Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

len
7. únor 2008

Zabzo - kdy byly // nejsilnější? Hoď odkaz na grafík 😉 Ale ono ve výsledku - ty dva dny nic nejsou 😉

zabza9
7. únor 2008

Len dám ti odkazy do IP a ovu testy mám v albu, akorát to není tak dobře vidět, ale ta druhá byla jen o maličko slabší než kontrolní. Jinak byl pozitivní 16DC

lenickan
7. únor 2008

Len já jsem dnes 22dc, po léčtě clomhexalem. Dnes jsem dělala ovu test a mám tam lehkou testovací čárku. Minule tam vůbec nebyla. Je to známka že ovu bude??

len
7. únor 2008

Barru, povedlo se jednou, povede se zase - držím palce 🙂

Zabzo, jdu na to kouknout 😉

Leni, čárka by měla sílit, až budou stejně silné, ovu by měla brzy dorazit. Pokud už nezesílí, výsledek je nejistý (ovu být mohla, ale nemusela)

vm72
7. únor 2008

Ahoj holky! Mohla bych prosím poprosit o info? Nevím nic o ovu-testech.kdy se používají,jak se používají,prostě nic.Můžete mi prosím poradit? Mod děkuji předem... VM

zabza9
7. únor 2008

Len děkuju, snažili jsme se každý večer z těch vyznačených ovu, sice se doporučuje půst, ale to by mi asi neprošlo 🙂 Ale manža toho má tolik, že jestli to mělo vyjít, tak to vyšlo 😉 A ještě jenda otázka Len - nevadí, že mám tak nízké teploty? I po ovu?

len
7. únor 2008

Vm, koukni ne merenibt.xf.cz do sekce ovutesty 🙂

Zabza, jak kdo doporučuje půst 😉 Ono si sice po půstu množství spermií zvýší, ale zase jsou línější a degenerovanější, takže si nevybereš 😉 U nás v CARu zastávají názor minimálně obden-obdva, ale klidně i častěji 🙂 A aspoň přes to počítání ovu nepropásneš 😀 Jinak k výšce teplot, já je mám jenom asi o desetinku výš, myslím, že je to OK, stačí zvolit jiný teploměr a budou zase jinde 😉

vm72
7. únor 2008

len- Děkuji! 😉

zabza9
7. únor 2008

Len mě to nevadí, že jsou nízko, ale někde jsem četla, že při těhu mají být nad 37 a tam se asi nedostanu 😀 Jak dlouho jsi v CARu? A v jakém v Praze? Taky jsem o tom už uvažovala, snažíme se skoro rok.
A manža říká, že dva dny jsou pro něj maximum, že už ho tam spermie "tlačí" 😀

len
7. únor 2008

Zabzo, neboj, viděla jsem desítky těhugrafů, co nepřelezly přes 37 😉
Chodím k Apolináři 🙂 Už přes rok, ale teď jsem to zase nechala chvíli spát, v podstatě už mám jenom možnost IVF a do toho se mi zatím nechce... Ale jinak spokojenost, můžu doporučit 🙂

zabza9
7. únor 2008

Tak to asi taky zkusím, nechám tu chvilku doběhnout do plného roku a potom se někam přihlásím. Mě by snad ani to IVF nevadilo, hlavně aby bylo miminko 🙂
A díky za povzbuzení, tenhle cyklus mám graf nějaký divný, mám takový pocit, že bez vyznačení pozitivního ovu testu, bych snad ani neměla ovu 😒

klaruska03
8. únor 2008

Ahojda holky, jsem tu prvně, tak vás zdravím. Je tu spousty užitečných věcí, který se tu člověk doví, tak už jen za dík! Nevím, zda budete vědět, ale chtěla jsem se zeptat, snažíme se o mimi...🙂, již po druhé (o první jsme 10/2007 přišli) a vzhledem k tomu, že bych se chtěla trefit na ten správný den´, dočetla jsem se o ovulačních testech, už jsem si je i přečetla a dokonce včera i koupila 😉 , návod už jsem studola, ale nevím si rady, kdy mám začít s měřením, vzhledem k tomu, že menzes mám dost nepravidelný nevím, kam se v tabulce zařadi a nevím, zda když mi test ukáže pozit.... výsledek, jestli na to jako máme vlítnou ještě ten den nebo až ten druhý???

len
8. únor 2008

Nejlépe oba 😉 Ale pokud jenom jeden, spíš ten první...
Jinak pokud je nepravidelná MS, tak bych vzala délku nejkratšího cyklu, odečetla od ní tak 20 dní a začala testovat, může se to ovšem docela prodražit...

klaruska03
8. únor 2008

Dík, takže na tom máme ležet pokud možno pořád 😉 , to je samozřejmě vtip, jsem nějak z toho všeho zmatená - moc informací, začnu si dělat ovutesty asi od 15.2.08 dokud nepřijde ovulace - dofám tedy, že přijde - peníze vem čert, když chci mimi, tak to obětuju, koupila jsem si už 7 testů, tak snad to bude stačit, co jsi pamatuji, tak můj poslední MS byl v září po 35 dnech, tak začnu toho 15 - je to dobrý nápad? A má reagovat až test ukáže 2 čárky stejně jasné anebo v T silnější. A cokdyž v T bude slabší, tak je to negat., to jsem pochopila stejně, že?
Dík za radu holky 🙂

zabza9
8. únor 2008

Ahoj holky 🙂
Klarus asi záleží na tom, kdy přesně si ten test děláš, pokud se trefíš do okamžiku uvolnění vajíčka, budou obě // stejně silné, jinak bude testovací o maličko slabší 😉

klaruska03
8. únor 2008

Takže když bude testovací slabší, tak je to také pozit...? Ufff, to je teda síla se v tom někdy vyznat, asi to chce zkoušet, co?

zabza9
8. únor 2008

Klari kdyžtak mi koukni do alba. Když je slaboučká, tak druhý den by měla být nejsilnější a třetí zase slabá 🙂 Ale asi tím nic nezkazíš, když na tom budete ležet pro jistotu všechny dny, ale jen jednou denně, aby spermie stihly dozrát 😀

len
8. únor 2008

Klarusko - dovolím si Zabzu trošku opravit - když jsou // nejsilnější, znamená to nejvyšší hladinu LH, ovšem k té dochází nikoli při prasknutí folikulu, ale cca 24-36 hodin před ní (folikulu trvá nějakou dobu, než na tu vysokou hladinu zareaguje). Pokud je testovací čárka slabší, pravděpodobně bude ještě sílit a ovu dorazí o něco později (o den, dva, tři...), každopádně milováním určo nic nezkazíš 😉

len
8. únor 2008

Každopádně dám ještě jednou odkaz na http://merenibt.xf.cz/index2.html - sekce ovutesty 🙂

klaruska03
8. únor 2008

jo, jo... to se bude muset můj chlap pěkně snažit, ale co by jsme pro to neuděli, když mimi chceme a to čekání je hrozně dlouhý......, ale je sílá s etrefit do ovu..., doufám, že jí neprošvihnu?
Člověk se doví tolik info, že má pak v hlavě guláš a vím míň než na začátku 😀
Rada od tebe???

len
8. únor 2008

Rada? Milovat se aspoň obden-obdva, klidně častěji, no a potom žádnou ovulaci řešit nemusíš, strefíš se stopro 😉 I když já třeba včera schválně spočítala, že za dobu našeho snažení jsme se v plodných dnech (2 dny před ovu až den po ní) pomilovali celkem 94x - no a nic z toho 😀 Ono se správně strefit bohužel není všecko...

klaruska03
8. únor 2008

Aha, dík za info 😉
takže jakmile se objeví testovací třeba i jen slabě, tak mám pořád měřít každý den dokud nebudou na stejné úrovni a ležet zároveň na tom? 😀

zabza9
8. únor 2008

Len díky za opravu 🙂 Ono píšou, že potom, co se objeví //, je nejvhodnější milovat se 12-24 hodin potom, že? Teda, 94x, není to zase moc často? Nebo to bereš za celou dobu vašeho snažení? Jinak 94x za 4 dny mi přijde až nemožné 😀 🤐

len
8. únor 2008

No jasně, za celou dobu snažení, tj. nějakých asi 25 cyklů, neboj 😀

Klaruska, tak, měřit každý den, milovat se minimálně obden 🙂

zabza9
8. únor 2008

Len už jsem se lekla, že jste nějaké myšky 😀

len
8. únor 2008

Jó, myšky... Jednu dobu jsme je chovali... Ty prý ovulují co tři dny, zabřeznou okamžitě, březost trvá cca tři týdny a v jednom vrhu mají 5-10 mláďat, ty to asi moc neřeší 😀

zabza9
8. únor 2008

No všechna zvířata si jednou "vrznou" a hned jsou "těhu" (nevím, jestli se u všech mluví o březosti 😅 ), jen u lidí je to taková věda.

klaruska03
8. únor 2008

Chjooo..., teď jste mě holky pobavili, jsem myslela, že to myslíte vážně, to bych chlapa doma zrujnovala 😀
Teď tedy u mě probíhá od 5.2.2008 MS, tak začnu měřit ovulaci od 15.2.2008, to by mělo stačit, ne? A když budou //, tak na tom budem ležet až do doby než budou obě stejně silné a pak zas budou slábnout, jo?
Já snad čím víc toh vím, tak jsem z toho věčí magor 😲

zabza9
8. únor 2008

Klari tím nic nezkazíš a navíc je to příjemné, ne? 😉

len
8. únor 2008

Jsem si vzpomněla na program, kam zapisuju BT, ten mi občas vyhodí, kdy jsou plodné dny a jaká je pravděpodobnost otěhotnět při daném počtu milování... Já na to teda kašlu, milujeme se často a trefíme se vždycky, ale manžel to tuhle objevil a strašně se radoval, jaký je to super program, že doporučuje ženské milovat se denně pět dní v kuse 😀 Moc se mu to líbilo 😀 Ovšem ještě radši by byl, kdyby mi to vyhodilo plodné dny po celý cyklus 😉