Kdo měl kratší cyklus 25 dní a otěhotněl?

hopisek
1. bře 2012

Ahoj holky.Spíše těhulky.Chtěla jsem ze zeptat:kdo měl kratší cyklus 25dní a otěhotněl? Děkuji všem. Snažíme se o mimi a zatím nic ☹ .Mám kratší cyklus,tak bych ráda znala názor,nebo zkušenosti s otěhotněním.Nebo jestli Vám doktor,či doktorka něco nedoporučila na srovnání apod..

andelka
2. bře 2012

@hopisek kratší cyklus přece není závada. Záleží jestli dochází k ovulaci a jak dlouhá je luteální fáze. Délka cyklu obvykle nehraje žádnou roli, otěhotnět se dá při cyklu 21 dní stejně jako 50dní. Každému funguje tělo jinak, pokud není rozdíl mezi nejkratším a nejdelším cyklem víc jak 7dní, tak není ani co srovnávat.
Trpělivost 😉

hopisek
autor
2. bře 2012

@andelka Ahojky.Děkuji Ti. A gratuluji 🙂 .Přeji Ti ať porod proběhne bez komplikací. Já už doma holku jednu mám 🙂 .
Jelikož se snažíme bezmála rok,tak hledám příčiny všude.Doktorka říkala,že až po roce budeme něco dělat.Sice je to za pár,ale hledám kde se dá.Teď se spíše ptám.Zbírám informace.
Děkuji moc. Hlavně tu trpělivost to chce.
Vy jste se snažily dlouho?

valentynkaa07
2. bře 2012

@hopisek já jsem měla taky krátké cykly,obvykle 28, ale i 26 dní, ten mesic před otěhotněním snad jen 23dní, měřila jsem teplotu a zjistila jsem, že ovulace je kolem 10DC. Otěhotněla jsem cca 6tý měsíc snažení. jak píše andělka, důležitá je ovulace a lut.fáze.

hopisek
autor
2. bře 2012

Já zkoušela i ovu testy.Minulý cyklus pozitivní 11DC a MS jsem dostala 25DC.Jinak jsem sledovala čípek.Díky ovu testu jsem si ověřila zda sleduji správně.

andelka
2. bře 2012

@hopisek děkuji moc 🙂 my jsme se nesnažili v podstatě vůbec, obě děti jsou na první pokus - ale zase jsem si svého času užila s nepravidelnými cykly (rozdíl i 15dní, prostě ovulka haprovala).
Hlavní je že dochází k ovulce a luteální fázi máš taky v pořádku.

hopisek
autor
2. bře 2012

@andelka Tak s tou MS Ti nezávidím.Já než otěhotněla (před 11lety a neplánovaně),tak jsem MS měla pravidelnou.Po porodu(po šestinedělí),jsem začala brát HA a menstruace po 28dnech.V loni jsem vysadila Ha a cykly 22,či 23dní.Pak jsem začala pít kontryhel a mám cykly na střídačku 25 a 26dní.Nevím tedy zda to mám po kontryhelu a nebo se mi třeba teprve pomalinku upravuje ten cyklus.Fakt nevím.

andelka
2. bře 2012

@hopisek ono se mi to pak spravilo, ale musela jsem tomu trochu pomoct bylinkama. Po porodu pak zas vše OK, ale hned po třetí MS jsem otěhotněla podruhé, takže nevím jak by to bylo dál, že. Cykly máš v poho 🙂 Těžko říct jestli se trochu upravily kontryhelem nebo by to tak bylo i bez něj...

hopisek
autor
3. bře 2012

@andelka Ahojky.Takže jsi to pak měla dřív,než jsi se rozkoukala.? A prosím Tě jaké bylinky jsi brala?

andelka
3. bře 2012

@hopisek záleží po čem rozkoukala...ale spíš bych to řekla tak, že se to povedlo dřív, než jsme si dokázali vůbec uvědomit do čeho jdeme 😅
Brala jsem tinkturu z drmku obecného, na srovnání cyklu. Ale to už před snažením, mě ty nepravidelné cykly štvaly už před snažením, samy o sobě. V době otěhotnění už byly nějakou dobu zase v pořádku.

hopisek
autor
3. bře 2012

@andelka Také jsem přemýšlela,že koupím drmek.A po tom,co jsi napsala,si ho hned v pondělí asi koupím 🙂 .
Je fajn,že to šlo pak takhle rychle.A nebo jak se i říká,že jste to nechali "na dokrorech".Pustily jste to z hlavy.Nemyslím ůplně.To asi nejde.Nebo alespoň u nás.

andelka
3. bře 2012

@hopisek no já nevím jestli to u tebe nebude zbytečné, podle mě funguješ normálně hezky a není co upravovat. Jen se pěkně snažit a čekat.

weri1
3. bře 2012

já měla přesně 25 dnů

hopisek
autor
5. bře 2012

Holky děkuji.Asi to zkusím moc neřešit.Tedy jen proto,neboť po MS (čekám jí kolem 16.3.) mě čeká návštěva doktorky,takže se uvidí,co bude dál.Tenhle cyklus jsem ani ovu nesledovala,takže ani nevím,zda vůbec proběhla. Užívám jen vitamínky a zkraje cyklu jsem pila Kontryhel.