Kdy se začít po revizi znovu snažit?

stepankakv
5. led 2014

Ahoj holky 🙂 Hledala jsem na toto téma a chtěla bych ho trochu obnovit ... Jsem po revizi v 8tt (prádný gestační váček) a MS by měla dorazit cca příští týden... Můj dotaz tedy zní, kdy jste se po podobném zákroku začly snažit vy a jak se to povedlo popř. nepovedlo? Děkuji za každou zkušenost 🙂

elielizabeth
5. led 2014

@stepankakv Tak já Tě můžu naštěstí potěšit. Měli jsme revizi v 10. týdnu, miminko to nezvládlo a podle doktorů jsme se mohli začít snažit už po 3. dostavené MS. No jelikož jsme měli jednou odpoledne malou na hlídání, tak jsme se nějak neukočírovali a po 2 měsících od revize (1 MS) se neplánovaně zadařilo 🙂 Doktorka se ani moc nezlobila 😀
Takže za pár týdnu budeme doma už 4 a miminko je podle doktorů od začátku stále zdravé 🙂

petulen
5. led 2014

@stepankakv Ahojky, já řeším úplně to samé ... Potratila jsem koncem listopadu v 7. tt a teď čekáme, až budeme moct zkoušet. Moje doktorka radila čekat tři měsíce, jinak se to prý může stát znovu. Nicméně po přečtení této diskuze https://www.modrykonik.cz/forum/jdeme-na-to/kdy-jste-otehotnely-po-potratu/ se ti jistě zvedne nálada 🙂 Já už jsem se rozhodla počkat na druhou MS a pak to zkusíme znova. Koupila jsem si i Gynex (pro sychr), protože je to prý vážně zázrak. Tak jen doufat, že vše dobře dopadne. A tobě moc držím pěsti!

terinda
5. led 2014

Počkala jsem 2 ms a hned po 3. se to povedlo 🙂

evikmi
5. led 2014

@stepankakv tohle je otázka opravdu jen o názoru lékaře... někdo doporučí hned, někdo tři měsíce počkat, někdo i šest měsíců počkat... já potratila 7x ( max v 10.tt) , otěhotněla jsem vždy až po roce, ne že bychom dřív nechtěli,ale vypadalo to, že jsem měla ovulaci prostě jen jednou ročně. ale jinak počkali jsme vždy jen šestinedělí-vždy jsem byla na revizi. přeji at se brzy zadaří a je vše OK 🙂

zuza01
5. led 2014

To asi těžko odhadnout... My se mohli snažit hned po první MS, ale znovu se to nepovedlo, opět se zastavilo srdíčko. Ale máme v rodině případ, kdy se otěhotnělo ještě v šestinedělí po revizi a je z toho zdravý kluk 😉

mailli
5. led 2014

Moje neteř musela kolem 10tt na potrat (miminko se přestalo vyvíjet). Lékař jí řekl, že cca 2 měsíce bude krvácet, potom ať měsíc počká, aby si tělo trošičku odpočinulo a, když bude chtít, potom (tedy po těch 3 měsících) se s přítelem klidně můžou začít zase snažit.

ppetrac
5. led 2014

Já jsem byla na revizi 11.12., takže teď mám šestinedělí. Chtěla bych se začít opět snažit po dvou ms. Manžel by nejradši hned po šestinedělí, tak uvidíme.

stepankakv
autor
5. led 2014

Děkuji Vám holky všem za rady a zkušenosti..Jelikož jsem měla i v 6tinedělí ovulaci, tak si myslím, že je tělo připraveno a chtěla bych počkat pouze na první MS a pak tomu nechat cca 3 měsíce volný průběh..Manžel jezdí domů jen víkendy takže šance nejsou moc vysoké..Pokud se do 3 měsíců nezadaří, začnu zase počítat a měřit 🙂

stepankakv
autor
7. led 2014

Ahoj holky 🙂 Tak já mám pořád depku a nevim kdy začít znovu :((( chtěla bych hned po 6tinedělí, ale mám strach...fyzicky se cítím dobře, ale nevim :((

ppetrac
7. led 2014

@stepankakv Jsem na tom úplně stejně. Vůbec nic mi není, ale mám strach, aby se nestalo opět to samé, kdybysme začli moc brzy....

stepankakv
autor
7. led 2014

@ppetrac A jak to budeš řešit? .. Já to asi zkusím po tom 6tinedělí... Co se má stát to se stane...

stepankakv
autor
7. led 2014

@ppetrac a jak dlouho jsi po revizi? já přesně 9.1.2014 budu 4 týdny... Tak uvidím kdy dorazí první MS...

ppetrac
7. led 2014

@stepankakv Tak to jsme na tom úplně stejně, taky to budou ve čtvrtek 4 týdny 🙂 Taky čekám. Už by měla přijít že? Já bych chtěla počkat po druhé MS, ale uvidíme, jakto vydržíme, manžel chce začít hned po 1.

stepankakv
autor
7. led 2014

@ppetrac tak začneme spolu a budeme se podporovat 🙂 Já pořád nevim..ale chtíč je silnější než rozum ...

ppetrac
7. led 2014

@stepankakv Jo jo asi tak. Ale bojím se, že se pak budu stresovat, aby se zase něco nestalo :( To ale bohužel neovlivníme

stepankakv
autor
7. led 2014

@ppetrac přesně tak..bát se stejně budeme pořád... to už nezměníme....ale musíme věřit, že po druhý už to vyjde 🙂

koliotte
8. led 2014

Ahoj, tak názory na to, kdy se snažit o mimi po revizi, jsou různé, záleží na doktorovi - můj ošetřující gynekolog mi doporučil počkat 6 měsíců. V nemocnici jeden lékař tvrdil 3 měsíce a další zase říkal, že podle nejnovějších studií není třeba čekat, že první menstruací se vše obnoví, takže můžeme hned po první menstruaci ... Takže jsme se snažili hned ... A zadařilo se za 4 měsíce 🙂 🙂

heliik
8. led 2014

Zdravím, možná jsem blbe, ale příští čtvrtek mě asi čeká revize, chtěla bych se zeptat bolí to po probouzení?

janapavlik
8. led 2014

@heliik nebolí to, jen jsem byla taková omámená po narkóze. Kdyby bylo na mě, tak bych hned šla domů, ale nechali si mě tam přes noc na pozorování.

heliik
8. led 2014

@janapavlik Díky za odpověď, já vim, že pokud mi to budou dělat, tak mě pustí hned ten den domů odpoledne. A jak dlouho jsi krvacela? A krvácí se hned po zákroku?

smudlinka82
8. led 2014

Ahoj, držím palce aby všechno dopadlo dobře. Já jsem potratila v 8. týdnu, v nemocnici jsem byla do druhého dne. Po zákroku to vůbec nebolelo jenom jsem se cítila prázdná. Doktorka mi řekla ať počkáme 6 měsíců, ale měla jsem pouze jednou menstruaci a když jsem šla na kontrolu po šestinedělí, doktorka mi oznámila, že jsem těhotná. Na rozdíl od druhého prcka, který nám trval 7 měsíců 🙂

janapavlik
8. led 2014

@heliik já jsem po zákroku ani moc nekrvácela, bylo to spíš takové špinění, a to špinění trvalo zhruba týden, po 14 dnech jsem šla na kontrolu k dr. Pila jsem hned po návratu z nemocnice kontryhelový čaj, myslím si, že to dost pomohlo. Šla jsem na revizi zhruba v 10tt pro zamklé těhotenství, dr. to zjistil až při kontrole na utz, že nebije srdíčko ☹ Neměla jsem žádné potíže, žádné krvácení, nic, akorát šestý smysl mi naznačoval, že něco není v pořádku 😢

heliik
8. led 2014

Děkuji za vaše odpovědi. Já si myslím, že mám taky zamlkle tehu. Včera jsem byla u dr. Mela bych být 7+ a dr. Nic neviděla. Jen gest. Vacek který poporostl ale nic v něm.. Pořád mě hodně bolí v podbřišku na levé straně, ale nekrvacim. Jsme domluveno že 16.1. Ráno nastoupim do nemocnice, napřed udělají utz a když by nic nenašli tak půjdu na revizi.. Nějak s tím pocitam, ze to nebude dobré..

heliik
8. led 2014

@janapavlik : Ještě bych se chtěla zeptat, co všechno obnáší předoperační vyšetření?

ppetrac
8. led 2014

@heliik Já špinila asi 3 dny a nic mě nebolelo. Jen je to prostě celkově nepříjemné :(

ppetrac
8. led 2014

@stepankakv Ahoj, tak jsem to dnes dostala. Snad poprvé mám z MS radost 🙂 Co ty?

stepankakv
autor
8. led 2014

@ppetrac Ahoj 🙂 gratuluju 🙂 Já zatím nic, ale podle ovulace kterou jsem měla 22DC bych to měla dostat za cca 3 dny, takže už se mooooc těším 🙂 snad to tak bude a budu v klidu 🙂 Kolikátý DC po revizi jsi to dostala?

leia1
8. led 2014

ahoj holky, my přišli o miminko v 6. týdnu, bylo to v červenci. Nyní se dva měsíce snažíme a zatím nic. a také jsme mohli až po 3. cyklu.

ppetrac
8. led 2014

@stepankakv Já to nějak neumím počítat, ale revizi jsem měla jako ty 12.12. a dostala jsem to dneska....ani ovulace nevím, jak se počítá. 🙂 Doufám, že nedojdu k tomu, abych se to musela naučit, že to přijde i bez toho 🙂

janapavlik
9. led 2014

@heliik mě dělali jenom ráno v den nástupu krevní rozbor. Ani EKG nebylo potřeba, narkoza je krátká. Ještě jsem podepisovala papíry ohledně toho, že souhlasím s narkozou.