedí, leda by se máma sekla a porodila mě jindy nebo jinde 😉

lucka662006
autor
15. únor 2016

@mythologist ano ano přesně tak! u nás také, teda soutředila jsem se jen na početí, pohlaví jsme znát nechtěli a nezkoumali.... ale vyšlo a 2x, super, každému doporučuji, bohužel ne každý tomu rozumí, asi víš, co myslím. Jinak by nemohli tvrdit, že jim to vychází podle Jonáše třeba až za 5 let...

hz
15. únor 2016

@lucka662006 me to treba zajima, ikdyz tomu nerozumim... zpetne jsem si dohledala poceti syna a je tomu tak-mam tu stary kalendar z dalenho rok, kde jsem si znamenala ovu. spojilo se to a vyslo to..
Navic bych rekla, ze to dava zene i nadeji, ze se to muze povest, me to teda osobne dalo. I kdyz pozitivni(zelene) OK mam az na konci tohoto roku, samo ze bych chtela drive(bude mi pak koncit rodicak 😀 ), ale alespon ta nadeje a sebevedomi tela to ovlivni..
Jen tomu musi clovek verit..

hz
15. únor 2016

a je teda zvlastni, treba u meho vypoctu, ze napetove faktory u chlapecku jsou vyssi nez u divky... 😕

luca16
15. únor 2016

A vychází vám i pohlaví podle Jonáše?

hz
15. únor 2016

@luca16 me ano..

mythologist
15. únor 2016

@lucka662006 oprvadu zajimave tema! Precetla jsem ted i nejake rozhovory s dr jonasem a mrkla na jednu souvisejici kanadskou studii o spontanni ovulaci, ktera kazdodennim vaginalnim UZ vyzkoumala na vzorku 63 zen, ze u vsech doslo v prubehu cyklu k vicenasobnim fazim zrani folikulu, z toho u 10% zen i k vicenasobne ovulaci mesicne. Duvody proc tomu tak je, samozrejme netusi, ale zaroven vyzkoumali v spermatu pritomnost bilkoviny spoustejici ovulaci. No zkratka, cumim 🙂
@hz ten link, ktery postovala @lucka662006 je freeware a snazi se ocividne zakomponovat co nejvic z jonasova vypoctu - ergo i ty "jakoze rizika". Jestli chces ofiko placeny vypocet primo od nej, ma na to vlastni stranky a treba by bylo mozne se tam i zeptat proc to riziko u pohlavi (treba vetsi riziko dedicne nemoci po muzske linii?)

yipee
15. únor 2016

Tak jsem se na to ze zvědavosti podívala a OK mám až v únoru 2020, to jsou vyhlídky...

mythologist
15. únor 2016

@yipee : tim bych se nestresovala. Ty vykricniky jsou oznaceny jako napetove faktory, jsou pry pouze orientacni a vyzaduji konzultaci s astrologem. Kdyz jsem si tabulku vyjela na par let zpatky, tak tam mam jedno obdobi osobniho shitstormu a tam jsem mela kazdy mesic v prumeru 9-11 vykricniku. Takze to vlastne ani nemusi souviset s fyziologii tehotenstvi, ale s nejakymi zivotnimi zvraty, kupr. Ale to uz jsme se propadly do totalni esoteriky, a my preci vime, ze deti nosi cap 😉

eviicka
15. únor 2016

Ahoj holky, jinak za mě potvrzuji, taky mi Jonášovka vyšla, po dlouhé době se najednou zadařilo v měsíc, kdy se cca kryla s ovulkou.

lucka662006
autor
21. bře 2016

@eviicka ano, přesně tak to bylo u nás, jinak v jiné měsíce se nedařilo ani při ovu...

jankadvor
21. bře 2016

Wau, holky, tak já jdu asi do toho 🙂 Takže 10.4. v určitý čas hup na to 😀

sofie01
21. bře 2016

Tak mě to vychází dalšího půl roku v době menstruace... Asi dám spíš na ovulační test.

eviicka
21. bře 2016

@sofie01 nejlepší je dát úplně na všechno 🙂 a zkoušet co to jde a kdy to jen jde 🙂.