Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

k.bett
6. lis 2007

Ahoj holky,
jsem po IVF - neuspesne, tak jsem chtela zkusit zjistit ovulaci a zkouset to do dalsiho cyklu takto. Jenze posledni MS jsem mela 26.10 a ted v pondeli 5.11jsem si delala prvni ovul. test byla tam carka ale slabsi nez ta potvrzujici funkcnost testu. Tak jsem si rikala parada zaprijde ovulace, ale dnes 6.11 jsem si delala znovu abych to nepropasla a uplne cisto ani naznak po ovulacni carce, cas a omezeni tekutin jsem dodrzela, znamena to ze pondelni carka byla uz z doznivajici ovulace?To by prece znamenalo ze mam ovulaci tak +- 8,9 den cyklu... ale cyklus mam 28. dni +- 2 dny...takze bych teda ovulovala na konci MS?? ☹

exi
6. lis 2007

ahojky holky chtěla jsem se zeptat už pár měsíců se snažíme s přítelem o mimi a zatím stále nic , ale posledních 14 dní se cítím docela jinak, začala jsem hodně jíst plácám páté přes deváté, bolí mě hlava a občas i prsa.(MÁM NEPRAVIDELNOU MENSTRUACI) Už jsem si dělala dva testy ale vyšli negativní, mohu být těhotná nebo ne.Moc děkuji za odpověď

hi2u
7. lis 2007

Ahoj holky, mám dotaz. Podle BT jsem měla včera ovulaci (i když teplota stoupla jen o 2 desetiny). Může s tím souviset, že jsem byla "uvnitř" taková opuchlá? A v noci jsem měla křeče podbříšku, když jsem se protáhla? Díky hi2u

jardine
9. lis 2007

Ahojky, ráda bych se zeptala na něco ohledně ovulace. Včera jsem byla na prvním UTZ, doktor potvrdil těhotenství, podle poslední MS jsem v 6 týdnu. Na UTZ zatím viděla ale jen gestační váček, nikoli plod, a postrašil mě zamlklým těhotenstvím. Zapomněla jsem mu ale v tom stresu říct, že mám velmi nepravidelný cyklus .... většinou trvá 34 dny i víc, samotná MS až 9 dní. Je tedy možné, že i ovu byla později a tím pádem jsem teprve v 5. týdnu, čemuž by ten váček odpovídal? Díky moc.....

barag
9. lis 2007

ahoj Jardine, já myslím, že to s tím určitě může souviset, třeba moje kamarádka, která už má malého předškoláka tak měla taky nesrovnalosti, jak to vlastně je, v kolikátém je týdnu, UZ a poslední menstruace - to nesedělo a její doktorka jí řekla, že podle velikosti plodu nejspíš otěhotněla v době okolo menstruace, že se někdy může vajíčko uvolnit i při menstruaci.

navíc, já stále nechápu to dvojí počítání...obzvlášť v počátcích těhotenství bych brala v potaz hlavně gestační věk - tzn. ne od poslední mestruace (při pravidelném cyklu kdy od menstruace do ovulace to trva cca 14 dnů přeci těch 14 dnů do ovulky ženská těhotná není! tak bych to počítala od ovulace, protože mi to připadá logičtější (s ohledem na ty změny, jakými mimi prochází v prvním měsíci...)

tak přeju hodně štěstí, ať si ta šťastná

luccii
9. lis 2007

ahoj holky, mivam bolesti v podbrisku (vzdy cca 3 dny)... ted mi kamaradka rekla, ze to bude ovulace... je to mozne, kdyz beru HA? pry ze telo se neda osalit a ze ty bolesti prichazi i s HA 😕

k.bett
9. lis 2007

Ahoj holky, psala jsem tu dotaz ohledne ovulace ze jsem ji musela mit nekdy 8 den cyklu nebot 10 den cyklu byla slabe videt (teda min nez ta prvni) no a druhy den nic pak taky ne a dnes slabá čárka druhá, vubec to nechápu jak mam teda vedet kdy mam ovulaci kdyz z tech testu to nepoznam, uvidim jestli tam budou carky i zitra, muze byt necim ovul. test ovlivneny?? Stalo se vám to nekdy taky??

gabi78
9. lis 2007

Ahoj!
Luci: tak to nevím, ale možný je všechno 😉
K.bett: a měříš si bazální teplotu? i podle ní můžeš poznat ovulaci, i podle hlenu, bolesti, čípku poslední den nejnižší naměřené teploty (den před zvýšením teploty) je ovulace, čípek je nahoře a otevřený a měkký, a hlen bílkový

k.bett
9. lis 2007

gabi78:

Ahoj, nemerim si BT, ja jsem kdysi pred rokem shánela tan teplomer a vubec nebyl k sehnani, tak mam nakoupeno spoustu ovul. testu s tim kapatkem a proste me to udivilo, je tam sice napsano zkouset obden ale ja pro jstotu zkousim kazdy den od 10. dne cyklu a vubec teda nechapu na co ten ovul. test muze jeste reagovat.Byla jsem pred cca mesicem na IVF tak jestli to nemuze byt nak rozhozeny nebo naky lek ale to uz se mi nezda ze by tak dlouho fungoval.. 😒

barag
9. lis 2007

ahoj zkus se podívat na tyhle stránky http://merenibt.xf.cz/index2.html

ono někdy to neprobíhá uplně jasně, tak možná je v Tvém případě lepší zkombinovat obě metody, já sem s měřením spokojená, vidím dost jasně, co se v mém těle děje. jinak myslím, že nepotřebuješ žádný zvláštní teploměr, já měřím obyčejným rtuťovým a podívej, jak krásně vím, kdy jsem měla ovulaci

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

k.bett
9. lis 2007

barag:
to je dobra stranecka, tak jsem tam zavitala a malem jsem nevylezla... 😀
jak jsem hltala ty informace

barag
10. lis 2007

no to mi povídej, ty stránky, co jsem Ti na ně napsala odkaz sem zpočátku taky hodně hltala, zvlášť před mestruací minulý cyklus sem dokola studovala ty příklady křivek těhotenských, netěhotenských a srovnávala to s tou svou, je to docela psina, ted si ulítávám na křivce z Wunderk., ačkoliv sem němčinu nikdy neměla, na těch stránkách je to popsaný, mě to zpočátku nešlo přihlásit, tak v návštěvní knize mi jedna snažilka poradila uplně polopaticky a na těch samotných německých stránkách pak děláš všechno automaticky a za chvilku netřeba návodu, tak třeba Tě to přesvědčí na aktivní měřilkovství 😉
měj se hezky

k.bett
12. lis 2007

Ahoj holky,

teď se chystám se tady zeptat na jednu velmi asi blbou vec, kdyztak se omlouvam ale nevim co by to mohlo byt.

Jak uz jsem psala jsem po IVF (cca 1 mesic)odmenstruovala jsem vse v pohode, zadny problém nic.
Akorát jsem si chtela zkouset ovul. testy abych vedela kdy tak nak budu mit ovul a mohli jsme se doma snazit do te doby nez pujdem v unoru na 2. IVF.

Jenže ovul. test mi ukazuje dost kraviny jednou blížící se ovul, druhy den cisto a to porad dokola teda po dobu 6 dnu...ale celkem jsme to s manzele vyuzili (toto odhadem ovulacni obdobi 😀 )

No, proste na ovu test se spolehnout tedy nemohu.

Dá se to poznat treba i jinak kdybych mela ovulaci?

Nekde jsem ruzne cetla ze o tom nektere holky vedi ze maji ty a ty priznaky.

Me bylo pred vcerejskem blbe od zaludku, vcera mi taky celkove nebylo moc dobre ale ne nak silene jen to proste nebylo v norme a bylo mi zvlastne, i jsem byla naka precitlivela jako litostiva atd. Dnes jsem na wc vypozorovala (no, nedalo se to prehlidnout) jako by hlen, nevim co by to mohlo byt, jeste jednou se omlouvam za tykovy dotaz a asi nic moc popis. Ale zajimalo by me jestli se to treba nestava pri nebo po nebo pred ovulaci, nevite? Nestalo se vam to nekdy?Vypadalo to dost peve , bylo to ciry -trosku do zluta ale malinko a takovy, no proste pevny hlen.

Za kazdý info, strasne moc díky.

k.bett
12. lis 2007

ted jsem se docetla tohle:

Kromě metody měření teploty, lze pozorovat ještě jednu "vnější" změnu. Nárůst hormonů má vliv i na hlen obklopující děložní hrdlo. Ten se přizpůsobuje tak, aby zajistil co nejlepší podmínky pro oplodnění. Tvoří se ho podstatně větší množství a mění svoji strukturu - některé zdroje jej přirovnávají k vaječnému bílku. Podle těchto změn tedy také můžete určit, že došlo k ovulaci.

Jak by jste to chápali?? Podle me je to co jsem popisovala vejš.Akorát nevím jestli to teda znamena ten hlen ze ovulace uz probehla nebo ze zrovna je?

Chápete to?? 😒

len
12. lis 2007

K.bett - hlen obvykle ovu "předpovídá," takže to znamená, že když se začne objevovat, ovu se blíží. Ovšem bohužel nikoli to, že když je vzorný hlen, ovulace pak opravdu proběhne 😒 Dalším znakem je stav děložního hrdla, zkus kouknout na http://merenibt.xf.cz/index2.html - symptotermáílní metoda + pročíst odkazy na rodinu, které tam jsou. + Každá z nás může mít svoje typické příznaky ovulace, které nikdo jiné nemá 😉

gakaga
12. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenost s krvácením - špiněním během "údajné-dle lékaře" ovulace? CO vám na to řekl lékař? Já se 6 měsíc snažím otěhotnět, a i přes tyto příznaky se mi to nedaří.

len
12. lis 2007

No, osobní zkušenosti mám minimální (špinila jsem jednou), ale slabé špinění během ovu prý není zas až tak výjimečné... A pokud přestane, ani na tom není nic špatného 😉

gakaga
12. lis 2007

Což o to, ať si v klidu špiním,hlavně když se mi podaří nějaké miminko. Když mi to lékař onehdy potvrdil, tak jsem si myslela, jak to otěhotnění budu mít jednoduché, ale bohužel je to asi opravdu o štěstí. Někdo zkrátka otěhotní jen na to pomyslí a někdo i kdyby se stavěl na hlavu, tak mu to nepůjde.

len
12. lis 2007

Ale půjde, i když se špiněním to nemá nic společného 😉 Někdo během ovu špiní, někdo ne, někdo otěhotní dřív, někdo později, to je holt příroda 😉 A když je ovulace, tak zatím není co řešit 🙂

k.bett
12. lis 2007

len:

Děkuju za odkaz uz jsem tam jednou jukla, ale nenasla jsem tam co presne znamena ten hlen jako vajickovi bilek - čirý.
Je tam sice o vytoku bilem od zacinajici ovulace po nakou dobu - ten mam taky, ale ten dnesni čirý teda pořád nevim co znamena, jestli je, bude, nebo byla ovulka.
😠
No to je jedno, tak uvidim podle dalsiho mesice, treba to nak vyspekuluju

len
12. lis 2007

K.bett, je pod tím odkaz na článek na Rodině, kde je ten hlen i vyfocený 😉 Prostě vypadá jako vaječný bílek 😀 A znamená to, že ovulace nastane v nejbližších dnech - po ní obvykle hlen mizí...

k.bett
12. lis 2007

len:

uz jsem to nasla, to to trvalo.
Je to uplne suprovy, pekne a do podrobna rozepsane, fakt super clanek, dekuju..

k.bett
15. lis 2007

Byvá vám při ovulaci nebo v tom ovulacnim obdobi zle jako od zaludku?
Me uz 3 dny je divne je chvilkama na zvraceni ale nezvracim a ted mi je teda hodne spatne...

natynka
16. lis 2007

Ahojky holky, co myslíte? Mohla být někde ovu? Já doufám, že byla 17.DC, ale spíš je to mé zbožné přání 🙂 ...fertility nic neukazujue...
http://www.fertilityfriend.com/home/1a3c0c

grej
16. lis 2007

Naty, já bych souhasila s FF. Opravdu to na ovu nevypadá ☹

natynka
16. lis 2007

Grey, díky...vypadá to, že se ovulace snad nikdy nedočkám. Měřím od dubna a ještě jsem ji ani jednou neměla ☹

elis..
29. lis 2007

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit ohledně ovulace, je mi fakt blbý se na to ptát, ale vy s tím máte zkušenosti, kdežto já vůbec žádný nemám..Je to asi dva měsíce co jsem přestala brát prášky(po 6 letech) ale od té doby mám jednou za měsíc příšerný bolesi v podbřišku, trvají asi týden a poslední dva dny je to nejhorší, je to jako bolest při slepáku, nemůžu ani chodit. Bojím se, abych neměla cistu. Minulý měsíc jsem s tim byla na gynekologii a tam mi řekla že je to ovulace, ale tenhle měsíc je to šílená bolest, to snad ani nemůže bejt normální, navíc mám nějakej hustej bílej výtok a s ním ten průhlednej, o kterém jsem se tady dočetla,můžete mi někdo poradit, co s tím? Ještě se chci zeptat na jednu věc, je možné otěhotnět tři dny po konci menstruace?děkuji vám za odpovědi, mějte se krásně

poletucha
29. lis 2007

elis- otěhotnět tři dny po MS určitě možný je, když máš v tu dobu ovulaci. Ale ty bolesti bych asi nepodceňovala a skočila na gyndu... 😖

elis..
29. lis 2007

Já vím, jenže ona tam dneska není, to je průser, včera jsem nemohla ani spát jak to bolelo, dneska už je to lepší..

elis..
29. lis 2007

Tak já tam zajdu zítra hned ráno, abych měla klid, ale právě že už jsem tam s tim byla řekla že je to jen ovulace a druhej doktor mi na to řek, že je to zánět, takže mi dal antibiotika, ale to mi taky nezabralo,fakt nevim co dál