Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

gasha
31. bře 2008

Elano, dik za ty stranky. Na konikovi jsem si o nich neco precetla ve ctvrtek a cely vecer jsem stravila tim, ze jsem procetla snad vse, co tam bylo. No a po tomhle "studiu" jsem si prave rekla, ze merit musim a zacala jsem hned v sobotu rano. Musim rict, ze je to na me dost vykon, jsem hroznej spac a do prace vstavam pred 7, coz o vikendu ani nahodou, ale jak v sobotu tak v nedeli jsem pred 7 namerila, zapsala a zas usnula. Zacalo me to bavit, tak predpokladam, ze mi to chvilku vydrzi. A moc dekuju! 🙂 Jak ses na tom ty? Jak dlouho se uz snazite?

elana
31. bře 2008

Gasho, tak ať Tě to baví dál, mně to taky baví, měřím už od října a ještě mě to bavit nepřestalo, i když zrovna tenhle cyklus asi ovulka nebude nebo co, jsem 22.DC a furt nic, teplota stoupá a klesá, ale pořád sem tam a nic z toho🙂

My se snažíme už od léta, ono to hrozně letí, ale zatím to nějak tragicky neberu, fakt je, že třeba 3x jsme to prostě prošvihli (díky zas za měření, aspoň jsem věděla, že z toho nic být nemůže a nedělala si zbytečný naděje), tak uvidíme dál🙂

O tom víkendu, taky to tak dělám, vzbudím, naměřím, vypnu, hodím teploměr vedle sebe a spím dál, naštěstí má paměť na poslední hodnotu a tak si to potom přečtu, když vstanu z mrtvých🙂

gasha
31. bře 2008

Elano, koukam, stejne postizeni 😉 Ja jsem z toho byla uplne vedle, kdyz jsem na te strance o mereni precetla, co vsechno z toho grafu lze vycist. Pritel se mi smeje, ze si takhle doplnuju znalosti z biologie 😉 Nejzajimavejsi mi na tom prijde, ze to proste prozradi, co se v tele deje. Kdyz jsem si delala ty ovu testy, tak to bylo takove cekani na druhou /. U tohohle clovek proste vi co bylo a pokud ma pravidelne cykly, tak asi i to, co bude. Navic si rikam, ze pokud bude u me ovu probihat stejne jako tento mesic, tak to bezpecne poznam. Mozna lepsi s bolesti nez bez ni, ta totiz zrovna v mem pripade nelze prehlednout - drzelo me to skoro 2 dny. Jen me desi ty dlouhe cykly, dneska jsem 34DC, takze pokud by lutealni faze byla 10 dni, tak jsem na nejakych 40 dnech, coz je dost sila. To bude dloooouhe cekani ☹ Asi pred mesicem a pul jsem zacala brat Femigard, na minulou mrsku to melo vliv - nebylo mi skoro blbe, mozna byla i o malinko kratsi. Tak uvidim, jestli mi to pri delsim brani zkrati cyklus jako takovy.

Od rijna to neni zas tak dlouho, urco se zadari. 😉 Ale je pravda, ze kdyz clovek vidi ten graf, tak se zbytecne nestresuje, zvlast, pokud je ten prubeh pomerne jasny 🙂

elana
31. bře 2008

No, ovu bolesti mám taky, je to protivný, většinou teda je mám, fakt je, že jen podle teploty mě ovulka překvapí opravdu výjimečně (to byly ty prošvihlý měsíce🙂) zrovna teda tenhle měsíc je ale dokonalý, břicho mě loupe a píchá napravo už asi od 6.DC tři dny, pak týden nic, zas tři dny a zas nic z toho, od včera zas a je to pěkně nepříjemný, snad už ten folík konečně prdne a bude pokoj 😠

Ty jsi podle teploty ovu tento cyklus ještě neměla? Kam zapisuješ? Já píšu na wunschkinder a nemůžu si to vynachválit, jedinou nevýhodou je, že se tam nedá manuálně nastavit ovulace (fertilityfriend to umožňuje), já totiž min. cyklus měla ovu už 6.DC, krásnou dvoufázovou křivku, ale WK tomu nevěřil a graf vypadal jako anovulák.

No, a to se mi právě líbí nejvíc, že jednak tendence té křivky je vidět už tak od 12.DPO, takže člověk neutrácí zbytečně za testy a není zklamaný z / a taky ví, kdy přesně ovu byla a tudíž to, že podle kalendáře se MS zpozdí o týden, ho nějak nerozhodí, když ví, že ovu prostě byla jen posunutá.

andelka
31. bře 2008

Mně měření naky baví, měřím v 6 hodin, když jde manžel do práce, pak zas usnu. Beru Femigard od začátku, zatím mám za sebou dva cykly, které byly skoro úplně stejné. Trvaly 29 dní a ovu přišla 19DC. Dva dny před ní jsem měla bolesti, které taky trvaly skoro dva dny. Ani by mi nevadilo, kdyby to tak bylo vždycky, aspoň by mi to ukázalo ovulku dopředu, až bychom se začali nsažit o mimčo. 🙂 Jinak já zapisuju do tabulek sama, můžu si tam zapsat všechno možné, co mi zrovna přijde důležité a dělám si to podle sebe.

elana
1. dub 2008

Andělko, máš dost krátkou luteální fázi, až půjdeš někdy k dr. tak se ho na to zeptej, k uhnízdění miminka je těch 10 dnů minimum, optimum je 14, možná Ti na to dá nějaký gestageny, aby se to trochu protáhlo.

Jinak mě vyhovuje naopak psát si do programů na netu, jednak tam si můžu poznámky dělat podle libosti taky, na to tam kolonka je (aspoń u WK) a druhak a to hlavně, ne vždy mám ovulaci krásně vyznačenou výskokem teploty, různě to leze, padá, roste...a program si s tím poradí a označí mi ji sám, zatím se tedy nespletl, on bere v potaz i např. hlen apod.

andelka
1. dub 2008

elana: Já bych to nehrotila. Měřím teprve dva cykly, ještě to rozhodně není ustálené. Když jsem byla happy, že mám ovulku navlas ve stejný den, tak mi doktorka ke které chodím na STM konzultace řekla, že to je spíš náhoda. 😒 Navíc se ještě ani omylem nesnažíme, takže to je dost předčasné. Vím, že to má být víc, ale prý po HA bývá luteální fáze kratší, právě těch 10 dní. Takže počkám a uvidím.
Jinak mě spíš nevyhovují jazyky, že to není v češtině a taky s PC nejsem moc kamarád, jsou věci, které si radši dělám sama. A ovulku poznám přesně i já, vůbec nevadí, že není skok, já v březnovém grafu žádný výrazný nemám, leze to pomalu nahoru a pak to stoupne nad linii a je to jasné. Ale víc se mi líbí ten německý, je nejpodobnější ručně kreslenému. 🙂

elana
2. dub 2008

Andělko, tak to jo, až se budete snažit, tak spoustu věcí uvidíš jinak, budeš citlivější na jakoukoli zmínku, která by mohla k otěhotnění přispět🙂 teď je to tedy ještě předčasné a dost možná se to srovná samo. Já myslela, že jsi snažilka.

Mně se taky líbí víc ten německý, jednak je to tam přehlednější a barevnější, druhak má celkově hezčí a příjemnější grafiku a třeťak, FF mě nechtěl zaregistrovat, občas jim to blbne. Jasně, když Ti vyhovuje dělat si graf sama, tak žádný problém, mně zas těší, když hodím nějakou teplotu a před očima se mi ten graf vybarví tím, jak ho WK označí za ovulační🙂

katy09
2. dub 2008

baby ja mam dnes stvrty den menzes a moj ovu.test mi dnes ukazal to papradie čiže to ma dnes zmysel vyskušat??? 🙂

jituska1988
2. dub 2008

ahojky🙂

katy09
2. dub 2008

ahoj jituska nevieš nahodou odpoved na moju otazku?? 😀

jituska1988
2. dub 2008

no ja ti nepomuzu ja sama si ovu testy nedelam...ale pokud vim tak ovu byva 12-15 den cyklu

elana
2. dub 2008

Katy, já mikroskop vyzkoušený nemám, zato min. cyklus jsem měla ovu 6.DC:-), takže jestli se test tváří pozitivně a Vám se to neekluje, tak to klidně vyzkoušejte😉 za to nic nedáš.

katy09
2. dub 2008

diky no teraz som sa dočitala že to tak možem mat bo niektore baby to tak maju..aj ta diky 😀

andelka
2. dub 2008

elana: ne ne, nejsem snažilka. To budu tak za rok. 🙂
Fakt jsi měla ovulku 6DC? A jak máš dlouhé cykly? Já má zas až 19DC a brala bych dřívější, ale co se dá dělat, dva měsíce po vysazení HA jsem vůbec ráda že funguju. 😉

elana
2. dub 2008

Měla, ale to byla výjimka, hrozně mě to zaskočilo, kdybych neměřila teplotu, tak to vůbec nevím, jen by byl holt kratší cyklus🙂 takže měřit určitě ano, člověk ví, co se v těle děje a čeho je tělo schopno😉 Cykly mám mezi 28 a 35 dny, žádné extrémy🙂 ovulka u levého vaječníku většinou mezi 13 a 15 dnem a u pravého tak 18-22DC🙂

To víš že jo, ono se to ustálí samo, hlavně, že ovuluješ, vše se srovná. Spousta žen takové štěstí nemá a z účinků HA se vzpamatovávají rok a víc.

nelinecek
2. dub 2008

Ahoj holky, prominte, že ruším. Potřebovala bych poradit. Byla jsem včera na gyndě, vysadila jsem v únoru HA po 9letech a první cyklus po vysazení trval 30dní. Teď mám 22DC a doktor mi ukazoval oba vaječníky a v něm prý připravená vajíčka k oplodnění, dělohu a pak říkal že je to krásných 13-14mm-myslel tím podle vás velikost vajíčka? A jak velké by to vajíčko mělo být? Děkuju za odpověď

elana
2. dub 2008

Neli, folikul, který obsahuje vajíčko, měřívá při prasknutí cca. 20mm, dokonce až 30mm, je to individuální, ale asi mluvil opravdu o tom, ještě budou potřebovat chvilku zrát🙂, nevím, o kolik vyroste folikul za den, tak jestli chcete otěhotnět, tak se od teď snažte obden, pokud měříš BT, tak do vzestupu teploty, pokud ne, tak určitě nejmíň 10 dní, to už by snad mělo být posichrovaný dost🙂 a možný je i, že ovulku vycítíš, to má každá z nás jinak🙂

nelinecek
2. dub 2008

Děkuju za odpověď. Dnes mám totiž vůbec poprvé průhledný táhlý hlen jak bílek, ale jen trochu, tak nevím.

andelka
2. dub 2008

neli: tak to bude plodný den. Já bílkový hlen vůbec nemám. Jen krémový. Snad se to ještě změní. Zatím je fakt brzy u mě na nějaké obecnější hodnocení cyklů 😉

elana
2. dub 2008

Ten hlen je hodně individuální, já ho taky moc nemívám a navíc mi končí tak dva dny před ovulkou, moc se mi to nelíbí, ale co s tim, těžko říct☹, někdy mívám i vodový, takový fakt úplně tekutý, není to ani hlen, je to prostě voda, no🙂...krémový mám v druhé půlce cyklu (změní se hned den po ovulaci), ten je ale už neplodný, spermie se v něm udusí, utopí a ulepí🙂, je na ně moc hustý. Pak den před MS, kdy převládnou estrogeny, tak se mi zas někdy objeví trochu bílku, ale to ne vždy.

andelka
3. dub 2008

Vodový je taky good, v hlenu může být až 95% vody. No já mám jen takový krémový mazlavý (asi 5 dní před ovu) a pak takový hrudkovitý jakoby a po ovu se začíná vytácet, vysychat a nic. Až budu chtít být těhu, asi budu brát léky proti kašli, které rozřeďují hlen 😀

gasha
3. dub 2008

Holky, tak ja mam zatim jen 1 zkusenost a mam ten bilek. Tentokrat asi 2 dny a ovulka bych rekla, byla hned pote... 🙂

andelka
3. dub 2008

Tak to máš úplně ukázkové. Gratuluji. Určitě bude vaše snažení brzo korunováno úspěchem. 🙂

gasha
3. dub 2008

Andelko, ukazkovy je tak max. bilek a ovu, ktera se tentokrat hlasila velkou bolesti (alespon mam jasno, kdy je), ale cykly mam trosku delsi, uz jsem 35DC... 😉 ted je jen otazka, zda to bude korunovano uspechem nebo mrchou 😀

andelka
3. dub 2008

Tipuju úspěch 😉 😀

gasha
3. dub 2008

Ja jsem jeste dost pesimisticka, pritel se dost hlidal, protoze ma pocit, ze kvuli svatbe a svatebni ceste bychom meli zacit pozdeji... ale kdo vi, treba v takove chvili je to i mozne 😉 Ale rikam si, ze spis ne, protoze bych pak byla moc zklamana. Jsem zhruba 7DPO, takze jeste spousta casu!!! 🙂 Merim i teplotu, takze jakmile zacne klesat, je to jasne. No a kdyz jeste tyden vydrzi nahore, tak bych zkusila testik 😀

andelka
4. dub 2008

Tak to jo. 7DPO je ještě brzy. Mně nedávno někdo psal, asi tady,že mám zatím moc krátkou luteální fázi (10dní) na to, aby se vajíčko stačilo uhnízdit. Zatím mě to netrápí, protože snažilka nejsem, ale je dobré to vědět. Jsem opravdu zvědavá, jestli to bude úspěch, nebo ne. Pak napiš, až budeš vědět. To by bylo pro přítele asi překvapení, co?

gasha
4. dub 2008

Andelko, to jo. Dneska rano se ptal, co teplota. Tak jsem rikala, ze stoupa (od vcerejska o dalsi 0.1C) a hlavne aby nahore zustala... Chvilku mu to srotovalo nez mu doslo, co tim myslim a rikal, hlavne aby klesla! Ale on by mel radost, i kdyz ted se tvari, ze jeste ne 😉

andelka
4. dub 2008

Můj by byl upřímně v šoku 😀 Ale vím, že by ho to přešlo a těšil by se. Už teď mě honí na různé prhlídky, abych byla před otěhu v pořádku a sám se taky snaží. A když jsem se mu přiznala, že jsem si opět koupila Maminku (už potřetí), tak se jen smál a říkal, že se mnou ty moje hormony pěkně mávají. 🙂