Kolik je podle vás ovulačních dnů v měsíci?

janis
20. dub 2006

Nevím jestli už toto téma zde někdo nenaťukl, ale přesto se zeptám. Holky kolik je podle Vás ovulačních dnů v měsíci? 3 nebo 1? Už dva dny se přu s kamarádkou na toto téma a nemůžeme se shodnout. A jak se dá ovulace vypočítat?
S manželem se pokoušíme o miminko a už jsme vyzkoušeli veškeré výpočty ale zatím se nedaří. Proto však toto téma neotvírám, jen bych chtěla vědět kde je pravda, ať nežiju v omylu. Plodné dny jsou podle mého doktora 11. - 14. den od začátku menstruace, ale kamarádka mi říká něco jiného a dále se plodný den taky se dá zjistit měřením teplot, to jsem však také zkoušela a teplota, kterou jsem naměřila nebyla vždy shodná s mým výpočtem(jestli mi rozumíte).
Budu ráda, když se se mnou podělíte o Vaši zkušenost.

ijanka.k
7. pro 2007

Ahoj holky, ohledně ovulace jsem naprosto nezkušená, právě proto bude moje otázka možná trochu divná. Zní: Znamená to, že když ovulace je během MS, tak že pohlavní styk musí být během MS? Nevím, jak moc se Vaši chlapy rádi milují, když krvácíte, ale pro mimi zkusíme vše. Moc díky za odpověď.

cibule
10. pro 2007

Holky, taky přidám svou zkušenost ohledně ovulace 😉
Takže já si k jejímu snadnějšímu rozpoznání koupila ovulační testy. 😉
Mám jich doma ještě asi tak 15, protože jsem si myslela, že se budeme dýl snažit, tak jsem jich hned koupila víc, ale otěhotněla jsem hned po prvním měsíci používání a to jsme v době, kdy ovu test ukázal dvě // ani nesexovali 😉 Holt to tam vydrželo z minulých dnů 😉
Každopádně ty ovu testy jsou super a můžu doporučit 😉 Alespoň tak víte, jestli v tom měsíci ovulujete 😉 Měření BT bylo pro mě nemožný, protože jsem dělala na směny 😉 Takže ty testy fakt bodli 😉

cibule
10. pro 2007

Ijanko, ještě: Tak právě já jsem vznikla v období menstruace, protože si moje mamka podle babských rad myslela, že v době MS nemůže otěhotnět 😉 No a asi měla ovulaci zrovna v té době, protože jsem tu 😀 😀 😀 😀

elis..
10. pro 2007

Holčiny, můžu otěhotnět týden před menstruací? Mám ovulaci vždycky 14 po menstruaci a tak týden- to je ten nezvyk těla po antikoncepci. Po týdnu mi "asi" končí. A právě krátce po ovulaci jsem měla s přítelem nechráněný styk a ulítlo nám to 😅 Už jsem měla dostat menstruaci 6. 12.2007 a pořád nic. 🤐

elana
10. pro 2007

Elis, ovulace netrvá dny, natož týden, trvá pár sekund🙂 Ovulace je jen vypuzení vajíčka z folikulu, který předtím týden-3 týdny roste🙂 Plodné dny potom jsou tak 2-3před ní a 1po ní. To, že ovulace přichází ale jak se jí zachce (tedy klidně pár dní před MS, dokonce i během ní) a tudíž že ten, kdo má nepravidelný cyklus a dítě si nepřeje, může otěhotnět prakticky celý měsíc (i když fakticky jen tak ty 4 dny), je ovšem věc druhá, mám kamarádku, která otěhotněla 2 dny před menstruací.

cibule
10. pro 2007

Elisko, ono je to prý tak, normálně se za každý cyklus uvolní jedno vajíčko, což u cyklu trvajícího 28 dní bývá kolem toho 13.-14.dne 😉
V tu dobu se buď vajíčko, které má životnost jen pár hodin (asi 12-16) potká se spermíjkou, nebo nee.
Spermíjky žijí asi 3 dny, pokud jsou v těle ženy 😉
Já jsem toho názorný příklad 😀
No, ale někdy se stane, že se za cyklus neuvolní žádné vajíčko, takže je ten měsíc žena neplodná 😒 a nebo se naopak uvolní během cyklu ještě jedno, takže je pak v tom cyklu další šance k otěhotnění. 😀
No a to vajíčko se může uvolnit kdykoliv během cyklu.
No a pokud je cyklus nepravidelný, tak se uvolnění vajíčka a ovulace dá bez ovu testů jen těžko předpovědět, to se vlastně vajíčko může taky uvolnit kdykoliv.
Takže tak jak píše Elana, pokud nemáš pravidelný cyklus a nevíš kdy míváš ovulaci, je možnost otěhotnění pořád.
A nebo pokud se Ti v cyklu uvolní ještě jedno vejce 😀 , tak to taky nikdy nemůžeš vědět 😉
Počkej 5-7 dní od data kdys měla dostat MS a udělej si test 😉 😀

elis..
10. pro 2007

No to je hrůůůza,jak poznám ten okamžik? 😅

elana
10. pro 2007

Elis, no, jak...buď začneš pořádně sledovat svoje tělo (uvidíš, možná budeš sama překvapená, jak Ti samo řekne, že se chystá ovulovat), nebo sledovat bazální teplotu (ta ukáže, že den PŘEDTÍM jsi ovulovala)-i tak je to dobrý měřit, hlavně proto, že 14 dní po ovulaci by měla dorazit MS, když nedorazí ani 18. den, je pravděpodobné těhotenství.

Jinak z těch běžných příznaků ovulace, jsou to hlavně a) průhledný (jakoby bílek připomínající) tažný hlen (pozor ale, nutno vypozorovat nebo spíš jako u mně vyměřit na základě grafu BT, někdy se vyskytuje celkem dlouho před OVU, já mám ovulaci až tak dva dny po skončení bílku). Většinou se to ale kryje; b) bolesti v podbřišku, buď jakoby tupá dloubavá bolest, která se soustředí víc na určitou stranu (to roste folikul a bolí ten vaječník, který ovuluje), nebo něco, co připomíná menstruační bolest, ale je to kratičké (pár sekund).

Takže asi tak🙂 Přesně zjistí ovulaci (i proběhlou nebo nastávající) lékař na uzv. Jo a pak taky ovu testy, pracujou podobně jako těhotenské, ale měří jiný hormon. S těmi ale nemám dobrou zkušenost (nemám vlastně žádnou, přestože ovuluji, tak ještě nikdy jsem ho neměla pozitivní).

elana
10. pro 2007

A ještě: neboj, když okamžik prošvihneš, nic se nestane🙂 Spermie dokážou na vajíčko počkat min. 2 dny (osobně znám ale holku, co jí počkaly 5 dnů) a i po ovulaci je samo vajíčko oplozeníschopné ještě půl dne, takže leccos se dá stihnout i pak🙂

cibule
10. pro 2007

Elanko, pravda 😉 ,u mě si spermíjky taky počkaly víc jak 3 dny 😀 😀 😀

elis..
11. pro 2007

Ach joooo ☹ Pořád nic, to jsem zvědavá co se z toho vyklube! Holčiny, myslíte, že teď už mi test něco ukáže, když jsem to měla mít od 6.12. a je 11.12.?

nemo1985
11. pro 2007

elis: Ahojky, 6.12. ti měla dorazil MS jo???? Já přišla o mimi v 8tt(přestalo bít srdíčko), je to už 4měsíce, co jsem byla na revizi, ted se s manžílkem znovu snažíme 🙂

elis..
11. pro 2007

Ahojky Nemo, to je mi moc líto ale doufám a držím vám pěstičky, aby jste to zvládli a vy to zvládnete! No už jsem to měla dostat a nic...

elis..
11. pro 2007

Moc vám přeju, aby se vám to povedlo co nejdřív a byli jste hnedle 3🙂

nemo1985
11. pro 2007

No já si tedy myslím, že když jsi to měla toho 6.12. dostat, tak si klidně test můžeš udělat, když jsem byla poprvé těhu test mi to ukázat 3dny do zpoždění. A ty chceš aby ti MS dorazila nebo naopak nechceš?????

elis..
11. pro 2007

No to já právě nevím🙂Já jsem začala před půl rokem pracovat a tak si myslím že je to ještě moc brzo:(Takže spíš bych ještě počkala,abych miminko přivedla až do připravenýho🙂Tak já si ho půjdu dneska hned koupit a uvidíme no🙂A jakej je nejlepší na to ten test? A udělat si ho mám asi až ráno nebo je to jedno kdy?

nemo1985
11. pro 2007

No nejlepší je Mamatest, já si ho udělala 3dny po a už jsem tam měla zaznamenané čárečky dvě. Může se udělat i během dne, ale lepší je to hned z ranní moči si ho udělat. 🙂

cibule
11. pro 2007

Elisko, já myslím, že testík už by Ti to ukázat mohl 😀
Ale chce to ranní moč 😀 Teda jak píše Nemo záleží na citlivosti testu, no.... 😀
Nemo, to je mi moc líto 😢 Taky držím palečky, ať to co nejdřív znovu vyjde 😉

nemo1985
11. pro 2007

cibule: Ahojky, no pro mě byl nejhorší ten první měsíc no, taky máš pěkné albíčko. Moc bych si přála aby na podruhé to vyšlo a bylo vše ok 😅

elis..
11. pro 2007

Já se bojim ☹ ani nevím jestli se bojím toho že to tam bude, nebo že to tam nebude 😖 Tak já hned jak pojedu z práce zajdu do lékárny a koupím alespoň dvě balení po dvou🙂A zítra vám dám vědít,jak jsem dopadla🙂

elis..
11. pro 2007

Nemo1985 vy máte koťátko?

barag
11. pro 2007

Elis, uplně připravené to nebude nikdy, já už s přítelem chci mimi 2,5 roku, musela sem řešit spoustu věcí jako např zanedbané upozornění na to, ž bych měla podstoupit operaci štítné žlázy, v únoru sem už byla těhotná a o mimi sem přišla. do toho sme se přestěhovali, do chalupy, která potřebuje opravit a zatím na ní nic moc hotového nemáme. to bys teda musela vydělávat majlant, aby se to všechno podařilo předepřipravit. a jestli já sama sem připravená, celou dobu si myslím, že jo a pak si najednou říkám, že vůbec nejsem připravená být rodičem. asi každá máme trochu pochybnosti, aspoň budeme dobré mámy, když o tom trochu přemýšlíme 😉 . v každém případě Ti přeju hodně štěstí a radosti ať už to dopadne tak nebo mak.

elis..
11. pro 2007

Ahojky barag, to je mi moc líto, jak vám to dopadlo, ale přeji vám ať máte štěstíčko a podaří se vám klásný a zdraví miminko. Máš v tomhle pravdu, já mám také spoustu pochybností a různé pro a proti, a vždycky se dá všechno vyřešit, já sem po mimi toužila už tak půl roku a když je to skoro tady, tak mám šílenej strach a ani nevím z čeho🙂

cibule
11. pro 2007

Nemo, děkuju 😉 Určitě Vám to už podruhé vyjde 😉 Někdy je to holt krutá náhoda, ale to špatný už sis určitě vybrala 😉
Elis, to jsou nervy, co? 😀
Mě se taky třepala ruka, když jesm tam viděla // 😀 😀 😀
Jenže je na tom to hezký, že v tu chvíli se s tím prostě okamžitě sžiješ 😉 A jaká budu matka? 😀 To fakt nevím, ale budu se snažit, ono to určitě půjde 😉 Ale člověk na to fakt úplně připravenej nebude asi nikdy, je to krok do neznáma, ale určitě stojí za to 😉
Barag, taky jsi koukám měla smůlu 😢 Takže i Tobě přeju moc štěstíčka ať to brzo vyjde 😉

barag
11. pro 2007

to je asi úplně normální, neboj všechno bude v pořádku, vy jako rodiče, co není doma dodělané, to se nějak dořeší. tak pokud Ti to dopadne tak, že z Tebe bude mamina, tak držím pěsti, abys měla krásné těhulkování 🙂
a ze mě si nedělej hlavu, je to už dlouho, naštěstí už to přebolelo

nemo1985
11. pro 2007

elis: Máme perskou kočičku, je jí 8měsíců je to naše zlatíčko. Zítra ráno si test udělej a dej hned vědět 🙂

elis..
12. pro 2007

Ahojky holčinky,takže test jsem si dělala 2x 😀 Jeden odpoledne a pak jeden ráno - a nic jenom jedna čárečka, takže asi nic, ale pořád MS nemám, takže to je asi jen hooodně dlouhý zpoždění..A co vy? Jak se máte?

elis..
12. pro 2007

Hlčiny, já vim že se to do týhle diskuze zrovna nehodí,ale nevíte v jaké dny se má holka vdávat a v jaké dny se to nemá? 😀

pajca
12. pro 2007

Ahoj holky, mám takový dotaz, kdy mám cyklus 30-32 dni je možné abych měla ovulaci až 18DC? Děkuji za odpověď

cibule
12. pro 2007

Elis, však ještě pár dnů počkej a zkus testík znovu a když nic, budeš asi muset na gyndu 😒 Pokud Ti teda nedorazí MS. Tam Ti asi dá dr.vyvolávačku, pokud nejde o těhotenství 😉
Ale teď bych fakt ještě počkala, po antikoncepci se to občas stane, že je dosti velký zpoždění, nebo tak 😉
O dnech kdy se má a nemá vdávat nevím 😉 Hodně lidí mi říkalo, že se nemá brát v květnu, no...a my se s manželem brali 19.5. 😀 😀 😀 😀
Prý to ale kdysi bylo podle toho, že lidi se v květnu vzali, měli svatební noc a obvykle udělali mimi 😀 (Před svatbou prý sex nebýval 😀 ) No a 9 měsíců od května to vychází narození mezi lednem a únorem a to bylo nejchladnější období v roce a chalupy nebyly moc vytápěný, taže miminka, novorozeňátka častěji umírala, protože se nachladla 😢 No, jenže v dnešní době už je to takový překonaný, přesto Ti tu pověru, že se v květnu nemá brát někdo řekne, ale většinou už nikdo neví proč 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Na pověry se proto vykašli, když se budeš chtít vdát, bude to rozhodně ten nejkrásnější den pro vás oba a jedno který vyberete 😉 😀
Jediný, co jsem dodržela já a co prý přináší štěstí do manželství je , že jsem měla na sobě něco novýho, starýho, půjčenýho a modrýho 😀
No a svatební kytici máme usušenou na půdě 😀
Ale to je prostě pro štěstí a nemám ráda pověry tipu, když uděláš to a to, nebo tehdy a tehdy, tak to je špatný.... 😠
To by se člověk jen nervoval 😉 😀 😀 😀
Pajčo, ahojky 😀 Možný to určitě je 😉 Máš delší cykly, takže by to nebylo nic divnýho 😉