Kdy začít řešit s doktorem, když se otěhotnění nedaří?

obyvatelka
24. kvě 2013

Ahoj holky.
Loni v unoru jsem vysadila po 8 letech uzivani antikoncepci a od te doby se neuspesne s manzelem snazime o dite. Prvni pulrok jsem ani nepocitala s tim, ze by to vyslo, jelikoz se telo cistilo od vsech tech hormonu, co se za tu dobu nashromazdily. Ten druhy pulrok me casto trapily kvasinkove infekce, ktere me treba i na tri tydny vyradili z provozu, takze byly mesice, kdy jsme spolu spali treba jenom jenom nebo dvakrat za mesic. Od ledna jsme na to s manzelem "vlitli" aktivne, spime spolu 3x tydne v rozmezi dvou az tri dnu od sebe, presto se nam porad nedari.
Beru kyselinu listovou uz pres rok, ted jsem prvni mesic pila kontryhelovy caj, ovulaci mi kontroloval gynekolog v breznu a vypadalo to, ze ovuluju.
Proto by me zajimalo, kdy je podle Vas nejvhodnejsi doba, kdy bychom meli zajit za doktorem to resit?
Nechci do sebe hned cpat nejake hormony, jde lecba i bez toho?
diky za vase odpovedi ;)

hav81
24. kvě 2013

My jsme se snažili s manželem rok a pak jsem šla k dotorovi.Udělal mi různá vyšetření a nasadil prášky (abych ovulovala,pak nějaké po ovulaci),názvy už si nepamatuji.Po půl roce se nám zadařilo 🙂 Nevím jestli se léčí i jiným způsobem,co mám v kolí známé,tak byli léčeny podobně.
U druhého dítěte jsem taky začala jíst kyselinu listovou a dělala jsem si ovulační testy a zadařilo se nám po 2 měsících.
Určitě ve vašem případě bych k doktorovi už šla 😉 Přeji hodně štěstí 🙂

fori
24. kvě 2013

my se snažili cca půl roku...já chtěla být těhotná hned 🙂 🙂 doktorovi jsem řekla, že se snažíme přes rok..a nakonec jsem si stejně skoro 2 roky počkala než jsem otěhotněla..přeju hodně štěští...

prcek91
24. kvě 2013

u nás to je rok pak to začne lékař řešit..🙂

ratatooy
24. kvě 2013

normálne se to řeší po roce,to je normální doba pro otehotnění,pak se zjištuje spermio,ovulace atd a budto se nasadí nejaky leky nebo vás dr odešle do centra asistovany reprodukce

chateau
24. kvě 2013

Po roce snažení 🙂

fiallinka
24. kvě 2013

Být váma udělám jedno zásadní vyšetření - spermiogram partnera, to hodně napoví... jestli v pohodě ovuluješ, tak to na hormony asi není, spíš zjistit toho chlapa a podle toho se zařídit...

maudn
24. kvě 2013

dle mé staré doktorky 2 roky, dle mé nové 1 rok. Dle mě si základní vyšetření můžeš udělat hned (jestli máš v pořádku hormony) to se chodí asi 2. ms na odběr. Doporučuji,aby tvůj manžel bral vitamíny, protože chyba může být i u něj (mému manželovi moc pomohli a z 0% spermii šel na 70%- pohyblivých).

karlam
24. kvě 2013

milá zakladatelko, ráda bych ti alespoň stručně napsala svůj příběh, o miminko jsme se začali snažit ihned po svatbě, to jest v červnu 2010 a když se tři měsíce nic nedělo, zašla jsem ke své gynekoložce a ta začala naši situaci hned aktivně řešit a to i přesto že se jí náš věk nezdál nijak extra vysoký (já 28, manžel 27), udělala veškeré testy, manžela poslala na spermiogram atd. a pak nám po tady tom všem doporučila clostilbegyt, bohužel se nepodařilo ani s ním a jelikož výsledky testů ukázaly, že mám sníženou plodnost a manžel trošku horší spermiogram, rozhodli jsme se jít hned na IVF,protože čekat na zázrak se mně opravdu nechtělo. první IVF nedopadlo, z druhého máme holčičí dvojčátka a kdyby šel vrátit čas, zachovala bych se stejně jako tenkrát, nyní mně je 31 let a jsem šťastná maminka, opravdu si nemyslím, že by se mělo čekat dva roky a pak teprve řešit situaci, dobrý gynekolog udělá testy ihned a dle nich si můžeš sama rozhodnout co dál...budou-li testy v pořádku, netřeba plašit a opravdu se asi vyplatí být trpěliví a počkat, ale pokud testy nedopadnou, můžeš se podle toho zařídit. kdybych čekala ty dva roky, co se doporučují, dnes bychom teprve zřejmě procházeli proceses IVF...hodně štěstí a ať se brzy na testu objeví dvě čárky 😉

olusenka
24. kvě 2013

standard je asi po 1 roce, záleží taky na věku, pokud je věk 30 a výš, čekat asi 1 rok je zbytečné, taky záleží na jiných případných problémech. Chtělo by to vědět pokud možno zcela jistě, zda je nebo není ovulace, a partner aby měl hotový spermiogram, na ten ho může poslat Tvůj gynekolog.
My čekali max. 1/2roku, možná ani to ne, ale po vysazení antikon. po 9 letech jsem měla problémy s cyklem, a pak se další problémy nabalovaly.

petra.happyday
24. kvě 2013

Rozhodně to řešit co nejdříve, vím o čem mluvím, na mimísko jsem si počkala nekonečných sedm let 😉 A třeba právě ty hormony pomůžou i s otěhotněním 🙂

milos03
22. čer 2013

Doporučuje se půlrok při věku 35 a více, rok při věku 34 a méně...

lobella
22. led 2018

Ahoj, my se snazime od zari minuleho roku, pravidelne mam ms i ovulaci, zadny problem nemam, jsem zdrava, s nicim se ani ja ani manzel nelecime, ja 26,manzel 30. Spime spolu pravidelbe, hlavne kdy mam plodne dny, to jsem hodne pri chuti, takze klidne kazdy den nebo obden... Moje mamka je vsak nervozni a posila me uz na gyndu, kdyz nemuzu otehotnet... Ona mela 3 deti a vsechny jsme byli vlastne drive nez planovali, takze zadne snazeni nebylo... Je pry divne kdyz je to uz 5.cyklus a bez uspechu... Od lonskeho srpna beru kys.listovou a oosledni 2 cykly piji kontryhel... Bojim se vsak, ze na gynde mi reknou, ze to resim brzy, at pockame jeste ten pulrok.... Jak byste to resili vy? Sli byste hned nebo jeste pockali?

lobella
22. led 2018

U nas se vsechny deti narodily neplanovane, ted mi otehotnela kamaradka, ze si jednou nedali pozor a je to... Proto se boji, kdyzmy do toho busime skoro pul roku a nic...