Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

klaruska03
8. únor 2008

To jooooo 😀 , jsem to jinak nemyslela, jen aby nás ty chlapi za chvíli nepřestali milovat?
Ale ten můj, prcka hrozně chce, tak se bude muset činit 😉 chlapec jeden, doufám, že to vyjde - čekání je hrozně dlouhé

zabza9
8. únor 2008

Len myslíš FF? Jak to občas "odmění"? To my jsme to tentokrát splnili, i ovu test vyšel, tak doufám, že vyjde i ten těhotenský.
Klári myslím, že nás budou milovat o to víc, když budem náruživější 😀

klaruska03
8. únor 2008

Jo? Jen aby, ale snažíme se doma o tom moc nemluvi, víte? Jako aby to nevypadalo, jako že se snad jdeme milovat jen proto, že jdeme dělat děti, to ne!
Někdy je to fakt legrace, když kolem toho kroužíme, jako že na to chceme vlítnou lákáme se navzájem, no prča🙂

zabza9
8. únor 2008

Klári my milování říkáme, že jdeme dělat děti, ono to tak nějak zevšednělo a alespoň to nebereme tak vážně 🙂 🙂

len
8. únor 2008

Jojo, FF, když mi vylosuje VIP, tak na mě vyplivne, kdy přesně se máme snažit, a taky přesně všecky cykly dozadu, kdy jsme se snažili a jaká byla pravděpodnost... Je to trošku depresivní vidět 25x za sebou "good" nebo "high" a vědět, že to stejně nedopadlo 😀
Ale jinak my se fakt milujeme, když je nálada, plodné-neplodné dny, kašleme na to, akorát si to pak můžu zpětně vyhodnotit, že jsme nic nepropásli...

zabza9
8. únor 2008

Len tak toho jsem si nevšimla, že to počítá pravděpodobnost i zpětně 😒 Budu si muset počkat, až mě zase vylosují 😀

klaruska03
8. únor 2008

To je nejlepší, lae zamozřejmě, že člověk na to záměrně vlítne v plodné dny, ale psychicky holky musíme být myšlenkami možná někde jinde aby to vyšlo, já doufám, že tento měsíc vyjde, až to tedy přijde 😀

zabza9
8. únor 2008

Klári já nevím jak na "to" nemám myslet 😀

klaruska03
8. únor 2008

Já taky ne, ale všude nám to radí - divný co???

zabza9
8. únor 2008

To jo. I když mám plnou hlavu starostí, stejně po snažení si pokaždé říkám, jestli to vyšlo nebo ne, to nedokážu ovlivnit 😅

xlucka
9. únor 2008

Holky, přečetla jsem pár prvních příspěvků a mohu vám to objasnit: O ovulaci toho vím až kam.
Len má pravdu: DEN OVULACE je den poslední nízké teploty.
Jakmile teploty stoupnou, už je pozdě.

Vajíčko je při ovulaci vystřeleno do ústí vejcovodu. Je schopno oplodnění 12-18hodin po uvolnění. (Jeho životnost je však až 24hodin,ale nikoliv schopnost oplodnění,která je kratší).
Pokud není vajíčko oplodněno spermií, přemění se folikul na žluté tělísko, který produkuje hormon progesteron- a hormon progesteron zapříčiní právě zvýšenou teplotu. Takže až zaznamenáte první den zvýšené teplloty, je už na oplodňovací soulož pozdě!!! Zvýšenou BT způsobuje hormon progesteron, který produkuje již přeměněný folikul na na žluté tělíško.

Takže neexistuje metoda, jak tu kdysi někdo psal, že může otěhotnět i dva dny po ovulaci,kdy vajíčko sice už nečeká ve vejcovodu,ale cestuje do dělohy ven....ano je to pravda, ale s tím rozdílem, že v děloze se již nejedná o pouhopouhé vajíčko, ale folikul, který se již přeměnil na žluté tělísko a produkuje již hormon progesteron.Takže otěhotnění už není možné.

Největší pravděpodobnost otěhotnění je práve DEN před ovulací!!!!! JE tam jistota, že spermie ovulaci nepropásnou!!! A ovulace ještě nastane, vajíčko bude schopno určité životnosti a oplodnění!
Den ovulace už je víceméně méně pravděpodobný, protože by se styk musel uskutečnit IHNED do několika hodin, což se předpokládá. Jinak je to propásnuto...

tanule
16. únor 2008

Pěkný večer,jsem tady poprvé a potřebuji poradit.Menstruaci mám pravidelnou,dostala jsem ji brzo ráno v sobotu 2.2.,skončila mi v uterý a od středy jsme na tom pracovali každý den týden,pač jsme byli oba nemocný,tak jsme se potily.Je šance,že jsem otěhotněla?Moc díky za odpověd.Pěkný večer.

jovi
16. únor 2008

tanule.. já myslím, že ne.. cyklus mám stejný....tedy MS jsem měla 2.2. a mám ji pravidelnou po 28, tudíž ovulka by měla u mě nastat zítra..... týden po MS jak píšeš, mi to příjde nepravděpodobný

tanule
16. únor 2008

takže zítra by to mohlo vyjít,přítel se zítra vrátí a ta touha je vzájemná.

jovi
16. únor 2008

🙂 možné to je, pokud máš pravidelnou ms... netrápí tě anovulační cykly ( nekdy může být po vysazení HA)

tanule
16. únor 2008

mám ji pravidelnou,antikoncepci jsem bala na střední a to jen chvíly,tři roky ji neberu určitě.

lisanek
17. únor 2008

Ahojky holky,
jsem tu dnes poprvé a pročítám vaše příspěvky. Musím teda uznat, že znalosti některých z vás jsou obdivuhodný 🙂 Já jsem přestala brát HA v loni červnu /po 7 letech/ a začali jsme se pokoušet o mimi.
Ms jsem měla první dva měsíce po 30 dnech a teď je to tak po 33-40 dnech. Chtěla bych zjistit kdy mám
ovulaci a tak se ptám kterou z metod by jste mi doporučili? Posledních pár měsíců jsem se snažila něco vypozorovat, ale bolesti břicha a prsou přicházejí pokaždé úplně jinak 😒

jovi
17. únor 2008

lisánku.... uplně nějlepší je meření bazální teploty... ovu testy jsou nanic... teda alespoň na mě nefungujou, můžeš taky pozorovat hlen.. pročti si tyhle stránky http://www.merenibt.xf.cz/index2.html tam toho spoustu najdeš 🙂

lisanek
17. únor 2008

Ahojky,
moc děkuji za radu 🙂 Hned od zítřka se na to vrhnu a uvidíme 😉

elana
17. únor 2008

XLucko, dovolím si to trochu upravit:

žluté tělísko vzniká z KAŽDÉHO prasklého Graafova folikulu (to byl ten, co ovuloval) a to tehdy, když vajíčko oplozeno bylo či nebylo, dokonce i když se náhodou nestrefilo do vejcovodu a vystřelilo se do bříška, kde se vstřebá. Opravdu produkuje progesteron, který zvyšuje BT (takže proto se prvních nejmíň 7 dní-nepočítám-li případný jednodenní implantační pokles těhu a netěhu křivky víceméně neliší), ale nikam necestuje, jelikož jde o přeměněný folikul (což je dutinka v níž se vyvíjí a dozrává ono vajíčko), tak pevně sedí zvenku na vaječníku. Cca 4 dny před MS, nedošlo-li k oplození, začne docházet k zániku žl. tělíska, to přestává produkovat progesteron (takže u řady žen jde teplota pomalu ale jistě dolu, není to pravidlo, někdo to má skokem), vyhaslé žluté tělísko se mění na bílé tělísko (což je v podstatě jizvička po tom folikulu) a spustí se MS. Pokud k oplození došlo, tak vlivem hCG nezačne žl. tělísko zanikat, ale změní se na c.luteum graviditas (nevím jak to přeložit, gravidní asi těžko, to je žena, nikoli tělísko😀)produkuje progesteron dál a udržuje těhotenství, dokud jeho funkci nepřejme žloutkový váček.

Tak jen pro upřesnění, z Tvého příspěvku vyplývalo jednak, že žluté tělísko vzniká jen tehdy, nedošlo-li k oplodnění a že folikul cestuje do dělohy.

elana
17. únor 2008

oprava c. luteum graviditatis, aby to bylo úplný🙂

tercie
28. únor 2008

Ahoj, chci se zeptat, jestli máte některá stejný nebo podobný zkušenosti - kolem 10DC mě začne bolet v podbřišku, jako při MS, což jsem připisovala ovulaci. Jenže... mě tenhle měsíc od tý doby bolí břicho pořád, a to už mám 3 dny před MS 😲 . Kolikrát to bolí tak, že bych si nejradši vzala prášek, ale mám strach, co kdyby 😨 . Co si o tom myslíte, stalo se vám něco takovýho?

petreva
7. bře 2008

Ahoj, mám jeden dotaz, ale připadám si jako negramot. Pořád mi to ale vrtá hlavou, takže se stejně zeptám.Před dvěma dny jsem si dělala ovu testík, vyšel pozitivní, čárka byla ale slabší než kontrolní. Dneska, tedy po dvou dnech jsem ho ze zvědavosti zopakovala, ale čárka je asi o něco silnější, ale nejsou stejně tučné, ta diagnostická je stále slabší. Myslíte, že je to normální? Nemám třeba málo nějakého hormonu nebo tak něco? Ale ovulační dny asi mám, ne? Měla jsem takovou radost a teď jsem na pochybách.

Moc vám všem děkuju za odpovědi a přeju hezký večer. 🙂

elyia
7. bře 2008

Ahoj, kdybyste měl někdo zájem o ovulační testy (proužky), napište. Zbylo mi jich 12 ks, prodám za 30 Kč/kus + poštovné. U mě fungují.
Myslela jsem, že když mám kratší cyklus (25-27 dní), tak budu mít ovulaci 14. nebo 15. den, ale nastává až 17. den. Ten den mám i mírné ovu bolesti. 15. den nebyla testovací čárka žádná, 16. den byla dobře viditelná, ale slabší než kontrolní a 17. den zase žádná testovací. Takže směrodatná byla ta 16. den i když byla slabší. Další měsíc to bylo stejné.

kay
7. bře 2008

ahoj petrevo, je možné, že jsi měla pozitivní ovu test včera, kdy jsi ho nedělala (že byla druhá čárka stejná nebo silnější než kontrolní), hormon postupně klesá.. kdyby ano, znamenalo by to, že dnes nebo zítra máš ovulaci.. Ale na 100% to není, aleje to velmi pravděpodobné 🙂

petreva
8. bře 2008

Kay, děkuju za odpověď. Jestli tomu rozumím, nemusí být čárky stejně silné, když je jakákoli, jsou to plodné dny. V den ovu je ale nejsilnější, je to tak? Omlouvám se za mou nevědomost 😒 Včera jsem chtěla udělat hezký večer, ale neplánovaně jsem usnula ☹ Podle tvých slov soudím, že není pro tentokrát ještě pozdě na tulení? Nechtěla bych moc plánovat, kdy "být" s mužem a kdy ne, alespoň pokud to nebude nutné, ale pomoci přírodě se může 😀 Díky a měj se dobře

lenieli
11. bře 2008

Ahojte holky, potřebovala bych od vás radu, měřím bazální teplotu a teďka jaksi nemůžu zjistit ,kdy proběhla ovulace, takže teploty od 5DC jsou 36,8 36,7 36,7 36,6 36,6 36,7 36,6 36,7 36,7 36,8 36,9 36,8 a 37. Napřed jsem si myslela že ovulka vůbec nepřišla, ale teď když teploty stoupají tak už si to nemyslím. Děložní čípek byl od 11dne měký a 15den už ztvrdnul, což se taky divím protože ho mám měký vždycky tak týden, teďkom jenom čtyři dny. 13DC jsem si dělala ovu test a druhá čárka nebyla tak výrazná jak kontrolní. Kdy si myslíte že proběhla ovulace, moc moc díky za rady 🙂 Jinak nevím jestli spolíhat na ty ovu testy, nikdy mi to neukáže dvě silný čárky i přesto že mám 100% ovu 😒 , teda si to myslím,tak díky

grej
11. bře 2008

Lenieli - já bych to viděla na ten 11DC - 13DC (teplota 36.6/36.7). Záleží na tom, jak dlouhé míváš cykly...
Jinak s těma čárkama - já taky neměla nikdy v životě obě čárky stejně tlusté a mám ovu na 100%. Takže se raději řídím bazální teplotou, čípkem a hlenem 😉

lenieli
11. bře 2008

Díky, no já si to taky tak myslím. Cykly mívám pravidelně po 28dnech. Právě, že jsem teďka nezaznamenala hlen co mívám, tak jsem pořád čekala na ovu a zjistila jsem že už dávno proběhla. Ale neva sexíky byli i tak 😉

grej
11. bře 2008

Tak pokud byly sexíky, tak je to pohoda🙂 POkud míváš cykly 28 dní, tak ovu bude spíš asi ten 13DC.