Kdy se začít po revizi znovu snažit?

stepankakv
5. led 2014

Ahoj holky 🙂 Hledala jsem na toto téma a chtěla bych ho trochu obnovit ... Jsem po revizi v 8tt (prádný gestační váček) a MS by měla dorazit cca příští týden... Můj dotaz tedy zní, kdy jste se po podobném zákroku začly snažit vy a jak se to povedlo popř. nepovedlo? Děkuji za každou zkušenost 🙂

stepankakv
autor
9. led 2014

@ppetrac tak to jsi to dostala krásně 🙂 Pak dej vědět jak jste se rozhodli s tím snažením...Já to asi prubnu po 6tinedělí...
@leia1 a nechtěla jsi to začít zkoušet už dřív než po 3 MS? Nebo doktor ti řekl proč až po 3? 🙂 Jinak přeji at jsou na testu brzy 2 🙂)

leia1
9. led 2014

@stepankakv chtěla jsem to zkoušet, ale pan doktor mi řekl, že po tý revizi je to tam všechno citlivý, že ty sliznice rostou úplně od začátku a že on by nejradši, kdybych počkala až půl roku, ale že můžu po tom třetím cyklu. takže jsem ho poslechla, protože absolvovat znovu potrat bych teda už nechtěla . hlavně si říkám, že jsem neměla chodit na revizi, jelikož ze mně vše vyšlo doma a oni mně stejně tu revizi udělali a pak se divili, že tam nenašli žádný materiál. protože, když to odejde samo, tak pak se může žena snažit hned.

stepankakv
autor
9. led 2014

@leia1 jj...to je asi pravda, ale na druhou stranu, když čtu ty zahraniční články o tom, jak doporučují otěhotnět hned po potratu tak nevim no..Co doktor to názor... Takže asi tak.. 🙂 A jak jsi zvládla ty 3 měsíce? To musí být dlooouhá doba...

leia1
9. led 2014

@stepankakv no asi nejhorší pro mě bylo přežít to šestinedělí, kdy jsem nevěděla, kdy přijdou první měsíčky a další tři měsíce jsem prostě chodila cvičit a těšila se na listopad. spíš mě překvapilo, že se nám to hned nepovedlo a ani podruhé ne. tak ted jsem zvědavá tento měsíc. a s tím čekáním asi záleží jestli byla provedená ta revize či ne, to je v těch článkách, že i po revizi se může hned?

stepankakv
autor
9. led 2014

@leia1 no právě že jo... je tam psáno, že tělo je lépe připravené přijmout další těhotenství a že v zahraničí doporučujou po po potratu hned otěhotnět a s revizí čekat 6tinedělí... Také jsem četla spoustu případů, že holky otěhotněly hned a vše bylo v pohodě...Tak snad ti to tenhle měsíc vyjde...držím palečky a dej vědět 🙂

lucousik
9. led 2014

Ahoj, já byla taky na revizi v 8tt., menstruace se pak dostavila zhruba po 6týdnech, po měsíci další a pak už žádná 😉 Nechali sme tomu volný průběh a zadařilo se. Dr. mi též doporučila alespoň 3 měsíce "klidu", ale ty sme nějak nezvládly 😀 Pak jsem šla na kontrolu k lékaři, který tu mou zastupoval a řekl mi, že to vůbec není potřeba striktně dodržovat ty 3 měsíce, tedy pokud zákrok proběhl bez komplikací. Doslova řekl: "Přece byste se u každého milování nechtěla stresovat, jestli náhodou neotěhotníte, to si přece člověk musí vychutnávat úplně jiné pocity" " 😉

stepankakv
autor
12. led 2014

@lucousik jee to je krásnej příběh 🙂 A začali jste se snažit hned po 6 tinedělí nebo až po 2 MS ? 🙂

benderka
13. led 2014

Já budu mít ve středu 4 týdny od revize (v 9tt). S manželem jsme si řekli, že vydržíme aspoň dva cykly a pak se začneme snažit, tak snad se nám to napodruhé povede rychle, když to napoprvé vyšlo hned první měsíc snažení... Držím palce ať se brzy zadaří!!! 🙂

lucousik
13. led 2014

@stepankakv No my sme se ani nijak nesnažili, prsotě to vyšlo 😀 Jinak bych počkala do první menstruace a pak tomu dala volný průběh. Mně v nemocnici nic o dodržování šestinedělí ani neříkali.. 😖

eduskaa
14. led 2014

Ahoj. Já mám téměř 4letou dceru..otěhotněla jsem na podzim a 11.listopadu šla na revizi ( zamlklý potrat, ale od začátku bylo vše špatně :-/..), 10.12. byla MS a pak sme to zkusili znovu a teď mám //..🙂, k lékaři jdu až 27., ale strach, aby bylo už vše vpořádku mám.. 😕

luckag2
14. led 2014

Ahoj,já se taky bohužel přidávám. Na revizi jsem byla v září zamlklé těhu. v 9 týdnu...MS dorazila po 5 týdnech. Teď tomu dáváme volný průběh,ale byla bych ráda,kdyby to tentokrát vyšlo a dotáhli bychom to až k zdravému miminku 🙂

doko
14. led 2014

ahoj holky, já byla na revizi v září po zamlklém těhu na konci 11. týdne. počkali jsme 3 měsíce (2 MS) a pustili jsme se tentokrát do IVF (manžel má hodně zlé spermio, kterému přisuzovali to zamlknutí). takže "radši". nyní jsem znovu těhu, vím to už od Štěpána a nemám odvahu jít k lékaři. strašně se bojím, že to znovu dopadne stejně a mám v noci noční můry, že jdu zas do nemocnice a balím si tašku...nemůžu spát a jen se nervuju.....za mě toho lituji, že jsme déle nepočkali, abych se dala do větší psychické pohody.....po fyzické stránce jsem ok. nedokážu si teď totiž představit, že by to zase dopadlo stejně (což se samozřejmě klidně stát může) 😉 ať se ale rozhodnete jakkoliv, přeji už jen dobré konce 🙂

stepankakv
autor
17. led 2014

Ahoj holky 🙂 'Tak u mě první MS už dorazila...tak jsem ráda a ted co ted??? začít hned nebo furt čekat?
@doko ahojky ...grauluji a dej vědšt jak jsi dopadla...džím moc palce 🙂

ppetrac
18. led 2014

@stepankakv Já už mám po ms a dnes jsme to nevydrželi a měli sex. (5 dní do konce šestinedělí). Od zítřka do čtvrtka bych měla mít plodné dny (zhruba), tak pořád nevím, jestli to nechat být, nebo počkat ještě měsíc. Asi půjdu v pondělí na kontrolu a když bude vše v pořádku, tak tomu necháme volný průběh...

doko
21. led 2014

@stepankakv tak si představ, že jsem toho svého lékaře ani nestihla a skončila jsem na pohotovosti ve čtvrtek ☹ našli mi hematom hned u plodu, který se mohl urvat a strhnout ho sebou. musela jsem tam zůstat ležet na kapačkách. dneska mě pustili domů, hematom se naštěstí vstřebal a prcek je v pořádku, ale na psychice mi to moc nepřidalo. a docela mě naštvalo, že když jsem tam byla v září na revizi, tak všichni, ať počkáme tři měsíce a jdeme do toho a teď když jsem tam dojela, tak všichni remcali, že jsem do toho šla trašně brzo, už po třech měsících. já bych někdy ty doktory vážně nakopala 😠 😠 každopádně Tobě přeju brzké těhotnění a HLAVNĚ BEZ KOMPLIKACÍ 🙂

stepankakv
autor
21. led 2014

@doko
@doko ahoj..to mě mrzí :( hlavně že to dopadlo dobře a snaž se nestresovat ( i když vim, že to moc nejde)..my plánovali začít tenhle měsíc..hned po 1MS,ale našli mi ucpané dutiny, takže mě ještě čeká vyšetření ORL a pak uvidím jestli antibiotika nebo co a počkáme tedy až se uzdravím...držím moc palce 🙂 a dávej vědět jak jsi na tom... v kolikátém týdnu jsi?

doko
21. led 2014

@stepankakv tak to je asi osud, že se Vám to tak oddálilo 😉 aspoň bude tělo připravenější 🙂 jsem teprve v 8. tt a vůůůůbec, ale vůůůůbec to neutíká ☹

stepankakv
autor
21. led 2014

@doko taky si říkám, že je to asi osud..jinak bych začla hned a pak bych se bála...ted ani nemůžu než se vyléčím a pak už budu snad opravdu připravená na zdravé mimi 🙂 Věřím, že tobě to vyjde a bude vše v pořádku...hlavně klid ...mysli na něco hezkého 🙂

doko
22. led 2014

@stepankakv musíme obě věřit v dobré konce 🙂 přece nemůžeme mít pořád jen smůlu 😉

heliik
24. led 2014

Ahoj ženy, lezu sem prosím o radu. 16.1. jsem byla na revizi ( zamlklé těhu 8-9 týden), a od té doby krvácím. Po revizi to bylo hodně, pak se to 3 den sklidnilo na cca 2 vložky denně( měnila sem samozřejmě častěji, pro čistý pocit), a dneska ze mě skoro teče jasně červená krev. Je to normální?

doko
24. led 2014

@heliik já myslím, že není ☹ už je divné, že jsi po té revizi krvácela....většinou se jen špiní....a v nemocnici jim to přišlo v pořádku? mně řekli, že krvácet se nesmí, že špinění je ok, ale krvácení ne. já být Tebou, zajdu k lékaři 😉 i kdyby to nic nebylo, pro klid v duši 🙂

heliik
25. led 2014

@doko : JJ krvacela jsem jako při silnější MS. Je pravda, ze do zprávy mi napsaly ze nekrvacim, ale tak jsem si myslela,ze jde o jiné krvácení. Už v nemocnici, jsem za ty 4 hod po revizi sem vyplývala asi 4 vložky, a to ta krev ze me tekla vyloženě... Druhy den se to sklidnilo ale ne o moc... No pockam si ,jak to bude dnes a uvidim když tak zajetí na pohotovost.

brundik2002
20. únor 2014

ahoj chtěla jsem se zeptat, jestli je v pořádku, byla jsem na revizi, zamlklé těhotenství, začala jsem krvácet 21.ledna, 29. ledna mi byl proveden zákrok, dr říkal, že tam byly jen nějaké chuchalečky, včera jsem dostala MS mám počítat délku cyklu od počátku toho krvácení nebo od zákroku?

zuza01
20. únor 2014

@brundik2002 Délka cyklu se nepočítá od zákroku, normálně od začátku MS, takže od včera. Teda jestlli tomu dobře rozumím, tahle MS se má dostat ideálně do šesti týdnů od zákroku, takže od zamlklého těhotenství do včera se nic nepočítá, to je mimo cyklus...

brundik2002
20. únor 2014

@zuza01 jj já jsem myslela, jsetli jsem to nedostala brzo od zákroku dr říkal že to bude nejspíš 4 až 6 týdnů, děkuji za pomoc.

zuza01
20. únor 2014

@brundik2002 Některé holky tu mají opačný problém, že nepřichází vůbec, tak tímhle bych se nestresovala 😉

brundik2002
20. únor 2014

@zuza01 děkuji moc já jsem měla cyklus v průměru 25 dní plus mínus, tak je to asi v normě. Děkuji 🙂

cibka
28. únor 2014

ahoj, ja mela SP v 6+3 a dědali mi revizi ms dorazila po 5 týdnech. 3 týden po SP jsem byla na kontrole a dr delal utz rekl ze tam mam dokonce vajíčko 22 mm velké ale ze se jeste snazit nemame abych nedostala nejaký zanet ale ze jakmile dorazí ms že klidne muzeme začít ze je vše v poradku a nic tomu nebrání

linee
12. led 2015

@heliik ahoj, mne vzali rano krev a odpoledne mne vzali na sal. Nechali podepsat předtím asi 3 papiry. Na sale jsem dostala injekci a do 3 sekund byla tma. Za 20 minut mne vzbudili a bylo po vsem. Opravdu se niceho neboj. Před OP mi obvazali ještě nohy kvůli tromboze. Hodinu si polezis na pooperacnim, pak te prevezou na pokoj, kde dve hodiny po zakroku ještě leziz, pak az teprve muzes vstát a jit na WC (pokud se ti nemota hlava). Ja byla na zakroku odpoledne, trochu vice jsem na 2. den zacala krvácet a bolelo mne bricho, tak si mne ještě jeden den nechali. Pokud te na pooperacnim bude bolet bricho, muzes si zadat o injekci. Uvidis, jak se budes citit. ale opravdu se niceho neboj, ta operace je minimalni. Ja jak jsem se probrala z narkozy jsem hrozne brecela, nejak jak se telo uvolnilo, tak to na mne dolehlo. Pak jsem asi 4 dny mirne spinila a trochu mne bolel v brichu, pak ale uz to bylo ok. A MS dorazila 3 tydny po zakroku. Doporucuji pit kontryhel, zmirnuje bolesti a obnovuje rust sliznice.
Za 14 dni po zakroku se objednáš u sve gyndarky, ta te prohlidne, zda je děloha cista a domluvi s tebou co a jak dal.

heliik
15. led 2015

@linee : Děkuji za odpověď, ale to je přesně rok co jsem to tu psala.. :( A teď mám doma 6ti týdnní mimi 🙂